10 психички или духовни знаци дека вашиот поранешен сака да се вратите

10 психички или духовни знаци дека вашиот поранешен сака да се вратите
Billy Crawford

‍Кога поминувате низ раскинување, едно од најголемите прашања често е „Дали бившиот сака да ме вратам?“

Знам затоа што бев во истата ситуација. Откако се обидував да го сфатам тоа со месеци, сфатив дека гледањето на духовната страна на нештата може да ми даде повеќе одговори отколку да чекам тој да ми испрати порака.

Најдов духовни и психички знаци дека тој сака да се вратам. и се се смени!

Се разбира, сакав да ја имаш истата привилегија, па ги наведов овде:

1) Се чувствуваш чудно во близина на бившиот

Ако се обидувавте да се вратите заедно со бившиот, можеби ќе забележите дека се чувствувате чудно околу нив.

Ова може да биде знак дека сè уште имате чувства кон нив и дека тие исто така сакаат да се вратите.

Можеби сте хиперсвесни за нивното присуство или можеби се чувствувате самосвесни околу нив.

Ова се случува затоа што вашата енергија сè уште е поврзана со нив.

Ако вашиот поранешен има силна енергија, може да го почувствувате тоа дури и ако веќе не сте во врска со нив.

Без оглед на причината, треба да го сфатите ова како знак дека сè уште се грижите за нив на одредено ниво.

Ако забележите дека се чувствувате чудно околу бившиот, тогаш вреди да се забележи.

Тоа може да биде знак дека сè уште се грижите за нив и дека тие сакаат да се вратите, дури и ако не сè уште не го сфаќам тоа.

Гледате, нашата потсвест добива енергија многу побрзо од нашата свестшто ти недостига.

Ако има нешто што сигурно знам, тоа е дека на твојот бивш му недостасува тоа чувство исто како тебе!

Што сега?

Кога поминувате низ раскинување, може да биде навистина тешко да се знае што мисли другата личност.

Можеби немате поим дали тие сакаат да се вратите или дури се заинтересирани да ја следат иднината со вас.

Тоа е причината зошто треба да бидете внимателни кога станува збор за гледање на духовните знаци дека вашиот поранешен сака да се вратите.

Ако забележите некој од знаците што ги наведовме погоре, тоа може да биде знак дека бившиот сака да се вратите.

Ако забележите некој од овие знаци, дефинитивно треба да контактирате со бившиот. Погрижете се да им дадете до знаење како се чувствувате, и се надеваме дека ќе ја вратите вашата врска на вистинскиот пат.

И ако ви требаат неколку совети како да го вратите поранешниот, навистина можам да ја препорачам книгата „Победи твојот бивши се врати“.

Не само што ќе те научи како да го вратиш бившиот, туку ќе научиш и како повторно да се сакаш себеси.

Среќно со вашето патување, го добивте ова !

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.

ум.

Ова значи дека дури и ако сè уште не сте свесни како вашиот поранешен се чувствува за вас, вашата потсвест можеби веќе знае.

Затоа се чувствувате чудно во близина на вашиот поранешен.

Откако ќе сфатите дека тие сакаат да се вратите, можете да го искористите ова знаење за да донесете одлука дали треба или не да им дадете нова шанса.

Гледате, кога вашиот поранешен сака да се вратите, тие ќе испраќа многу специфична енергија секогаш кога ќе ве видат, што може да ве направи нервозни, непријатни, збунети и конфликтни.

Ова може да биде причината зошто се чувствувате чудно во близина на вашиот поранешен.

2) Вашето срце почнува да тече од ведро небо

Вашето срце може да биде одличен барометар за тоа дали вашиот поранешен сака да се вратите или не.

Ако сте раскинале со вашиот партнер и тој почна да се движи, тогаш вашиот пулс треба да се врати во нормала.

Меѓутоа, ако вашиот поранешен делува чудно и одеднаш почнете да се чувствувате вознемирени и чукањето на срцето ви оди низ покривот, тогаш веројатно е дека тие се обидуваат да вратете се заедно со вас.

Вашето отчукување на срцето може да ви даде многу информации за тоа што се случува во вашата врска, а ако вашиот поранешен сака да се вратите, треба да внимавате на овој знак.

Знам дека звучи чудно, но кога бившиот сака да се вратите и тие почнуваат да размислуваат за вас „така“, вашата потсвест може да го сфати тоа и за возврат да реагира со навистина брзо ќотексрце.

Ова е затоа што вашиот пулс е контролиран од вашата потсвест, што значи дека тоа може да биде одличен показател за тоа дали вашиот поранешен сака да се вратите или не.

Ако одеднаш забележите дека твоето срце почнува да тече од ведро небо, тогаш веројатно е дека бившиот повторно почнал да размислува за тебе на романтичен начин.

Гледаш, кога некој сака да се врати заедно со бившиот, честопати ќе испрати испуштаат многу силна енергија кон нив.

Оваа енергија може да заврши со влијание врз другата личност и да предизвика таа да се чувствува нервозно и вознемирено околу бившиот.

Ова чувство може да се манифестира во форма на многу брзо отчукување на срцето, и ако забележите дека ова се случува заедно со други знаци дека сакаат да се вратите, тогаш голема е веројатноста дека наскоро повторно ќе направат потег кон вас.

3) Вашата интуиција ви кажува

Сите ние имаме интуитивна страна, но тоа не секогаш излегува на виделина.

Меѓутоа, ако вашиот поранешен сака да се вратите, а вие ја искористите вашата интуиција, тоа ќе ви каже.

Ако вашиот поранешен се обидува повторно да стапи во контакт со вас, може да откриете дека се чувствувате „повлечено“ кон нив.

Тоа привлекување можеби на почетокот нема смисла, но може да биде навистина моќен знак дека сакаат да се вратите.

Ако забележите дека вашата интуиција ве води кон бившиот, треба да го сфатите сериозно.

Можеби се обидува да ви каже нешто. Вашата интуиција емногу моќен, па ако чувствувате дека вашиот поранешен сака да се вратите, треба да го сфатите сериозно.

Сепак, за жал, многу луѓе не научија и заборавија како да ја слушаат својата интуиција.

Ова е затоа што сме многу навикнати на нашиот логичен ум да ни кажува што да правиме, а често забораваме дека и нашата потсвест може да ни каже многу работи.

Сепак, ако сакате да можете да кажете без разлика дали бившиот сака да се вратите или не, тогаш мора да научите како да ја искористите вашата интуиција.

Вашата интуиција ќе ви овозможи да ги откриете сите видови на знаци дека вашиот поранешен сака да се вратите.

Исто така види: 18 начини да престанете да бидете сиромашни и прилепени во вашата врска

0>Исто така, ќе ви покаже кога се обидуваат да стапат во контакт со вас, а ако е така, тогаш веројатно е дека сакаат втора шанса.

Ако е така, тогаш можеби е време е вие ​​да го направите првиот потег и да контактирате со нив пред да контактираат со вас.

Сето ова го научив од психичар, верувале или не.

Бев во навистина очајна точка во мојата животот, па решив да допрам до Psychic Source, онлајн услуга која ве поврзува со надарен советник.

Искрено, не знаев што да очекувам, но бев воодушевен од искуството!

Мојот психичар беше неверојатен, ја анализираа мојата ситуација со бившиот, ми дадоа неверојатни совети, па дури и ми покажаа како да ја искористам мојата интуиција од сега па натаму.

Добив многу вредност од тоа едно читање, кое веднаш планирав кога да го направаммојот следен.

Исто така види: 15 знаци на блокирана женска енергија

Се разбира, ова е лична работа и можеби нема да работи толку добро за вас, но јас би го дал истрел!

Кликнете овде за да ја добиете вашата сопствена љубов читање.

4) Тие постојано ве контактираат

Ако вашиот поранешен сака да се вратите, најверојатно ќе биде во постојан контакт со вас.

Ова може да биде сè од испраќање пораки цело време да ви се јавам или да се појавувате дома ненајавено.

Ако забележите дека бившиот постојано ве контактира, тогаш постои голема шанса да ве сака да се вратите во својот живот.

Ако тие постојано се обидуваат да стапат во контакт со вас, тоа е веројатно затоа што сакаат повеќе од врската.

Гледате, тие се обидуваат да ве имаат во својот живот на еден или друг начин, што е доказ за вас дека сакаат да се вратите.

5) Тие се појавуваат во вашите соништа

Ако вашиот поранешен се обидува да ве врати, тие може да се појават во вашите соништа.

Ова може да се случи на многу начини. Вашиот поранешен може да биде еден од ликовите во вашиот сон или можеби локација на која се наоѓате.

Ако се случи нешто од овие работи, тоа може да биде знак дека вашиот поранешен сака да се вратите.

Едноставно кажано, ако вашиот поранешен се појави во вашите соништа, тоа може да биде знак дека тие сакаат да се вратите.

Следниот пат кога ќе го сонувате поранешниот, обрнете внимание на деталите од сонот. Дали вашиот поранешен е во сон? Што прават?

Ако се, тогаш тоа може да значи дека ве сакаатназад.

Секако, соништата можат да бидат одраз на личната желба, но кога некој многу размислува за вас, може да влијае и на вашите соништа!

Значи, ако вашиот поранешен сака да се вратите , тие може да се појават во вашите соништа.

6) Вашето срце сè уште се чувствува поврзано со нив

Ако сте раскинале со партнерот, вашето срце треба да се врати во нормала.

Меѓутоа, ако вашиот поранешен сака да се вратите, може да забележите дека вашето срце сè уште се чувствува поврзано со нив.

Вашето срце е многу моќен орган. Тоа може да има интензивна врска со вашиот бивш дури и откако сте раскинале со него.

Ако вашиот поранешен сака да се вратите, може да забележите дека вашето срце сè уште се чувствува поврзано со нив.

Сега : ова може да звучи малку збунувачки, а јас не знаев што да мислам за тоа на почетокот.

Сепак, вашето срце е поврзано со луѓето што ги сакате околу вас. Кога ќе ве сакаат назад, таа врска е особено силна.

Сега: кога вие и вашиот бивши ќе раскинете, може да забележите дека оваа срцева врска малку избледува.

Но, кога вашиот поранешен ненадејно ќе посака кога ќе се вратите, можеби ќе забележите дека оваа врска се чувствува повторно многу посилна одеднаш.

Го спомнав психикот во Psychic Source претходно. Тие навистина ми помогнаа да го сфатам овој концепт многу подобро.

Тие објаснија како можам да го искористам тоа чувство и ме научија точно како да ги чувствувам овие жици во срцето во себе.

Искрено, поучејќи ја оваа техника, беше кристално јасно дека мојот поранешен сакаше повторно да се собереме, буквално можев да го почувствувам тоа, без сомнение!

Значи, можеби и ова може да ви помогне.

Кликнете овде за да добиете сопствено читање за љубовта.

7) Кога ќе се сретнете, ќе го видите тоа во нивните очи

Ако вашиот поранешен сака да се вратите, може да забележите дека тоа е испишано на нивното лице .

Ако вашиот поранешен се обидува да ве врати, можеби ќе биде нервозен да разговара со вас.

Ова може да предизвика испотени дланки и забрзано чукање на срцето.

Исто така, може да предизвика нивните очи да се префрлат низ собата.

Ако вашиот поранешен поглед ве погледне и забележите дека тие имаат мало поместување во погледот, тоа може да биде знак дека сакаат да се вратите.

Можете да забележите и дека вашиот поранешен се двоуми да разговара со вас.

Ова може да биде уште еден знак дека сакаат да се вратите.

Обратете внимание на знаците дека вашиот поранешен ви дава кога ќе се сретнете со нив.

Ако забележите дека се нервозни или колебливи, тоа може да биде знак дека сакаат да се вратите.

Гледате, очите се прозорците до душа, и со добра причина!

Ако обрнете внимание на очите на бившиот, можеби ќе можете да видите дали сакаат да се вратите или не.

Дефинитивно забележав дека мојот поранешен сакаше да се вратам кога ме виде. Можев да кажам дека е нервозен, но можев да кажам и дека имаше многу љубов во неговите очи.

8) Постојано го слушате нивното имесекаде

Ако вашиот поранешен се обидува да ве врати, може да забележите дека постојано го слушате неговото име.

Ако сте во врска со некого и тој одеднаш раскина со вас и вас почнете да забележувате дека нивното име постојано се појавува насекаде, тоа би можело да значи дека сакаат да се вратите назад.

Ако го слушнете името на вашиот поранешен во разговорот, треба да го сфатите сериозно. Тоа може да значи дека сакаат да се вратите.

Гледате, универзумот работи на мистериозни начини. Понекогаш, можеби не знаете зошто нешто точно се случува, само знаете дека тоа се случува.

Понекогаш можеби не знаете зошто вашиот поранешен сака да се врати заедно со вас, но тоа може да биде затоа што навистина им недостасува вие.

Кога многу го слушате или гледате името на вашиот поранешен, може да биде дека нивното размислување за вас буквално ве манифестира во нивниот живот.

И бидејќи вселената работи напорно, ова може да значи дека го гледате и го слушате нивното име насекаде околу вас.

9) Размислувате за нив 24/7

Ако вашиот поранешен се обидува да ве врати, можеби размислувате за нив 24/7.

Ако сте во врска и вашите мисли се целосно искористени од вашиот поранешен, тоа може да значи дека вашиот поранешен сака да се вратите.

Ова може да биде многу фрустрирачки знак. Може да биде навистина тешко да се справите со фактот дека вашиот поранешен е постојано на ум кога се обидувате да продолжите понатаму.

Ако вашите мисли сецелосно потрошени од вашиот бивши, тогаш веројатно е дека тие сакаат да се вратите назад.

Сега: се разбира, понекогаш, тоа е едноставно знак дека сè уште не сте продолжиле правилно.

Вашето мислите продолжуваат да талкаат кон вашиот бивш затоа што би сакале да се вратите заедно со нив.

Сепак, понекогаш ова може да биде знак дека вашиот поранешен сака да се вратите. Тие размислуваат за вас толку многу што нивните мисли буквално влијаат на вашите.

Ќе се изненадите колку моќни можат да бидат мислите, не правете грешка да ги потценувате!

10 ) Од никаде добивате топло, вртоглаво чувство

Ако вашиот поранешен сака да се вратите, може да забележите дека добивате топло, вртоглаво чувство од никаде.

Ова може да се случи во секое време време, ден или ноќ. Ова топло и нејасно чувство може да биде енергијата на вашиот бивш кој се обидува да се врати во вашиот живот.

Ако вашиот поранешен сака да се вратите, може да забележите дека добивате топло, вртоглаво чувство од никаде.

0>Гледате, вашето срце очигледно го поздравува вашиот бивш назад, затоа што некогаш сте ги сакале и затоа се чувствува удобно и познато.

Кога вашиот поранешен мисли за вас многу и сака да се вратите, оваа енергија ќе се труди да се вратам во твојот живот.

Кога тоа ми се случи, го сакав. Тоа е толку убава сензација, и прави да се чувствувате навистина добро.

Гледате, љубовта треба да се чувствува вака: топло и нејасно.

Тоа е навистина убаво чувство, и тоа е чувство
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.