11 непобитни знаци дека универзумот сака да бидете сингл

11 непобитни знаци дека универзумот сака да бидете сингл
Billy Crawford

Да се ​​биде сингл или да се биде во врска?

Понекогаш можеби чувствувате дека единственото нешто што го сакате во животот е да бидете завиткани во прегратките на некој неверојатен значаен друг, а понекогаш и вие можеби чувствувате дека не можете да ги поднесете синџирите и замките на врската.

Немате поим што треба да правите: продолжете да се обидувате да го најдете вашиот партнер или бидете „вие“.

За среќа, универзумот фрла знаци на вашиот пат, дури и ако не секогаш ги препознавате.

Еве 11 јасни знаци од универзумот дека треба да бидете сингл, барем во ова поглавје од вашето живот:

1. Ниту една од вашите врски не функционира

Само затоа што се чини дека универзумот прави сè што може за да останете сингл, не значи дека не се трудите.

Сте отидовте на состанок после состанок, а можеби дури и сте имале неколку многу кратки врски кои во еден момент можеби се чувствувале како најдоброто нешто на светот, но набрзо станале само уште една главоболка поради една или друга причина.

нема смисла, но се чини дека ниту една од вашите романтични врски воопшто не функционира.

Речиси како универзумот јасно се обидува да ви каже: престанете да се обидувате, сè уште не е време.

Ако на крајот некого ви се допаѓа, можеби е подобро само да го задржите како пријатели, за да не најде универзумот начин да ја зафрли вашата врска и да го отуѓи засекогаш.

Исто така види: Ме третира како девојка, но нема да се обврзе - 15 можни причини зошто

2. Сè уште се гледате себеси како синглЛичност

Има дел од вас што ја гледа совршената двојка на совршен состанок и мисли: „Боже, би сакал да го имав тоа“. дупка во вас со лизгање на апликации за состаноци или разговор со потенцијални партнери безброј пати.

Но, постои голема разлика помеѓу некој кој е среќен во врска и некој што се бори да најде среќа во која било врска: дали вие гледајте се себеси како сингл или не.

Затоа размислете како размислувате за себе. Кога го замислувате вашето најдобро сегашно јас, гледате ли друга личност која стои покрај вас?

Или вашето „најдобро јас“ воопшто нема врска со идејата за друга личност, а наместо тоа сте среќни да живејте и напредувајте на свои нозе?

Кога размислувате за вашиот совршен одмор, дали се гледате себеси како чекате да ја пронајдете совршената личност со која ќе одите, или повеќе би сакале да го направите тоа сами (или со пријателите)?

3. Вистински советник го потврдува тоа

Знаците што ги откривам во оваа статија ќе ви дадат добра идеја за тоа дали универзумот сака да бидете сингл или не.

Но, дали би можеле да добиете уште поголема јасност ако разговарате со вистински надарен советник?

Јасно е дека треба да најдете некој кому ќе му верувате. Со толку многу лажни советници таму, важно е да имате прилично добар BS детектор.

Откако поминав низ неуредно раскинување, неодамна го пробав PsychicИзвор. Тие ми го дадоа водството што ми требаше во животот, вклучително и со кого треба да бидам.

Всушност, бев воодушевен од тоа колку беа љубезни, грижливи и упатени.

Кликнете овде за да добиете сопствено читање.

Вистински советник од Psychic Source не само што може да ви каже што сака универзумот за вас, туку може да ги открие и сите ваши љубовни можности.

4. Едвај имаш време (или ентузијазам) за запознавање

Едноставно веќе не можеш да се мачиш.

Се обидовте да се ставите надвор и се чини дека едноставно не функционира надвор.

Понекогаш тоа е поради нив, понекогаш поради вас, но почесто отколку не, причината е што едноставно немате „време“ за тоа во моментов.

Секогаш бегаш од еден состанок или работа или обврска на друг, и иако идејата за запознавање ве интригира, едноставно не можете да го соберете ентузијазмот за да се посветите на некој што ќе го запознаете.

Ова е еден од најјасните знаци што можете да ги добиете, но премногу луѓе се тепаат поради тоа наместо да го сфатат.

Ако навистина сакавте да се забавувате, ќе најдете време и енергија да го направите тоа.

Едноставниот факт дека секогаш се наоѓате себеси како велите: „Едноставно немам време“, едноставно значи дека не ви е важно, и тоа е во ред.

5. Ќе се оддалечите

Вие ќе доживеете огромна промена во вашетоживот: се оддалечуваш.

Универзумот можеби ти кажува да се откажеш.

Можеби одиш на универзитет или се селиш поради работа или семејство, но што и да е, пакувате сè и ќе се збогувате со вашиот сегашен дом.

Сега не е време да се присилувате на нова врска.

Запознавање со некого непосредно пред да се преселите низ земјата (или светот) може да искомплицира сè, и честопати е повеќе неволја отколку што вреди.

Размислувате да се обидете да ја направите долгорочната работа? Зошто да се прерамите со повеќе одговорности непосредно пред да го започнете следното поглавје од вашиот живот?

Ако сакате да се оддалечите, тогаш е време да ставите пауза во потрагата по врска.

Вие треба да му дадете приоритет на вашиот живот и на сите нови борби и предизвици што ќе ви излезат на патот.

6. Вие сте емотивно и социјално исполнети во вашиот личен живот

Кога сакате врска, знаете дека ќе ја сакате.

Ќе ги почувствувате тие ненадејни болки на осаменост и празнина од време на време , чувството дека посакувате да имате со кого да споделите одредени моменти, наместо само да имате голем број платонски врски околу вас.

Без разлика колку и да сте среќни, ќе чувствувате одвреме навреме дека нешто е недостасува, и дека не си целосен.

Но, не се чувствуваш така во моментов, нели?

Ако универзумотсака да бидете сингл, тогаш универзумот ќе ви даде живот во кој ќе бидете и емотивно и социјално исполнети, без потреба од никој друг.

Вашата потреба за врска доаѓа од надворешни фактори, а не од внатрешни; притисок од пријателите и семејството, загриженоста дека можеби сте „премногу стари“.

Но, тие не се доволни за да го променат она што навистина ве прави среќни во моментов, а тоа е да бидете сингл и слободни.

7. Постојано ги гледате оние околу вас како раскинуваат

Кога последен пат сте поминале цел месец (или дури цела недела) без да слушнете дека некој во вашите различни мрежи и социјални кругови раскинал со својот значаен другар?

Ако универзумот сака да бидете сингл во моментов, тогаш големи се шансите дека гледате знаци на неуспешни врски каде и да погледнете.

Слушајте ги знаците.

Вие' се потсетуваме дека врските имаат и лоши страни, дека не се сите сонце, виножита и насмевки.

Сега е време да се размислува за други работи; вашите страсти, вашата кариера, вашето семејство, што и да е најважно за вас.

Не запаѓајте во циклусот на здружување со некој со кој веројатно ќе раскинете за неколку недели или месеци.

Универзумот ви кажува да го користите вашето време попродуктивно, барем засега.

8. Вие сте неверојатно сексуално наполнети

Иако може да има некои неортодоксниврските таму, повеќето врски се сè уште прилично едноставни: двајца луѓе се вљубени еден во друг, имаат моногамни сексуални односи.

И ако утре се најдете во врска, тоа значи да се посветите на сексуално активна само една личност; дали мислите дека сте подготвени за тоа?

Ако одговорот е не, тогаш е јасно: како и да е, подобро е да бидете сингл во моментов.

Не се стресувајте за да го пронајдете совршена девојка или совршено момче ако сè уште го имате окото за скитници на факултет (и либидото што треба да се совпадне).

Извадете го од вашиот систем - истражувајте, забавувајте се и запознајте и ангажирајте се со што повеќе луѓе како што сакате.

Последното нешто што сакате да го направите е да влезете во сериозна, моногамна, посветена врска пред правилно да ја изгребете вашата сексуална чешање, за на крајот да зажалите или уште полошо, да ја повредите личноста што ја треба да биде лојален на.

9. Постојано го гледате својот поранешен во нови состаноци

Колку пати сте излегле на состанок со сосема нова личност, за да си кажете до крајот на ноќта: „Боже, тие се толку многу како мојот поранешен!“ (а не на добар начин)?

Ако универзумот постојано ве поставува со луѓе кои ги имаат истите квалитети што ги мразевте кај вашиот поранешен, тогаш пораката е гласна и јасна: не сака да најдете го вашиот совршен натпревар токму сега, бидејќи треба да работите нешто друго во вашиот живот.

И тоа не епрашање на количина; Запознавањето со повеќе луѓе не мора да значи дека си давате повеќе шанси да ја пронајдете љубовта на вашиот живот.

Ова е само период од вашиот живот каде што не треба да размислувате за врските, а вие Подобро е да ги негувате сопствените сили и таленти во вашиот самец.

10. Постојано се појавуваат нови можности

Нови неочекувани понуди за работа? Проверете. Неверојатни проекти се на пат? Проверете. Сè на што работевте со години сега ви паѓа во скут? Проверете.

Универзумот конечно ви дава сè што баравте - сега повеќе од кога било треба да се фокусирате на сè што не е врска бидејќи врската само би ви го одвлекувала вниманието за да ги постигнете вашите вистински потенцијал.

11. Ја сакаш својата слобода

И последниот, но најважен знак дека треба да бидеш сингл во моментов? Апсолутно ја сакаш својата слобода.

Ти сакаш да ја имаш слободата да исчезнеш од рутината на ден или два, без да се чувствуваш виновно што го оставиш партнерот зад себе.

Ти сакаш да знаеш дека светот е твој остриги, и секоја личност што ќе ја видите може да ве чека ново интересно искуство или можност.

Исто така види: 5 работи што значи да се има духовна склоност

Вие сте во делот од вашиот живот каде што сакате да го прифатите непознатото, да скокнете во сè прво и само види што ќе се случи.

Зачекорувањето во врска на крајот би било погрешнодвижете се за вас затоа што тоа едноставно не е таков каков што сте во моментов.

Во Заклучок

Опфативме 11 непобитни знаци дека универзумот сака да бидете сингл , но, ако сакате да добиете целосно персонализирано објаснување за оваа ситуација и каде таа ќе ве води во иднина, препорачувам да разговарате со луѓето во Psychic Source.

Ги спомнав претходно; Бев воодушевен од тоа колку беа професионални, но сепак смирувачки.

Не само што можат да ви дадат повеќе насоки за тоа што сака универзумот за вас, туку можат да ве советуваат и за тоа што се подготвува за вашата иднина.

Без разлика дали сакате да читате преку повик или разговор, овие советници се вистинска работа.

Кликнете овде за да добиете сопствено персонализирано читање.

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.