15 непобитни знаци дека имате длабока душевна поврзаност со некого

15 непобитни знаци дека имате длабока душевна поврзаност со некого
Billy Crawford

Дали некогаш сте се чувствувале поврзани со некого на начин што ве тера да се чувствувате како да сте го познавале цел живот?

Ако е така, тогаш има добри шанси да имате длабока душевна врска со таа личност.

Се вели дека сродните души се луѓе со кои чувствуваме длабоки врски и моментално разбирање еден за друг.

Сите ние имаме различни начини да ја покажеме нашата љубов кон другите, но ако Следниве 15 знаци важат за вас, тогаш може безбедно да се каже дека вашата посебна личност е вашата сродна душа.

1) Ги имате истите основни вредности и верувања

Само размислете за како се чувствувавте кога првпат ја запознавте таа личност. Колку е слично чувството да се биде во врска со нив?

Ако се чувствував навистина познато, тоа е веројатно затоа што ги имате истите основни вредности и верувања.

Ако го делите истото јадро вредностите и верувањата, тогаш постои голема шанса да имате длабока духовна врска еден со друг.

Ова може да се работи како семејство, здравје и природа, но тие исто така можат да бидат длабоки емоционални вистини.

На пример, ако вашиот партнер има срамежлива личност, тогаш најверојатно ќе имате слична личност.

Една од најважните особини на сродните души е тоа што тие споделуваат слични основни вредности и верувања, така што еднаш ќе го најдеш, секогаш ќе знаеш каде да го најдеш „оној“.

2) Твојата сродна душа те инспирира да бидеш подобра личност

Дали некогаш сте се чувствувале како даљубов. Тоа не значи дека тие немаат љубов за вас - тие имаат.

15) Веднаш се заљубувате во нив

На љубовта е потребно време да расте, но кога ќе ја запознаете вашата сродна душа , веднаш се заљубувате. Знаете дека е вистина кога ќе ги сретнете нивните очи и во исто време ја чувствувате топлината на љубовта.

Можеби не знаете од каде се тие, иако тоа не е важно бидејќи имате надежи и соништа за двајцата да бидете заедно.

И, како и сите големи романси, можете да продолжите напред во вашата врска само преку свесно дејствување од ваша страна.

Знаете како вашето срце сака да прескокне ритам кога ќе ја отвориш вратата на својата сродна душа. Може да почувствувате дека почнува да се трка кога има празно седиште во следниот ред на кино.

Тоа се случува кога првпат ќе го видите нивното лице или дури и нивниот глас. Не можете да стоите во место и може да имате проблем да ги држите очите отворени.

Но, оваа привлечност е природна и света и изгледа дека никогаш нема да исчезне - долго.

Меѓутоа, има едно нешто сигурно

Вистината е прилично поинаква.

Сè не е совршено од кутијата.

Не можеме да очекуваме дека врската ќе биде беспрекорно освен ако не се потрудиме.

Исто така види: Дали вреди онлајн курсот на Соња Рикоти? Мојот искрен преглед

За да бидете подготвени да имате врска, постојат одредени работи што мора да ги направите за да бидете подготвени да ја запознаете вашата сродна душа:

Сакувајте се себеси прво

Не можете да сакате некој друг освен ако не се сакате себесипрво.

Кога ќе ја пронајдете личноста која ќе ви биде сродна душа, сакате таа да се чувствува сакана и ценета исто како и секој друг во нивниот живот.

Затоа, ако не сте во можност да направете го тоа за себе, како можете да го направите тоа за некој друг?

Можеби треба да работите на најважното што некогаш ќе го имате пред да ги поправите другите:

имаш со себе.

За ова дознав од шаманот Руда Ианде. Во неговото одлично, бесплатно видео за негување здрави врски, Руда открива каде повеќето од нас грешат во нашите односи.

Па зошто треба да ги слушате советите на Руда кои го менуваат животот?

Па, тој користи техники произлезени од древните шамански учења, но тој го става својот сопствен модерен пресврт на нив. Можеби е шаман, но ги направи истите грешки во љубовта што ги правиме јас и ти.

И сега го најде решението, сака да го сподели со тебе.

Значи, ако ти Завршете се со чувството за помалку од достојно, ако сте уморни од токсични врски и сакате да негувате вистинска, вистинска љубов, погледнете ги неговите едноставни, но ефективни совети.

Кликнете овде за да го погледнете бесплатното видео.

Бидете зрели

Прво и основно, треба да бидете зрели за да привлечете сродна душа.

Ако вашата врска е со незрел партнер, ќе бидете склони кон расправии кои би можеле да го уништат вашиот сојуз доколку не се прекине веднаш.

Ова може да се случи затоа што одреденелемент во вашата личност привлекува незрел партнер.

Се додека чувствувате дека треба да ја преземете контролата врз вашиот живот, ќе привлечете незрел партнер. Треба да станете позрели ако сакате да го привлечете спротивниот пол.

Единствениот начин да го направите ова е да ја препознаете потребата за промена и да бидете способни да ги идентификувате знаците на успех и неуспех - да стекнете јасност за тоа што работите се наменети и за што не се наменети.

Бидете независни

Сега издржете.

Не можете да се потпрете на сродната душа за сè, па затоа е важно да бидете најдобрата верзија од себе што можете да бидете.

Останете фокусирани и силни, не ја губете главата и не ослабувајте се како човечко суштество.

Вашата сродна душа е не бараат да бидете тој што ве прави слаби, тие бараат некој кој е исто толку силен како и тие.

Ако сте премногу зависни од вашиот партнер, тој може на крајот да ве остави затоа што не не сакам товарот да морам да го подигнам по тебе.

Биди финансиски и емотивно стабилен

Овде е најважниот дел.

Нема сомнеж дека парите не можат да купат среќа , но има многу работи што може да се купат со него.

Многу несреќни бракови се резултат на неможноста на едниот или на двајцата партнери да врзат крај со крај.

Како резултат на тоа, финансиската стабилност е неопходен.

Да се ​​грижи еден партнер за сметките во домаќинството значи дека другиот може да заштеди парии испланирајте одмор или стручен курс што и двајцата го сакате.

Мора да бидете во можност да ја задржите вашата смиреност.

Вашата нова врска не треба да биде извалкана од огорченоста и багажот на вашите претходни оние.

За да започне одлична врска, мора да се ослободите од сите негативни мисли.

Последни мисли

Убавината во наоѓањето на вашата сродна душа е тоа што тие се уникатно дизајнирани да ве направат среќни.

На ист начин, вие сте уникатно дизајнирани да ги правите среќни.

Вие носите искра на магија до која само вашата сродна душа може да пристапи и да ја запали.

Вашата сродна душа има моќ да го разбуди вашиот внатрешен сјај и да ве натера да блеснете за целиот свет.

За разлика од повеќето луѓе кои ја бараат љубовта на својот живот, вие најдовте што треба да бидеш вистински среќен.

Од овој ден натаму, можеш да го започнеш своето патување како среќна двојка која носи заеднички одлуки и планира неверојатен заеднички живот.

Престанете да барате љубов во сите погрешни места и почнете да ја барате оваа суштинска состојка за успешна врска во себе.

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.

имаше оган во твојата душа?

Тоа е затоа што има нешто во тебе што сака да биде подобро и да биде најдобрата верзија од себе.

Додека оваа способност да ги инспирираш другите може да потекнува од длабока врска со вашата сродна душа, таа може да дојде и од едноставното постоење околу нив.

Сродните души многу ви даваат поддршка, дури и кога ќе се збркате.

Тие ве охрабруваат да напредувате и да растете како личност преку помагање да верувате во себе.

Сродните души секогаш ќе бидат тука за вас дури и ако не се согласуваат со вашите избори.

Ако некој ве инспирира да бидете подобра личност, тогаш таа личност најверојатно е твојата сродна душа.

3) Што би рекол вистински психичар?

Знаците што ги откривам во оваа статија ќе ви дадат добра идеја дали имате длабока душевна врска со некого.

Но, дали би можеле да добиете уште поголема јасност ако разговарате со надарен советник?

Јасно е дека треба да најдете некој кому ќе му верувате. Со толку многу лажни експерти таму, важно е да имате прилично добар BS детектор.

Откако поминав низ неуредно раскинување, неодамна го пробав Psychic Source. Тие ми го дадоа водството што ми требаше во животот, вклучително и со кого треба да бидам.

Всушност бев воодушевен од тоа колку беа љубезни, грижливи и искрено корисни.

Кликни тука за да добиете сопствено читање за љубовта.

Надарениот советник не само што може да ви каже што носи иднината со оваа личност, туку и тие можатги откриваш и сите твои љубовни можности.

4) Го губиш здивот за момент кога ги гледаш

Станува потешко да се дише откако ќе погледнеш во нечии очи и ќе бидеш сведок на неговата душа.

Ова е еден од првите индикации дека вашата сродна душа се приближува. Како времето да застанало за дел од секундата кога вашиот универзум ќе се судри.

Ги губите сметката за тоа што се случува. Не можете а да не бидете збунети зошто оваа личност ви го краде здивот.

И не можете да верувате во она што го гледате пред вашите очи.

Тоа е затоа што огромната чувствата што ги доживувате се понесени од енергијата на вашата кармичка врска. Чувствата ќе бидат силни, што е и очекувано со оглед на тоа што конечно го најдовте парчето од сложувалката што недостасува.

Како што поминува времето и вашето дишење се враќа во нормала, ќе забележите нешто: личноста пред поседувате дел од вашата душа.

5) Постојано размислувате за нив

Тешко е да се концентрирате на нешто друго кога размислувате за некого... особено за вашата сродна душа.

0>Можеби е малку потешко да се фокусираш на училиште или на работа.

Можеби размислуваш за нив цело време.

Можеби имаш еден збор постојано низ главата („Јас те сакам“ или „сродна душа“.)

Или можеби има само една слика која постојано се игра во твојот ум, што ти го отежнуваконцентрирајте се на било што друго.

На пример, можеби тоа е само нивното лице, или можеби е нивниот глас.

Причината зошто постојано размислувате за нив е затоа што вашата сродна душа сака да биде со вас . Затоа треба да работите повеќе за да се случи тоа!

6) Се чувствувате среќно и како дома околу нив

Вашата сродна душа е првата личност што ве тера да се насмевнете по долгиот ден и нуди мир на умот кога работите стануваат тешки.

Во овој момент сфаќате:

Не можете а да не се чувствувате среќни покрај нив и се чувствувате како штотуку да се вратите дома откако сте отсутни долго време.

Со други зборови, кликнувате заедно.

Се чувствувате повеќе како дома со нив отколку каде било на друго место каде што сте биле.

Како да е вашиот дом всушност со вашата сродна душа бидејќи таму е вистината за тоа кои сте вие.

Тие носат радост и сила во вашиот живот, што е затоа што тие се дел од твојата душа.

А кога сте околу нив, се чувствувате среќни и како дома.

Можете дури и да се насмеете или да почнете да мечтаете за нив од време на време.

Но, сето тоа е поради тоа колку ви значат овие две личности.

7) Можеби дури и ги имате истите соништа и цели

Нема да бидете сосема исти личност како твоја сродна душа, но ќе имаш некои исти соништа и цели.

Можеби тоа е затоа што ги имаш истите вредности и верувања.

Или можеби езатоа што и двајцата се придруживте на истата религиозна група и сте дел од истата заедница.

Што и да е, вашите соништа и цели најверојатно ќе бидат поврзани со соништата и целите на вашата сродна душа поради тоа колку сакате да бидете заедно .

Ако често сакате да патувате, да посетувате некое ново место или да правите нешто што сè уште не сте го направиле, тогаш има големи шанси и оваа личност да има слични соништа и амбиции.

8) Имате длабок копнеж да бидете заедно, дури и кога сте разделени

Ако само треба да имате меѓусебно друштво, или ако идејата да бидете разделени дури и на кратко ве боли срцето, тогаш тоа може да биде уште еден знак дека сте сродни души.

Да копаме малку подлабоко:

Исто така види: Моќта да се оддалечите од маж кој не е посветен: 15 работи што треба да ги знаете

Добивате силно чувство во стомакот дека нешто недостасува кога сте одвоени од нив. Ти недостасуваат.

Сакаш да ги видиш.

Само ги сакаш во твојот живот.

Нешто се случува со твоето тело, што е како чешање што можеш Не гребете кога сакате да бидете сами.

Како да има овој оган во вас што треба веднаш да се наполни. Единствениот начин да го направите тоа е да бидете со вашата сродна душа бидејќи тоа е навистина една душа во две тела.

9) Се чувствувате толку збунето

Што точно се случило?

Вашето се чини дека чувствата се насекаде насекаде. Ова се оние кои најмногу сте склони да ги искусите:

  • Ќе ја изгубите патеката за она што сте сакале да го кажете.забележите разлика во јазикот на вашето тело.
  • Вашето тело ќе трепери и нема да можете да го контролирате.
  • Вашите емоции ќе се зголемат што може да се чувствувате принудени да плачете.
  • Вашето срце ви вреска од радост.
  • Пресреќни сте и не можете да верувате дека тоа всушност ви се случува.

Како се можни сите овие работи?

Не грижете се, сè е апсолутно нормално. Вашата душа е свесна за тоа што се случува, но сè уште не комуницирала со вашиот мозок.

Не е изненадување што сте збунети додека се обидувате да сфатите што се случува и зошто го чувствувате ова начин.

Но, штом ќе сфатите што се случува, ќе можете да се опуштите. Тогаш ќе се чувствувате како да сте дома – и ќе бидете заштитени.

Вашето срце и ум сфаќаат дека работите конечно се вклопиле на своето место по години на чудење и талкање наоколу.

И кога тоа ќе се случи, ќе почувствувате извонредно чувство на смиреност.

10) Имате длабока поврзаност со начинот на кој тие размислуваат

Ако го гледате светот на сличен начин како твојата сродна душа го прави тоа, тогаш има големи шанси и двете ваши души да биле заедно во една или друга форма многупати претходно.

И поради начинот на кој нивните души комуницираат, можете да верувате дека тие размислуваат за исти работи, поради што се чини дека и двајцата се разбирате толку добро.

Чувствувате дека вашиот мозок е програмиран од вонземјанин. Или можеби вашиотсродната душа ја користи телепатијата за да ве натера да размислувате поинаку за одредени работи.

Кога тоа ќе се случи, тоа носи големо чувство на единство и мир.

Можеби и двајцата размислувате на ист начин и имате слично цели. Или можеби и двајцата сте во исти видови активности (на пр., уметнички дела, планинарење, трчање, музика).

Што и да е, не е важно затоа што токму тоа треба да го знаат вашите души дека тие „Размислувате на сличен начин.

11) Има одлична комуникација помеѓу вас двајцата

Ако има нешто заедничко вие и вашата сродна душа е начинот на кој комуницирате еден со друг.

Можеби и двајцата сакате да пишувате писма или картички, или можеби се е до телефонските повици. Може да биде се од горенаведеното, и повеќе!

Комуникацијата е толку важна бидејќи ви овозможува да знаете што се случува во нивниот ум. Треба да знаете дека тие размислуваат исто како и вие.

А најдобриот дел?

Вие и вашиот партнер имате бескрајна понуда на теми за разговор.

0>Вие двајцата можете да зборувате за било што без да ве осудуваат.

Отсекогаш сте биле во можност добро да комуницирате еден со друг.

Постои взаемна доверба помеѓу вас двајцата што го прави тоа лесно се отвораат еден со друг.

12) Тишините се удобни

Дозволете ми да погодам!

Ќе ви биде непријатно или срамежливо кога немате што да кажете со личноста до тебе?

Можеби ќе се обидешнадополнете ја тишината со зборување - само за да сфатите дека не сте на иста страна.

Но со вашата сродна душа?

Нема чувство на тишина, бидејќи вашата душа разбира што се случува околу вас.

А дури и ако вашиот мозок не го прави тоа, вашите души ќе комуницираат на други начини и тоа прави сè да изгледа природно.

И сите сме го доживеале спокојство што доаѓа од поминување време со некого кога веќе не чувствувате потреба да ги пополнувате сите празнини со разговор.

Мислам дека тоа е обично нешто што се развива со текот на времето додека стануваме поудобни еден со друг.

Меѓутоа, постојат прилики кога не мора ни да работиме на тоа, а тоа се случува за неколку секунди.

Бидејќи и двајцата уживате во друштвото на еден со друг, можно е дека сè уште не сте имале мирни тишини.

Меѓутоа, можеби сепак знаете дека едноставно може да уживате во нивното друштво и да бидете задоволни со тоа.

13) Искри летаат кога сте заедно

Ајде да разговараме кога сте заедно. Што се случува со вас?

Избувнувачката енергија на страста е она што го прави сè многу повозбудливо. Се чини дека вашата сродна душа запали искра што го тера целото ваше тело да зборува.

Се чини дека не можете да го контролирате ова, а не ни сакате.

Како да вашите тела се споени со некој вид магнетсила.

Невозможно е да се игнорира - и вие сте среќни поради тоа!

Хемијата е во право, и можете да почувствувате дека доаѓа одвнатре секогаш кога ќе ги видите или разговарате со нив.

Се упатувате кон длабока врска, а со тоа, физичката привлечност ќе се одвива природно.

14) Вие двајца уживате во присуството на едни со други

Присуството еден за друг не е само чувство, тоа е реален факт.

Можете да видите дека е вистина кога ги забележувате вашите тела или начинот на кој вашите срца чукаат заедно.

Што и да сте не, секогаш сте привлечени да бидете со вашата сродна душа. Ова е она кон што се надевате и се стремите.

Можеби сè уште велите дека не сте сигурни дали ова е љубов, но има добри шанси да е.

Се чини да биде дека вашите души се среќаваат за прв пат, и сега е исто толку возбудливо како што беше кога бевте млади.

Вашите души едноставно се привлекуваат една кон друга и сакаат да дознаат повеќе за нив.

Колку повеќе вашите души учат една за друга, толку посилна ќе стане врската.

Со оваа врска доаѓа уште поголемо чувство на возбуда.

„Најдоброто нешто во врска со ова е дека секогаш ќе се имате еден со друг, каде и да одите. „Никогаш нема да мора да поминете низ фаза на размислување дали и тој/неа и недостига на личноста до вас.“

Она што верувате дека е љубов не мора да е на исто ниво со она што го имате сродна душа верува дека е
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.