16 знаци дека таа развива чувства преку текст (целосен водич)

16 знаци дека таа развива чувства преку текст (целосен водич)
Billy Crawford

Содржина

Значи, има една девојка што ви се допаѓа и си праќате пораки без престан во последните неколку дена.

Дали сакате да знаете дали и вие ѝ се допаѓате?

Се прашувате дали има начин да откриете дека таа те заљубува од нејзините текстови?

Не барај понатаму!

Еве ги 16-те најдобри знаци за да откриеш дали развива чувства наместо текст.

1) Таа често ви праќа пораки

Дали знаевте дека еден од најочигледните начини да откриете дали ви се допаѓате на девојката е ако често ви праќа пораки?

Што често прашувате?

Ако ви праќа пораки на дневна основа, тоа е добар знак.

Ако таа ви праќа пораки неколку пати на ден, тоа е МНОГУ добар знак.

Крајна линија:

Таа не би се мачела да биде толку често во контакт доколку не и се допаѓате.

2) Таа брза да одговори

Друг знак дека и се допаѓате е ако таа редовно одговара на твоите СМС пораки.

И праќаш СМС и веднаш можеш да видиш дека ти враќа.

Во ред, знам што мислиш:

Дали таа само седеше покрај телефонот и чекаше да ѝ испратите порака?

Веројатно не!

Но, тоа покажува дека таа беше среќна да престане што и да правеше за да ви одговори.

3) Таа прашува што правиш

Дали ти праќа пораки за да видиш што правиш?

Дали си се запрашал зошто?

Па, тоа значи дека таа е љубопитна за вашиот живот. Таа сака да знае каде сте и што правите.

Можеби има дури и навестување на љубомора, дали таасе обидувате да откриете дали сте со друга девојка?

Ова е јасен знак дека и се допаѓате!

4) Таа знае за што размислувате или правите кога пишувате пораки нејзиниот грб

Дали некогаш сте слушнале за терминот синхроничност?

Проверете го ова:

Синхрониците се значајни коинциденции.

На пример, размислувате за еден на друг во исто време.

И праќате порака и таа веднаш одговара „Еј ова е лудо, но јас само што сакав да ти испратам порака!“

Ова значи дека таа знае што ти „Мислам на тоа кога и праќаш пораки, а таа го мисли истото.

Тоа е знак дека споделуваш космичка врска и дека нешто посебно се развива меѓу вас двајца!

5 ) Сака да споделува работи со вас

Кога пишувате пораки и разговарате, таа сака да ви каже сè.

Таа сака да зборува за себе, но сака и да споделува работи со вас.

Таа ќе ви ги каже сите работи што ги прави. Таа ќе ги сподели своите планови за иднината. Да ви каже што сака и што не сака.

Во суштина:

Таа ќе ви каже кои се нејзините надежи и соништа.

Ако сакате да знајте дека и вам ви се допаѓа, исклучително е важно да одговарате на нејзините пораки.

Сакате да и покажете дека сте заинтересирани за сè што прави бидејќи тогаш и таа ќе почне да се чувствува така.

Таа треба да чувствува поврзаност со вас и ако одговарате нанејзините пораки и покажуваат дека сте заинтересирани.

6) Таа не се срами да ги покаже своите емоции

Кога пишувате пораки и зборувате, таа не ви дава никакви лажни сигнали.

Таа сака да разговара со вас и подобро да ве запознае и сака да ги покаже сите нејзини чувства.

Не може да се воздржи да ви каже што чувствува или мисли затоа што сака да споделува сè со луѓето што и се допаѓаат.

Ова е многу позитивен знак дека таа развива чувства за вас.

7) Таа пишува долги одговори на сè што ќе кажете

Девојките се покомуникативни отколку момците, тоа е добро познат факт.

Но ова е особено точно кога некој им се допаѓа.

Оваа девојка е способна да води долги длабински разговори - онакви какви што луѓето обично имаат кога разговараат лично – преку пораки.

Ова значи дека таа има чувства за вас и таа посегнува.

Тоа е знак дека и се допаѓате затоа што не се плаши да ве покани во нејзиниот свет.

8) Таа е емоционално ранлива

Кога пишувате пораки и зборувате, таа не може да се спречи да споделува работи со кои обично не и се допаѓа.

Ова значи дека таа ви се отвора – ви покажува делови од себе кои не ги покажува на сите.

Таа вели работи како „Тешко ми е денес, ми се гади од се… “ и „Можеби ќе те сакам“ или што и да е.

Ова е голем знак дека таа се грижи за тебеи е подготвена да ги сподели своите најдлабоки мисли со вас затоа што ѝ се допаѓа фактот што сте ја слушале.

9) Таа сака да користи емотикони

Дали постојано ви испраќа срца и емотикони со намигнување?

Па, имам новости за тебе, и се допаѓаш и сака да го знаеш тоа.

Наместо зборови, таа е симпатична и користи емотикони за да ти каже дека е во ти.

10) Таа сака да флертува

Еве еден интересен факт:

На некои луѓе им е полесно да флертуваат преку текст.

Таа и се допаѓаш и сака да те извести, но можеби е срамежлива да го направи тоа лично, па флертува со тебе преку текст - надевајќи се дека ќе го добиеш советот.

Ако ти може да ја донесе вашата А-игра кога флертувате, многу е поголема веројатноста да го привлечете вистинскиот тип на жена за вас.

11) Таа игра тешко за да ја добиете

Дали сметате дека таа тешко е да се добие во нејзините текстови?

Најдоброто нешто што можете да направите е да се повлечете малку од себе.

Психолошки факт е дека кога се плашиме дека ќе изгубиме нешто, го сакаме 10 пати повеќе.

Овде „убавите момци“ сфаќаат толку погрешно. Жените немаат „страв од загуба“ со убаво момче... и тоа ги прави прилично непривлечни.

12) Таа е прво сочувствителна личност

Можете да кажете дека кога ви праќа пораки, таа размислува за вас и за она што го чувствувате.

Сега:

Таа нема да одговара на вашите пораки ако тоа е само автоматска работа - таа всушност ќе ставитрудете се и размислете што сте кажале пред да одговорите.

13) Таа ви испраќа селфи

Дали ви испраќа слатки селфи?

Исто така види: 7 лесни начини да покажете некого во вашиот живот (за добро)
  • Преправете се дека сте сериозни на работа.
  • Глешкајќи ја нејзината мачка.
  • Се смее со нејзините пријатели.
  • Изгледа многу убаво како клабинг.

Ова е јасно знак дека ѝ се допаѓаш и сака да забележиш.

Таа во основа вели „еј, види колку сум симпатична, треба да ме прашаш за да излеземе!“

14) Таа е љубопитна за вашиот личен живот

Таа е многу љубопитна личност, сака да знае се за тебе.

  • Што правиш за забава?
  • Кое е твоето омилено јадење?
  • <6 6>Од каде сте?

Накратко:

Таа сака да ја разбере вашата личност за да може да ве запознае - и таа е подготвена да се потруди да дознајте повеќе.

15) Секогаш е подготвена за некои пораки доцна навечер

Таа ви кажува дека ќе легне, но сепак не може да престане да ви испраќа пораки.

Ова е затоа што таа сака да знаете дека и се допаѓате. Таа сака да се увери дека знаете колку е ова посебно за неа, и сака да ви биде последното нешто на ум пред да заспиете.

Ако откриете дека често останувате будни до доцна во ноќта, праќање пораки, има повеќе од само пријателство помеѓу вас двајцата.

16) Таа забележува кога не пишувате пораки

Ако е навикната да добива пораки од вас редовно и одеднаш не и праќаш порака занеколку часа или еден ден, таа ќе забележи.

Таа ќе ве праша зошто никогаш не сте одговориле и ако сè е во ред - најверојатно ќе се загрижи.

Како да прашате девојка и натерајте ја да каже „да“

Прашањето пораки може да биде одличен начин да започнете со разговор.

Сепак, може да биде малку незгодно да побарате некој да излезе во текст порака.

Еве неколку совети кои ќе ви помогнат да го добиете тој посебен датум.

Проверете дали времето е точно

Погрижете се да не ја побарате веднаш .

Како правило, најдобро е да почекате додека не си испратите порака три или четири пати.

Ова ќе и даде шанса да се загрее со вас и да види што ти си одлично момче, со што се зголемуваат шансите таа да се согласи на состанок.

Започнете го разговорот

Штом ќе бидете подготвени да ја замолите да излеземе, немојте само да и праќате пораки „Еј, сакаш ли да излезеш со мене?“

Прво разговарајте за нешто друго. Прашајте ја за нејзиниот ден, што прави таа.

Кажете ѝ нешто за вашиот ден.

Накратко:

Направете ѝ прво удобно.

Дополнете ја

Штом ќе започнете разговор, кажете ѝ нешто убаво што ќе направи да се чувствува посебно и ценето.

Комплиментирајте ја за нешто што ви кажала, кажете и колку е паметно или смешно таа е. Или ако ви испрати слика од себе, кажете ѝ колку убаво изгледа.

Само запомнете да не се навредувате како морничава.

Ова значи декане треба да ја нарекувате „секси“ или нешто слично, освен ако не сакате да престане да ви праќа пораки.

Исто така види: Зошто училиштата нè учат на бескорисни работи? 10 причини зошто

Значи, ако сте слатки и шармантни со вашиот додаток, таа ќе се чувствува добро и ќе биде повеќе се склони да кажете „да“ на состанок.

Флертувајте

Не заборавајте да флертувате малку во вашите текстови. Ова ќе и даде шанса да види дека ви се допаѓа.

Ако флертува назад, тоа е добар знак. Тоа треба да ве поттикне да продолжите и да ја замолите да излезе.

Бидете јасни

Кога барате девојка да излезе преку текст, проверете дали вашата порака е јасна и концизна.

Вие сакате да бидете сигурни дека вашите зборови се директни и јасни.

Ова ќе и помогне да разбере што сакате од неа и да го олесни процесот.

Бидете почит и учтиви кога испраќате пораки до девојката

Кога и испраќате пораки на девојката да ја замолите да излезе, многу е важно:

Користете позитивен јазик и избегнувајте да користите негативни зборови.

Користете безбеден јазик и избегнувајте какви било забелешки кои би можеле да ги натераат девојката се чувствува непријатно или повредено.

Ова значи:

Избегнувајте да употребувате пцовки и сексуални термини.

Накратко:

Избегнувајте да давате какви било коментари што би можеле да направете девојката да се чувствува нелагодно или навредете ја.

Погрижете се вашите пораки да се кратки и конкретни.

Не праќајте премногу пораки по ред или може да се измори од вас.

Предложете нешто забавно

Ако сакате таа да каже да и сакате состанокот да биде неверојатен, смислете нешто забавно и незаборавно да направите.

Ова езошто реков прво да размениме неколку текстови пред да ја прашам. Ќе ви даде шанса малку да ја запознаете и да дознаете кој би бил нејзиниот датум од соништата.

Со среќа!

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.