17 предупредувачки знаци дека не се грижи за вас

17 предупредувачки знаци дека не се грижи за вас
Billy Crawford

Толку е тешко искуство да се грижиш што тој не се грижи за тебе.

Но, пред да одиш и да ги завршиш работите со него, треба да сфатиш дали навистина не му е грижа или дали нешто друго се случува во неговиот живот.

Затоа ги составив овие 17 клучни знаци дека тој не се грижи за врската. Проверете што се случува против овие знаци. До крајот на статијата, ќе знаете дали тој навистина не се грижи за вас или не.

1) Вие сте неговиот последен приоритет

Ова е нешто што ќе го забележите во малите и во големите работи. Тој мисли на вас последен и се грижи за вас последен.

Без разлика дали сте случајно или во сериозна врска, тој изгледа дека ве гледа како дел од сценографијата во позадина.

Тој ви се јавува кога ќе пропаднат другите планови. Тој не ве дозволува да влезете во неговите планови. Тој ги става работата, пријателите, сопствените грижи и цели пред вас и се што е поврзано со вас.

Дури и за секс или за време на интимни моменти, може да добиете впечаток дека ве гледа како некој што „ќе направи за сега.“

Ако ја добивате оваа емотивна атмосфера околу него, тогаш голема е веројатноста дека ја разбирате неговата внатрешна состојба и односот кон вас. Причините за тоа може да варираат, но ако тој се однесува со вас како да не значи ништо, тогаш тоа не е само вашата имагинација.

Дури и тешките и не премногу емоционално отворените момци знаат како да покажат наклонетост на свој начин. Ако тој не евреме ?

Внимателна кутија чоколади на Денот на вљубените? Никаде не може да се види.

Тој може дури и да ве замоли да ги покриете бензините и другите потези со слободна товара.

Сега постои секоја можност дека момчето навистина има финансиски проблеми - особено овие денови Господ знае дека тоа е дефинитивно нешто.

Но, ако тој ве исмејува без срам и постојано се прикрадува од секое купување во ваше име, дури и мали предмети или основни работи што се појавуваат, тогаш на крајот ќе мора да запрашајте се колку тој се грижи за вашата врска.

Дали 2,25 долари во долг на неговата кредитна картичка за да ви купи кутија ковачници на бензинска пумпа навистина ќе ја уништи неговата финансиска иднина или едноставно не е толку во вас ?

(Реторичко прашање).

12) Вистинскиот разговор го нема никаде

Еден од бурните знаци дека не се грижи за врската е момче кое секогаш избегнува вистински разговор.

Сакате сериозен разговор, како некогаш? Не. Извинете. Тој не е тука за тоа.

Дури и ако сте на прагот да раскинете со него, тој едноставно изгледа рамнодушен и повеќе или помалку целосно незаинтересиран да води вистинска дискусија за вашата врска, иднина или ... било што друго, всушност.

Овој дечко во основа се одјавил и очекува да го носите целиот негов багаж за него засекогаш додека тој го живее својот живот во исто време.

Тој ве третира како 1950-титеконсиерж и личен асистент кој мора да одговара на секој негов каприц и барање.

И тој не дава бакшиш.

Кога ќе наведете вистинска тема за да разговарате, тој ве гледа како вознемирено масло тајкун со вртени мустаќи кој треба да се справи со досаден подмладок.

Време е да си го отпушти задникот.

13) Тој само те допира ако ја блокираш вратата

Како што споменав претходно, ако тој само те користи за секс, тоа е еден од главните знаци дека не му е грижа за врската.

Но, парадоксално, друг потенцијален знак е кога тој не е ни за секс повеќе, било.

Единствениот пат кога ќе те допре е ако ја блокираш вратата или треба да те допре по рамо за да праша каде се клучевите од колата.

Сексот — ако има по прилика - не постои или е подземен по квалитет. Тој е човечка морска ѕвезда на аудиција за реклама за шпагети и неодговорен примател со способност да ве возбуди отприлика колку гноен плускавец.

Ако спие со вас, сè е за него и е повеќе како „ работа“ што ја завршува.

Романтично, нели?

14) Отворено ги проверува другите жени

Мажите сакаат да гледаат привлечна жена, тоа не е тајна. Времето беше (или се надеваме дека сè уште е) и тој да ве гледа на тој начин.

Но, еден од најголемите знаци дека повеќе не се грижи за врската е кога вашиот маж ќе почне отворено да проверува други жените.

Акоќе го прашате за тоа, тој може да се насмее или да се разигра, но веројатно нема многу да го негира тоа, па дури и може да почне да сугерира работи како тројка или „отворена врска“ под маската на сексуална отвореност.

Оваа е исто така познат како тој не е толку во вас и сака да стане чудно, а сепак си вели дека тоа е етичка работа.

Ако видите дека вашиот дечко отворено копнее по други жени или во основа ги цени, но не дава ти на втор поглед, тогаш имаш работа со момче кое е проверено.

Можеби е време да го сториш истото.

15) Тој спие со други жени

Изневерува може да биде забавно во емисии како Измамници, но во реалниот живот, тоа е многу помалку направено за ТВ и многу подепресивно, збунувачки, разбеснето и куци.

Ако го фатите момчето спиејќи со други жени - или дури и само праќање пораки со интимна намера - тогаш е време да го прочитате ова како еден од знаците дека тој не се грижи за врската.

Што е тоа.

Ако му беше грижа, ќе се воздржи.

Можете да си кажете дека е само глупав, или премногу напален, или има лоша контрола на импулсите, но на крајот на денот, почитта е двојна попатна улица.

Ако тој ви оди зад грб и вие го фатите, зар не е време да се запрашате за сите работи што ги направил без ваше знаење дека не сте го фатиле да прави?

Логиката би рекол да… Ибез разлика дали ви се допаѓа или не, ова се тешки ситуации со кои треба да се соочите директно или ризикувате да станете уште полоши по патот.

16) Тој не одговара на повици и пораки и ако одговара неговите одговори се минимални

Во секојдневниот зафатен шум на активност и комуникација, нормално е да се оптоварувате и да заборавите да одговорите на пораки или да оставите повици за да отидете на говорна пошта.

Разликата е во тоа што вашето момче го прави тоа во основа цело време.

Ова е токму таму со најјасните знаци дека не се грижи за врската.

Ако го направил тој би можел барем да одвои дополнителни пет секунди за да ви каже дека е зафатен и дека ќе ви се јави или ќе испрати порака. Но, тој не го прави тоа.

Иако веројатно знаете во задниот дел на вашиот ум дека тој го прави тоа за своите пријатели и за другите девојки со кои може многу добро да зборува зад вашиот грб.

17) Се чини дека тој не ужива во времето со вас

Сите други знаци дека не се грижи за врската ја зајакнаа оваа основна, но основна точка.

Можеби изгледа очигледно но има акцент: тој едноставно не се чини дека ужива во времето со вас.

Со некој што го сакате или имате чувства, времето со него е подарок и скапоцено.

Кога момче не е во тоа, сепак, тоа е повеќе како скучна работа.

Ова не мора да значи дека нешто правите или „погрешно“ со вас. Но, тоа веројатно значи дека тој не е инвестиран и не му е грижамногу.

Ако времето со вас е нешто што тој го третира како товар или непријатност, ова е многу лош знак, а речиси сите други знаци на оваа листа водат назад кон ова основно прашање: тој не ужива или не се обврзува. да бидам со вас.

И ако е така, време е да продолжите понатаму…

Понекогаш заминувањето е единствениот начин напред…

Дури и ако сте инвестирале многу на време, наклонетост и енергија во врската, понекогаш излегувањето е најдоброто решение.

Ако си кажете дека не сте доволно добри за да запознаете некој нов или дека тоа никогаш нема да се случи, на крајот може да станете заробена во бесконечен циклус и станува чергач кој почнува да се навикнува никогаш да не добива вистинско внимание или љубов…

И тоа не е добро. Воопшто не е добро.

Исто така види: „Дали навистина ја сакам мојата девојка? 10 знаци што ги правите (и 8 знаци што не ги правите!)

Времето и љубовта што ги вложувате во вашата врска не одат залудно ако заминете. Давате се од себе и да знаете кога е време да продолжите понатаму е знак на зрелост и самопочит.

Ако веќе сте биле внимателни на повеќе начини - дури и одејќи по мрачниот пат на самообвинување и опсесивно грижи се – тогаш можеби нема да има каде да се оди.

Исто така види: Супер читање од Џим Квик: Дали навистина вреди вашите пари?

Нема ништо лошо во тоа директно да комуницираш со партнерот и да му кажеш што се случува. Се чувствувате игнорирано, се чувствувате занемарено и чувствувате дека едноставно не му е гајле.

Ако тој се налути, претерано се одбрани или ве игнорира, тогаш веројатно сте го погодиле нервот.

Ако тој стане лут, премногу одбранбен или ве игнорира. тој прави еденнапор да слушате и искрено да го апсорбирате она што го кажувате, а потоа да преземете чекори за да станете посвесни и да работите на вашата врска заедно, тогаш сè уште може да има нешто да спасите.

На крајот на денот изборот е ваш : само запомнете дека сте достојни за љубов и тип кој се грижи за врската.

правејќи го тоа, тогаш нешто не е во ред.

2) Се е до физичката

Физичката интимност е важен дел од вашата врска со некој значаен друг, но тоа не е замена за вистинска интимност и врска.

Ако мажот се грижи за вас на подлабоко романтично ниво, тој нема да биде фокусиран само на сексот.

Тој ќе ужива да лежи покрај вас и да разговара со вие, гледајќи филм и се шегувате, правите заеднички активности и ги споделувате вашите животи на вистински начин.

Ако момчето со кое сте само се враќа на сексот и добива време за сесија за чаршафи пред тој тргнува на патот, тогаш треба да се повлечеш и да размислиш двапати.

Многу мажи се способни да го третираат сексот на многу покавалентен начин од жените, а фактот дека тој сака да води љубов со тебе не мора да значи дека тој всушност е заљубен во вас или гледа каква било иднина во вашата врска.

Оваа практика на користење некого за секс може да важи и за жените - се разбира - но особено е веројатно кога станува збор за маж кој е да те користи за секс.

Иако можеби започнал со вистински чувства – или отсекогаш било така – тој што те користи за секс може да укаже дека не му значиш многу повеќе од една ноќ во сама дома се тресе на порно.

И ако тоа не е понижувачка и неромантична мисла за една жена да размисли за момчето што ѝ се допаѓа и како тој се чувствува за неа, тогаш јасне знам што е…

3) Дознајте што навистина се случува во неговата глава

За да го натерате вашиот маж да се посвети бара повеќе од само да се биде „совршена жена“ . Всушност, тоа е поврзано со машката психа, длабоко вкоренета во неговата потсвест.

И додека не разберете како функционира неговиот ум, ништо што ќе направите нема да го натера да ве гледа како „оној“.

Значи, наместо да се обидуваме со секој трик во книгата да го придобиеме, имаме подобар начин да го разбереме вашиот маж:

Со професионален тренер за односи, можете да добиете совет прилагоден на специфичните проблеми со кои се соочувате во вашиот љубовен живот.

Relationship Hero е страница каде што високо обучени тренери за врски им помагаат на луѓето да се движат во сложени и тешки љубовни ситуации, како тој повеќе да не се грижи за вас. Тие се популарни затоа што искрено им помагаат на луѓето да ги решат проблемите.

Зошто ги препорачувам?

Па, откако поминав низ тешкотии во сопствениот љубовен живот, им се обратив пред неколку месеци. Откако толку долго се чувствував беспомошно, ми дадоа уникатен увид во динамиката на мојата врска, вклучувајќи практични совети како да ги надминам проблемите со кои се соочував.

Бев воодушевен од тоа колку беа искрени, разбирливи и професионални.

За само неколку минути можете да се поврзете со сертифициран тренер за односи и да добиете совети специфичен за вашата ситуација.

Кликнете овде за да добиетепочна .

4) Тој прави нула напор да ве вклопи во неговиот социјален живот

Знам дека кога имам чувства за девојка, тешко ми е да престанам да зборувам за нив: со семејството, пријателите, дури и случајни странци во некои случаи - претпоставувам дека сум муабет Кети.

Поентата е дека дури и еден дечко кој не зборува толку многу како мене, ќе биде малку напнат да ве запознае со неговите пријатели и оние за кои најмногу се грижи.

На ист начин на кој веројатно ќе бидете љубопитни што мисли за вашите пријатели или дали смета дека вашиот татко е препотентен или се согласува со вашиот брат, човекот кој има чувства затоа што ќе бидете фасцинирани, вознемирени и ќе инвестирате во она што најблиските до него мислат и чувствуваат за вас.

Тој ќе биде горд што ќе излезе со вас во јавност, возбуден кога ќе види како се поврзувате со неговата толпа и е ентузијаст да ве направи дел од неговиот социјален живот барем во онаа мера и прилики кога сакате да бидете.

Можеби има илјада јарди зјапа кога ќе го прашате за ова или ќе кренете раменици како да е уморен или да не мисли дека ќе бидеш во неговите пријатели.

Тој може да ви каже неколку оправдувања дека неговото семејство е критично или премногу опседнато со неговиот љубовен живот.

Но, крајот на денот, без оглед на елементот на вистината што може да го имаат неговите изговори, ова е јасен знак дека не се грижи за врската.

5) Знаци дека не се грижи за врската: тој еТ-Рекс

Се надевам дека вашето момче или сопруг буквално не личат на Т-Рекс - иако ова е минимална зона на суд - но она што сакам да кажам овде е дека неговите раце се чини дека се испружени доволно далеку за да го сфати и бара работи.

Како Т-Рекс со кратки мали шепи, тој добро зема храна, пари, љубов, внимание и се друго што му се дава.

Но, тој не е не го даваш.

Тој не е тип што излегува на екстремитет за да пружи рака за помош.

Ако сакаш рачно растоварување на намирници? Тој човек шепи кон својата конзола за видео игри како ѓавол пред да го исклучите моторот на автомобилот.

Сакате совет за работата? Денеска се чувствува очајно и би можел сам да користи малку TLC. Каква коинциденција.

Барате само некоја основна помош за поставување на маса или за возење кај пријател? Неговите мали раце Т-Рекс едноставно не можат - или не сакаат - да ја завршат работата.

И да не навлегуваме ни во тоа што неговите мали раце Т-Рекс стануваат во кревет.

И ако го туркате проблемот? Тоа е местото каде што може да го слушнете неговиот диносаурус како рика.

Може да почнете да сочувствувате со праисториските метеори.

6) Вашата среќа е ирелевантна за него

Ова треба да има предупредување: еден од главните знаци дека не се грижи за врската е кога вашата среќа е ирелевантна, освен онаму каде што директно е поврзана со тоа да го добие она што го сака (кога го сака).

Сончевиот систем на вашиот врскасе врти околу него и само него.

Тој очекува љубов, внимание и грижа за време на неволја, но речиси ништо не јаде, а кога го прави тоа се мали случајни гестови кои не одземаат никакво време или вистински интерес.

Тој очекува да се појавиш и да бидеш присутен за него, но не го прави истото за тебе.

Кога сте долу, тој се однесува непријатно и смешно како да бил сведок на странец почна да зборува за заговори на вонземјани или пак го удрила стара жена во банката.

Вкупната атмосфера овде е ... ух не, благодарам, со среќа со тоа.

7) Тој е спротивен на љубомора

Љубомората е токсична емоција, особено во големи дози.

Но, целосниот недостаток на љубомора може да биде и еден од најјасните предупредувачки знаци дека тој не се грижи за врската.

Знам дека кога имам чувства за девојка, ме интересира со кого се гледа и дали има други момци на нејзиниот радар. Би сакал да мислам дека не сум контролирана личност - и како и да е, сум доволно паметен за да знам дека не функционира - но признавам дека имам нијанси на љубомора и дека ја сакам за „себе“.

Можеби тоа се прашања со несигурност на кои треба да поработам во себе, но она што сигурно го знам е дека во случаи кога воопшто не сум била во некого, не сум ја почувствувала таа љубомора.

Тие би можел буквално да ми каже како го запознале најжешкиот човек досега и посакуваат тој да се заљуби во нив и во мојата внатрешнамислите беа:

„Прекрасно, со среќа. 0>Всушност – се срамам да кажам – дел од мојот внатрешен дијалог всушност беше посакувам да сретнат друг дечко за да не морам да ја чувствувам оваа чудна мешавина на вина и „да ме извади од овде“ и биди заглавен во зона каде што бев премногу кукавичка за да раскинам, но не инвестирав доволно за да се обврзам.

8) Ти си „само уште една девојка“

Додека пејачот на Killers, Брендон Флауерс пее во песната „Just Another Girl“ (2013):

„Сите мои пријатели велат

Треба да продолжам понатаму

Таа е само уште една девојка

Не дозволувај да ти го прилепува на срцето толку силно

И сите мои пријатели велат дека не било наменето да биде

И тоа е голем голем свет,

Таа е само... друга девојка“

Работата е што нараторот на песната не се согласува со неговите пријатели. Тој не може да продолжи понатаму. Оваа девојка и неговото раскинување со неа му го распадна светот. Таа не е „само уште една девојка“, таа е некој што не може да го заборави или замени.

Додека Флоурс пее: „Можеби сите мои пријатели треба да се соочат / Дека не сакам само друга девојка."

Без разлика на ова „еден-итис“ и неговите заслуги или вистина, поентата е дека момчето на кое не му е грижа за врската всушност ќе ве гледа како „само друга девојка“ (ако не и помалкуинтересна и привлечна од само друга девојка).

Нему навистина нема да му биде грижа што ќе биде со вашата врска и нема да направи ништо за да ја спаси или да работи на неа. Нему не му е грижа дали изгледате добро или лошо. Нему едноставно не му е грижа.

9) Идни планови? Да, нели…

Ако се појават идни планови, заљубениот тип генерално ќе реагира со трепет, возбуда, интерес и зголемено внимание.

Еден од најголемите знаци што не го прави тоа се грижи за врската е тоа што тој само сака да продолжи како нормално без никаков напор од негова страна.

И не сака да слуша или да размислува за иднината.

Дури и нешто како едноставно како идните планови за кариера или семејното прашање што може да бара преселба, води до тоа да добие празен поглед или одеднаш да мора да се јави.

Може да исфрли некаков симболичен интерес или да каже дека „ќе мора да размисли за тоа“, „незгодно“, „луди времиња да, ќе мораме да разговараме за тоа“ и слични реплики.

Исто така, не е интересно тоа што момчето ќе каже „ќе имаме да разговарам за тоа“ додека се обидуваш да ... дискутираш?

Упс.

Знам дека кога бев со девојка не бев на темата за идните планови ме натера непријатно и раздвижено и сакаат да ја сменат темата. Затоа, внимавајте на какво било однесување од страна на вашето момче кое изгледа дека покажува ваква внатрешна состојба.

10) Него го интересира речиси сè освен вас

Ова евистинско засилување на самодовербата.

Можеби ќе почнете да чувствувате дека овој човек е заинтересиран за речиси сè освен за вас.

Ќе се восхити на емисијата „како го прават тоа“ на ТВ или бескрајно ќе се смее на шегата на пријател, но интересниот коментар што го давате за тоа како ќе започне Третата светска војна или како вие ја запознав најсмешната личност денес која ти ја објасни смислата на животот на најуникатен начин, само се одбива од него како вода од грбот на патка.

Тој апсолутно едноставно не може да изгледа помалку заинтересиран.

И сигурно ќе ве боли само малку, особено ако многу се грижите за него и за она што тој мисли и чувствува. штотуку се приклучи на масата на големите момчиња, но горе-долу ве држи во енергетски гладен агол каде што функционирате како сценографија.

Тој не прашува ништо за вас, па дури и за време на криза или голем проблем тој се држи до апсолутниот минимум „треба да се знае“.

Можеби е време тој „треба да знае“ дека сте надвор…

11) Неговиот паричник е радиоактивен

Не е дека тој е Хомер Симпсон и работи во нуклеарна централа.

Тоа е дека тој едноставно не може да го допре својот паричник - или дури понекогаш да го носи со себе - кога одите во близина каде може да се очекува да плати за вас.

Да одите на вечера? Нему му е тешко со парите и дали можеш да го платиш само овој
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.