17 знаци дека само те посакува (а тоа не е вистинска љубов)

17 знаци дека само те посакува (а тоа не е вистинска љубов)
Billy Crawford

Дали штотуку почнавте да излегувате со момче?

Се прашувате дали тој навистина му се допаѓате? Или сте загрижени дека тој само копнее по вас и не многу друго?

Ајде да дознаеме!

Во оваа статија, ќе ги разгледам првите 15 знаци дека овој човек е само те посакува, а тој искрено не те сака.

Се надевам дека поради тебе не си докажано.

1) Тој те кани доцна навечер.

Дали тој побара да се сретнеме за една невина шолја кафе и задоволување?

Или тој побара да се сретнеме доцна во сабота навечер?

Ако е второто , тој веројатно нема искрени чувства кон тебе.

Зошто?

Бидејќи ако момчето искрено сака да запознае девојка каква што е, тогаш би сакал да седи долу и разговарајте искрено за да се запознаете.

Ако тој едноставно ве копнее, нема да му е грижа да ве запознае и едноставно ќе сака да ве одведе во кревет.

2) Тој само се организира да се сретне со вас во последен момент и не се обврзува на ништо однапред

Ова е показател број еден дека тој само копнее по вас.

Ако На еден дечко навистина му се допаѓаш, тој ќе сака да те види што е можно поскоро. Вие би биле првата личност што ќе ја повика.

Тој ќе биде зафатен со правење планови со вас и ќе се обидува да помине што повеќе време со вас.

Ако, од друга страна , единствениот пат кога одвојува време за вас е кога нема други опции, тогаш тоа значи дека не му е грижаза тоа воопшто да поминува вистинско време со вас.

Тој само ве гледа како последно средство, а тоа никогаш не е добар знак за намерите на еден дечко.

3) Тој зборува валкано со вас, но не „Слушајте го она што ви е важно

Нема ништо лошо во тоа да ве запали вашата сексипилност и да се чувствувате доволно удобно еден со друг за да зборувате валкано.

Но, ако само тоа може да зборува и тој едвај може да ве слуша кога зборувате за нешто друго што ви е важно, тоа очигледно не е добар знак.

Исто така види: Вистинската причина зошто сонувате за зомби ноќе (целосен водич)

Во врската има повеќе од само секс. Сите можеме да се согласиме со тоа.

Значи, ако не може да зборува за ништо друго освен за валкани муабети, тогаш веројатно те гледа како неврзан секс пријател и не многу повеќе.

4) Тој никогаш не зборува за иднината

Ако не спомнува ништо за иднината, тоа секако е големо црвено знаме. Тој може само да се забавува со вас и ништо повеќе.

Ова покажува дека тој нема намера да се договори со вас по завршувањето на врската.

Ако поединецот спомне нешто за трошење време во вашата иднина заедно, ова е момче кое искрено се грижи за вас и сака да види до каде одат работите со вашата врска.

Но, ако не спомне ништо за својата иднина или плановите за вас двајцата , тој веројатно само те посакува и не мисли за тебе како нешто суштинско.

5) Тој не троши квалитетно времесо тебе

Тој вели дека сака да биде со тебе без проблеми, но избегнува да поминува квалитетно време со тебе.

„Дали некогаш ти се јавува? Ти пишувам? Да ви испрати подарок изненадување? Или прави некоја од малите нешта што покажуваат дека се грижи?“

Ако не, тогаш можете да видите кои се вистинските намери на неговото момче.

Запомнете:

Делата зборуваат погласно отколку зборови.

Значи, ако тој всушност не поминува квалитетно време со вас и едноставно сака да се сретне со вас само кога тоа му користи, тогаш можете да се обложите дека овој човек не е сериозен за вас .

6) Го гледате само за секс

Ако се забавувате со ова момче само затоа што сака секс, тогаш бидете внимателни. Тоа може да биде знак дека тој едноставно копнее по вас и ништо повеќе.

Запомнете:

Очигледно е дека ако момчето е заинтересирано само за вашето тело, тогаш тој всушност не го интересира сакам да бидам со тебе.

Кога ќе го видите како прави нешто убаво за вас, застанете и размислете што навистина прави. Дали овој човек е само зависник од секс, или тој навистина те сака?

7) Тој гледа други жени

Ако овој човек се гледа со други жени покрај тебе, тогаш тој нема многу интерес за ти.

Човек кој вистински те сака ќе биде фокусиран на тоа да поминува квалитетно време со тебе и само со тебе.

Исто така види: 14 ефективни начини да покажете дека некој ви се допаѓа (комплетна листа)

Ако оди наоколу да излегува со други жени, тоа значи дека сака да биде само со нив физички.

Ако тој беше искрено сериозен да биде воврска со тебе, тој нема да гледа други жени. Точка.

8) Тој им праќа пораки на други жени

Во иста смисла, испраќањето пораки на други жени е мртов подарок дека овој човек само те посакува.

Ако тој не е подготвен да се обврзе, тогаш ќе ја гледа секоја друга девојка покрај тебе само како можност да спие со неа.

Тој се однесува исто кон секоја жена: можност да додаде уште една на својата листа.

Колку и да звучи грубо, некои мажи се такви, особено мазните како путер момци што сакам да ги нарекувам „бонафид играчи“.

Ако знаете дека вашето момче им праќа пораки на многу жени , тогаш извинете што велам, но тој има само една намера.

Ова е очигледен знак дека тој искрено не ве сака и ве гледа само како освојување.

9 ) Тој не сака да ги познава вашите пријатели и семејството

Ако овој човек ги игнорира вашите пријатели, семејството и социјалниот круг, тогаш дефинитивно покажува недостиг на интерес за вас.

Тој очигледно нема интерес да ги запознае најважните луѓе во вашиот живот.

Ова е јасен знак дека тој не се грижи доволно за вас за да се потруди да дознае што е важно за вас. Тој се грижи само за себе, не за вас.

10) Престанува да ви се јавува

Ако престане да ви се јавува, да ви праќа пораки и престане да ви испраќа подароци, тогаш се случува нешто луто.

Ако тој искрено те сакаше, очигледно би сакал да остане во контактти.

И се подразбира дека момчето кое не сака да остане во контакт со девојката што ја сака е само во „похот“, а не всушност „љубов“.

Ова тоа е особено случај ако сте спиеле со него, а тој после тоа се ладил.

Градо е, но некои момци се само кретени. Тие се грижат само за физичкото и не многу повеќе.

На крајот, треба да бидете благодарни што престана да ви праќа пораки. Тој е кретен и подобро ти е без него!

11) Сака да се промениш или да станеш некој што не си

Ако бара да се промениш на било кој начин, па дека може да ве прифати, а потоа подгответе се за разочарување.

Мажите кои навистина сакаат да бидат со жена ќе бидат во ред со нејзината личност без разлика на се. Тие ќе сакаат да ја запознаат онаква каква што навистина е. И само тогаш тие ќе бидат „заљубени“ во неа.

Но, ако тој се обиде да ве натера да бидете некој што не сте, тогаш тоа не е вистинска љубов. Вистинската љубов е да го прифатите вашиот партнер за сите негови маани и слабости, како и неговите позитивни особини.

Ако тој не ве прифаќа такви какви што сте навистина и чувствува потреба да ве промени во некого инаку, тогаш тој не ве сака искрено.

12) Тој ве лаже во лице

Мажите кои го прават тоа немаат апсолутно никаква почит кон својата партнерка. Тоа е чин на чисто непочитување.

Ако тој ве лаже во лице и вели дека она што го направил е различно од она што било, тогаш се извинувам, но ова еогромно црвено знаме.

Секако, има големи и мали лаги. Ако тој излезе со своите пријатели на пиво, но ви рече дека е премногу уморен за да излезе, тогаш тоа може да биде мало.

Но, тоа е лизгава патека и наскоро, тој ќе ве изневери а потоа лажете во лице кога директно ќе го прашате за тоа.

Ова не е човек кој вистински ве сака.

Ова е човек кој ве искористува и мисли дека е во ред да ве лаже без да ги земе предвид вашите чувства.

Секоја жена заслужува подобро од момчето кое ги лаже во лице.

13) Тој не прави да се чувствувате посебно

Човек кој ве сака секогаш ќе одвои време за вас. Тој нема да биде момчето што ќе ве избрка, ќе доцни (или заминува рано) или ќе ги игнорира вашите повици.

Тој ќе биде тука за вас кога ќе ви треба и ќе сака да го поддржи ти низ лошите моменти како и добрите.

Но, мажот кој не те сака нема да ги прави овие работи, затоа што е среќен што има некој на страна и не се грижи за одвојување време за тебе.

Ти си само споредна пиле за него и затоа, не е приоритет.

Ако тоа е само страст за него, тогаш жал ми е што можам да кажам, но тој најверојатно победил не чувствувам потреба да направиш да се чувствуваш посебно, освен ако тоа значи дека тој ќе добие акција во спалната соба.

14) Постојано те омаловажува (вербално или емотивно)

Те омаловажува во било кое формата или формата никогаш не се во ред.

Човек кој ве сака ќе сака да ве поддржии погрижете се да се чувствувате посебно и згрижени.

Но, мажот кој не ве сака вистински и само те посакува, нема да се обиде да направи да се чувствуваш подобро и постојано ќе те понижува.

Може дури и да ги спушти другите жени пред вас за да изгледа подобро.

Тоа е ужасен знак дека овој човек е нарцис и не му е грижа за ничие чувство. а камоли вашата.

Тоа е знак дека тој навистина не се грижи за вас или какви би можеле да бидат вашите емоции во сегашниот момент.

Тој едноставно сака некој на страната што може да го третира лошо, без апсолутно никакви последици од тоа.

Ова е затоа што ако момчето само те посакува, тогаш не му е грижа за твоите емоции или чувства. Тој се грижи само за физичкото, а тоа е типот на момче од кое треба да се држите настрана.

15) Тој не ви се јавува навремено

Човек кој ве сака ќе секогаш јасно ставајте до знаење дека сте број еден. Тој ќе биде подготвен да се откаже од се што прави за да се увери дека може да помине време со вас.

Тој ќе се појави на време за состаноци и што е најважно, тој секогаш ќе одговара на вашите повици или пораки порака кога ќе каже дека ќе.

Но, ако само те посакува и не те сака вистински, тогаш нема да се грижи за тоа да го направи навремено.

Ако има само време за тебе кога сака да спие со тебе, тогаш не си важен.

Тоа е само страст за него, а невистинска еднаква поддршка.

Се разбира, ништо повеќе не е важно од чувството дека некој навистина ве сака. И ако се прашувате дали овој човек е „заљубен“ во вас, добро, ако не е подготвен да го одвои потребното време, тогаш очигледно не го прави тоа.

Љубовта е еднакво на квалитетно заедничко време. Никогаш не заборавајте го тоа.

16) Тој не сака да го запознае вашето семејство или да ве запознае со неговото

Момците кои се навистина заљубени во девојка секогаш се подготвени да го запознаат нејзиното семејство и да се запознаат со и ги.

Мом што не те сака веројатно нема да се труди да те запознае со своето семејство, а камоли со нејзиното.

Овие квалитети покажуваат дека овој тип нема апсолутно никаква љубов кон тебе. Можеби е некој кој само си поигрува со жени и не сака никој друг освен тебе на страна.

Да бидеме искрени, во посветена врска важно е да се запознаете со семејството и пријателите, но ако тој не е подготвен да го направи тоа, тогаш тоа е јасен знак дека не е заљубен во вас.

17) Тој постојано гледа во други жени кога е на состанок со вас

Ако еден дечко те сака, тогаш кога е на состанок со тебе, ќе се фокусира на тебе и само на тебе. Тој ќе се погрижи да не гледа во други жени и дека вие сте неговиот единствен фокус.

Но, ако ова момче не ве сака, тогаш ќе биде повеќе од среќен да гледа други жени , дури и ако сте на состанок со него.

Овазначи дека ова е тип кој сака да му бидеш бонбона за рака и не многу повеќе од тоа. Нему навистина не му е грижа за врската.

Овој тип само сака некој од страна да има секс, но ништо друго.

Ма е да се слушне, но ако не може престанете да ги гледате другите жени (а особено да флертувате со нив), тогаш тоа не е добар знак.

Тој можеби е само за секс и ако сакате нешто повеќе, тогаш треба да продолжите или да имате искрен разговор со него.

.

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.