Дали момците некогаш се враќаат откако ќе ве одбијат? Да, но само ако ги покажат овие 11 знаци!

Дали момците некогаш се враќаат откако ќе ве одбијат? Да, но само ако ги покажат овие 11 знаци!
Billy Crawford

Кога момчето прво ќе ве одбие, може да се чувствува ужасно поради тоа. Веројатно затоа што знае колку добри работи биле кога сте биле заедно.

Работата е што тоа не значи дека сте го изгубиле засекогаш. Постојат знаци кои ќе ви кажат дали ќе се врати откако ќе ве одбие.

Ако следните знаци звучат вистинити, тогаш можеби веќе му недостасувате и прашање на време е додека не се врати во вашиот живот .

Ајде да почнеме да копаме!

1) Тој сè уште посегнува до вас

Ако по неколку дена без контакт, тој сè уште се обидува да воспостави контакт со вас преку СМС или телефонски, постои голема веројатност дека тој сè уште сака да биде со вас.

Можеби нема храброст да се дружи со вас лично, но сепак ви пишува и ви се јавува многу. Колку и да е лошо, има причина за ова.

Еве што е:

Можеби тој воопшто не ве заборавил. Можеби гледа низ својот телефон и ќе види дека има уште толку многу пораки од вас или оние пораки од него што остануваат неодговорени.

Кога треба да ги погледнете тие пораки, ваш избор е да му се јавите на разговарајте.

Немојте да се изненадите ако одеднаш се предомисли и почне да ве моли да го вратите назад.

Вашиот поранешен можеби нема многу луѓе на ум кога ќе помисли кого сака да излегува или со кого сака да излегува, но сепак проверува дали има новости за вас на Фејсбук илишанса повторно да се собереме.

Кога ќе почне да се однесува добро со вас, тоа може да биде затоа што сака да се врати во вашиот живот и тоа е нешто што треба да го сфати.

Не само тоа, тој се обидува да покаже и да ви каже дека му е жал, дека огромен дел од него сè уште сака да се вратиме заедно.

Ако е така, тој ќе сака да знае што може да направи за да бидете повторно заедно. Можеби ќе се обиде да праша некои од вашите пријатели дали можат да разговараат со вас.

Но, ако сè уште не е сигурен што да прави, дајте му до знаење дека сте отворени за повторно собирање. Ако не го направите тоа, работите може да се движат навистина брзо и на крајот повторно ќе бидете повредени.

Можете да се обидете да разговарате со него и да видите што сака, но барем нека се чувствува удобно. Имавте заедничка историја, на крајот на краиштата и заслужувате да ги знаете неговите вистински чувства.

Дали сте подготвени за неговото враќање?

Па, еве, 11 знаци дека вашиот поранешен размислува за враќање заедно со вас. Нема двајца исти луѓе, па тешко е со сигурност да се каже дали ова ќе успее.

Но ова се некои од работите што тој можеби ги чувствува или прави кога сака втора шанса во вашата врска. Можеби ќе сака да се врати што е можно поскоро, или можеби ќе му треба малку повеќе време.

Секое раскинување е различно и секој различно се справува со тоа. Само фокусирајте се на себе и на тоа како се чувствувате во моментов.

Можеби ќе сакате да дадетенему корист од сомнежот и дај му уште една шанса; работите не беа толку лоши кога вие двајцата бевте заедно, нели?

Или можете едноставно да заминете и да очекувате тој да продолжи да го прави ова додека не се уморите да го слушате.

Финале кажи дека е твое.

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.

Инстаграм.

Тој може да реагира на вашите објави надевајќи се дека ќе добие одговор од вас, па оттука... почеток на разговор. Ова ќе му даде шанса да допре до вас, да праша како сте биле и дали правите добро.

Ова е јасен знак дека тој сè уште ве проверува и голема „ќе се врати на ти“ поим.

2) Тој е многу активен на своите сметки на социјалните мрежи

Многу луѓе се прилично мрзливи кога станува збор за социјалните мрежи.

Тие само ги земаат овие платформи за да бидат во тек со нивните списоци со контакти, но прават многу малку интерактивност. Но, вашиот поранешен е различен бидејќи е активен на своите профили на социјалните мрежи.

Може да објави неколку фотографии на Инстаграм, или да објави ажурирања на статуси или коментари на приказната на Инстаграм или на Твитер што вообичаено не ги прави.

Тој може да објави свои селфиња или случајни снимки за неговиот ден, да стави смешна налепница или краток опис.

Или може да објавува цитати и изреки за „да се остане силен“, „времето тече“ и се овие други работи со длабоки значења. Сите за што? За да се надеваме да го привлечам вашето внимание. Тој тивко се надева дека ќе видите што објавил и ќе реагирате на тоа.

Морате да му дадете признание за ова. Тој не го прави тоа за да ве налути или вознемири, тој едноставно покажува дека размислувал за вас, а сè уште е заинтересиран за вас.

3) Интуитивен советник нуди совет

знаците што ги откривам во оваа статија ќе ви дадат добра идејаза тоа зошто момците се враќаат откако ве одбија.

Но, дали би можеле да добиете уште поголема јасност ако разговарате со надарен советник?

Јасно е дека треба да најдете некој кому ќе му верувате. Со толку многу лажни експерти таму, важно е да имате прилично добар BS детектор.

Откако поминав низ неуредно раскинување, неодамна го пробав Psychic Source . Тие ми го дадоа водството што ми требаше во животот, вклучително и со кого треба да бидам.

Навистина бев воодушевен од тоа колку беа љубезни, грижливи и искрено корисни.

Кликнете овде за да добиете сопствено читање за љубовта.

Надарениот советник не само што може да објасни зошто момците се враќаат по одбивањето, туку може да ги открие и сите ваши љубовни можности.

4) Тој сака да му верувате

Ќе каже многу работи за да ве натера да верувате дека е зафатен, дека нема време е за друга врска, но големи се шансите дека длабоко во себе сака да биде со вас.

Што значи ова? Тоа значи дека тој не сака да дознаете за другите девојки во неговиот живот. Бидејќи сте раскинале некое време, постои голема шанса да се гледа со други луѓе.

Сега еве го интересниот дел... можеби мислел дека тоа што е со вас го спречува да биде осамен - тоа, и фактот дека сè што можеше да размислува беше тебе.

Мислејќи дека можеби ќе се разочараш кога знаеш дека е на некои состаноци, тој може да се обиде да расудуванештата или прикријте ги. Знаеш дека не е убав... нели?

Исто така види: 9 значајни симптоми на синдромот на убаво момче

Ако не сака да дознаете за другите девојки, начинот на кој постапува со вас може да го натера да изгледа позаинтересиран да се врати заедно од која било од нив .

Тој секогаш прво ќе ви праќа пораки, брзо ќе одговара на вашите повици и ќе биде љубезен во секоја дадена прилика. Најважното нешто што треба да се запамети е дека му е жал што ве одби и сака да се смири со вас.

5) Тој чува слика од вас на својот телефон

Иако можеби не сака за да ве види, тој сè уште има нешто на телефонот што го потсетува на вас или на моментите што сте ги споделиле заедно.

Можеби ги задржал сликите или видеата што сте ги снимиле заедно. Можеби тоа беше видео на кое вие ​​двајца танцувате и пеете во автомобилот или правите смешни фотографии пред огледалото.

Или можеби ја симнал вашата омилена песна на својот телефон како потсетник.

Тоа може да биде видео од вашето куче или мачка, но сето тоа останува на неговиот телефон на еден или друг начин. Тој може дури и да има слики од вас двајца на работната површина на компјутерот.

Тој нема храброст да избрише ништо поврзано со вас, што значи дека сè уште има намера да се врати заедно со вас.

Овие слики и видеа се постојан потсетник за тоа колку лошо се збркал, дека одбил жена која била подготвена да му ја даде сета љубов на светот.

Тој етолку многу му недостигаш додека ги гледа тие слики и видеа, и веројатно размислувал колку ветувачки би можел да бидеш и да биде твојата заедничка иднина ако не ги збрка работите.

Само е прашање на време за тој да ги покаже овие намери појасно.

6) Тој сака да се вратиме заедно, но не знае како

Кога луѓето се со скршено срце и сакаат да излезат од врската, тие имаат тенденција да преземат некои екстремни мерки. Но, тој е различен, тој сака да се вратите, но не знае од каде да започне.

Можеби ќе почне да ги прави работите на свој начин, не грижејќи се за последиците. Бидејќи тој е целосно растргнат и мора да се справи со многу, можеби го изгубил фокусот.

Можеби вие двајца работевте заедно на исто место и еден ден тој ќе дојде до вас, блиску нагоре и ќе ви шепне на уво „треба да разговараме“.

Може да ви се јави и да ви каже „Сакам да се вратам со тебе“. Отпрвин, не ви е лесно да му кажете што точно да прави... па еве неколку совети кои би можеле да му помогнат:

  • Дајте му време да си ги среди чувствата
  • Дајте му простор за да види каде оди
  • Дајте му ја вашата поддршка, дури и ако е тивка

Не мора ни да пишувате пораки или да разговарате на него, само кажи му како се чувствуваш или ако сакаш уште една шанса со него. Можеби нема да се врати ако не е сигурен што сака и како се чувствувате за тоа.

Но,не грижете се, ова е нормално, особено кога момчето е раскинато и му треба време за себе.

Затоа наместо да го вратите затоа што тоа е она што го сакате, дознајте дали тој сè уште сака да биде со вие на прво место.

Ако се опорави од своите чувства и сака повторно да има силна, посветена врска со вас, тој ќе сфати што да прави.

Не чекајте додека тој вели „Сакам да се собереме повторно“ за да почне да се тркала топката.

Ова не е нешто што ќе се случи веднаш, не паничете - дајте му малку време! Ако сакате работите да се средат со него овој пат, дајте му простор и дозволете му да преземе иницијатива.

7) Тој сака да се види повторно по раскинувањето

Еве ја приказната : тој беше оној кој првично сакаше да ги продолжи работите и да види како се одвиваат работите. Момци не успеавте од моментот кога првпат се запознавте... но подоцна, работите се искомплицираа.

Веројатно поради вашите зафатени распореди или можеби затоа што чувствуваше дека сакате нешто посериозно од она што тој го правеше. Се сеќавате на тој разговор што го имавте нели? Ти се плашеше да се повредиш, а тој не сакаше да се зближи.

Но, тогаш нешто се промени и тој сакаше да излезе. Сега, ако тој се обидува да ги промени работите и да направи поента да се видиме повторно по раскинувањето, ова е добар знак што може да помогне да се отвори вратата за втора шанса во вашата врска.

Ако продолжи да кажува вие што тој сакасе гледаме повторно, можете да работите на вашата врска.

Но, пред тоа, запрашајте се дали сакате работите да се вратат како што биле порано или дали ова е нешто на што сакате да работите.

  • Дали те изневерил?
  • Дали имал афера зад твојот грб?
  • Дали не те почитувал со тоа што се гледал со други луѓе?

Ако го сторил тоа, еве што треба да направите сега:

Не контактирајте со него и дозволете му да продолжи да се чувствува виновен.

Вака ќе му возвратите и ќе го натерате да сфати што згрешил. Сепак, не треба да се обидувате да ги надминете неговите постапки; само оставете ги работите да бидат како што се и оставете го да дојде кај вас подоцна.

Исто така види: Знаци дека нешто добро ќе се случи: Топ 10 начини да се каже

8) Постојано ви кажува дека му недостигате

Можеби е се чувствува мизерно поради она што го направи и треба да ти даде до знаење дека му недостигаш. Тој дури може да ви испрати порака или да ви испрати порака, велејќи „Ми недостига твојата насмевка“.

Ова е нешто што момчето го кажува кога му недостига некого. Тоа може да значи и дека е уморен од тоа да биде сам и се чувствува дека му е потребно некое друштво.

Ако сака да се види повторно, но не знае како може да се плаши да не ги прави работите на погрешен начин и да го уништи нештата се однесуваат нагло.

Но, постапките зборуваат погласно од зборовите.

Ако бившиот постојано ви кажува дека му недостигате, голема е веројатноста дека тоа го прави.

Можеби се чувствува како неуспех поради некои работи што се случиле во минатото, што езошто постои шанса тој да сака да види дали работите би можеле да се вратат таму каде што биле порано.

Можеби сте виделе дека доаѓа, но тој наскоро ќе ве замоли за состанок.

Но, тоа не е само „датум“, помислете на тоа како повторно заедно. Само така можете да бидете сигурни дали се променил и дали е подготвен да се промени уште еднаш. Најдоброто нешто што треба да направите е да ја прифатите неговата покана и да му дадете шанса.

Сепак, што ако се чувствувате несигурни дека навистина му недостигате наместо само да ја кажеш?

Ако е така , би предложил да добиете персонализирано водство од професионален тренер за односи со цел да ги разјасниме неговите намери.

Херојот на врската е местото каде што го најдов овој специјален тренер кој ми помогна да ги свртам работите. Тие се совршено поставени за да ви помогнат да одредите како треба да постапите откако ќе бидете одбиени.

Ако сте подготвени да добиете единствени сознанија за вашиот љубовен живот, еве што треба да направите:

Кликнете овде за да ги проверите.

9) Почнува да прави планови за иднината

Можеби планира состанок или можеби ќе сака повторно да излезе и да направи нешто со вас. Тој сака да се врати, но не знае како да го направи тоа. Ако ова звучи како вашиот поранешен, еве што треба да направите:

Не го игнорирајте (освен ако не ве мачи во последно време).

Ако не го игнорирате, тогаш оставете го знај дека е на вистинскиот пат. Охрабрете го (ноиндиректно) да продолжиш да правиш планови и треба да го гледаш многу повеќе.

Обидете се да го извлечете најдоброто од работите и да се забавувате заедно. Не може да се каже кога искрата ќе се врати, но можеби ќе можете да го свртите ова ако можете да бидете трпеливи со работите.

Тој не знае како се чувствува за вас во моментов, па зошто да брзате со било што ? Можеме само да се надеваме дека во вашата врска има повеќе од само ефект на враќање.

10) Тој се обидува да биде сам со вас

Дури и ако се обидува да бара изговори за да не поминува време со вие, големи се шансите тој да не сака да биде во група луѓе (може да бидат ваши заеднички пријатели) кога сте наоколу, знаете зошто? Тој сака малку време сам со вас.

Може дури и да ги откаже плановите со своите пријатели или други девојки само за да се дружи уште некое време со вас. Тоа е затоа што длабоко во себе му недостасува вашето друштво и сака повеќе време со вас.

Затоа најдобро е да го започнете разговорот за враќање заедно кога и двајцата сте сами.

2>11) Тој се обидува да се поправи

Тој сака да знае како навистина се чувствувате и дали има нешто што може да направи за да се врати заедно со вас. Ако е така, треба да ги слушате неговите чувства и да се обидете да разберете низ што минува во моментов.

Тој исто така може да се обиде да се дружи со вас како пријатели, исто како што беше порано. Ова може да му помогне да му даде идеја за тоа што чувствувате и дали го има
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.