Како да го натерате да ве посака назад кога има девојка

Како да го натерате да ве посака назад кога има девојка
Billy Crawford

Дали се прашувате како да го натерате вашето поранешно момче да ве посака кога ќе има нова девојка?

Ајде да се соочиме со тоа: никогаш не е лесно да се отфрлиме, но кога вашето поранешно момче има девојка, работите може да стане особено тешко.

Но, ако планирате да го придобиете, треба да бидете во можност да ги разберете неговите причини зошто ве остави поради неговата нова девојка и да го натерате да ве посака назад.

Во оваа статија, наведов некои од најважните чекори кои ќе ви помогнат да го натерате да ве посака кога ќе има девојка.

1) Разберете ги неговите причини зошто ве оставил за неговата нова девојка

Дали некогаш сте се обиделе да откриете зошто вашето поранешно момче ве остави за нова девојка?

Сигурен сум дека долго и напорно сте размислувале за тоа. Но, дали навистина се обидовте да откриете зошто ве оставил?

Ако не, тогаш треба да откриете зошто избрал некој друг наместо вас.

Еве некои од можните причини:

  • Се чувствуваше несигурно и мислеше дека премногу се зближувате со него.
  • Не му се допадна начинот на кој се однесувавте со него.
  • Мислеше дека сте премногу леплив и сакаше да се пресели кај некој нов.
  • Тој мислеше дека е поубава од тебе или има подобри квалитети од тебе.
  • Имаше многу повеќе пари од тебе, па затоа беше подобар избор за него на долг рок.

Која и да е причината, треба да разберете зошто ве оставил. Зошто?

Затоа што за да го натерате да ве посака кога веќе еима нова девојка, треба да ги знаеш твоите предности и недостатоци во споредба со неа.

Сега веројатно разбираш каде одиме со ова, нели?

Па, запомнете: првиот чекор да го натераш да те сака назад е да ги дознаеш причините зошто те оставил.

2) Не се продавај кратко

Можам ли да бидам целосно искрен со тебе?

Ако мислите дека враќањето на вашето поранешно момче кога ќе има девојка е невозможно, тогаш треба да размислите повторно.

Гледате, има тони жени кои успешно го добиле својот поранешен дечковците се враќаат откако имале девојки.

Тие го направиле тоа така што ги разбрале причините зошто нивните поранешни момчиња ги оставиле и потоа се направиле доволно привлечни за да го вратат.

Но, знаете што?

Ти навистина не сакаш да се продаваш кратко.

Тоа што сакам да кажам овде е дека тој е тој што те остави. Значи, тој треба да се обидува да ве врати, а не вие. И затоа треба да се почитувате себеси и да се правите доволно привлечни за да го натерате да ве посака назад.

Значи, наместо да откриете како навистина се чувствувате и колку сакате да се вратите заедно, треба да се повлечете некое време и дајте му до знаење дека не ви е грижа за вашата мината врска.

На тој начин ќе го натерате повторно да ве посака.

3) Покажете му дека сте сега сосема друга личност

Знам дека ова ќе звучи малку чудно, ноНаучив од искуство дека најдобриот начин да го натерате вашето поранешно момче повторно да ве посака е да му покажете колку сте се промениле откако тој последен пат ве видел.

Зошто го кажувам ова?

Па, ако размислите добро, причината зошто вашата врска не функционира е тоа што на некој од вас повеќе не му се допаѓа вашиот партнер.

И ако тој беше оној кој се чувствуваше досадно за вашата врска, тој може да мисли дека тоа е поради фактот што вашата личност не е компатибилна со неговата.

Значи, единствениот начин да го обновите неговиот интерес за вас е да му покажете дека сте се промениле за толку подобро.

Гледате, се работи за да му дадете нешто што тој го сака.

А ако можете да му го дадете, тогаш тој ќе биде доволно мотивиран да сака повторно да ви се вратите.

Па, како го постигнувате ова? Па, открив дека одвојувањето малку време од врската е најдобриот начин да му покажеш на своето поранешно момче колку си подобра личност сега.

Гледаш, кога момчето ќе види дека си се променил и станал посамоуверен и успешен откако последен пат те видел, тој ќе се чувствува доволно мотивиран да сака втора шанса повторно со тебе.

Зошто сум толку сигурен?

Па, последен пат кога се соочив со сложени проблеми во моите односи, се почувствував очајна и решив да зборувам со тренер за врски.

Да бидам искрен, никогаш не верував дека можам да ја спасам врската со помош на тренер, но тоа Излегува дека сум погрешил.

Апрофесионалниот тренер од Relationship Hero ми помогна да ги погледнам работите од сосема поинаква перспектива и да разберам зошто е важно да му покажете на вашиот партнер колку сте се промениле и пораснале.

Значи, ако барате начини да Добијте персонализиран совет и разберете практични начини да му покажете колку сте се промениле, можеби треба да се обидете да разговарате и со тие тренери.

Кликнете овде за да започнете.

4) Идентификувајте што прави да се чувствува сакан кога е со својата девојка

Дали веќе сте сфатиле што е толку посебно кај него и неговата нова девојка што го прави да се чувствува сакан?

Можеби таа го третира како крал и му ги готви неговите омилени јадења?

Исто така види: 4 клучни совети за запознавање од Џордан Петерсон

Поверојатно е дека таа е секогаш тука за да го слуша кога тој се чувствува очајно. Или секогаш е тука за да му даде рамо да плаче кога има проблем на работа.

Што и да е, треба да откриете што е тоа што го прави да се чувствува сакан.

Зошто?

Бидејќи вашето поранешно момче можеби сè уште се заљубува во вас иако има нова девојка ако му покажете дека можете да се грижите и за неговите емоционални потреби и да го натерате да се чувствува сакан.

Значи, имам еден совет за вас: дознајте што е тоа што го прави да се чувствува сакан од неговата девојка, а потоа покажете му како можете да обезбедите подобар вид на љубов од неговата девојка.

Бидејќи ако можете да го идентификувате ова, тогаш ќе бидетеможе да го привлече неговото внимание уште еднаш.

5) Дајте јасно до знаење дека вашите чувства не се променети

Дали некогаш сте размислувале директно да му кажете дека тој сè уште ви значи и да му покажете дека вашите чувства не се променети?

Па, клучот за да го натерате вашето поранешно момче да ве посака назад кога ќе има девојка е да му дадете до знаење дека сè уште имате чувства кон него; и

На пример, може да му кажете: „Сè уште си најневеројатната личност на светот. Едноставно не можам а да не се чувствувам вака за тебе. „

Ова ќе ви даде до знаење дека вашите чувства не се променети.

И исто така ќе му покаже колку тој ви значи. И навистина, што повеќе може еден дечко да сака отколку да знае дека неговата бивша сè уште го чувствува истото за него?

На крајот на краиштата, веројатно раскинувањето е сѐ уште свежо во неговиот ум и можеби размислува за изборот што го направи.

Кажете му дека ви недостига и сакате да знаете што се случило меѓу вас двајца. Потоа внимателно слушајте го неговиот одговор и поставете повеќе прашања доколку е потребно.

Но запомнете: не изгледајте премногу сиромашно. На тој начин, исто така, ќе ставите до знаење дека сè уште ја имате контролата.

6) Покажете му дека ја почитувате неговата одлука

Ако сè уште сте заинтересирани да го натерате вашиот поранешен дечкото сака да се вратиш без разлика што прави, тогаш ќе мора да му покажеш дека ја почитуваш неговата одлука да биде со друга.

Зошто?

Затоа штоако треба да го натерате да ве посака назад, тогаш треба да му покажете дека одржувате здрав став кон неговата нова врска.

Можеби ќе треба дури и да ја охрабрите и поддржите новата врска на вашиот поранешен.

0>Ако не ја почитувате неговата одлука, тогаш шансите тој повторно да се заинтересира за вас се многу мали.

Затоа, ако е сега со неа, тогаш покажете јасен став за почитување на неговата одлука:

„Почитувам што решивте да поминувате повеќе време со неа. И се надевам дека сте среќни заедно.“

Ова дефинитивно ќе му покаже дека не се обидувате да го натерате да се чувствува виновен што сте со неа и дека вашето поранешно момче сè уште ви значи многу. Така, тоа ќе го натера да сака повторно да ја освои вашата љубов.

7) Не обрнувајте премногу внимание на неговата нова врска

Ако и вашето поранешно момче сè уште одржуваат контакт, најдобриот начин да го натерате да ве посака е целосно да ја игнорирате неговата нова врска.

Само преправајте се дека неговата нова девојка дури и не постои. Зошто?

Затоа што ако посветите премногу внимание на неговата нова врска, тогаш ќе имате потреба да се вратите кај вашето поранешно момче само затоа што тој не обрнува внимание на вас.

И ова ќе послужи само како потсетник дека има нова девојка. А тоа, пак, ќе го натера уште повеќе да ве сака назад.

Но знаете што?

Не го правите ова затоа што не сакате да го натератетој се чувствува лошо за неговата врска.

Не, наместо тоа, вие намерно не обрнувате премногу внимание на она што тој го прави со својата нова девојка затоа што сè уште го сакате да се врати.

Затоа, внимавајте на неговата жена, но не претерувајте: само посетувајте се со неа одвреме-навреме за да знаете како се заедно.

И запомнете: не дозволувајте да се грижите за неа.

8) Обидете се да не изгледате премногу сиромашно

Искрено, овој чекор е поважен отколку што мислите.

Зошто сум толку сигурен?

Па, ако изгледате особено очајно, тоа ќе го натера да посака да трча по ридовите.

А тоа е затоа што ако побарате внимание кога има некој друг вклучен, ќе изгледа како да ви треба повеќе од кога било.

А дури и ако го сакате толку многу, треба да знаете дека ако директно му го дадете ова до знаење нема да го натера да ве сака назад:

Исто така види: 10 совети како да се стремите кон напредок - не до совршенство

Едноставно ќе изгледате очајно, сиромашни и прилепени.

Но, еве како можете да се направите попривлечни во неговите очи без да изгледате очајни:

Покажете му дека ви е подобро без него. Покажете му дека не ви треба тој да сака да биде со вас.

Затоа, обидете се да се погрижите што и да правите, тој да нема впечаток дека сте во потреба и дека сте очајни.

9) Земете ги работите во ваши раце

Во ред, време е за последниот чекор.

Ги направивте сите работи што ви ги предложив, а што сега? Па, во овој момент, виемора да направите нешто во врска со тоа.

И еве што:

Бидете апсолутно сигурни дека новата девојка повеќе не е опција во животот на вашето поранешно момче. Тоа е прилично добра почетна точка.

Ако тој продолжува да зборува за неа, тогаш тоа значи дека тој сепак се грижи повеќе за неа отколку за вас.

И тоа јасно го прави ранлив повторно до тебе — на крајот на краиштата, таа ја нема, а и неговите чувства кон неа!

И ако тој сè уште има чувства кон неа кога е со својата девојка, тогаш како ќе ги извади од неговиот систем? Одговорот: со тоа што ќе бидете сигурни дека таа не е опција повторно - во секој случај.

Значи, само земете ги работите во ваши раце и бидете сигурни дека тој повеќе нема да размислува за неа.

Како ? Со повторно зближување со него. Сепак, бидете внимателни: не избрзувајте со овој чекор и натерајте го да се чувствува како да го молите за неговото внимание.

Наместо тоа, едноставно бидете тука за него и направете се што можете за да му помогнете да ги исчистите овие чувства од неговите систем. На крајот на краиштата, не сакате тој да ги има тие чувства кон новата девојка ако е повторно со вас!

Затоа, постапете природно и продолжете да бидете тука за него дури и кога разговорот е за некој друг.

Крајна линија

Се надевам дека веќе имате некои идеи за работите што треба да ги правите кога се обидувате да го натерате да ве посака кога ќе има девојка.

Значи, клучот сега е на некој начин да стигнете до вашето поранешно момчешто ги овластува и него и вас.

Го споменав концептот на херојскиот инстинкт претходно - со директно привлекување на неговите примарни инстинкти, не само што ќе го решите ова прашање, туку ќе ја однесете вашата врска подалеку од било кога порано.

И бидејќи ова бесплатно видео открива точно како да го активирате инстинктот за херој кај вашиот маж, би можеле да ја направите оваа промена уште денес.

Со неверојатниот концепт на Џејмс Бауер, тој ќе ве види како единствена жена за него. Значи, ако сте подготвени да го направите тоа, не заборавајте да го погледнете видеото сега.

Еве повторно линк до неговото одлично бесплатно видео.
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.