Како да ја натерате вашата љубезност да се заљуби во вас: 12 без нахакан совети

Како да ја натерате вашата љубезност да се заљуби во вас: 12 без нахакан совети
Billy Crawford

Содржина

Многу луѓе го поминуваат целиот свој живот сонувајќи да ја најдат вистинската љубов, но малкумина знаат дека вистинската работа започнува кога се обидуваат да ја реализираат.

Па, како всушност функционира овој процес?

Вистината е, не можете едноставно да натерате некого да ве засака со тоа што ќе размислите за него или ќе зјапате во небото и посакувајќи да е со вас.

Толку многу луѓе веруваат дека љубовта е некоја магична сила што едноставно се случува .

Но, за навистина да ја натерате вашата љубов да се заљуби во вас, мора да создадете единствена врска со нив за да не можат а да не се чувствуваат посебно.

Како? Еве 12 совети како да започнете.

1) Не бидете очајни

Кога се обидувате да ја натерате вашата љубов да се заљуби во вас, важно е да разберете дека очајот е крајно исклучување.

Исто така види: Немам идентитет па ги направив овие 13 работи

Ако следите некој што не сака да биде гонет, тој или ќе ве одбие или ќе ја изгуби почитта кон вас.

Од друга страна, ако следите некого кој е подготвен да биде прогонуван, ќе го добиете вниманието што го барате освен ако не изгледате очајни.

2) Бидете упорни, но не наметливи

Немојте да бидете турканици.

Додека сакате да оставите впечаток, не можете само да барате нешто од некој кој сè уште не кажал да или не.

Наместо тоа, покажете му дека сте посветени и дека ќе продолжите да ги следите додека конечно не попуштат.

На пример, постојано барајте од нив да се дружат. Дојдете со нова идејаве задржува од разговорот.

Како можам да ја импресионирам мојата љубов?

Со оглед на тоа колку луѓето се различни, не постои начин да се знае со сигурност што би можело да ја импресионира вашата љубов. Меѓутоа, генерално, луѓето се импресионирани од:

  • Љубезноста

Ако вашиот љубител види дека сте љубезни со сите околу вас, тие ќе бидат импресионирани. Тоа е затоа што тие ќе забележат дека се грижите за луѓето и дека напорно се трудите да бидете сигурни дека сите се среќни.

Ако го видат овој дел од вашата личност, вашата љубов ќе сака да дознае повеќе за тоа .

  • Интелигенција

Ако вашиот љубител види дека сте интелигентни и дека размислувате за работите пред да ги кажете, ќе бидат импресионирани. Тие ќе видат дека и вие имате многу знаење.

Тие ќе сакаат да бидат околу вас бидејќи знаат дека можат многу да научат од вас.

  • Креативност

Ако вашиот љубител ја види вашата креативна страна и колку труд вложувате за создавање различни работи, тие ќе бидат импресионирани.

Тие ќе видат дека сте интересна личност која знае како да направи многу работи и тие ќе бидат закачени.

Дали сте подготвени?

Досега треба да имате добра идеја за работите што би можеле да ги направите за да ја натерате вашата љубов да падне во сакам со тебе.

Но, за жените, постои поедноставен начин да се реши ова. Како?

Па, Џејмс Бауер, експерт за односи, излезе со концепт кој го револуционизираше начинот на кој ниеразберете како функционираат мажите во врските.

Тоа се нарекува херојски инстинкт и кога ќе го активирате, се случува нешто неверојатно: сите негови емотивни ѕидови се рушат. Тој се чувствува подобро во себе и природно ќе почне да ги поврзува тие добри чувства со вас.

Откако се активираат, овие вродени двигатели ги мотивираат мажите да сакаат, да се посветат и да заштитуваат.

Значи, ако сте подготвени да ја натерате вашата љубезност да се заљуби во вас и да ви се посвети од сето срце, проверете ги неверојатните совети на Џејмс Бауер.

Кликнете овде за да го погледнете неговото одлично бесплатно видео.

секој пат. Со тоа, ќе видите дека на крајот ќе се попуштат и ќе се согласат.

3) Бидете свои – барем поголемиот дел од времето

Дали сакате да знаете зошто толку многу луѓе дали се неуспешни кога станува збор за љубовта?

Тоа е затоа што премногу се трудат да бидат некој што не се.

Секако, можеби е убаво да се обидете да бидете поинаква личност , но со текот на времето, вашата симпатија ќе види дека навистина не сте личноста за која велите дека сте. Ова дефинитивно нема да ви послужи добро.

Наместо тоа, замислете дека сте вие ​​– единствената личност со која може да се поврзат.

Со други зборови, не обидувајте се да бидете некој што „Не се обидуваме само да го привлечете вниманието на вашата љубов.

4) Престанете да играте игри

Некои луѓе сакаат да се задеваат и да играат напорно за да го добијат, но ова е малку малолетно.

0>Ако навистина ви се допаѓа некој и сте заинтересирани да ја натерате вашата љубов да се заљуби во вас, не плашете се да ја искористите шансата за него.

Многу луѓе веќе играат игри со својот значаен друг и ако вашиот љубител ве види дека го правите тоа исто така, тие може да помислат дека тоа е вашиот нормален начин на одржување на врската.

Ова може да ги натера да не ве веруваат или почитуваат во иднина.

5 ) Не претерувајте

Запомнете, „премногу добра работа може да наштети“.

Затоа погрижете се што и да правите да е на целта и да не стане премногу опсесивно или морничаво .

Дури и ако се чини дека вашата љубов е во вас, тоа не е таказначи дека тие треба да бидат подеднакво заинтересирани за вас.

Затоа, не им праќајте милион пораки и не ги задушувајте на различни начини. Покажете дека се грижите и бидете само кул во врска со тоа.

Но, како можете да сфатите дали станувате премногу опсесивни или лепливи?

Јас разбирам. Понекогаш може да биде тешко објективно да ги процените сопствените постапки. Но, знаете што?

Во тој случај, професионален совет од сертифициран тренер за односи би можел да помогне.

Секогаш кога ќе забележам дека ги губам од вид моите постапки и ги задушувам моите сакани со грижа, јас контактирајте со тренерите за врски во Relationship Hero за практични решенија.

Нивните персонализирани совети секогаш ми помагаат да одредам како треба да постапам. Значи, можеби и uoi треба да го стори истото.

Кликнете овде за да ги проверите.

6) Бидете искрени и директни (секако, без да претерувате)

Искреноста е една од најважните работи што треба да ја имате кога се обидувате да ја натерате вашата љубов да се заљуби во вас.

На пример, ако ве прашаат нешто, не обидувајте се да го избегнете нивното прашање само затоа што не сакате да ја кажете погрешната работа.

Наместо тоа, објаснете што се случува без да бидете несигурни или нејасни. Ова ќе биде одличен начин да им покажете дека се грижите за нив.

7) Покажете ги вашите интереси и страсти

Сите ние имаме многу интересни работи за нас самите.

Некои луѓе сè уште откриваат кои се тие и кои се нивнитехоби се, но другите веќе го нашле она што им се допаѓа и што ги прави среќни.

Ако вашата симпатија се чини дека е исплашена од вас или нема поим кој сте, обидете се да излезете од вашата школка и покажете дека се случува многу повеќе отколку што изгледа.

Истото правило важи и за вас. Погрижете се да знаете многу за вашата симпатија. На овој начин, меѓу вас двајца ќе се развијат чувства на љубов и приврзаност.

8) Не плашете се да бидете ранливи

Не заборавајте: еден од најдобрите начини да придобиете некого да имаш доверба во тебе и да се заљубиш во тебе значи да бидеш ранлив.

Ако твојот љубител може да види дека не се плашиш да го покажеш своето вистинско јас, тие ќе се чувствуваат удобно да го прават истото.

0>Ова е неверојатен начин да се создаде врска помеѓу вас двајца. Покрај тоа, ќе им помогне да видат дека сте личност која вреди да се знае, а можеби и да се сака.

Исто така види: Го пробав Камбо, отровот од амазонски жаби, и беше брутално

9) Не брзајте – тоа не е трка

Ако Тип на личност која сака да брза во работите, тоа може да предизвика проблеми.

Без разлика дали имате еден месец или една година да ја натерате вашата љубов да се заљуби во вас, не обидувајте се да го натерате проблемот.

Работете на создавање силна врска со нив онолку долго колку што сметате дека е неопходно. Кога се чувствувате како што треба, тргнете напред и бидете заедно наместо да присилувате што било.

10) Покажете им дека се грижите

Без разлика во каква љубов се занимавате, покажете им дека сте заинтересирани за правењесо нив.

На пример, ако сакаат да гледаат спортови, одете со нив на фудбалски натпревар и навивајте за нивниот омилен тим.

Или ако сакаат да читаат романи, прочитајте еден и потоа разговарајте за тоа со нив.

Ова се само неколку примери за тоа како можете да му покажете на вашата љубов дека се грижите за тоа кои се тие како личност и што им се допаѓа.

11) Флертувајте со нив и дајте им комплименти

Понекогаш, сè што треба да направите е да флертувате со нив и да им дадете комплименти на вистински начин за да ја натерате вашата љубов да се заљуби во вас.

Како што споменав претходно, не не се труди премногу. Наместо тоа, бидете реални за тоа што ви се допаѓа кај нив и зошто ве привлекува кои се тие.

Ако не сте сигурни што да кажете, употребете неколку вулгарни, но слатки работи. Погрижете се да потекнуваат од вашето срце.

На пример, ако ви се допаѓа начинот на кој тие се насмевнуваат, кажете им дека ви е навистина привлечен. Ако го сакате начинот на кој зборуваат, комплиментирајте им го гласот.

Сите овие се одлични начини да им покажете дека сте заинтересирани за нив без да изгледате очајно или морничаво.

12) Покажете им ја вашата секси страна

Обидете се да им покажете на вашата симпатија дека сте привлечни без да бидете над врвот.

Бидете секси без да бидете премногу сексуални и не плашете се да ги задевате . Ова е одличен начин да се зближите со нив и да создадете вжештена врска што може да доведе до нешто повеќе.

На пример, носете секси облека ипотрудете се да изгледате привлечно. Исто така, ако имате шанса да флертувате со нив, искористете ја.

Друг начин да им покажете дека сте секси без да бидете супермодел е да бидете сигурни во тоа што сте.

Не кријте кој сте или што сакате од страв. Наместо тоа, продолжи и направи го своето.

Како можам да направам мојата љубов да се заљуби во мене без да зборувам?

Не сакаш да разговараш со својот љубител, но сакаш да ги натераш да се заљубат во тебе? Еве што би можеле да направите:

Бидете активни на социјалните мрежи

Ако вашата љубезност е активна на социјалните мрежи, задолжително следете ги и следете ги нивните објави, особено ако тие се на истото работи што сте вие.

На овој начин, тие ќе видат дека сте заинтересирани за нивниот профил, дури и ако не разговарате со нив.

Покрај тоа, тоа исто така ќе успее многу полесно им е да знаат повеќе за вас. Тие потенцијално би можеле да ги прашаат вашите пријатели за тоа кои сте вие ​​и зошто сè уште не знаат многу за вас.

Водете контакт со очите низ собата

Ако никогаш не сте го направиле ова, вие навистина треба.

Обидете се да воспоставите контакт со очите со вашата љубов низ собата. Само погледнете ги и уверете се дека и тие ве гледаат.

Во зависност од вашето расположение, можете да се насмеете или да дадете мал бран.

Користете сигурен говор на телото

Ако вашиот љубител не знае кој сте, најдобар начин да го привлечете неговото внимание е да го користите вашиот говор на телото.

Можете да покажетеколку сте сигурни само со користење на вашето тело. На пример, ако одите, одете со крената глава и со рамениците наназад.

За да изразите интерес и да им го привлечете вниманието, можете и да се наведнете надесно или лево.

Ова ќе им помогне да знаат дека сте заинтересирани и дека се чувствувате удобно во нивно присуство.

Испратете им подарок

Ако не сакате да кажете ништо и само ги сакате за да знаете дека постоите, испратете им подарок.

Ова е многу интригантен начин да го привлечете нивното внимание и да им покажете дека сте заинтересирани без воопшто да кажете ништо.

Најдобриот дел за правејќи го ова е дека не чини многу пари. Всушност, тоа не чини ништо, особено ако тие се во истото хоби како и вие.

Ако не сте сигурни што да им испратите, или што да ги добиете, можете да пребарувате подароци идеи.

Погрижете се да изберете нешто персонализирано, нешто што ќе им покаже дека сте заинтересирани за нив, а не само да се обидувате да го трошите нивното време.

Направете ги љубоморни

Дон Не плашете се да ја натерате вашата љубов да биде љубоморна. Во ред е ако ве видат со некој друг или ако ве видат како разговарате со други луѓе.

Ова е особено точно ако не сакате да разговарате со нив. Ако сте на состанок со друга личност или се дружите со некој друг, тоа ќе ги натера да ги преиспитаат своите чувства кон вас.

Ако размислите за тоа, ова може да биде добра вест завие затоа што можеби ќе сфатат дека се заинтригирани од вас, па дури и имаат подлабоки чувства за вас.

Што можам да објавам за да ја привлечам мојата љубов?

Ако сакате да објавите нешто на социјалните мрежи што ќе ја привлече вашата љубов, користете ги овие совети:

  • Објавувајте слики за тоа кои сте и какви сте.

Не Не плашете се да им покажете дека сте привлечни, но не претерувајте и не покажувајте премногу кожа. Бидете што е можно попривлечни без да покажувате премногу снимки со деколте или воопшто кожа.

  • Објавете неколку цитати што ви се допаѓаат и уверете се дека тие можат да се поврзат со нив.

Ова е еден од најдобрите начини да им покажете дека сте искрено заинтересирани за тоа кои се тие како личност.

  • Објавете работи поврзани со хобија или страсти во вашиот живот.

Ако тие се за исти работи како вас, објавувајте слики од вас како ги правите тие активности и покажете им колку навистина се забавувате. Покажете му на вашата љубезност дека би било убаво да се биде со вас.

  • Објавете работи што ве прават среќни.

Ако уживате во животот и се забавувате, вашата љубов ќе види тоа. Така би можеле да ги привлечете кон себе без да морате да кажете ни збор.

Како да разговарате со вашиот љубител? нешто да се каже.

Многу е подобро ако имате нешто заедничко со нив, што ќе ви овозможи да го добиете разговоротзапочна.

Ако тоа не е случај и сè уште сакате да започнете да разговарате со нив, еве неколку совети:

Поставувајте прашања од отворен тип.

Ова ќе направи полесно им е да одговорат и да создадат врска со вас.

Поставувајте прашања што се работи што сакате да ги знаете за нив. На пример, прашајте дали посетиле одредени места, слушајте ги нивните мислења за одредени ситуации и така натаму.

Нема проблем ако овие прашања се општи. Главната идеја овде е да се запознаете уште подобро.

Поставувајте дополнителни прашања.

Ако вашиот љубител одговори на вашето прашање, обидете се да ги натерате да ви кажат повеќе за тоа . Не плашете се да прашате повеќе за темата и уверете се дека сте заинтересирани за тоа што тие имаат да кажат.

Кога ќе го направите ова, на крајот ќе ги добиете сите тајни на вашата љубов без дури и со намера да го стори тоа.

Ова може да биде одличен начин да им покажете дека сте заинтересирани за тоа кои се тие и колку се грижите за нив како личност.

Немојте плашете се да зборувате за себе.

И ова е многу важно. Важно е за вас да ја запознаете вашата љубов, но исто така е важно и тие да ве запознаат.

Ако не зборувате за ништо, тие ќе мислат дека се плашите да зборувате или дека не те интересира нивното мислење.

Од друга страна, кога зборуваш за себе, ќе видат дека си искрен и дека нема ништо
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.