10 знаци дека мажената колешка ве привлекува на работа

10 знаци дека мажената колешка ве привлекува на работа
Billy Crawford

На работа сте и забележавте дека една од вашите колешки се однесува малку чудно. Отсекогаш сте имале добро пријателство со неа, но таа се приближува кон вас на начини кои изгледаат невообичаено.

Ако ова звучи како нешто што сте го доживеале, тогаш можеби вашата колешка има нешто за ти и се обидува да те натера да ја забележиш.

Сум видел многу ситуации кога колешката се заљубува во машкиот колега.

Во оваа статија, истражуваме 10 знаци дека вашата колешка е привлечена кон вас.

1) Таа секогаш се жали на нејзиниот сопруг со вас

Постојат добри шанси дека сте ја слушнале како се жали на нејзиниот сопруг повеќе од еднаш.

Можеби не се согласува со нејзините пријатели или можеби не поминува доволно време со неа и нејзиното семејство.

Ако сте редовен слушател на проблемите на вашата мажена колешка во врска со нејзиниот сопруг, тоа е еден од знаците.

Таа не бара само друго симпатично уво за да ги истера проблемите.

Таа сака да се чувствувате загрижени за неа покажувајќи колку ѝ е мизерен животот дома.

Па, не велам дека треба да избегнувате да ги слушате вашите мажени колешки кога имаат потреба од рамо за плачење.

Сè што велам е дека е важно да го разберете основниот мотив зад нивниот навидум безопасен чин.

Понекогаш, сигналите што таа ги испраќа сене само во врска со сопствениот партнер, туку тие можат да се забележат и во нејзиното однесување кон вашиот партнер.

2) Таа секогаш ја менува темата секогаш кога ќе ја известите вашата сопруга или девојка

Вашата колешка Веројатно нема да сакаш да ја спомнуваш својата девојка ако таа те сака.

Можеби се плаши дека нејзините чувства ќе бидат откриени кога зборувате за вашата сопруга или девојка. ...

Можете да забележите и дека таа се обидува да ви изгледа попривлечно со тоа што носи разголена облека секогаш кога знае дека ќе се дружите со вашата девојка подоцна.

Омажената жена која сака да го направи првиот потег обично не и пречи да го прикаже своето деколте за сите да го видат во тесни блузи или фустани.

3) Секојдневен допир

Омажената жена обично нема отворено да флертува со вас освен ако не ве смета за привлечни.

Меѓутоа, поверојатно е дека таа ќе ве допре суптилно кога знае дека постои можност да чувствувате привлечност кон неа.

Таа ќе ви направи суптилни допири на раката, раката или грбот кога ќе се дружите на заеднички ручек.

Ова можеби звучи невино, но ако допирот е од истата рака како вашата, тогаш тоа може да биде знак дека таа сака да се чувствуватепривлечен кон неа.

Ако се чувствувате непријатно со случајниот допир, можете едноставно да се извините и да се оддалечите.

4) Таа ви кажува дека сексот со нејзиниот сопруг е досаден

Жените генерално сакаат да зборуваат за секс, но само со нејзините најдобри пријателки.

Значи, ако вашата колешка ви каже дека нејзиниот сексуален живот со нејзиниот сопруг е досаден, тогаш тоа може да биде знак за нејзината привлечност кон вас.

Таа исто така може да ви каже како никогаш претходно не доживеала добар секс и дека тоа е веројатно поради недостатокот на добар сексуален партнер.

Таа ќе направи цел да ви каже дека таа не е толку задоволна од својот сексуален живот поради неговата рамнодушност кон нејзините потреби.

Таа, исто така, може дури и да ви каже колку сака да доживее добар секс со позрел дечко.

Ако е така, тогаш постои можност таа да ве привлекува и да сака нешто повеќе од вообичаена пауза за ручек со вас.

5) Таа прави чести комплименти за вашиот изглед

Жените кои ги привлекуваат мажи секогаш ќе кажат нешто убаво за тоа како изгледаат.

Но, жените во посветени врски генерално ќе избегнуваат да даваат несоодветни коментари, освен ако не чувствуваат посебна поврзаност со вас.

Значи, ако таа постојано дава комплименти за вашиот изглед и се чини дека го мисли она што го кажува тогаш таму е голема можност таа да има љубов со вас.

Може и таа да ве прашадали ти се допаѓа нејзиниот фустан или не, наместо да прашуваш за жена ти или девојка.

Кога работев во кафуле, имав колега и тој правеше кафе за нашиот менаџер. Во една прилика му рекла дека изгледа згодно во неговиот фит костум.

Беше изненаден зошто му давала комплименти, бидејќи таа ни е менаџер?

Дури кога таа спомна дека неговата сопруга повеќе не работи во канцеларија со нас, па затоа треба да ручаат заедно, тој ја сфати нејзината намера.

Ако вашата колешка постојано дава комплименти вашиот изглед кога нема никој наоколу, тогаш тоа може да биде знак на привлечност.

6) Таа покажува знаци на љубомора

Сум видел многу мажени жени се љубоморни кога нивните машки пријатели или колеги флертувајте со други девојки во канцеларијата.

Може намерно да отидат во вашата канцеларија за да разговараат за итна работа. Или можеби ќе дојдат до вашето биро за да покажат интерес за она што го правите.

Што има повеќе?

Омажената жена која ја привлекуваат нејзините машки колеги секогаш ќе се чувствува несреќно кога ќе види дека флертуваат со некој друг.

Таа сака да се погрижи да не постои девојка која може да ви го украде вниманието, иако вие двајца не сте заедно.

Таа може дури и да се пошегува за вашето однесување со други девојки ако го види тоа.

Од нејзина гледна точка, таа се чувствуваше љубоморна затоа што изгледа како тебене гледајте на неа како посебна личност како што таа очекуваше.

7) Таа ви испраќа флертувачки пораки

Жените обично не испраќаат флертувачки пораки на момче што не го сметаат за привлечно.

Тие може дури и да ви испратат слатки слики од нивните деца или некои други членови на семејството.

Ако таа ви праќа флертувачки текстуални пораки, тогаш таа може да биде заинтересирана за вас.

Кога го прашав мојот пријател од каде знае дека неговата колешка е љубена со него, тој ми рече дека таа му праќала флертувачки пораки.

Таа дури и ќе му кажела дека тој беше најдобриот шеф што некогаш го имала бидејќи тој беше толку разбирлив и лесен.

Тој рече дека по неколку недели пораки еден со друг, таа почнала да му испраќа секси фотографии.

За среќа, тој не ѝ испрати ниту една фотографија затоа што го советував да се воздржи од премногу кокетирање во СМС пораките доколку не е заинтересиран за неа.

Откако не го добила тоа што го сакала од него некое време, престанала да разговара за работи кои не се поврзани со нејзината работа.

Сепак, мора да знаете дека таа може да го искористи изговорот испраќање пораки за да побара некои работи поврзани со бизнисот за да и се даде можност да биде со вас.

Ќе разговараме за оваа неволја во следната точка.

8) Таа често бара ваша помош

Ќе ве замоли да и помогнете со работи како што е поправање на нејзиниот лаптоп , купување на нов рутер за нејзината интернет конекција или помагањетаа да организира некои од досиејата на нејзиното биро.

Жената која ве привлекува ќе ја искористи секоја прилика да помине време со вас во канцеларија.

Таа може дури и да се обиде да разговара со вас прашувајќи за вашиот личен живот, врски и други поврзани теми.

Исто така види: Прифаќање на она што е: 15 начини за целосно прифаќање на она што се случува

На овој начин, таа ќе добие шанса да види дали сте заинтересирани за неа романтично или не.

Понатаму, штом ќе почувствува дека сте доволно блиски, може да ве побара вашето мислење за тоа како треба да ја обликува косата, каква нова облека треба да купи или како да го подобри односот со нејзиниот сопруг.

На пример, ако таа ве праша како да го зачините нејзиниот сексуален живот со нејзиниот сопруг, но тој е вреден човек кој секогаш е уморен на крајот од денот, тоа можеби не значи дека таа всушност прашува за твојот совет кој веќе го спомнав во 4-та точка.

Значи, ако сте спремни да и ја пружите вашата помош, треба да бидете сигурни дека таа навистина сака совет како да ги подобри работите дома.

9) Таа покажува интерес за вашиот личен живот

Жените кои ги привлекуваат нивните машки колеги секогаш ќе ги интересира што правите после работа.

Таа може да се обиде да открие кога е вашиот роденден и да ве праша каде е вашиот омилен ресторан за да може да ве изведе на убава вечера или дури и на ручек.

Можеби ќе сака и да знаете лични податоци за вашитељубовниот живот или вашите врски.

За која тема и да праша, важно е внимателно да слушате и да бидете сигурни дека не споделувате премногу информации одеднаш.

На пример, ако таа ве праша каде живеете, погрижете се да и го кажете само вашето подрачје, а не бројот на вашата адреса.

Според мене, најдобро е да споделувате информации за вашиот личен живот на база еден на еден.

Одложете се на искушението да споделите сè одеднаш затоа што тоа може да ѝ падне како премногу информации.

Ако немате никакви романтични чувства кон неа, не правете ништо за да ја натерате да мисли дека сте позаинтересирани отколку што навистина сте.

Секогаш запомнете дека сте во канцеларија и дека поголемиот дел од она што го разговарате со вашата колешка треба да биде поврзано со работата.

10) Таа секогаш наоѓа начин да разговара со вас сама приватно

Ова е многу јасен знак дека таа е љубена кон вас.

Таа ќе направи да изгледа дека треба да ви постави прашање кога сте еден со друг. ...

Или може да побара помош за да ги најде документите што нејзиниот шеф ги побарал пред некој ден.

Понекогаш, таа може дури и да влезе во вашата канцеларија и да ви даде добри или лоши вести за важен проект на работа.

Ако тоа се случи, секогаш не заборавајте дабидете смирени и бидете професионални во врска со тоа.

Што можете да направите за тоа?

Знам точно дека романтичните односи меѓу колегите на работното место се вообичаени.

Затоа, ако сте машки колега, треба да внимавате доколку вашата мажена колешка е заинтересирана за ти.

Исто така види: Повторно поврзување со првата љубов по 30 години: 10 совети

Не треба веднаш да почнете да флертувате со неа додека сеуште живеете со сопругата и децата.

Ако е среќно мажена, тогаш нема да биде паметно ниту да излегувате со неа.

Дури и ако таа побара да се сретне со вас надвор од канцеларијата, треба навистина да размислите дали навистина вреди или не.

Знам дека поминувате низ тешко време во моментот и можеби ќе ви биде смешно, па дури и лудо, но нема да биде во ваш најдобар интерес на долг рок ако излезете со неа.

Ќе има последици и вашата врска на работа никогаш нема да биде иста после тоа.

Значи, ако моментално сте во брак, тогаш најдобро е да држите дистанца од вашата колешка.

Не ја посетувајте канцеларијата на вашата мажена колешка дури и ако треба да разговарате за нешто на работа ако знаете дека таа е заљубена во вас. Затоа што работите можат да се случат навистина брзо ако таа ве сака.

Запомнете што и да е случајот, секогаш одржувајте ладнокрвност и не постапувајте себично или непрофесионално.
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.