11 знаци дека некој потајно ви се восхитува

11 знаци дека некој потајно ви се восхитува
Billy Crawford

Да имаш луѓе кои гледаат на тебе е едно од најдобрите чувства на светот.

Тоа е исто така голема одговорност: на крајот на краиштата, вие станувате модел и водич за оние кои ви се восхитуваат.

Сепак, понекогаш не е очигледно дека луѓето ви се восхитуваат.

Еве како да препознаете кога некој ве гледа без да го сфатите тоа.

11 знаци дека некој тајно ви се восхитува

1) Тие секогаш се обидуваат да ви го привлечат окото

Еден од главните знаци дека некој тајно ви се восхитува е дека секогаш се обидуваат да ви го привлечат окото.

Тие воспоставете контакт со очи секогаш кога е можно, а потоа тие го држат малку подолго од просечниот човек.

Ако тие се срамежливи поради нивното восхитување кон вас, тогаш тие може да погледнат настрана откако ќе се сретнете со нивниот поглед.

Како што забележува Моќта на позитивноста :

„Личноста која ви се восхитува ќе ве гледа секогаш кога ќе влезете во собата.

„Тие можеби насмевнете се или обидете се да ви привлече внимание. Тие ќе се обидат да се поздрават додека одите покрај нивното биро.

„Во текот на денот, кога ќе погледнете од компјутерот, ќе забележите дека зјапаат во вас.“

Без разлика дали е на работа, во вашиот личен живот или меѓу семејството и пријателите, ова восхитување ќе стане очигледно кај личноста која бара контакт со очите.

Дури и без да зборувате, станува јасно дека сака да ве погледне.

Причината обично е тоа што потајно ви се восхитуваат и сакаат да бидат наоколути.

2) Тие прават обмислени работи за тебе доста често

Постои една работа на која секогаш се сеќавам на луѓето на кои им се восхитував додека растев и во младоста: сакав да правам убави работи за нив.

Се потрудив да им помогнам и да им правам обмислени услуги за нив. или отворање врата за нив, јас бев таму.

Отворањето врата може дури и да се смета во овој поглед...

Она што е важно овде е намерата.

И кога некој тајно се восхитуваат на вас, тие сакаат да ви го олеснат животот и на свој мал начин да ви покажат дека ве ценат и се грижат за вас.

Ако некој го прави ова за вас, тогаш постои голема шанса тајно да ви се восхитува и сакаат да прават внимателни работи за вас секогаш кога можат.

3) Тие се согласуваат и ги ценат работите што ги кажувате

Ако барате знаци дека некој тајно ви се восхитува, не гледајте подалеку од нивното ценење за она што го кажувате.

Особено во денешно време, тешко е да се најде прифатлив разговор без да се наиде на контроверзни или емотивно наполнети теми.

„Како се осмелувате да го кажете тоа за пандемија?“

„Зошто ја прими вакцината дали си луд?“

„Зошто не ја прими вакцината, дали си луд?“

„Дали воопшто разбираш што се климатски промени, брат?“

Тоа е груб светима за пријатни разговори, тоа е сигурно...

Значи, кога ќе ја пронајдете таа ретка личност која е на ваша страна или барем го цени она што го кажувате дури и кога не се согласуваат, тоа е пријатна промена.

0>Кога некој тајно ќе ви се восхитува, тој ќе се обиде да го засили вашиот глас.

Дури и ако мисли дека не сте во право за нешто, веројатно ќе се обидат да откријат зошто би го кажале тоа.

Вашиот таен обожавател веројатно ќе ви даде корист од сомнежот за вашите намери и мотиви за заземање одредени позиции, без разлика колку се непопуларни.

Исто така види: 5 начини за подобрување на флуидната интелигенција (поддржана од истражување)

4) Тие сакаат да ве насмеат и да ја добијат вашата благодарност

Сите сакаме да се смееме, а таен обожавател сака да биде извор на таа смеа за личноста на која и се восхитува.

Ако некој често се шегува околу вас и гледајќи ја вашата реакција, тогаш има големи шанси тајно да ви се восхитуваат.

Сите имаат различна смисла за хумор што ги тера да ЛОЛУВААТ, па овој срамежлив обожавател може да биде несигурен на почетокот.

>Но, бидејќи ќе видат дека ги цените нивните шеги, тие ќе се зголемат, ќе станат малку поризични и ќе одат на работ за да ве насмеат посилно.

Сите ние сакаме некој што нè тера да се смееме и тајниот обожавател сака да чувствувате наклонетост кон нив.

Затоа тие кажуваат шеги и изнесуваат смешни анегдоти околу вас.

Нека се тркалаат убавите времиња!

5) Ве избегнуваат и изгледаат засрамениоколу вас

Постојат неколку знаци дека некој тајно ви се восхитува што е поизненадувачки отколку фактот дека навистина може да ве избегне.

Ако има некој што се однесува чудно околу вас, но нема причина, можете да видите зошто тогаш може да биде дека тајно ви се восхитуваат, но се срамежливи поради тоа.

Разликата помеѓу некој што едноставно не ви се допаѓа и некој што ви се восхитува е тоа што обожавателот ќе покаже одредени индиции дека ве избегнува за позитивно причини.

Ова вклучува:

  • Срамежливо насмевка на вас
  • Да правам убави работи за вас на ниско ниво
  • Кажување добри работи за си зад грб
  • Сака да разговара со тебе, но потоа пелтече или се стега кога ќе почнат да го прават тоа

Сето ова се знаци дека оваа личност потајно ви се восхитува, но има проблеми кршење на мразот.

6) Вистински ви се насмевнуваат

Уште еден од главните знаци дека некој тајно ви се восхитува е тоа што навистина ви се насмевнува.

Разликата помеѓу вистинската и лажната насмевка може да биде тешко да се забележи.

Но, ако ја знаете науката зад тоа, тоа е јасно како ден.

Како што забележува Ник Бастион, еден од главните знаци дека некому не му се допаѓате е лажната насмевка:

„Насмевката е потсвесна реакција кога гледате некого или нешто што ви се допаѓа. Искрениот човек не може да се лажира.

„Гијом Душен, француски невролог објаснува дека лажните насмевки сепостигнато со користење на сосема различни мускули од вистинските насмевки.

„Вистинската насмевка нè тера да ги користиме мускулите околу очите наречени orbicularis oculi.“

Исто така види: 35 карактеристики на духовна личност

7) Тие прашуваат наоколу за вас до вашите пријатели

Уште еден од главните знаци дека некој тајно ви се восхитува е тоа што ги прашува наоколу за вас со вашите пријатели.

Можеби не сакаат да го покажат својот интерес веднаш, но тоа е многу вистински и активни.

Затоа, тие се обраќаат кон оние кои најдобро ве познаваат:

Вашите колеги од работа, пријателите, семејството, па дури и случајните познаници.

Тие сакаат секакви делови од информации или уникатни сознанија и необичности што можат да ги откријат за вас.

Вие сте како блескава награда за нив.

И иако овој вид на идеализација може да биде збунувачки и малку бизарен ако сте објектот на тоа, исто така е ласкав на својот начин.

8) Тие се вашиот број еден следбеник на социјалните мрежи

Еден од најјасните знаци дека некој тајно ви се восхитуваат е тоа што тие се многу активни во лајкувањето на вашите објави на социјалните мрежи.

„Не само што вашиот таен обожавател ќе ве следи на сите ваши сајтови на социјалните мрежи, туку ќе им се допадне и сè што ќе објавите“, забележува Моќта на позитивноста .

„Тие ќе бидат првите кои ќе им се допаднат на вашите објави, додавајќи слатки насмеани лица или палците нагоре.“

Ако ги сакате исто така, тогаш ова е добредојден развој.

Ако не сте за нив, тогаш тоа може да станедемнат.

Разликата главно лежи во тоа како се чувствувате за нив и во природата на нивните интеракции на социјалните мрежи.

Ако тие бараат одговори од вас и некакви реакции на секакви слични и коментарот што тие го објавуваат, тогаш може да стане токсичен.

Меѓутоа, ако тие едноставно ја покажуваат својата благодарност, тогаш навистина може да биде убаво да знаете дека некој се грижи за вас и дека му се допаѓа она што го објавувате.

9) Тие се многу љубопитни за вашиот живот и верувања

Кога некој ќе погледне кон вас, тој сака да знае се што може за вас и што ве поттикнува.

Тие ќе прашуваат за вашите основни вредности и живот секогаш кога можат.

Тие сакаат да знаат што ве направи маж или жена што сте денес и силите што ве обликувале.

Тие ќе уживаат во се тие учат за тебе.

Од лоша страна, ако не ги сакаш, ова може да изгледа како напорно и досадно.

Од страна, ако ги сакаш, тогаш овој интерес може да бидете освежувачки, особено кога тоа води до тоа дека личноста исто така се отвори за себе и за своето потекло.

Побарајте го овој знак ако се обидувате да откриете дали некој тајно ви се восхитува.

Тие можеби е само љубопитна личност, вистина.

Но, ако таа љубопитност е особено разбудена околу вас, тогаш тоа може да биде знак дека тие имаат посебен восхит и интерес за вас.

10) Сакаат да го добијат – и да го држат – твоетовнимание

Заклучокот за некој кој потајно ви се восхитува е дека сака да го привлече и задржи вашето внимание, но не сака да биде премногу очигледен во тоа.

Од една причина или на друг начин, тие го минимизираат својот интерес за вас и наклонетоста кон вас.

Поради оваа причина, тие ќе се обидат да го привлечат вашето внимание и одобрување на различни посуптилни начини.

Ова може да вклучува и ниски -клучни комплименти, ставање добар збор за вас на работа или покривање за вас кога сте болни или не се чувствувате добро.

Љубезните постапки на обожавателите често се прават на начини кои изгледаат лесно, но всушност се многу внимателен и корисен во ретроспектива.

Тајниот обожавател сака да ви го подобри животот и сака да забележите дека се, но исто така не го сакаат центарот на вниманието.

Тие често се исто така растргнат од страв од отфрлање ако откриете дека им се допаѓате, но не го делат нивниот интерес.

Како што советува тренерот за запознавање Таркез Бишоп:

„Тој ќе прави дополнителни работи што не би направил за никој друг, глумејќи поинаку, ставајќи поголема премија на нејзиното внимание.

„Тој ќе се однесува со неа како да е малку подобра и поинтересна од сите други.“

Таму се некои знаци дека некој тајно ви се восхитува, а кои едноставно се премногу очигледни за да се игнорираат.

11) Тие сакаат да разговараат со вас за се што е под сонцето

Кога не ни се допаѓа некој, тогаш нема ништо повеќе досадни отколку да се бидеоколу нив и да разговараме со нив.

Кога ни се допаѓа некој, тоа е спротивното.

Да разговараме со нив и да бидеме околу нив е привилегија и радост. тие излегуваат и сакаат да бидат околу нив и да разговараат, бидејќи нивните зборови и само нивното присуство нè исполнува со задоволство и чувство на заедништво.

Ова е причината зошто тајниот обожавател ќе се тргне од својот или нејзиниот пат да разговараат со вас.

Тие повеќе се грижат за она што ви е на ум отколку за тоа што е на ум на некој друг.

Тие сакаат да ги слушнат вашите мисли и да ги споделат вашите емоции и набљудувања затоа што мислат многу за вас и се грижи за начинот на кој го перцепирате светот и го толкувате.

Кому му се восхитувате?

Кому – и на што – му се восхитувате?

Тоа е прашање што вреди да се постави.

За многумина од нас, можеби нашите родители, нашиот значаен другар или пријателите и колегите ни значат најмногу на патувањето на животот.

Да знаеме дека некој тајно ни се восхитува може да биде големо его поттик.

Тоа е добра шанса да размислиме на кого исто така му се восхитуваме во нашите животи и начините на кои покажувањето на нашето ценење може да им даде исто така многу потребното зајакнување на самодовербата.

Толку е смирувачко да откриете дека не сте невидливи.

Многу од нас поминуваат низ оваа модерна високотехнолошка ера во ехо комори на социјалните медиуми и се чувствуваме невидливи и неценети, а нашата човечност ни се измолкнува.

Едноставен чин наблагодарноста од таен обожавател може да помогне сето тоа да се сврти.

Тоа ви дава до знаење дека припаѓате, дека сте барани, вашите придонеси се важни и вие сте токму онаму каде што треба да бидете.

Токму тоа е она што многумина од нас треба да го знаат во нашиот сегашен скршен свет: сè ќе биде во ред, а вие навистина е важно.

Задоволување на благодарноста

Сите сакаат да ни се восхитуваат и да ни се гледа.

Природен човечки инстинкт е да се чувствуваме добро кога луѓето ни покажуваат дека сме важни, дека сме ценети и дека сме прифатени.

Ако некој тајно ти се восхитува, тогаш може да биде како цвет што полека расцутува.

Нивната добра енергија ве опкружува и прави деновите да минуваат послатко.

Дозволете врската да продолжи да расте и таа станува прекрасна дел од вашиот живот.

Како што пишува Зан:

„Ако тој или таа сака да остави добар, долготраен впечаток звучејќи ентузијастички, испитувачки и весело, тоа е мртов подарок што на оваа личност и се допаѓа вашето друштво и се грижи за вашиот впечаток за него или неа.“
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.