13 несреќни знаци дека изгубивте добра жена

13 несреќни знаци дека изгубивте добра жена
Billy Crawford

Имавте добра жена покрај себе и не ја препознавте нејзината вредност.

Сега, дури и ако сè уште не ве напуштила, чувствувате во срцето дека можеби сте ја изгубиле .

Исто така види: 18 знаци дека имате длабока метафизичка врска со некого

За да го сфатите ова, еве неколку работи на кои треба да внимавате што би можеле да укажат на губење на добра жена.

1) Ја нарушивте нејзината доверба.

A добра жена, онаа со добро срце и душа, нема да остане покрај тебе ако ја скршиш нејзината доверба.

За неа тоа значи дека не си добра личност или дека не ја сакаш да биде среќна.

Значи, таа нема да ти прости за ова и ќе се обиде да се одвои од тебе.

Но, размисли за ова: Дури и ако таа сè уште не те отфрлила , тоа не значи дека нема.

2) Таа не те прави приоритет.

Не е во природата на добрата жена да не го прави мажот сака приоритет во нејзиниот живот. Напротив, таа му дава се од себе и секогаш го става на прво место (познато како безусловна љубов).

Овој знак е особено вистинит ако таа порано ве ставаше како приоритет, а не нејзините потреби. Значи, ако таа се однесува како да не сте повеќе важни за неа, веројатно не сте!

3) Ја изгубивте довербата во себе.

Добрата жена цени маж кој е уверен. Но, понекогаш ја губите довербата во себе, што може да резултира со губење на добра жена.

Иако знаците во оваа статија ќе ви помогнат да се справите со губењето добра жена, може да биде корисно да разговарате со тренер за односи завашата ситуација.

Со професионален тренер за односи, можете да добиете совет прилагоден на специфичните проблеми со кои се соочувате во вашиот љубовен живот.

Relationship Hero е страница на која високо обучени тренери за врски им помагаат на луѓето да се движат во сложени и тешки љубовни ситуации, како губење на добра жена. Тие се популарни затоа што искрено им помагаат на луѓето да ги решат проблемите.

Зошто ги препорачувам?

Па, откако поминав низ тешкотии во сопствениот љубовен живот, им се обратив пред неколку месеци. Откако толку долго се чувствував беспомошно, ми дадоа уникатен увид во динамиката на мојата врска, вклучувајќи практични совети како да ги надминам проблемите со кои се соочував.

Бев воодушевен од тоа колку беа искрени, разбирливи и професионални.

За само неколку минути можете да се поврзете со сертифициран тренер за односи и да добиете совети специфичен за вашата ситуација.

Кликнете овде за да започнете.

4) Изгледа дека е вознемирена од сè што правите.

Во случај да сакате да знаете дали сте изгубиле добра жена, погледнете како таа реагира на вас.

Ако таа е лута и вознемирена поголемиот дел од времето, голема е веројатноста дека вашата врска е разнишана и нејзините чувства се повредени.

Во случај да сте направиле нешто за да ја повредите, можеби сепак имате шанса да поправете ги работите.

Запомнете: извинувањето и признавањето на вашите грешки може многу да ви помогне!

5)Таа е ладна кон тебе.

Кога добрата жена ќе почне да се однесува поинаку со својот маж, давајќи му студено рамо, тоа може да биде знак дека нивната врска се влошила.

Со други зборови, ако таа е постојано ладна кон вас дури и кога се обидувате да ја натерате да се чувствува подобро, голема е веројатноста дека вашата врска е веќе завршена и сте ја изгубиле.

6) Таа се обидува да помине време далеку од вас.

Кога жената почнува почесто да излегува со своите пријатели или ќе престане да се дружи со вас, тоа би можело да значи дека таа се обидува да избегне да биде околу вас поради некоја причина.

И, извинете што ви кажувам ти го ова, но можеби е од причина што таа повеќе не сака ништо со тебе.

7) Нејзиното однесување нема смисла.

Еден од најважните знаци за изглед затоа што е нејзиното однесување.

Ако не разбирате зошто вашата жена се однесува онака како што е, тоа може да значи дека таа сака друга личност во нејзиниот живот и исто така може да биде знак дека сте изгубиле неа.

Добрите жени не се однесуваат нерационално ненадејно и без причина. Значи, можеби само ги занемаривте знаците што доведоа до овој момент.

8) Таа повеќе не е подготвена да слуша или да прави компромиси.

Добра жена е добар слушател и секогаш се труди да прави компромиси. Кога таа ќе престане да ги прави овие работи, постои голема шанса дека веќе сте ја изгубиле.

Можеби многу пати се обидела да разговара со вас за проблемот, но виене го виде тоа или се чинеше како да не се трудеше доволно, но беше.

Ако ова е вистина, тогаш има добри шанси таа да ја изгубила вербата во тебе и да се откаже од тебе добро.

9) Таа почнува да ве игнорира.

Добра жена е некој што е подготвен да помине време со својот маж дури и кога тие не се во најдобри односи.

Значи, ако почне да ве игнорира, веројатно не сака повеќе да се занимава со вас. Ова е нејзиниот едноставен начин да ви испрати порака.

Се чини дека повеќе немате корист од нејзиното неподелено внимание.

Повторно, добра жена е онаа која го обожава својот маж и секогаш се труди да му обрне внимание кога и да побара.

Значи, ако таа не ви го посветува целосното внимание, тоа може да значи дека таа се фокусира на сопствените интереси, а не на вашите.

2>10) Таа ги задржува своите чувства.

Добра жена е онаа која дозволува нејзините чувства да бидат познати и ги споделува со луѓето за кои се грижи.

Ако повеќе не го прави тоа со вие, тоа може да биде знак дека таа не сака повеќе да биде во вашиот живот или дека сака поинаков маж во нејзиниот живот.

Исто така види: Како да излезете од пријателската зона со дечко преку пораки

Меѓутоа, ако можете да го промените вашето однесување, вие сте многу повеќе веројатно ќе ја привлече назад кон себе.

Затоа треба да започнете да барате начини да го промените вашето однесување.

11) Се чувствувате како повеќе да не и требате.

Доколку вашето чувство на стомакот ви кажува дека таа не го прави тоави треба повеќе, веројатно е затоа што е вистина.

Значи, сфатете го ова како знак дека таа се одвоила од вас и, ако сакате, обидете се да откриете зошто.

Знаејќи ја одговорот на ова ќе ви помогне да сфатите дали можете да ја вратите или не.

Не ме сфаќајте погрешно; да се биде независен е одличен квалитет кај жената, но тоа што немаш потреба од тебе е нешто различно.

12) Таа започна со нови хоби.

Кога жената почнува да се занимава со нови хоби, ова може да значат многу работи, вклучително и обид да се фокусира на нешто друго наместо на вас.

Таа може да се обидува да најде нешто да прави што навистина ѝ се допаѓа и што ѝ олеснува емотивно да се одвои од вие.

Всушност, таа можеби се подготвува да тргне од вас и едноставно го префрла фокусот од вас на нешто што ќе и помогне во тоа.

13) Таа нема да дозволи повеќе се зближувате со неа.

Дефинитивен знак дека сте изгубиле добра жена е кога таа повеќе не ви дозволува да се приближите до неа. Таа ве отфрла поради нешто што сте кажале или направиле.

Без оглед на нејзините причини, овој тип на однесување го нагласува фактот дека таа можеби повеќе нема да ве гледа на ист начин.

Таа можеби нема да ве сака физички или емоционално. Она што го велам е дека е можно повеќе да не може да ти прости.

Како знаеш дали е добра жена?

Дали ги пропушти знаците дека таа е чувар?

Самоза да бидеме сигурни, ајде да погледнеме некои од квалитетите на добрата жена:

Таа секогаш е подготвена да се бори со вас.

Добрата жена лесно се разликува затоа што би била подготвена да ви помогне да се борите против се што може да ве спречи да го подобрите вашиот живот.

Таа би застанала покрај вас и ќе ве поддржи морално, но и со практични совети. Дополнително, не би ѝ пречело да помине повеќе километри само за да ве види како успевате.

Таква жена му дава поддршка на мажот што го сака без тој да го побара тоа од неа.

Таа е благородна и чесна.

Добрата жена постојано би ја кажувала вистината. Исто така, таа би била отворена, транспарентна и искрена.

Ако размислите добро, сите овие квалитети се потребни во врската. Не можете да влезете во врска без да се обидувате да ги оправдате своите постапки или мисли на партнерот.

Таквата жена го знае ова и затоа не посегнува по ништо негативно.

Искреност и интегритетот се две од најважните особини што една добра жена ги има.

Таа е трпелива.

Никој не е совршен, а секој маж има свои маани и недостатоци. Добрата жена го знае ова и затоа му дава шанса на мажот што е да се подобри.

Таа не очекува премногу за возврат, но исто така не се испушта и трпи навредливо однесување од нејзиниот партнер.

Како да се надополни, добрата жена не ги прекинува вашите мисли илиакции; таа реагира врз основа на она што веќе го знае за вас. Таа е внимателна, грижлива и скромна.

Избегнува избрзани одлуки.

Добрата жена има здрав разум и не ги прави работите безгрижно.

Таа е рамномерна и флексибилни. Понатаму, нејзините постапки не се нагли; Со други зборови, таа ги промислува работите пред да донесе одлука.

Исто така, таа ја знае вредноста на времето и колку напор е потребен за да се изгради нешто навистина добро, па затоа не доаѓа до идеи кои би трошете си го времето.

Таа е пријател и љубовник во едно.

Добрата жена би сакала да ве одржува среќни во секое време, и кога сте заедно со неа и кога сте не.

Таа ги има квалитетите на добра пријателка, како што е добар слушател, тимски играч и со неа е забавно да се биде.

Но, таа има и квалитети на љубовник , личност која се грижи за вашите најинтимни потреби и ви нуди наклонетост.

Значи, ако препознаете некој од овие знаци кај вашата партнерка, голема е веројатноста дека таа е добра жена.

Преземете работата во ваши раце

Сега кога знаете дали сте ја изгубиле или не и што ја прави добра жена, треба да сфатите што да правите следно.

Но, ако не знаеш од каде можеш да почнеш?

Ако очекуваш нејасен совет за расположување или за силен.

За ова препорачувам да го контактирате Relationship Hero – специјален тренер кој може да ви помогне да ги промените работитенаоколу и разберете како да избегнете губење на важна жена во вашиот живот.

Херојот на односите е лидер во индустријата во совети за врски со причина.

Тие даваат решенија, а не само зборуваат.

За само неколку минути можете да се поврзете со сертифициран тренер за односи и да добиете совети специфичен за вашата ситуација.

Кликнете овде за да ги проверите .
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.