14 изненадувачки знаци на мажена жена заљубена во друг маж

14 изненадувачки знаци на мажена жена заљубена во друг маж
Billy Crawford

Дали се сомневате дека вашата сопруга можеби е заљубена во друг маж?

Ова никогаш не е лесна ситуација за навигација, но за да се дојде до дното на вистината, еве 15 знаци дека оженет жената е заљубена во друг маж.

14 знаци мажена жена заљубена во друг маж

1) Таа секогаш зборува за друг маж

Ако забележите дека вашиот сопругата секогаш зборува за друг маж и се чини дека не е возбудена кога зборува со вас, тогаш можно е да е заљубена во тој друг маж.

Гледате, кога една жена зборува за маж, многу, големи се шансите таа да има чувства кон него.

Едноставно, ако зборува за друг маж, веројатно е дека е заљубена во него.

Тука ви треба да внимава на контекстот, се разбира.

Размислете за тоа: ако таа започнала нова работа и овој човек е еден од нејзините единствени нови колеги, веројатно е дека таа го споменува многу, само тоа не е причина за загриженост.

Меѓутоа, ако таа продолжи да зборува за одреден тип повеќе од вообичаено, тогаш работите можат да станат незгодни.

Тука ќе треба да ја слушате вашата интуиција.

2) Таа е секогаш на телефон

Ако забележувате дека вашата сопруга е постојано на телефон, можеби тоа е затоа што таа разговара со нејзиниот нов љубовен интерес.

Ако мислиш дека таа зборува со дечко, слушај внимателно за какви било референци за него и види колку долги се разговоритеодеднаш таа доби навика никогаш да не одговара на повиците додека е сама надвор, тоа е знак дека има некој друг.

Како и со претходните знаци, можете да разговарате со неа за тоа и да видите дали „Едноставно сум параноичен.

Комуникацијата е сè

Веројатно ја сфативте суштината на целата статија: комуникацијата е сè.

Речиси секој знак може да биде едноставно недоразбирање, затоа обидете се да разговарате со вашата сопруга пред да донесете какви било заклучоци.

Ако овие знаци почнат да се трупаат, тоа е обично кога има нешто што треба да се разгледа.

Но, ако сè уште сакате вашата сопруга, она што навистина ви треба е план за напад за да го поправите вашиот брак.

Многу работи полека можат да го заразат бракот - далечина, недостаток на комуникација и сексуални проблеми. Ако не се решат правилно, овие проблеми може да се префрлат во неверство и исклучување.

За среќа, експертот за врски и тренер за разводи, Бред Браунинг, точно знае што е потребно за да се спаси бракот што не успева.

Бред е вистинска работа кога станува збор за спасување на бракови. Тој е најпродаваниот автор и споделува вредни совети за брак на неговиот исклучително популарен канал на YouTube.

Стратегиите што ги открива Бред се исклучително моќни и може да направат разлика помеѓу „среќен брак“ и „несреќен развод“.

Затоа, ако сакате да му дадете уште една шанса на вашиот брак, погледнете го неговото едноставно и вистинско видеотука.

последно.

Гледате, ако таа е на телефон долго време, тогаш има големи шанси да е заљубена во овој друг дечко.

Ова не значи дека таа е зборувајќи со него на телефон, таа може и да му праќа пораки.

Не велам дека треба да го кодошите нејзиниот телефон, тоа обично не е добра идеја.

Но, ако забележите вашата сопруга се однесува сомнително, го врти телефонот од вас, итн. можеби ќе сакате да разговарате со неа за тоа.

Гледате, во здрава врска, партнерите обично немаат причина да ги кријат своите телефони од еден друг.

Единствен исклучок од тоа правило е кога тие планираат изненадување за вас, се разбира.

Но, мислам дека можете сами да го процените тоа.

3 ) Го изгубила интересот за тебе

Жената која е заљубена во друг маж ќе престане да му дава време од денот на својот маж.

Ќе го игнорира и нема да прави никаков напор да му угоди .

Вообичаено е жената да оди на трошење и да купува нова облека, накит и други луксузни предмети кога ќе се заљуби во некој друг.

Покрај тоа, веројатно повеќе нема да може да ја вклучи во многу разговори затоа што нејзиниот интерес е на друго место.

Ова е тешко апче за голтање и веројатно се чувствувате запоставено, напуштено и изневерено како резултат на сето тоа.

Постојат големи шанси да бидете многу вознемирени и збунети околу тоа што се случува.

Може дури и даЧувствувајте се дека нешто не е во ред со вас бидејќи вие сте изневерен.

Во овој случај, најдобро е да не ги сфаќате работите лично и да се обидете да ја разберете ситуацијата во која се нашла вашата сопруга .

Пред да поминете неколку месеци или дури години запоставени од вашата сопруга, треба да ги земете работите во свои раце и да заминете.

Не дозволувајте да бидете непочитувани така!

Ако навистина ја сакате својата сопруга и сакате да го спасите вашиот брак, тогаш најдобро е веднаш да преземете нешто.

Разговарајте со неа и прашајте ја директно дали нешто се случува.

Гледате, причината поради која таа го изгубила интересот за вас може да биде поврзана и со тоа што е под стрес на работа или има други работи на ум.

Комуникацијата ќе биде најдобриот начин да се расчистат сите недоразбирања пред тие да станат поголема.

Но, што ако таа едноставно има тешко време и всушност не изгубила интерес за вас?

Разбирањето на такви тешки ситуации во вашиот љубовен живот не е лесно. Затоа можеби ќе ви треба помош од професионални тренери за врски.

„Релационен херој“ е страница на која високо обучени тренери за врски им помагаат на луѓето да се движат во сложени и тешки љубовни ситуации, како на пример сомневање дека вашиот партнер изгубил интерес за вас.

Специјалниот тренер со кој разговарав всушност даде корисни насоки во врска со мојата врска и ми помогна да ги свртам работите.

Значи, можеби треба да го сторите истото и да добиете помош од овластен тренер за врски за да ги решите вашите брачни проблеми.

Кликнете овде за да ги проверите .

4) Изгледа среќна кога ќе го види

Ако вашата жена изгледа дека има постојана насмевка во моментот кога ќе го види својот љубовник, тоа е еден знак дека таа е заљубена во него.

Таа може дури и повеќе да се насмевнува кога ќе го види, отколку кога сте наоколу.

Исто така види: Како да живеете надвор од мрежата со семејство: 10 работи што треба да ги знаете

Ако вашата сопруга повеќе се насмевнува на нејзиниот нов љубовен интерес отколку што некогаш на вас, време е да разговарате со неа .

За жените, кога мажот ги прави среќни, тоа е често знак на чувства. таа ќе те изневерува порано или подоцна (ако веќе не го направила).

Слично на тоа, ако постојано зборува за тоа колку се забавува со овој дечко и колку прекрасно прави да се чувствува, тоа е многу веројатно е дека таа е заљубена во него.

Се разбира, ова може да ви биде тешко да го сфатите како знак затоа што можеби нема да ги видите заедно или да ја слушнете вашата сопруга да зборува за него.

Можеби заедничките пријатели би ви дале некои совети за ова.

На крајот на краиштата, сепак, најдобро е директно да разговарате со вашата сопруга.

5) Таа престанува да го носи својот венчален прстен

Секогаш знаеме кога момчето е посветено на својот брак кога сè уште го носи својот венчален прстен.

Тоа е случај и со некои мажени женисепак.

Некои престануваат да го носат својот венчален прстен како начин да се отстранат од бракот.

Тоа е јасен показател дека таа не е заинтересирана за нејзиниот сегашен партнер и ги ставила сите нејзината енергија во некој друг.

Ако забележите дека вашата сопруга повеќе не го носи нејзиниот венчален прстен, тогаш можеби е време да се запрашате што се случува во нејзиниот живот.

Можеби таа има нов дечко и е среќна, или можеби е во процес на развод од вас.

Зборувањето е важно затоа што причината поради која повеќе не го носи прстенот може да биде нешто едноставно и невино како да има осип или отечени прсти.

Прескокнувањето заклучоци во ситуации како оваа може да направи повеќе штета отколку добро, верувајте ми!

6) Нејзиниот говор на телото кон вас е повеќе дистанциран

Ако говорот на телото на вашата сопруга кон вас станува поповлечена и дистанцирана, можеби е заљубена во друг маж.

Ненамерно, тоа би ја натерало да изгледа како да има грижа на совест или дека има нешто да крие.

Вие може да забележи дека се повлекува секогаш кога ќе се приближите до неа или дека целото тело и се врти многу од вас.

Галењето и бакнувањето веројатно исто така ќе престанат.

Ова се вообичаени знаци дека некој е или изневерува или е заљубена во некој друг.

7) Кога е со пријатели, таа воопшто не те спомнува многу

Кога е со другарки, дали таа зборува за тебе? Аконе, тоа може да биде знак дека вашата жена е заљубена во друг маж.

Друг клучен знак дека мажената жена е заљубена во друг маж е кога таа воопшто не ве спомнува многу.

Можеби таа ќе ве спомне повремено (или воопшто не) додека се дружи со пријателите.

Ако не зборува за вас, тоа може да биде знак дека е заљубена во некој друг.

Кога вашата жена не сака да разговара за вас, тоа е знак дека таа крие нешто или е заљубена во друг маж.

Гледате, мажената жена ќе се чувствува виновна или ќе се срами да зборува за нејзиниот сопруг со пријателите кога во реалноста, таа сака некој друг.

Таа исто така може да се обиде да избегне да зборува за вас така што ќе го оттргне разговорот од неа (или избегнувајќи контакт со очите).

Освен ако не сте на растојание за слух, овој знак е уште еден од оние кои веројатно нема да ги знаете додека не разговарате со заеднички пријатели за тоа.

8) Кога ќе се вратите дома, таа не е среќна што ве гледа

Секогаш е убаво да те поздрави некој кој изгледа искрено задоволен што те гледа.

А кога жена ти ќе те поздрави со исто ниво на ентузијазам, тоа треба да направи да се чувствуваш добро.

Меѓутоа, ако таа изгледа несреќна или дури иритирана што сте дома, тоа може да биде знак дека двајцата повеќе не сте на иста страна.

Освен ако неодамна сте се карале, таму не е причина таа воопшто да не изгледа воодушевено кога ќе дојдешдома.

Ако не е среќна, тоа може да биде знак дека е заљубена во некој друг.

Да разговарате со неа за ова навистина ќе ви помогне малку да ги разјасните работите. Можеби постои друг аспект на приказната што не ја гледате.

9) Таа повеќе не се гледа со своите пријатели

Ако вашата сопруга поминува помалку време со своите пријатели и не оди излезена на пијалоци, тоа може да биде знак дека се гледа со некој друг.

Причината поради која ги избегнува пријателите може да биде тоа што тие се заеднички пријатели на вас и неа, па таа ќе мора да ги лаже, исто така, не само вие.

А ако таа не поминува време со своите пријатели, тоа може да биде знак дека е заљубена во друг маж.

Размислете за тоа: ако не може кажи им за оваа голема работа што се случува во нејзиниот живот и би морала да лаже за тоа, таа би сакала воопшто да не поминува време со своите пријатели.

Има смисла, нели?

Ако ова е знакот што го гледате, обидете се да ја прашате сопругата зошто не ги видела своите пријатели толку долго и дали би сакала да ги достигне.

Можеби едноставно немало доволно време за дружење со пријателите во последно време.

10) Таа излегува од дома без да ви каже каде оди

Ако имате жена и забележите дека таа излегува од дома без да ви каже каде оди, тоа може да биде затоа што се среќава со мажот во кој е заљубена.

Ова е еден од најсигурните знаци дека жената имамаж на страна.

И ако таа го прави ова кога сте надвор од градот, тоа може да биде знак дека гледа некој друг на страна.

Ова е особено точно кога сте во во минатото, се одржувавте меѓусебно во тек за тоа со кого се среќавате и што правите.

Немојте да бидете премногу наметливи кога ќе и пристапите во врска со ова, или таа може да ве обвини дека контролирате или претерано љубоморна.

11) Таа се однесува многу ладно кон вас

Кога вашата сопруга одеднаш се однесува многу ладно кон вас, ова може да биде знак дека има некој друг во кој е заљубена.

Гледате, кога таа ќе падне до некого, таа може да ве замрзне. за да се олесни раскинувањето.

Секако дека можете да ја прашате за ова. Во добра и здрава врска, не треба да биде проблем да ја прашате другата личност дали нешто се случува затоа што се однесува ладно.

Ако сакате да знаете што се случува, само прашајте. Тоа не повредува ничии чувства.

12) Забележувате дека таа е многу преокупирана со својот изглед

Ако забележите дека вашата сопруга е многу преокупирана со својот изглед, ова може да биде знак дека таа се гледа со некој друг.

Размислете за тоа: кога сте заљубени во некого и работите се нови и свежи, сакате да изгледате најдобро, нели?

Па, вашата сопруга веројатно го прави истото,само дека изгледа најдобро кога излегува без тебе.

Се разбира, таа може само да има фаза кога изгледот и е поважен од вообичаено (верувај ми, го имам и јас тоа, понекогаш), но ако таа никогаш не прави никаков напор за вас, туку потроши 2 часа правејќи ја шминката за да „изврши некоја работа“, тоа може да биде причина за загриженост.

И ако ја прашате за тоа, таа може да каже дека сте параноични.

13) Таа одеднаш станува многу нерасположена и емотивна

Ако вашата сопруга одеднаш стане многу нерасположена и емотивна, ова може да биде знак дека се гледа со некој друг.

Целата ситуација е веројатно исто толку збунувачка за неа како и за вас (не дека и барам оправдување, но дефинитивно не е само сонце и виножита од нејзина страна).

Значи, ако вашата сопруга е одеднаш емотивна и нерасположена, тоа може да биде знак дека сака некој друг, но не мора да биде.

Гледате, емоциите можат да имаат бесконечно различни причини, па затоа е најдобро е да ја прашаш за тоа!

Исто така види: Зошто ме игнорира? 21 причина (+ што да направите во врска со тоа)

14) Таа не крева кога ќе и се јавиш

На крај, но не и најмалку важно, кога жена ти е заљубена во некој друг, таа можеби нема да избере горе кога ќе и се јавиш.

Не е дека таа не сака да разговара со тебе, но можеби е со момчето во кое е заљубена.

Сега: немој премногу параноично пребрзо, вашата сопруга можеби е само зафатена и не може да зборува.

Меѓутоа, ако секогаш земала и
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.