17 класични знаци на компатибилност на метафизички односи

17 класични знаци на компатибилност на метафизички односи
Billy Crawford

Престанете да ги грицкате ноктите и слушајте! Постои такво нешто како метафизичка романтична врска. И сè што ви се случува е реално, а не производ на вашата имагинација.

Знам дека во моментов сте малку исплашени. Се надевате дека она што ви го кажува е правилно, но сепак ви треба некаква потврда.

Овде влегувам. Имам подготвен список со метафизички знаци на компатибилност на врската за вас. До моментот кога ќе завршите со читање, ниту едно прашање нема да остане неодговорено.

1) Вие сте среќни и исплашени во исто време

Работите се одвиваат одлично со вашата посебна личност. Речиси не можете да верувате колку добро ве прават да се чувствувате и колку сте во мир во нивно присуство.

И покрај тоа, постои мал дел од вашиот мозок кој постојано ве мачи. Што ако ова е премногу добро за да биде вистина?

Клиничкиот психолог Карла Мари Менли ве повикува да не се грижите. Според неа, има добра и лоша анксиозност. Вашиот мозок не може да прави разлика меѓу нив сега бидејќи она што го доживувате е метафизичка врска.

Го чувствувате длабоко во себе и знаете дека оди подалеку од физичкиот свет. Бидејќи психологијата не ја објаснува интуицијата како и другите чувства, го барав одговорот на друго место.

Психичката Дебора Греам ги објаснува вашите измешани чувства. Го сретнавте вашиот духовен натпревар и затоа се чувствувате и среќни и исплашени. Додека виеметафизичка компатибилност на односите, но ако сакате да добиете целосно персонализирано објаснување за оваа ситуација и каде таа ќе ве води во иднина, препорачувам да разговарате со луѓето во Psychic Source.

Исто така види: 10 причини зошто му се допаѓате, но не сака врска (+ што да прави)

Ги спомнав претходно; Бев воодушевен од тоа колку беа професионални, но сепак смирувачки.

Не само што можат да ви дадат повеќе насоки за компатибилноста на метафизичките односи, туку можат да ве посоветуваат за тоа што ве очекува вашата иднина.

Без разлика дали сакате да читате преку повик или разговор, овие надарени советници се вистинска работа.

Кликнете овде за да добиете сопствено читање.

уживајте во искуството, сепак се чувствувате како да имате многу да изгубите ако работите тргнат наопаку. Нејзиниот совет е да ризикувате.

2) Имате силно чувство на блискост

Размислете кога првпат ја запознавте оваа личност. Зарем не се чувствувавте веднаш удобно?

Кога имате духовна врска со некого, тој изгледа многу познато. Се чувствувате удобно во нивно присуство, дури и ако штотуку сте ги запознале.

Почнувате да зборувате и продолжувате како да се познавате долго време. Разговорите не се само за заедничките работи, туку имаат тенденција да пристапат и кон значајни теми.

Затоа, запрашајте се: Дали се чувствувавте чудно познато кога го запознавте? Ако вашиот одговор е позитивен, тогаш веќе можете да проверите два метафизички знаци за компатибилност на односите од вашата листа.

3) Вистински психичар го потврдува тоа

Знаците што ги откривам во оваа статија ќе да ви даде добра претстава дали сте метафизички компатибилни со партнерот.

Но, дали би можеле да добиете уште поголема јасност ако разговарате со вистински надарен советник?

Јасно е дека треба да најдете некој кому ќе му верувате. Со толку многу лажни „експерти“ таму, важно е да имате прилично добар BS детектор.

Откако поминав низ неуредно раскинување, неодамна го пробав Psychic Source . Тие ми го дадоа водството што ми требаше во животот, вклучително и со кого треба да бидам.

Навистина бев воодушевен од тоа какоТие беа љубезни, грижливи и упатени.

Кликнете овде за да добиете сопствено читање за љубовта.

Вистински советник од Psychic Source не само што може да ви каже за метафизичките знаци на компатибилност на врската, туку може да ги открие и сите ваши љубовни можности.

4) Поминувате многу време разговарајќи

Вие и оваа личност имате многу да разговарате. Навистина не е важно како започнува вашиот разговор, бидејќи никогаш не застанува на иста нота.

Одете од една тема на друга, откривајќи ги вашите ранливости и понекогаш се смеете со срце. Дури и да не сте зборлест, во нивно присуство станувате едно.

Кога сте заедно, вие всушност го слушате/ја, а тие го прават истото за вас. Не е како кога двајца енергични пријатели се среќаваат и разговараат еден со друг. Тоа е тип на дијалог што го остава нечие его во позадина.

5) Времето брзо минува кога сте заедно

Вашата перцепција за времето се менува кога сте заедно. Сите знаеме дека времето поминува побрзо кога се чувствуваме добро, или барем вака го перципираме.

Станувате помалку свесни за вашата околина и повеќе се фокусирате на другиот. Чувствувате толку силна енергија што доаѓа од оваа личност и не можете да се заситите.

Кога ќе заврши вашиот состанок, не се чувствувате потреба или тажно или нешто негативно. Се чувствувате благодарни за вашата интеракција и знаете дека ќе има следна.

6)Искусувате различни нивоа на привлечност

Со ова момче или девојка, она што го чувствувате не е редовен тип на физичка привлечност. Се разбира, вие сте интензивно привлечени кон нив, сексуално кажано.

Меѓутоа, страста не ве обзема бидејќи и вие развивате негувачки чувства со брзо темпо. Авторката Брајана Вист се согласува дека страста не е главната состојка во среќните врски.

Со други зборови, според духовникот Оба Меџи, ако вие и вашиот партнер сте сродни души, почнувате да се однесувате на начин со љубов и грижа од раните фази на вашата врска.

7) Вашата интеракција е без напор

Односите бараат многу работа. Или барем така мислев додека не открив колку не е напорна интеракцијата помеѓу двајца духовно поврзани луѓе.

За да дознаете дали тоа е вашиот случај, поставете си ги овие прашања:

Дали добивте нервозни пред состанок?

Дали имавте проблеми со комуникацијата?

Исто така види: Дали е навистина зафатен или ме избегнува? Еве 11 работи што треба да ги барате

Дали се тепавте?

Двајцата се чувствувате удобно да се однесувате природно еден околу друг. Не е важно што правите (ако не разговарате) со оваа личност. Вие само кликнете. Значи, нервоза пред состанок не доаѓа предвид, освен ако тоа не беше состанок на слепо.

Речиси нема моменти кога ќе се разберете погрешно или ќе влезете во тепачки. Тоа е како вашите души да зборуваат на ист јазик, нели?

8) Имате заеднички интереси

Еден оддруги метафизички знаци на компатибилност на односите на кои можете да се потпрете е да имате заеднички работи со вашиот посебен човек. Добро познатата изрека „спротивните привлекуваат“ не е применлива во случај на духовни односи.

Кога две души се во склад една со друга, тие имаат тенденција да ја манифестираат оваа компатибилност и во материјалниот свет. Можеби веќе сте забележале дека ја сакате истата храна. Или, можеби и двајцата сте љубители на спортот.

Без разлика на кој домен од вашиот живот ќе се фокусирате, сепак наоѓате сличности помеѓу вашите допаѓања и недопаѓања.

9) Заедничките цели се исто така нешто

Според Соланча, кога сте компатибилни со некого на повисоко ниво, исто така имате тенденција да споделувате слични цели.

На овој начин вашата врска се охрабрува. На пример, да речеме дека работите напорно за да изградите кариера. Ова значи дека ви треба партнер кој ве поддржува и вистински ја разбира вашата цел.

Како што веќе знаете, ретко нешто разбираме ако не поминеме низ истата ситуација. Затоа, кога станува збор за метафизичка компатибилност, вие и вашиот партнер мора да споделувате заеднички цели и аспирации.

Ако тоа не е вашиот случај, не мора да бидете разочарани. Можеби сте запознале прекрасна личност со која можете да живеете убава љубовна приказна.

10) Никогаш не сте кажале лага

Луѓето чувствуваат потреба да кажуваат лаги за да се заштитат себеси на повеќенивоа. Оваа потреба исчезнува кога ќе го сретнете вашиот духовен натпревар. Истото важи и за него/неа.

Бидејќи се чувствувате удобно и безбедно во присуство на вашиот партнер, природно ја исклучувате лошата навика да кажувате лаги. Повеќе не чувствувате потреба да се заштитите.

Нивото на разбирање помеѓу вас двајцата го надминува она што некогаш сте го доживеале. Лагите едноставно не припаѓаат во вашата врска.

Дури и ако сте неволни на почетокот, треба да знаете до сега дека е спротивно на вашата природа како духовни натпревари да ги криете работите еден од друг.

11) Довербата никогаш не била проблем

Довербата обично е проблем овие денови. Се повеќе поединци преземаат дејствија кои не залажуваат. Да знаете кому да верувате станува вистинска борба.

Кога духовно компатибилна личност ќе дојде во вашиот живот, таа не мора да ја заслужи вашата доверба или обратно. Едноставно чувствувате дека да се биде целосно искрен е вистинската работа.

Ајде да се соочиме со тоа, сомнежот е дел од нашите животи. Очекувам луѓето да лажат, изневеруваат и да преземаат дејствија што само ги фаворизираат. Можеби сте го мислеле истото додека не го запознавте вашиот натпревар.

Ако работите се сменија за вас, тогаш земете го ова како доказ дека вие двајцата сте склопени на небото.

12) Се чувствувате слушнато и разбрано

На некои парови им требаат безброј часови терапија за да научат како да се слушаат и разбираат. Прифаќање на туѓите маани ипомагањето да се подобрат не е лесен процес.

За ваша среќа, можете да ги задржите парите и да го поминувате времето на пријатни начини. На вас двајцата не ви треба терапевт за да се отворите.

Дури и ако вашиот партнер ги знае вашите слабости, нема да ги користи против вас. Тие не ја потхрануваат вашата неспособност да правите одредени работи. Напротив, тие ве поддржуваат да ги надминете и да станете подобра верзија од себе.

Вие, пак, сте привлечени да го правите истото. Вие навистина се интересирате за оваа личност и се грижите за нивниот напредок.

13) Вие не комуницирате само користејќи зборови

Бидејќи не сме зборувајќи за редовна врска овде, мора да го очекуваме неочекуваното. Понекогаш, вие и оваа личност не треба да користите зборови за да комуницирате.

Има денови кога сè што треба да направите е да размислите за оваа личност. Не мора да му/ја викате затоа што ќе ви се јават.

Невидената и нематеријална врска помеѓу вас двајцата функционира слично како телепатијата. Сепак, не се возбудувајте премногу! Она на што зборувам е чувство, а не искуство налик на филм, кога всушност слушате зборови во вашата глава.

Психичката Дебора Греам вели дека треба да внимавате на овие метафизички знаци за компатибилност на врската:

Вие ги завршувате речениците еден на друг.

Имате исти идеи без претходно да разговарате за нив.

Можеби дури и споделувате исти соништа.

Виеможе да го почувствува тоа кога нешто не е во ред со другата личност.

14) Вашиот живот се менува на најдобар начин

Спиритуалистот Обара Меџи објаснува дека едноставното присуство на вашиот духовен натпревар во вашиот живот може да биде корисно . Таа забележува дека кога двајца луѓе кои треба да бидат заедно ќе се сретнат, тие индиректно влијаат на животот на едни со други за најдобро.

На пример, ако еден од нив нема хармоничен однос со своето семејство, тие ќе наскоро најдете решенија и вратете рамнотежа. Истиот пример важи и за други области од животот.

Обара Меџи вели дека овие работи се случуваат речиси магично, без некој да мора да вложи уште повеќе работа во нивното решавање.

Имајќи ги предвид нејзините зборови, може се идентификувате со слична ситуација? Дали нешто се променило на подобро во вашиот живот откако сте го запознале?

15) Вие сте од се срце лојални

Врската која е фаворизирана од метафизичка врска нема сомнежи, особено кога станува збор за лојалност . Партнерот не прави ништо за да ве натера да се сомневате во себе или да се чувствувате љубоморни. За возврат, вие се однесувате на ист начин.

Лојалноста не е природно за многу луѓе. Меѓутоа, во случај на духовен натпревар, лојалноста не е проблем. Затоа, обрнете внимание и на овој аспект.

Ако работите изгледаат премногу добри за да бидат вистинити, не мора да станете одбранбени. Тоа може да биде затоа што сте го запознале вашиот натпревар.

16) Си давате простор еден на друг

Наставник заметафизика, Обара Меџи вели дека паровите кои треба да бидат заедно ќе завршат речиси сè заедно. На долг рок, таа предвидува приклучување на патеките во кариерата.

Дотогаш, ако вие двајца навистина сте духовно совпаѓање, ќе ви биде лесно да си дадете простор еден на друг. Се почитувате и разбирате. Значи, навистина нема причина да станете посесивни, нели?

Дури и кога не сте заедно, сепак се чувствувате поврзани со оваа личност. Не чувствувате потреба постојано да го проверувате. Во секој случај, вашата комуникација е беспрекорна, така што навистина нема ништо што ве кочи.

17) Се поддржувате еден со друг без разлика на се

Врската помеѓу духовните натпревари е силна, чиста и длабока. Не мора да барате поддршка, а исто така ја нудите вашата безусловна.

Не е важно дали ви треба морална поддршка или практична поддршка со некое ваше хоби, на пример. Оваа личност е тука за вас, и ништо во врска со вас не им изгледа тривијално. Дали се наоѓате во оваа ситуација?

Метафизичката врска би требало да ви помогне и двајцата да растете. Ниту едното не е поважно од другото. Вие сте еднакви и делувате како такви.

Дури и да сте еднакви, сепак може да прифатите различни улоги. Тоа е нормално да се случи и затоа што вие двајца не се натпреварувате еден со друг на ниту едно ниво.

Да заклучиме: Знаците се јасни

Опфативме 17 класични знаци на
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.