20 знаци дека таа не вреди за вашето време

20 знаци дека таа не вреди за вашето време
Billy Crawford

Во состаноци и врски, тешка вистина е дека не секоја девојка што ве интересира вреди да и посветите време и внимание.

Таа можеби има восхитувачки квалитети на површно ниво, но всушност е љубезна на „мех“ штом ќе ја запознаете.

За да не го трошите вашето драгоцено време на девојка која не го заслужува тоа, еве дефинитивен список на црвени знамиња и знаци дека не вреди вашето време.

Исто така види: 14 ефективни начини да покажете дека некој ви се допаѓа (комплетна листа)

1) Сè е за неа

Дали навистина сакате девојка која постојано се шета за нејзиниот неодамнешен шопинг, но не ја ни интересира како помина вашиот ден?

Замислете да стекнете огромно унапредување на работа или успешно да ја браните вашата теза, но сè што прави е да каже во ред, а потоа да продолжи кон нејзиниот избор на тема. Таа дури и не поставува прашања за вас.

Разговорот е двонасочен тек на мисли - давање и земање.

Значи, ако се чувствувате како да се претвора во едностран монолог од нејзиниот крај, тогаш тоа значи дека таа не ги цени вашите чувства и мислења.

Ова може да се случи неколку пати и може да ги игнорирате знаците рано, но ако тоа продолжи да се случува, спасете се од проблеми да излегувате со нарцисоидна и себична девојка.

2) Таа не одвојува време за вас

На паровите им треба време за да функционираат врските.

Без разлика дали сè уште сте во фазата на случајни состаноци или веќе сте во сериозна посветеност, мора да вложите дополнителен напор за да одвоите време за секојпериоди во врската кога се појавуваат проблеми и повеќе не можете да одредите кој не е во право, а кој е во право меѓу вас двајцата.

Но, тајната на трајната врска е во тоа што знаете како да се извините и да ја понижите својата гордост.

Не се работи за тоа да се биде во право, туку да се биде одговорен и доволно зрел за да се средат работите.

Значи, ако таа не е подготвена да ја спушти својата гордост и секогаш ве чека да се извини прво за време на недоразбирање, а потоа таа не е девојката што ја сакаш долгорочно.

17) Таа е пасивно-агресивна цело време

Знаеш дека веќе е тешко да се разберат жените, но тоа е многу полошо кога ќе налетате на пасивно-агресивна девојка.

Поголемиот дел од времето, немате поим што таа навистина сака.

Нејзиното „во ред“ навистина не значи во ред, и нејзините пораки секогаш изгледаат криптични. Веќе се чувствувате како да треба да ангажирате професионални шифри за да ги дешифрираат нејзините мисли и чувства!

Ако таа очекува да знаете што точно се случува во нејзиниот ум без таа всушност да го каже тоа, тогаш тоа е голем притисок од ваша страна.

Освен ако не може да биде искрена и искрена кога и да разговара со вас, сигурно ќе дојдете до конфузија во врска.

Престанете да го губите времето обидувајќи се да ја разберете нејзината пасивна- агресивност. Не вреди.

18) Таа не ви дава слобода и независност

Една честа причина за врскитекрајот е затоа што едниот партнер е премногу контролиран.

Не е здрава врска ако се чувствувате како животно во кафез. Мора да ја ажурирате каде сте или што правите секоја секунда од денот, или никогаш нема да го слушнете крајот.

Морате дури и да побарате дозвола од неа кога сакате да се обесувате излезете со пријателите и не можете да и се спротивставите кога таа ќе каже не.

Тогаш сфаќате - леле, таа е уште полоша од вашата мајка.

Ако таа секогаш го има последниот збор за се, а не можеш ни да одлучиш што да појадуваш, само скрши!

19) Таа те уценува

Едно црвено знаме во врската е кога девојката те уценува.

Ова е сигурно психотично.

Ако девојката ве сака, не треба да се случуваат емоционални уцени во врската.

Стабилна и среќна врска нема простор за страв. вина и принудни обврски.

Значи, ако почне да ве уценува за да не ја оставите или за да го добие она што го сака, спасете се од маката и тргнете се од врската.

2>20) Таа нема ништо заедничко со вас

Искрено, ако не ја споделите ни најмалата заедничка основа со неа, дали навистина ќе бидете заинтересирани да се запознаете?

Заедничките хоби и интереси се неопходен прв чекор во секоја врска, нека е тоа пријателство или романтично партнерство.

Ова се области каде што најмногу се пронаоѓатеповрзани со неа.

Ако немате ништо заедничко, тогаш тоа е знак дека навистина не сте компатибилни еден со друг. Можеби навистина ќе ви се допадне, но не можете да го продолжите разговорот кога не сте заинтересирани за истите работи.

Никогаш не вреди да одвоите време за да натерате врска што никогаш не ја има на прво место.

друго.

Ако се чувствувате како вие секогаш иницирате состанок и таа секогаш ве одбива поради други приоритети, тогаш можеби таа не е толку за вас.

Да, тоа е разбирливо дека полнолетството значи поставување приоритети и давање значење на градењето кариера и други цели. Но, ако таа не може да одвои дури и мал дел од своето време за вас, тогаш не вреди да се чека таа да биде достапна во скоро време. таа секогаш ќе одвои време за врската или врската што наскоро ќе започне.

Меѓутоа, ако продолжи да биде МИА, ова кажува многу за неа и нејзините размислувања за вас - немате место во нејзиниот живот сè уште.

3) И двајцата имате различни вредности

Во процесот на запознавање еден со друг, сосема е природно да најдете некои работи што не ги знаете гледајте очи во очи.

Можеби немате исти вкусови за музика или имате различни мислења за планирањето на семејството. Прашањето е дали и двајцата можете да прифатите дека имате тотално различни бранови должини кога станува збор за овие работи?

Ако тоа е нешто вообичаено и не влијае на вашата врска и вашата иднина едни со други, во ред е да направите компромис или само нека биде.

Но, ако вашите разлики се вртат околу вашите основни вредности и принципи - работи за кои силно се чувствувате - тогаш големи се шансите дека стесамо покани живот полн со судири и расправии.

Ако е така, само распредели ја својата енергија на позначајни работи отколку да се принудуваш да имаш врска со девојка со која не ги делиш истите вредности.

4) Таа не е над нејзиниот поранешен

Луѓето велат дека е добра работа кога една девојка е целосно отворена за своето минато. 0>Таа може да разговара со вас за нејзиниот поранешен како форма на катарза или емоционално ослободување, или како начин да ја стекне вашата доверба.

Но, ако начинот на кој таа зборува за нејзината мината врска сугерира дека таа не е над него сепак, тогаш тоа е огромно црвено знаме за вас.

Дали таа постојано се жали на болката и болката што ги добила од нејзиниот минат љубовник? Дали таа сè уште е заинтересирана за ажурирањата на неговиот бивш на социјалните мрежи?

Дали неговото име секогаш се појавува во вашите разговори?

Ух-о, можеби само ќе бидете нејзино враќање.

Обрнете внимание на тоа како таа зборува за нејзиниот поранешен и ќе видите еден куп знаци за тоа дали таа сè уште не го надминала или веќе го надминала нивното раскинување.

5) Секогаш го започнувате разговорот

За врската да се формира и да процвета, и двајцата треба да бидете заинтересирани да се запознаете.

Во ред е да вложите повеќе труд на почетокот, особено ако вие сте тој што направил првиот потег. Но, ако поминат месеци без таа да покаже ни најмал интерес, поштедете се од скршеното срце и пуштете се.

Дали се чувствувате каковие секогаш ја бркате наоколу, чекате да ви врати порака и не добивате никаков суштински одговор кога таа го прави тоа?

Ако вие сте секогаш тој што прв ќе и испрати порака, тогаш можеби ќе сакате да се запрашате дали постои врска помеѓу вас двајца или ако ова е еднонасочна улица со ќорсокак.

6) Се чувствува како да не можете да бидете вашето вистинско јас околу неа

Во на почетокот на секоја врска, сосема е во ред да се ставите најдоброто од себе за да ја импресионирате девојката што ви се допаѓа.

Сепак, кога ќе постигнете удобна состојба, треба да научите како да бидете свои околу неа и да и покажете кој сте навистина.

Тоа не значи дека нејзиниот прв впечаток за вас е лажен; Наместо тоа, тоа значи дека полека го откривате своето подлабоко, поискрено јас кон неа - без маски или претензии.

Но, кога веќе сте во врска со месеци или години и сè уште се чувствувате како да сте одејќи по лушпи од јајца, можеби ќе сакате да размислите за врската во која сте моментално.

Можеби не можете да ѝ го покажете своето вистинско јас бидејќи сте виделе колку може да биде осудувачка.

Или таа постојано ве мачи да промените нешто на себе.

Во секој случај, ако секогаш сте загрижени дека ќе направите погрешен потег околу неа, време е да заминете и да си дадете мир умот што го заслужуваш.

7) Таа е ирационално сиромашна и прилепена.

Таа е опасно сиромашна и зависна одвие.

Да, убаво е чувството да сте потребни и посакувани, но премногу може негативно да влијае на врската.

На почетокот може да биде ласкаво, но ќе сфатите дека тоа е незрело за неа да очекувате да бидете таму по нејзин секој каприц.

Двајцата сте возрасни луѓе кои имаат различни обврски во животот. Ако таа не може да прифати дека треба да одите на работа или да имате време сами, вашите разговори дефинитивно ќе станат исцрпувачки.

Врската може да стане токсична ако се чувствува дека секогаш треба да ја спасите и да трчате за неа дури и при наједноставните непријатности што ќе ги наиде.

Тоа ќе изврши преголем притисок врз вас и врската, а тоа може да ве стресе и изгори.

8) Таа не е лојална за тебе

Големо црвено знаме: таа флертува со други момци!

Ако не сте се согласиле да бидете во отворена врска и таа сè уште зборува со други момци зад вашиот грб, тогаш таа не е не сум сериозен за тебе.

Еве ти, ја даваш својата неподелена љубов на својата девојка, а сепак таа прави да се чувствуваш како да не си доволна, дури и обичниот флерт може да се смета за изневерување, а можеби ќе треба да го прифати фактот дека таа не може да остане лојална и посветена на тебе.

Ако избере неодговорна забава пред твоите чувства, можеби таа не е сериозна во намерата да ја проработи вашата врска.

9) Таа е често топло и ладно

Неконзистентноста е тотална штета.

Таа ве разгалува со едно вниманиеминута и веднаш потоа заборава дека постоиш, така што секогаш се прашуваш каде стоиш во нејзиниот живот.

Дали таа е само ужасно зафатена или си поигрува со тебе?

Веќе не знајте што да направите од мешаните сигнали што таа ви ги испраќа.

Ако таа зборува со вас само кога и е погодно или кога само и треба нешто од вас, престанете да ја преиспитувате вашата вредност и продолжете.

Можеби таа навистина не е заинтересирана за вас и само ве сака за малку.

Во крајна линија, никогаш не треба да го доведувате во прашање вашето место во животот на една личност затоа што заслужувате многу подобро од тоа.

10) Не се чувствувате како таа да е тука за вас кога ви е потребна

И на момците им треба некој на кој ќе се потпрат.

Можете да се однесувате цврсто и силно цело време, но знаеш дека и ти треба помош од девојката одвреме-навреме.

Не мора да се работи за огромен проблем или комплицирана ситуација. Тоа би можело да биде само период во вашиот живот кога ќе ви треба таа да ги слуша вашите гневови.

Значи, кога девојката што ја гледате е некој на кој не можете да се потпрете за помош или обична утеха, таму е голема шанса дека врската ќе оди надолу во иднина.

Влегувате во врска за да имате партнер од кој можете да зависите особено во тешки моменти.

Ако таа не може да биде оваа личност дури и на почетокот на врската, тогаш таа можеби не е некој на кој треба да му посветите време.

11) Таане е убаво за вашите пријатели

Една од најважните пресвртници во вашата врска е кога ќе ја запознаете со вашите пријатели.

Ќе се чувствувате како да сте го постигнале џекпотот кога вашата девојка и вашите пријатели веднаш се чувствуваат меѓусебно. Во најмала рака, тие ќе се однесуваат граѓански еден со друг заради вас.

На почетокот, во ред е да мислите дека таа е едноставно незгодна околу нив како да е нова, а да не знае што да каже.

Но, ако таа се однесува како тотален сноб и не се труди да биде добра со вашите пријатели, дали навистина сака да се вклопи во вашиот свет?

Полошо, ако прави сцена секој пат кога сакате дружи се со твоите пријатели, тогаш можеби таа не е некој со кој можеш да направиш среќна врска.

Освен ако твоите пријатели не влијаат лошо на твојот живот и ти го знаеш тоа, тогаш таа нема причина да ти навреди време за тоа.

И штом таа ќе ве натера да изберете помеѓу неа и вашите пријатели, ќе ја знаете вистинската одлука. Совет: не е таа.

12) Таа е секогаш љубоморна

Љубомората е болест која ќе ја изеде вашата врска ако не се лекува.

Сосема е оправдано таа да биде љубоморна ако те фати како флертуваш или изневеруваш со друга девојка.

Но, ако е љубоморна без никаква причина, тоа е нешто што треба да го сработи без да те оптоварува.

Тоа ќе биде да биде груба и токсична врска ако таа продолжи да изнесува неосновани обвинувањаза тебе.

Не мора ни да се работи за друга девојка; таа може да биде љубоморна за вашата работа, вашето семејство, вашите пријатели, па дури и вашето време што сакате да го поминете сами.

Исто така види: 11 знаци дека сте супер емпатија и што навистина значи тоа

А ако нејзината љубомора се претвори во ирационалност и емоционална злоупотреба, тогаш тоа е сигурен знак дека имате да престанеш да и го даваш своето време.

13) Таа воопшто не е добра личност

Можеби е добра со тебе, но дали е добра со другите?

Дали ти види како се однесува со келнерот или со некој случаен странец? Гледате ли како се однесува кога е со пријателите и семејството?

Ова е нешто што треба да го барате и да го набљудувате за неа.

Таа би можела да ја стави својата најдобра нога на почетокот на врска, но прашање на време е кога таа ќе ги покаже своите вистински бои и ќе се однесува со вас исто како што се однесува кон другите луѓе.

Ако таа не е добра со другите, не очекувајте таа да биде добра со вас засекогаш.

14) Таа не сака да се омажи, но вие сакате (или обратно)

Кога двајцата имате различни цели и планови во животот, тешко е да ја одржите врската во рамнотежа.

Ова се однесува на вашите перцепции за бракот и планирањето на семејството.

Ако врската станува сериозна, време е да ги поставите големите прашања. Дали таа сака да се омажи? Дали вие?

Ако имате различни мислења за тоа, може да се направат компромиси. Можете да разговарате зошто бракот е или не е важени понудете алтернативи за кои и двајцата можете да бидете среќни.

Но, ако не сте подготвени да постигнете договор, тогаш врската не вреди да се продолжи.

Тоа едноставно секогаш ќе биде болна точка во вашата врска и ќе ве стави во тешки ситуации со текот на времето.

15) Таа секогаш сака вашата врска да биде совршена за слика

Споделување врска пресвртниците и настаните во социјалните мрежи сега се вообичаена работа.

Вашата девојка можеби е некој што сака да ве мафта во своите објави и фотографии на социјалните мрежи, а тоа е неверојатна работа штом ќе се навикнете на тоа.

Меѓутоа, ова може да стане токсично ако таа ве покажува на социјалните мрежи само за да го задржи изгледот.

Кога таа е повеќе заинтересирана да објавува слики со вас, наместо да разговара со вас кога сте заедно , таа може да биде плитка личност за почеток.

Може дури и да дојде до точка што ќе се чувствувате под притисок да правите вулгарни, романтични акробации како што се вирусните парови што ги гледате на Интернет.

0>Значи, ако почнувате да се чувствувате како да сте само објект што треба да го додаде на нејзиниот извор на Инстаграм и Фејсбук, треба да заминете.

16) Таа не презема одговорност и никогаш не се извинува

Врските не се за луѓе кои се облечени во гордост.

Постојат моменти кога ќе се повредите еден со друг, несвесно или не, и ќе наидете на расправии кои изгледаат како да се одолговлекуваат денови.

Ќе има
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.