21 непобитен знак дека полека ве заљубува

21 непобитен знак дека полека ве заљубува
Billy Crawford

Содржина

Кога ќе го сретнете совршеното момче и ќе забележите дека станувате сè повеќе привлечени кон него, може да почнете да се грижите ако му се допаѓате на истиот начин.

Може да биде навистина тешко да се каже дали еден дечко се заљубува во вас, па затоа составивме листа од 21 знак дека полека се заљубува во вас.

Откако ќе успеете да ги идентификувате овие суптилни знаци, можете да бидете 100% сигурни дека вашата љубов станува блиска со вас!

1) Тој почнува да иницира повеќе наклонетост – Почнува да се гушка и допира, дури и пред да заврши состанокот

Дали сте го забележале неговиот говор на телото? Дали бара физичка блискост со вас?

Шансите се дека полека се заљубува во вас ако почне да покажува љубов на овој начин.

Ова е начин да покаже дека сака повеќе контакт со вас и дека ужива да биде околу вас.

Еве го договорот – не можеме а да не сакаме да бидеме блиски со луѓето за кои се грижиме, па ако ги покажува овие знаци, можете да се обложите дека тој му се допаѓаш.

2) Тој сака повеќе да се дружи – и многу се обидува да ги промени плановите

Ако вашиот момче полека се заљубува во вас, големи се шансите да сака да поминуваат повеќе време со вас, а тоа го тера да почне да се однесува навистина прилепено.

Тој прво контактира со вас, барајќи го следниот состанок. Тој е заинтересиран да знае за вашите дневни планови и како може да се вклучи.

Тој го прави ова за да покажете дали се чувствувате исто илитој навистина сака да и каже колку му се допаѓа и го привлекува.

Ова покажува дека не се плаши да ви каже како се чувствува и сака да ви покаже колку сте слатки и посебни во неговите очи.

20) Лесно станува љубоморен кога те гледа со други момци

Ако момче што ти се допаѓа те гледа со некого и станува љубоморен кога разговараш со други момци или покажуваш интерес за нив, тоа е јасен знак дека многу се грижи.

Може да стане уште позаштитнички настроен и да се погрижи никој друг да не ви пријде.

Ако забележите дека е љубоморен кога разговарате со вашиот машки пријатели или момци кои не ги познава, но многу се труди да не го покаже тоа, ова е знак дека се труди максимално да се избори со тоа.

Ова значи дека тој многу добро ги контролира своите чувства и ќе се труди максимално да ги скрие.

21) Тој напорно се труди да ве импресионира

Ако момчето што ви се допаѓа ја користи секоја шанса за да направи нешто што ќе ве импресионира, тоа е сигурен знак дека му се допаѓаш и дека сака да го знаеш тоа.

Ова значи дека тој ќе се потруди да направи нешто убаво за тебе и секогаш ќе тргне од својот пат само за да ти покаже каков одличен човек тој е.

Ако и вие го чувствувате истото, потрудете се да му покажете колку ви се допаѓа.

Покажете му дека сте заинтересирани за неговите хоби и цели.

0>Обидете се да најдете работи кои ќе ви помогнат подобро да го разберете!

Завршни мисли

Како жена, сакатеза да знаете дали момчето што ви се допаѓа се заљубува.

И гледајќи ги знаците наведени погоре, можете да бидете сигурни дека му се допаѓате.

Исто така види: 25 начини да престанете да живеете во вашата глава (овие совети функционираат!)

Но, не се занесувајте колку внимание ви посветува и обидете се да ја задржите вашата ладнокрвност што е можно повеќе.

Зошто? Па, можеби ќе го исплашиш.

Мажите не се обврзуваат брзо, дури и ако се заљубуваат во вас. Всушност, ако навистина сакате да го направите мажот ваш, би било одлична идеја да научите за херојскиот инстинкт.

Херојскиот инстинкт е уникатен концепт што го револуционизираше начинот на кој разбираме како мажите работат во врските.

Гледате, кога ќе го активирате херојскиот инстинкт на мажот, сите негови емотивни ѕидови се рушат. Тој се чувствува подобро во своја кожа, и природно почнува да ги поврзува тие добри чувства со вас.

А се зависи од тоа да знаете како да ги активирате овие вродени двигатели кои ги мотивираат мажите да сакаат, да се посветат и да штитат.

Значи, ако сте подготвени да го направите овој човек ваш, проверете ги неверојатните совети на Џејмс Бауер.

Кликнете овде за да го погледнете неговото одлично бесплатно видео.

не.

Тој покажува дека е заинтересиран да поминува повеќе време со вас, па тоа може да биде уште еден знак дека му се допаѓате.

3) Неговите очи светат кога ќе ве види

Можеме да прочитаме многу знаци дека му се допаѓаме на момчето, но овој ми е омилен.

Ако му се допаѓате на момчето, неговите очи буквално ќе светнат во моментот кога ќе ве види.

Ова е поради внатрешната искра која се запали во него и го осветлува целото лице.

Чувствува дека ништо на светот не може да му донесе поголема радост од гледањето на вашето убаво лице. Ова не може да се сокрие на кој било начин, едноставно е толку очигледно.

Но, што ако оваа автоматска реакција значи нешто друго? Како можеш со сигурност да знаеш дека неговото невербално однесување покажува дека навистина му се допаѓаш?

Па, знам начин кој може да ти помогне да одредиш зошто неговите очи светат секогаш кога ќе те види.

Во Всушност, со професионален тренер за односи, можете да добиете совет прилагоден на конкретните прашања со кои се соочувате во вашиот љубовен живот.

Херојот на врската е страница на која високо обучени тренери за врски им помагаат на луѓето да се движат во сложени и тешки љубовни ситуации, како да не се сигурни во неговите намери.

Причината зошто ги препорачувам е тоа што ми помогнаа во најкомплексната ситуација во мојот љубовен живот. И знаете што?

Нивните искрени совети се причината зошто сум задоволен од мојата сегашна врска.

За само неколку минути можете даповрзете се со сертифициран тренер за односи и добијте совети специфичен за вашата ситуација.

Кликнете овде за да ги проверите.

4) Тој дава подолги одговори - почнува да размислува за глупави работи кога се дружите со него

Сите знаеме дека мажите се навистина покомплицирани отколку што веруваат повеќето жени, па ова е јасен знак дека полека ве заљубува.

Ако вашиот маж стане навистина нервозен и почне да поцрвенува кога ќе дојде моментот да зборува, тоа значи дека се чувствува премногу блиску до вас и не е спокоен околу вас.

Нема ништо послатко од дечко што се глупира само за да види насмевка на твоето лице и да ти покаже колку се грижи.

5) Тој ти дава повеќе комплименти - и прави точка за да го направите ова пред други луѓе

Ако полека се заљубува во вас, тој ќе се погрижи сите да ја забележат вашата нова фризура или облека.

Тој го прави ова за да направи се чувствувате добро и да ви покаже колку ве цени.

Ако сето ова го прави за да го задржи вашето внимание, тоа може да биде уште еден знак дека му се допаѓате.

Ако тој изразува интерес за работите што ги правите или за вашите мислења за одредени теми, тој само сака да знае што е со светот околу вас.

Тој сака да знае што ви паднало во умот за да може да ги научи вашите вкусови и дознајте дали има нешто друго што може да ве интересира и да поминете повеќе времети.

6) Почесто ти се јавува – Дури и ако нема солидна причина да го стори тоа

Кога некој ни се допаѓа, не можеме а да не размислуваме да го видиме ова личност повторно и повторно.

Ако му се допаѓате на вашето момче, тој ќе се погрижи да го има вашиот број на телефонот, а вие да го имате неговиот.

Значи, ако забележите дека ви се јавува без посебна причина, тоа може да биде уште еден знак дека му се допаѓате и сака да стапи во контакт со вас што е можно поскоро.

Мојата поента е дека ако почнете да зборувате се повеќе и кога не сте заедно , тој сигурно се обидува да ви каже дека сака да ве има во својот живот.

7) Тој сака да поминува време правејќи работи што ви се допаѓаат

Ако ви поставува многу прашања за тоа како се чувствувате за нештата и како изгледа вашиот живот, тоа значи дека го интересира што имате да му кажете.

Значи, ако му се допаѓате, ќе слуша на вашите мислења и обидете се да се вклучите во работите што ве интересираат.

Тој го прави ова затоа што бара поголема интимност со вас и сака да покаже дека не е тип на момче што само стои наоколу.

Тој сака да ви покаже дека може да биде активен дел од вашиот живот и дека е среќен што го прави тоа.

8) Тој се отвора – открива работи за неговото минато или некои други лични работи

Ова е уште еден знак дека му се допаѓате и полека се зближува со вас.

Ако момчето се отвори вака, тоа значи дека тојсе чувствува многу удобно покрај вас и не можам да замислам дека никогаш повеќе нема да биде во вашиот живот.

Затоа е толку важно да го натерате да се чувствува вака.

Ако навистина ви се допаѓа момче, обидете се правејќи се и себеси да се отворите.

Отворете му се и видете како ќе биде. Покажете му ја вашата ранлива страна и видете како тоа го тера да реагира.

Ова е моментот кога тој најверојатно ќе направи потег.

Ако сте нетрпеливи да започнете врска, обидете се да му дадете јасни сигнали кои ќе му кажат колку ви се допаѓа.

9) Почнува да препорачува некои книги или филмови што ги читал или гледал во минатото - и ги споредува со вашиот вкус

Сите мажи ми се допаѓа идејата за споделување ист вкус во филмовите и книгите.

Ова ги прави мажите толку прекрасни кога им се допаѓате.

Значи, ако вашиот маж почне да ви препорачува книги или филмови што ги има прочитал или гледал во минатото, тоа значи дека тој е заинтересиран да ве запознае исто како и вие со него.

Тој исто така сака да види дали има сличности меѓу неговите и вашите интереси.

0>Ако има, тој сака да знае дали ги делите тие интереси бидејќи тоа е уште еден знак дека му се допаѓате.

10) Тој ужива да ви помага

Кога на момчето му се допаѓате и се дружи со вас, тој чувствува дека сте дел од неговиот живот.

Ова е причината зошто тој сака да направи се што може за да ви го направи животот полесен и подобар.

Затоа тој ги планира вашите состаноци во со цел да се создадесовршена атмосфера за вас и погрижете се сè да оди онака како што сте замислиле.

Ако момчето поставува многу прашања за време на вашиот прв состанок, тоа значи дека тој сака да биде сигурен дека се ќе оди во ред.

11) Тој сака да направи да се чувствувате сакано

Кога момчето искрено се чувствува дека не може да живее без вас, тој ќе направи се што е во негова моќ за да ви го изрази тоа .

Кога ќе почне да ве прашува за мислење за работи кои навистина му значат, тоа значи дека навистина му се допаѓате.

Ако дознае за важни настани во вашиот живот и го означи со вашите состаноци и настани, тоа значи дека тој се обидува да се чувствува поблизок со вас и повеќе поврзан.

Ако сака да остане зад вас, тоа е уште еден знак дека ви кажува колку му се допаѓате.

Затоа, не го земајте ова здраво за готово.

Има многу момци таму кои се среќни кога дознаваат дека нивната девојка е сингл и го ценат трудот што го вложуваат за да се чувствува сакан.

Затоа, ако вашето момче сака повеќе време со вас, искористете ја оваа можност и покажете му колку го цените!

12) Тој сака да знае повеќе за вас

Кога му се допаѓате на момчето, тој ќе ги слуша вашите приказни и ќе се интересира што имате да кажете.

Ќе ви постави многу прашања, а јас мислам МНОГУ.

Но, ова е нормално затоа што тој сака да се зближи со вас и да го разбере вашиот свет иинтересира подобро.

Кога тој поставува многу прашања или кога навистина се интересира за работите што се случуваат во вашиот живот, тоа е уште еден знак дека му се допаѓате.

13) Тој прашува многу – И сака да се отворите повеќе

Кога на момчето искрено му се допаѓате, тој ќе поставува многу прашања.

Но не затоа што сака да добие повеќе информации за вас.

Тој е заинтересиран за работите што се случуваат во вашиот живот и сака да разбере повеќе за вас.

Ако смета дека времето поминато во разговор со вас вреди, тој ќе продолжи да поставува прашања за тоа што се случило во текот на денот или како поминал вашиот ден.

Тој ќе сака да дознае повеќе за вашите пријатели, вашето семејство и вашите интереси.

Тој исто така ќе праша за работите што ги наоѓа интересно или посебно за вас.

Сето ова значи дека навистина му се допаѓате и дека сака подобро да ве запознае.

Исто така види: Што ја прави жената интригантна за мажот? Овие 13 работи

Ова може да биде и добар знак да му покажете колку ви се допаѓа !

Кога поставува многу прашања, не одговарајте само на нив јасно, туку разговарајте со него објаснувајќи зошто нешто можело да се случило или што ве мотивирало да направите нешто!

14) Тој често те изненадува

Кога му се допаѓаш на мажот, тој редовно ќе ти покажува наклонетост.

Но, ако сака да направи да се чувствуваш посебно и да ти покаже дека си најважната личност во неговиот живот, тоа значи дека тој е автентичен со вас.

Тојќе ве запознае со неговите пријатели и семејството и секогаш ќе се погрижи се да ви оди во ред.

Нормално е и тој да ве изненади со тоа што ви дава скапи работи како билети или спа денови.

Тој, исто така, ќе помине во моменти кога не го очекувате.

Може дури и да ви се јави за време на вашиот напорен распоред само за да ви покаже дека размислува за вас.

Тој не не сака да те разочара и сака да се увери дека знаеш колку му се допаѓа и се грижи за тебе.

15) Тој ги слуша твоите проблеми - и се обидува да ги разбере

Кога на момчето му се допаѓа девојка, тој ќе слуша кога таа има нешто важно на ум.

Ќе се стави во нејзина кожа и ќе се обиде да разбере што навистина се случува.

Ова значи дека тој ќе ви поставува прашања кои ќе му помогнат подобро да ги разбере вашите проблеми.

Значи, ако сака да знае што чувствувате во моментов или сака да слушне какви проблеми ве мачат , тоа значи дека тој всушност се грижи за вас и сака да биде тука за вас.

16) Тој споделува работи со вас што се посебни за него

Кога на момчето му се допаѓа девојка, тој е секогаш сака да сподели работи со неа.

На пример, тој може да сподели неколку тајни со вас или да ви каже нешто што не е општо познато.

Тој исто така ќе сподели работи што се посебни за него.

Може да ви покаже омилено место или дури да ви даде нешто што никогаш не го далбило кој претходно.

Ако вашето момче споделува работи што се посебни за него со вас, тоа значи дека ја намалува својата стража и се отвора кон вас колку што е можно повеќе.

17) Тој одговара вашите потези – и одговара на сè што правите

Кога му се допаѓате на мажот, тој ќе се обиде да одговара на вашето однесување, расположение и постапки.

Во овој случај, тој дури и ќе одговара на вашите говор на телото.

На пример, ако се наведнувате напред за да покажете дека сте заинтересирани за она што тој го зборува, тој ќе го направи истото и ќе се наведнува напред додека слуша.

Кога момчето реагира на сè што правите, тоа значи дека го цени вашето присуство и сака да биде поблиску до вас.

18) Тој е поддршка - и ќе биде тука за вас

Ако момчето ти се допаѓаш, тој секогаш ќе сака да ти го даде најдоброто од себе.

Тој ќе ти даде поддршка и ќе биде покрај тебе што и да се случи.

Тоа може да значи дури и откажување неговата сопствена удобност или нормален распоред за да се увери дека сте добро.

На пример, ако имате проблеми со вашето семејство или на работа, тој ќе разбере зошто се чувствувате вознемирени и ќе се обиде напорно да го реши проблемот.

Тој нема да ве критикува или обвинува за проблемот, но обидете се да го разберете и да најдете начини да ви помогне да го решите.

19) Тој користи слатки прекари за вас

Кога на момчето му се допаѓа девојка, тој ќе користи имиња на миленичиња кога разговара со неа.

Но, тој би го направил ова само ако
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.