21 суптилен знак дека сака да се вратите, но нема да го признае тоа

21 суптилен знак дека сака да се вратите, но нема да го признае тоа
Billy Crawford

Содржина

Дали имате чувство дека вашата поранешна девојка сака да се вратите?

Можеби сте во право. Всушност, постои голема шанса таа да ве сака да се вратите ако покаже некој од следните 21 знак.

Овие знаци се суптилни, но сите тие упатуваат на единствен заклучок - дека таа сака да се вратите. Таа едноставно не сака да признае уште.

Ајде да влеземе во знаците!

1) Таа не одеше на состаноци откако вие двајца раскинавте

А Суптилен знак дека вашата поранешна девојка сака да се вратите (можеби не е свесна за ова) е ако таа не се забавувала со никого откако вие двајца раскинавте.

Овој знак е доказ дека таа можеби сака да се вратите, но може да значи и други работи.

На пример, можеби решила да остане сама за да си ги залечи раните. Или, можеби избрала да се фокусира на нешто сосема друго; нешто што има врска со нејзината кариера или други цели.

Вистината е; навистина не можете да знаете со сигурност. Сепак, можете да го земете ова како показател дека таа барем не била и сè уште не е заинтересирана за некој друг дечко.

2) Вашата поранешна девојка посветува многу внимание на вашите социјални мрежи.

Друг суптилен знак дека вашата бивша можеби ќе сака да се вратите е ако посветува многу внимание на вашите социјални мрежи.

На пример, ако сака да се вратите, но нема да ви признае, таа ќе почне да ве следи и да ги проверува работите што ги правите. Ова може да вклучува следење на сите ваши социјални медиумиИли таа може да биде многу груба и навредлива кон тебе, дури и ако не направиш ништо погрешно.

Зошто би го направила тоа? Можеби сè уште е толку лута на вас што не може убаво да одговори.

Или, можеби се обидува да го привлече вашето внимание на многу циничен начин. И покрај тоа, ова се знаци дека таа сè уште има чувства за вас.

Дури и ако изгледаат негативни во моментот, тие се сепак чувства.

19) Вашата поранешна девојка флертува со вас во на суптилен начин

Ја познавате оваа жена, па затоа треба да знаете кои се нејзините намери. Во најмала рака, треба да откриете дали таа навистина флертува со вас или дали вашата фантазија игра трикови со вас.

Па, дали таа флертува со вас? Ако е, тоа е знак дека сè уште има нешто помеѓу вас двајца или барем дека таа сака да се поврзе со вас.

Ова не мора да значи дека таа сака да ја врати вашата врска како што беше пред раскинувањето, но тоа е добар почеток!

20) Таа брзо одговара кога ќе и испратите порака

Ова е огромен знак дека таа сака да се вратите, но таа нема да признае! Редовно сте во контакт со поранешната девојка и понекогаш и испраќате порака во која ја прашувате дали сака да разговара.

Кога ќе и испратите порака, таа брзо одговара!

Зошто нејзиниот одговор е толку брз? Затоа што таа не сака да игра игри, ве мами да мислите дека е навистина зафатена. Таа едноставноне сака да ви остави погрешен впечаток.

Исто така види: 24 прекрасни знаци на судбината за кои треба да бидете со некого

Исто така, ако таа брзо одговори, тоа може да биде затоа што сака да знаете дека таа е достапна за вас.

Повторно, ова не не мора да значи дека таа сака да ја врати вашата врска како порано, но тоа би можело да биде добар почеток!

21) Се чини дека вашата поранешна девојка се согласува со вас повеќе од кога било

Последниот знак што можете да го користите за да одредите дали вашата поранешна девојка сака да се вратите е дали изгледа дека се согласува со вас повеќе од кога било.

Вие двајца не зборувате многу, но кога го правите тоа, таа се чини дека се согласува со речиси сè што имате да кажете. Тоа може да биде затоа што таа многу се труди да изгледа самоуверено или зрело кога во реалноста не може да признае дека сака да се вратите.

Зошто е тоа? Па, тоа може да биде затоа што таа мисли дека нема да ја вратите ако го знаете ова. Или не сака да признае дека сака да се вратите затоа што се чини премногу лесно.

Знаци за говорот на телото дека мојот поранешен сака да се вратам

Ти и вашата поранешна девојка не разговарате со друго, но често ја гледате?

Во овој случај, имам неверојатни вести за вас: можеш да кажеш дали сака да се вратиш, но нема да признаеш ако внимателно го набљудуваш нејзиниот говор на телото кога си наоколу.

Што сакам да кажам со тоа?

Мој совет е да си ги поставиш овие прашања:

  • Дали таа те гледа?
  • Дали изгледа непријатно?
  • Дали изгледа нервозна?
  • Дали таапогледнете настрана кога ја гледате?
  • Дали образите и поцрвенуваат?

Само имајте ги на ум овие прашања и обрнете внимание на говорот на телото на вашата поранешна девојка. Ќе забележите како таа се менува веднаш!

Преземете ги работите во свои раце

Имањето многу од овие знаци на ваша страна може да ви помогне да ги сфатите намерите на вашата поранешна девојка. Меѓутоа, ако ја сакате да се врати, мора да преземете акција!

Сето ова е поврзано со неверојатниот совет што го научив од Кејт Спринг.

Таа е експерт за односи кој ги трансформираше запознавањето и врските за илјадници мажи.

Една од највредните работи што таа ги учи е ова:

Жените не го избираат момчето кое најдобро ќе се однесува со нив. Тие избираат момци кои длабоко ги привлекуваат на биолошко ниво.

Жените не сакаат шупаци затоа што се шупаци. Сакаат шупаци затоа што тие момци се самоуверени и им ги даваат вистинските сигнали. Сигнали на кои жената не може да одолее.

Што ако ви кажам дека можете брзо да ги научите вистинските сигнали што треба да ги дадете на бившиот, и на жените воопшто - и апсолутно нема потреба да станете глупак во тој процес?

Погледнете го ова бесплатно видео на Кејт Спринг.

Таа го открива најефективниот метод што сум го сретнал за привлекување и задржување на жените (иако останувате добро момче) .

сметки.

Но, како можеш да кажеш дали ова се случува? Па... најчестите работи што таа може да ги направи е да ги сака вашите објави или да реагира на вашите приказни.

Исто така, таа може да почне да ги коментира вашите објави и да ви дава комплименти, меѓу другото. Со тоа, таа можеби суптилно се обидува да ве извести дека е заинтересирана да се видиме повторно.

3) Сакате совет конкретен за вашата ситуација?

Иако знаците во оваа статија ќе помогнат ќе разберете дали таа сака да се вратите, може да биде корисно да разговарате со тренер за односи за вашата ситуација.

Со професионален тренер за односи, можете да добиете совет приспособен на специфичните проблеми со кои се соочувате во вашата љубовниот живот.

Hero на врската е страница каде што високо обучени тренери за врски им помагаат на луѓето да се движат во сложени и тешки љубовни ситуации, како што е враќањето со некого. Тие се популарни затоа што искрено им помагаат на луѓето да ги решат проблемите.

Зошто ги препорачувам?

Па, откако поминав низ тешкотии во мојот љубовен живот, допрев до нив неколку месеци пред. Откако се чувствував беспомошно толку долго, тие ми дадоа уникатен увид во динамиката на мојата врска, вклучувајќи практични совети за тоа како да ги надминам проблемите со кои се соочував.

Бев воодушевен од тоа колку искрено, разбирање и професионално тие беа.

За само неколку минути можете да се поврзете со сертифициран тренер за односи и да добиете по меркасовет специфичен за вашата ситуација.

Кликнете овде за да започнете.

4) Вашата поранешна девојка невино ви се јавува или ви испраќа пораки по неколку недели или месеци

Дали некогаш сте добиле случаен повик или порака од вашата поранешна девојка по неколку недели или дури месеци? Ако имате, тогаш можеби сте за нешто овде.

Ако вашата поранешна девојка ве контактира од ведро небо, можеби ќе сака да види дали останало нешто помеѓу вас двајца. Сепак, таа веројатно не сака да си го признае тоа на себе (или на вас) со тоа што ќе зборува за тоа директно и отворено.

Затоа, наместо тоа, таа може невино да посегне до вас.

Доволно е изненадувачки , ова може да биде суптилен знак дека таа сака да се вратите.

5) Таа неочекувано се појавува на места каде што обично се дружите

Друг суптилен знак дека бившиот можеби сака да се вратите е ако таа неочекувано се појавува на места каде што обично се дружите.

Не е дека таа не знае дека обично се дружите на такви места. Поентата е дека таа може да го направи ова намерно, дури и ако не го признае тоа.

На овој начин, таа ќе има шанса повторно да ве види без да биде таа што го иницира. Тоа е многу погодно, нели?

Ако размислите за тоа, многу е креативно од неа да најде начини да ве види без да ве праша.

6) Таа објавува многу слики од вие двајца на социјалните мрежи

Суптилен знак дека вашата поранешна девојка ве саканазад е ако таа објавува слики од вас двајца на социјалните мрежи.

Со тоа, таа им дава до знаење на другите луѓе дека вие двајца некогаш сте биле заедно. А можеби некој дел од неа сè уште посакува ова да е вистина дури и денес.

Исто така, таа можеби суптилно навестува дека сака да се вратите со објавување такви слики.

Меѓутоа, едно е за сигурно: таа нема да го признае тоа!

Но, зошто? можеби ќе прашате. Па, таа веројатно не сака да изгледа очајно со тоа што ќе излезе и ќе им каже на сите дека сака да се вратите. Затоа, таа наоѓа суптилни и помалку напредни начини да ве извести.

7) Таа сака да се дружи со вас исто како и порано

Ајде да претпоставиме дека вие и вашиот поранешен девојка се на говорни услови. Ако е така, дали забележавте дека вашата поранешна девојка сака да се дружи со вас исто како и во минатото?

Ве прашувам ова бидејќи ако е така, има големи шанси таа можеби би сакале да се вратите.

Кога двајца луѓе се вљубени еден во друг, тие сакаат да поминуваат квалитетно време еден со друг. Исто така, тие сакаат да бидат заедно и сакаат ова искуство на поврзување да продолжи одново и одново во иднина.

Значи, ако вашата поранешна девојка сака да се дружи со вас исто како и претходно, тоа би можело да биде суптилен знак дека таа сака да се вратите.

8) Таа се обидува да го привлече вашето внимание на различни суптилни начини

Ако вашата поранешна девојка се обидува да го привлече вашетовниманието на различни суптилни начини, тоа може да биде знак дека таа сака да се вратите.

Навистина? Како?

Суптилен знак за ова е ако таа почне да прави работи кои не изгледаат ништо повеќе од случајност или работи кои немаат апсолутно никаква врска со вас, но сепак изгледаат како да се однесуваат на вас.

Исто така види: 8 фрази кои елегантни жени ги користат постојано

На пример, таа одеднаш почнува да ја игра вашата омилена видео игра и почнува да објавува на социјалните мрежи за да ја игра. Или, таа се појавува во вашата теретана и вели дека секогаш сте го сакале тоа место и дека сакала да го проба.

9) Вашата поранешна девојка често е топло и ладно

Оваа девојка те лути затоа што никогаш не знаеш што да очекуваш од неа. Таа ќе биде ладна и оддалечена една минута, а потоа ќе ви каже дека ѝ недостигате.

Таа е навистина збунувачка, нели?

Па... ако ова изгледа како нешто што таа го прави, тогаш тоа може да биде знак дека сака да се вратите.

Дефинитивно не е лесно да се справите со некој што сака да направи да се чувствувате збунети. Но, ако вашата поранешна девојка прави вакви работи намерно, би рекол дека ова е знак дека таа сè уште има чувства кон вас.

Но, што треба да направите? Најдоброто нешто што можете да направите е да се оттргнете малку од себе.

Психолошки факт е дека кога се плашиме дека ќе изгубиме нешто, го сакаме тоа 10 пати повеќе.

Ова е каде што „убавите момци“ сфаќаат толку погрешно. Жените немаат „страв од загуба“ со убаводечко... и тоа ги прави прилично непривлечни.

Ова го научив од мојата сесија со мојот тренер од Relationship Hero.

Тие се многу популарна веб-страница за тренери за односи бидејќи обезбедуваат решенија, а не само зборуваат .

За само неколку минути можете да се поврзете со сертифициран тренер за односи и да добиете совети специфичен за вашата ситуација.

Кликнете овде за да ги проверите.

10) Вашата поранешна девојка сè уште е во контакт со вашите пријатели

Иако не е невообичаено бившата и пријателката на нејзиниот поранешен партнер да бидат во контакт, тоа може да биде знак дека таа сака да се вратите.

Ако таа сè уште е во контакт со вашите пријатели и сака редовно да се гледа со нив, тоа може да биде затоа што сака да ве следи, така да се каже.

И ако е така , можеби го прави ова за да види дали сè уште има шанса да се врати заедно со вас. Тоа е затоа што можеби ѝ треба некаква потврда од твоите пријатели.

11) Таа кажува работи поради кои се чувствуваш дека сè уште има чувства за тебе

Да те прашам ова: дали мислиш дека вашата поранешна девојка некогаш се обидува да ви даде комплименти или да ви каже колку сè уште има чувства за вас?

Ако е така, тогаш тоа може да биде знак дека таа сака да се вратите.

На пример, таа може да каже работи како „сè уште си мојата омилена личност. Посакувам да почнеме од почеток“ или „Би сакал да те видам наскоро“.

Се разбира, ова се самопримери, па можеби нема да добивате такви комплименти од неа. Но, ако мислите дека го прави тоа, тогаш тоа може да биде знак дека сè уште има чувства кон вас.

12) Вашата поранешна девојка сака да разговара со вас за раскинувањето

Друг знак што таа сака да се вратиш, но нема да признаеш? Фактот дека таа сака да разговара со вас за раскинувањето.

Ако сака да зборува за раскинувањето, можеби ќе сака да го стори тоа затоа што тоа е нешто што чувствува потреба да го направи или затоа што се надева ќе кажете работи како „зошто не ми кажа како се чувствуваш?“

Без оглед на причината, ако вашата поранешна девојка сака да зборува за раскинувањето на овој начин, тоа може да биде суптилен знак дека сака да се вратите.

Зошто нема да го признае тоа? Затоа што би ѝ било чудно да го стори тоа.

13) Се чувствувате како нејзините пријатели да ве шпионираат

Кога некој ве шпионира, тоа дефинитивно не е добра вест. Меѓутоа, ако се надевате дека ќе ја вратите поранешната девојка, ова може да биде добра работа!

Бидејќи таа не може директно да ве шпионира затоа што веројатно не е толку очајна или демнат, таа ја прашува пријателите да ѝ кажат што правиш.

На почетокот мислеше дека е случајно да се судриш со нив толку често. Но, сега се прашувате дали ова е суптилен знак дека вашата поранешна девојка сака да се вратите.

Па... може да биде, особено ако нејзините пријатели ве прашале многу прашања за раскинувањето или разговаралеза вас за тоа како ве гледале почесто.

14) Таа е среќна да ви помогне со се што ви треба

Слушајте: Некои луѓе навистина можат да станат пријатели дури и ако претходно биле вклучени во врска. Сепак, овие случаи се навистина ретки.

Во повеќето случаи, кога двајца луѓе биле во врска, тие не се дружеле надвор од врската.

Затоа, ако се надевате за да ја вратите поранешната девојка, ова може да биде добар знак дека таа ви помага само во обид да го привлече вашето внимание и да помине повеќе време со вас.

15) Забележувате многу позитивни промени за неа

Суптилен знак дека сака да се вратите, но нема да го признае тоа ако почне да се подобрува одвнатре и однадвор. Со други зборови, забележувате промена во нејзината личност и нејзиниот изглед.

На пример, таа почнува да станува помалку негативна, помалку себична и позрела. Тоа би можело да биде затоа што таа е засрамена поради раскинувањето и сака да се подобри поради некоја причина.

Таа веројатно не се надева дека ќе го привлече вашето внимание со оваа промена во нејзиното однесување и изгледа како некои од другите знаци на оваа листа .

Но, ако мислите дека таа ги прави овие промени намерно и дека тие може да имаат врска со привлекувањето на вашето внимание, тоа е уште еден знак дека можеби сака да се вратите.

16) Таа понекогаш се јавува ти кога е пијана

Оваа девојка понекогаш ти се јавувакога е пијана, или ти вика дека ти се јавила по грешка. Таа потоа се враќа во нормала и останува релативно тивка.

Зошто го прави ова? Можеби таа го прави тоа затоа што сè уште е заљубена во вас и сака да знае како се чувствувате за неа. Можеби таа го прави тоа затоа што сака да се извини за раскинувањето и да го привлече вашето внимание со овие повици.

Можеби ова е знак дека сè уште има нешто помеѓу вас двајца, а вие треба да се обидете да вратете ја (ако тоа е она што го сакате)!

17) Вашата поранешна девојка одеднаш е супер пријатна со вас

Што има лошо во тоа да се биде супер фин? Ништо ако се надевате дека ќе ја вратите вашата поранешна девојка, а таа сè уште е заинтересирана за вас.

Ова е затоа што ако таа одеднаш е многу добра со вас, тоа би можело да биде знак дека таа навистина напорно се труди да ја добие вашата внимание. Можеби сака да се увери дека знаете дека таа се променила и дека раскинувањето не е нејзина вина.

Таа едноставно може многу да се труди да се поправи преку нејзиното „ново“ убаво однесување, сето тоа се знаци дека сака да се вратите, но нема да ви признае.

18) Таа сè уште е многу лута на вас и одговара соодветно

Погледнете: што и да се случило меѓу вас двајца, таа сè уште е многу лут на тебе, и кога ќе се обидеш да стапиш во контакт со неа, таа одговара соодветно.

Што сакам да кажам со ова? На пример, таа може остро да одговори на сè што ќе кажете.
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.