25 знаци дека оженет маж ве гони

25 знаци дека оженет маж ве гони
Billy Crawford

Содржина

Оженет маж кој ви дава премногу внимание на почетокот може да изгледа ласкаво, но брзо може да ве натера да се чувствувате непријатно ако не престане.

Секако, некои момци сакаат да флертуваат и малку да се забавуваат , но што се случува ако не го чувствувате тоа и сакате да заврши?

Не би биле сами во чувството на овој начин, и јас сум го доживеал ова на работа и во мојот пријателски круг, па затоа знајте какво е чувството.

Но, добрата вест е дека можете лесно да ставите крај на проблемот и нашите 25 знаци подолу ќе помогнат во тоа. Сепак, прво, ајде да погледнеме зошто мажите го прават ова на прво место:

Зошто оженет маж може да флертува со вас?

Во идеален свет, брачните парови би живееле блажен живот исполнет со љубов и посветеност.

Но, ние живееме во реалниот свет, и сè повеќе, има голем притисок и напнатост во браковите, а аферите се случуваат.

Без разлика дали тоа е затоа што децата го презеле и мажот се чувствува напуштен од сопругата или нивниот сексуален живот е намален по многу години заедно, некои мажи едноставно повеќе не се чувствуваат задоволни во бракот.

И кога тоа ќе се случи, некои од нив ќе почнат да бараат на друго место да го добијат тој наплив на возбуда што некогаш го добиваа од својата сопруга.

Други причини вклучуваат:

 • Тој сака да се чувствува посакуван и привлечен
 • Му е здодевно и тој сака да ги оживее работите
 • Тој искрено го привлекуваш и не моженего

  Вистината е дека еден од најголемите показатели дека неговите намери не се платонски се сведува на тоа како се чувствувате околу него.

  Верувајте му на вашиот стомачен инстинкт и ако чувствувате дека неговото однесување кон вие сте несоодветни или повеќе флертувачки отколку што е прифатливо, тоа е веројатно затоа што е така.

  25) Неговиот говор на телото го дава тоа

  И конечно, неговиот говор на телото ќе биде клучен начин да се знае дека тој е те брка.

  Еве неколку начини да кажеш:

  • Тој ќе заземе авторитативна поза околу тебе – стои висок со градите надвор
  • Тој“ Ќе се наведне кога зборува со вас и ќе направи да се чувствува многу лично
  • Тој може да се потпре на нешто за да остави впечаток дека е опуштен

  Заклучокот е:

  Има причина зошто ја читате оваа статија.

  Или самите сте забележале некои од овие знаци или сте забележале дека нешто се случува со него.

  И се надевам, до сега знаете дали тоа е вистински интерес за вас или само неговиот начин на пријателство.

  Што треба да направите ако оженет човек продолжи да флертува со вас?

  Ајде да го намалиме бркајте овде:

  Дури и ако сте поласкани и заинтересирани, никогаш не е добра идеја да се вклучите со оженет маж.

  Не само што се подготвувате за долг пат на тајност , вина и предавство, но вие исто така придонесувате за потенцијално распаѓање на семејството.

  Во најмала рака, знаете дека неговата сопруга ќебиди длабоко погоден кога ќе дознаеш дека нејзиниот сопруг си играл надвор од дома.

  Сега додадете неколку деца во мешавината, и бам, вие сте „другата жена“ која уништи сè.

  Ако тој е сериозно заинтересиран за вас (а вие го чувствувате истото), почекајте додека не се разведе од сопругата пред воопшто да се замислите да го гоните назад.

  Па сега тоа е надвор од патот, што можете да направите ако сакате да престане флертувањето?

  Нема лесен начин да го направите ова.

  Најверојатно, оженетиот маж е ваш колега, шеф или сопруг на пријател.

  Затоа, бидејќи веројатно е некој со кој ќе мора да продолжите да се гледате редовно или одвреме-навреме, најдобро е да пристапите на ситуацијата смирено и без да ги вклучите сите други.

  Еве неколку чекори што можете да ги преземете за да се справите оваа непријатна ситуација:

  • Започнете со игнорирање на неговите достигнувања
  • Одбијте да се вклучите во флертувачки или несоодветни разговори
  • Ако продолжи, соочете се со него и дајте му до знаење дека неговата чувствата ве прават непријатно

  Клучот овде е да бидете цврсти.

  Без разлика колку нервозни се чувствувате, не тепајте околу грмушката. Ќе му испраќате само мешани сигнали и тој може да помисли дека сè уште има шанса ако не ја спуштите ногата.

  Бидете јасни дека не сте заинтересирани и дека не сакате ништо повеќе од пријателска , платонски однос.

  И ако продолжи?

  Време е да се преземе акција — ако еколега или шеф, треба да поднесете пријава во вашата компанија.

  Продолжувањето со ова однесување иако јасно сте кажале дека не ви е удобно со тоа не е шега и може да продолжи да ја загрози вашата кариера ако секогаш сте на работ на работа.

  Ако е сопруг на близок пријател, може да размислите да ѝ кажете како се чувствувате (но тоа во голема мера ќе зависи од вашата врска со неа и од тоа колку далеку стигнал тој флертувањето).

  Во секој случај, тој наскоро ќе ја добие пораката и ќе сфати дека нема да се повлечете додека тој не престане...а зошто вие?

  Тој е тој што е потенцијално подготвен да го уништи својот брак и да те повлече со себе.

  Отстрани

  Опфативме 25 знаци дека оженет маж ве гони, но ако сакате да добиете целосно персонализирана објаснување за оваа ситуација и каде таа ќе ве води во иднина, препорачувам да разговарате со луѓето во Psychic Source .

  Ги спомнав претходно; Бев воодушевен од тоа колку беа професионални, но сепак смирувачки.

  Не само што можат да ви дадат повеќе насоки за неговите намери, туку можат да ве посоветуваат за тоа што ве очекува вашата иднина.

  Без разлика дали сакате да читате преку повик или разговор, овие надарени советници се вистинска работа.

  Кликнете овде за да добиете сопствено читање за љубовта .

  помогне, но флертува со тебе
 • Неговиот брак минува низ тежок пат
 • Тој копнее по слободата повторно да биде сингл

Во многу случаи, оженет маж тежнеењето по тебе можеби ќе бидеш без срце - необичен флертувачки коментар додека си во собата на персоналот и правиш кафе или малку зафркавање додека чекаш да започне работниот состанок.

Но, во други случаи, мажот ќе продолжи ќе се потруди да флертува со вас, дури и до тој степен да ви биде непријатно и да се чувствувате збунети и нерасположени.

Во секој случај, веројатно сте добиле многу измешани пораки и сигнализира од него.

Освен ако не е целосно нарцисоиден и не се кае за своите постапки, повеќето мажи ќе доживеат чувство на вина и затоа ќе продолжат да си играат со оган, но секој пат се повлекуваат пред да изгорат.

Затоа, за да ви помогне подобро да препознаете дали тој навистина ве гони, или ако сето тоа е само во вашата глава и ако предалеку одите со невнимателен коментар, проверете ги овие 25 знаци:

Исто така види: 11 непобитни знаци дека универзумот сака да бидете сингл

Знаци дека оженет маж е ве гони

1) Секогаш го започнува разговорот

Дали некогаш имате чувство дека некој ментално бара начин да започне разговор?

Дури и ако веќе сте разговарале за вашите викенди и разговорот пресушил ако е заинтересиран, тој ќе продолжи да се враќа за повеќе.

И како што одминува времето, неговите прашања и теми ќе почне да добива се повеќе и повеќелично – тој се обидува да те запознае и да открие што те тера да штиклираш.

2) Секогаш сака да знае за твоите неодамнешни состаноци

Уште еден показател дека оженет маж те гони е ако тој одеднаш разви огромен интерес за вашиот љубовен живот.

Тој ќе сака да знае како се одвиваат работите со вашето момче или дали состанокот со кој отидовте пред некоја вечер бил успешен или не.

Тој во суштина испраќа чувствителни таму за да дознаат дали сте заинтересирани назад или дали сте посветени на друго место.

3) Се чини дека неговиот поглед ве следи насекаде

Сигурно дека ќе го подигнав како зјапа во тебе (тешко е да не) и големи се шансите дека ова е веројатно она што го поттикнало твојот сомнеж на прво место.

Ако оженет маж те гони, кога не може разговарајте со вас, тој сигурно ќе ве провери.

Внимавајте на сугестивниот контакт со очите и дали неговите очи ве следат низ собата.

4) Тој може да изгледа нервозен околу вас

Колку и да замислуваме дека еден ваков тип е супер самоуверен, тоа не е секогаш случај.

За просечниот оженет маж кој е заинтересиран за вас, тој веројатно ќе се смири кога и да сте наоколу.

Размислете за тоа:

Ако е во брак некое време, неговата игра за запознавање ќе биде целосно прекината.

Флертот веројатно ќе биде голема работа за него и можеби е нервозен поради тоа, особено на почетокот.

5) Се трудиго минимизира неговиот брак

И исто како што може да се жали за неговата сопруга или брак, тој исто така може да се обиде да ја избегне темата за него.

Тој знае дека колку повеќе се потсетувате на неговиот брак , толку е помала веројатноста дека ќе бидете заинтересирани за него назад.

Плус, тоа може да биде начин како тој да избегне чувство на вина - на крајот на краиштата, кој сака да се потсетува на својот партнер кога е во средината да бркаш некој друг?

6) Тој ти дава комплименти

Секако, оженет пријател од време на време може да ти даде комплименти, но никогаш нема да останеш да се прашуваш дали тоа значи повеќе или не .

Ако тој дава комплименти за вашата облека, вашето тело или вашата неодамнешна фризура, тоа е знак дека внимава на вас и вашиот изглед - доволно за да забележи мали промени.

7) Тој станува љубоморен на другите момци

Во овој момент, можеби размислувате: „Како тој воопшто има храброст да стане љубоморен?“

Моите точни мисли исто така, но верувале или не, и покрај тоа што е оженет, сепак ќе стане љубоморен.

Неговото однесување не е правилно, но исто така не сака да види некој друг со вас во случај тоа да стави крај на неговата мала фантазија.

8) Тој секогаш изгледа најдобро кога сте наоколу

Дали неговиот изглед неодамна се промени?

Можеби забележувате дека се облекува многу попаметно или секогаш носи колонска вода сега.

Подигнувањето на неговата А-игра е сигурен знак дека тој се обидува да ве импресионира. Уште позначајно е ако тој не го прави тоавложи го истиот труд за неговата сопруга.

9) Високо интуитивен советник го потврдува тоа

Знаците што ги откривам во оваа статија ќе ви дадат добра идеја за тоа дали оженет маж се стреми ти.

Но, дали би можеле да добиете уште поголема јасност ако разговарате со професионално надарен советник?

Јасно е дека треба да најдете некој кому ќе му верувате. Со толку многу лажни „експерти“ таму, важно е да имате прилично добар BS детектор.

Откако поминав низ неуредно раскинување, неодамна го пробав Psychic Source . Тие ми го дадоа водството што ми требаше во животот, вклучително и со кого треба да бидам.

Всушност, бев воодушевен од тоа колку беа љубезни, грижливи и упатени.

Кликнете овде за да добиете сопствено читање за љубовта.

Вистински надарениот советник не само што може да ви каже за неговите намери, туку може да ги открие и сите ваши љубовни можности.

10) Други луѓе го подигнале тоа

Ако работите во канцеларија со отворен план, голема е веројатноста дека некој ја прифатил.

Ако го најдете вашиот колегите или пријателите кои се шегуваат или се повикуваат на тоа како кажано *женет маж* не може да го држи погледот од вас, најдобро е да им верувате.

Дури и ако не сте обрнувале големо внимание, нема ништо како канцеларија озборувања за да се потврдат вашите сомнежи.

11) Ќе се обиде да ве насмее

Не е тајна дека жените сакаат маж кој може да ги насмее .

Тоа езошто момците се трудат да бидат смешни. Колку е позабавен, толку ќе биде подопадлив.

Овој ритуал е неговиот начин на обид да ја придобие вашата наклонетост - колку повеќе се смеете, толку повеќе тој ќе се чувствува засилен и самоуверен.

9>12) Ќе почне да ги следи сите ваши социјални мрежи

Социјалните мрежи се одличен начин да останете во контакт, но ако забележите дека му се допаѓа секоја слика што ја споделувате и редовно коментира, тоа е знак дека тој бара повеќе.

Кажете го вака:

Приватното испраќање пораки или следењето на социјалните мрежи е огромен показател дека тој копнее по вас и дека размислува за вас.

На крајот на краиштата, тоа да се прави онлајн е многу полесно отколку лице в лице, така што многу мажи ќе се чувствуваат поудобно да разговараат со вас од далечина.

13) Текстовите стануваат помалку професионални и повеќе лични

И во рамките на тие директни пораки или пораки, ќе забележите промена на тонот.

Наместо да зборувате за работата или за заедничките интереси што ги споделувате (ако е сопруг на пријател или член на семејството), тоа ќе почне да станува лично.

Исто така, ќе добиете добра претстава за неговите намери со емотиконите што ги користи - некои се секако посугестивни и флертувачки од другите.

14) Тој ви посветува најмногу внимание

Друг очигледен знак дека овој оженет маж ве сака е ако намерно ви посветува повеќе внимание од кој било друг во собата.

Ако тоа е вашиот шеф, секогаш ќе бидете консултираните пред сите други.

Акотвојот колега бара канцелариска афера, ти ќе биде тој со кој ќе престане да зборува и нема ни очен капак на сите други на твоето работно место.

15) Тој ќе најде начини да да биде околу вас

И исто како што ќе ви даде посебен третман, тој исто така ќе бара можности да разговара со вас.

Излезете на работен оброк? Тој ќе седи до тебе.

Дали имаш вечерно излегување со пријателите? Тој ќе најде изговор да ви се придружи во барот.

Без оглед на приликата, ќе го видите како прави начин да биде што е можно поблиску до вас, дури и ако нема добра причина да биде.

16) Можеби ќе се приближи малку физички

Работите може да напредуваат дури и подалеку од самото дружење околу вас - тој може да најде начини да допирајте те.

Сега, бидејќи е оженет, веројатно нема да биде директен како самец, но може да најде изговор да ви ја четка раката или да ја стави раката околу вас „затоа што изгледате ладно“.

17) Тој ти купува подароци

Ова ме враќа на божиќната класика – Љубовта всушност.

Кога Алан Рикман и купува подарок на својата секси секретарка, мислам дека повеќето жени Гледајќи дома чувствуваше колективна тага за неговата прекрасна сопруга што го чека дома.

Гледате, купувањето подарок не само што покажува дека тој е заинтересиран за вас, туку и дека бара повеќе.

>Во повеќето случаи, мажите не ви купуваат работи освен ако не се надеваат на нешто за возврат - особено ако тој еоженет маж кој бара акција.

18) Тој се обидува да ве запознае сам

Флертувањето со вас јавно е ризична игра. Љубезните очи и носните соседи брзо ќе го сфатат тоа.

Но, ако ве добие сам, многу е полесно да го привлечете вашето целосно внимание и да ги разјасните неговите намери.

Па како би можел направете го тоа?

Најверојатно, тој ќе направи да изгледа дека се среќавате од вистинска причина, како на пример да работите на работен проект или да купите подарок за заеднички пријател што го делите.

19) Вашето мислење му е важно

Дали тој секогаш сака да ги знае вашите мисли?

Можеби доаѓа кај вас кога сака второ мислење за нешто?

Или На тој начин, со тоа што на прво место ве праша, тоа е голем знак дека тој е заинтересиран за вас и дека вашето мислење му е важно.

Ако ве гледа само како пријател или друг колега, веројатно не би тргнете се од неговиот пат за да добиете совет за неговите одлуки.

20) Тој е поинаква личност кога неговата сопруга е во близина

Дали забележувате дека неговото однесување значително се менува кога ќе дојде неговата г-ѓа?

Во повеќето случаи, ако има макар и трошка пристојност, ќе ве игнорира пред неа.

Неговиот тон ќе биде поавторитативен и неутрален и сите тие игриви закачки и посебно внимание добивате брзо ќе престане.

21) Тој испраќа мешани сигнали

Значи, иако може да биде силно, вие исто така ќе останете збунети од неговото однесување.

Запомнете што јасрече за играње со оган?

Па, тој најверојатно ќе помине низ периоди кога ќе се чувствува самоуверен и охрабрен од овој негов нов возбудлив потфат, а други пати ќе му се залади и ќе се чувствува виновен.

Може да изгледа вака:

 • Да се ​​биде многу муабет со вас и следниот ден да не кажувам едвај збор
 • Да ви пишувам пораки без престан, а потоа одеднаш да молчите
 • Зјапање во вас и воспоставување контакт со очите за да се однесува како да не постоите

Ако се случуваат вакви работи, тоа е обично затоа што тој води внатрешна битка со себе и не е сигурен како да дејствувај.

22) Неговите разговори се гранични флертувачки

Или целосно флертувачки.

Во зависност од тоа колку е уверен, вие ќе почнат да забележуваат дека дури и невин разговор за времето може да се претвори во кокетна шега.

И додека некои мажи можат да го извалкаат секој разговор, ќе забележите дека тој тоа го прави само со вас, а не со други жени.

23) Тој го вади својот венчален прстен околу вас

Ова е веројатно еден од најочигледните знаци кои сигнализираат дека ве гони - тој ја отстранува едната работа што ја покажува неговата посветеност кон некого друго, неговиот прстен.

Ако го направи ова, тој не бара само малку пријателски флерт, туку целосен афера.

Исто така види: 90-те најнепопуларни мислења што луѓето ги споделуваат на интернет

Во суштина, тој се обидува да го скрие фактот дека е оженет и знае дека неговиот прстен ќе делува како врвен потсетник.

24) Можеби се чувствувате непријатно наоколу
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.