37 шармантни начини да ја изненадите вашата девојка

37 шармантни начини да ја изненадите вашата девојка
Billy Crawford

Содржина

Има многу работи што жените ги сакаат, а една од нив е да имаат момче кое прави мали гестови за неа.

Всушност, нема ништо послатко од маж кој знае како да ја романса својата девојка!

И ако не знаете од каде прво да започнете со изненадување на вашата девојка, еве 37 од нашите омилени начини да и го разубавиме денот.

Исто така види: 16 луди знаци од универзумот дека промената доаѓа

Ајде да се нурнеме!

1) Изведете ја на романтичен состанок.

Без разлика колку е зафатен вашето секојдневие, секогаш е убаво да се фокусирате на нешто друго неколку часа.

Без разлика дали се работи само за двајцата вие или целото семејство, оставете ги настрана тие грижи и направете ја вашата девојка да се чувствува разгалено. И додека сте на тоа, погрижете се да изберете место кое ќе ја прави да се чувствува посебно!

Да, тоа не е нејзиниот роденден ниту е ваша годишнина, изненадувањето на вашата дама со случаен состанок со џокери е сигурно начин да се освојат сериозни брауни поени.

Можеби ќе имате и среќа!

2) Пуштете ја нејзината омилена песна.

Знаете дека една песна ја тера да се претопи во баричка на среќен гуга кога и да ја свирите?

Па, еве ви шанса да го повторите! Без разлика дали тоа е со романтичен дует или само вие двајца што си го правите своето, свирењето на некои романтични мелодии само за неа е еден од најдобрите начини да и го разубавите денот!

Ако навистина сакате да освоите дополнителни бонус поени , пејте за неа!

Не мора да звучите како Ед Шеран, туку пејте го своето срце. Тааизберете оној што мислите дека ќе и се допадне. Ако не сте креативни, тогаш пронајдете само едно нешто што знаете дека таа ќе го сака и ќе го направи тоа. Лесно е, нели?

30) Изненадете ја со состанок за лизгање на мраз.

Ова ќе и се допадне на вашата девојка. Таа не е ништо ако не и малку романтична! Ако ви е добро да парадирате во јавност, одете на лизгалиште, па дури и предложете да одите заедно со падобран.

Ќе се изненадите колку ќе ѝ се допадне таа идеја!

<0 2>31) Однесете ја на живописно планинарење.

Дали вашата врска напредува ако сте на отворено и заедно правите активности на отворено?

Потоа излезете и одете на планинарење!

Направете го вашето пешачење што е можно поромантично со носење работи како цвеќиња и костими за парови што ќе ги носите додека се качувате по тој рид. Ова сигурно ќе биде незаборавно искуство за вас двајца!

32) Однесете ја во театар или балет.

Да, ќе страдате во тишина, но само замислете колку ќе биде импресионирана кога ќе види дека ја носите на нешто толку фенси!

Не само тоа, туку е можност и двајцата да се дотерате и да изгледате добро заедно.

33 ) Земете ја на едно од вашите хоби.

Откако ќе се отворите еден со друг за вашата љубов кон уметноста, брзо ќе сфатите колку таа е како вас .

Без разлика дали е фотографирање, собирање поштенски марки или свирење гитара – има некакво хоби што таа сака да го прависигурно би сакал да имам шанса да се занимавам со вас.

Не заборавајте го времето вклучено во такви хоби и земете ги предвид деновите кога сите други полетаат!

34) таа е растение.

Ако вашата девојка не е љубител на животни, тогаш можеби нема да биде толку лесно импресионирана од тоа што ќе ѝ даде домашно милениче.

Всушност, таа дури може да го претпочита зеленото и безопасна природа на мало растение во саксии. Во зависност од тоа каков вид растение ќе ја набавите или од каде го добивате, ова може да заврши како нешто посебно што таа ќе го цени засекогаш и секогаш ќе го чува во близина.

35) Изградете тврдина со ќебиња во живите соба.

Да бидеме искрени, кога беа измислени телевизорите со рамен екран, имаше причина зад тоа.

Да имате телевизор во вашата дневна соба не е само за да можете да гледате големо игра со твоите пријатели. Исто така е таму за да можете малку да се забавувате и да изградите огромна тврдина користејќи ќебиња и перници од каучот.

Причината зошто ова е неверојатен подарок за вашата девојка е тоа што и покажува колку забавно и разиграно можете да бидете со неа.

36) Организирајте лов на чистачи за неа.

Ако сакате да и покажете на вашата девојка дека постојано ви е на ум, тогаш организирањето лов на чистачи за неа може да биде забавно подарок.

Треба само да бидете креативни. Направете листа на работи за кои знаете дека таа ги сака и ќе ви бидат интересни. Нема ништо слично како слатки изненадувања за да се изедначи врскатапосилна.

37) Направете ја белешка од вашите времиња заедно.

Ако сакате да и покажете на вашата девојка колку сте романтични, тогаш нема подобар начин од тоа да ја натерате белешка исполнета со работи што ви ги поттикнуваат сеќавањата на двајцата заедно.

Може да се мали нешта како што е обвивката за џвакање што ја оставила во вашиот паричник или никулецот за билет за првиот филм во кој сте отишле.

Сите овие мали спомени ќе ја пренесат пораката дека таа е навистина посебна.

Заклучок

Животот е краток и ние немаме секогаш шанса да ги правиме сите овие работи со нашата посебна личност .

Затоа, направете ја ваша засекогаш!

Сето ова се однесува на неверојатниот совет што го научив од Кејт Спринг.

Таа е експерт за односи кој ги трансформираше запознавањето и врските за илјадници мажи.

Една од највредните работи што таа ги учи е ова:

Жените не го избираат момчето кое најдобро ќе се однесува со нив. Тие избираат момци кои длабоко ги привлекуваат на биолошко ниво.

Жените не сакаат шупаци затоа што се шупаци. Сакаат шупаци затоа што тие момци се самоуверени и им ги даваат вистинските сигнали. Вид на сигнали на кои жената не може да одолее.

Што ако ви кажам дека можете брзо да ги научите вистинските сигнали што треба да им ги дадете на жените - и апсолутно нема потреба да станете шупак во тој процес?

Погледнете го ова бесплатно видео од КејтПролет.

Таа го открива најефективниот метод што сум го сретнал за да ги натерам жените да бидат опседнати со вас (иако остануваат добро момче).

ќе се стопи од срдечниот гест и од фактот дека сте се обиделе!

3) Кажете ѝ дека ја сакате.

Неверојатно, но неверојатно важна и валидна точка.

Ова се подразбира, но да и кажете на вашата девојка колку ја сакате е секогаш толку сладок гест.

На крајот на краиштата, таа сака да се чувствува како вие да ја сакате најмногу! И нема ништо послатко од тоа да ги слушнете тие три мали зборови.

4) Изненадете ја со букет цвеќе.

Сечењето масивен, прекрасен букет е еден од наједноставните начини да ја воодушевите вашата девојка. И ако се чувствувате екстра романтично, направете го тоа како рачно избран букет!

Што се однесува до вашиот акционен план, само појавете се на нејзиниот праг и замолете ја да ги избере оние што ѝ се допаѓаат. Можете да ги донесете сите одлуки за оваа!

Исто така види: 9 работи што треба да ги правите кога немате ништо заедничко со никого

Но, бидете предупредени; ќе треба да платиш за тој голем, убав букет што си го купил (но еј, не го заслужува тоа?)!

5) Изненадете ја со подарок.

Знаете дека таа е веќе некое време гледа на тие штикли и не може да го оправда трошењето пари на тоа. Значи, ова е вашата редица за да бидете нејзиниот херој.

Одгответе ѝ го денот и купете ѝ ги оние чевли за кои умира. Ако има список со работи што ги сака, изненадете ја вашата девојка со што и да е таму!

Сепак, ова зависи од буџетот, па бидете мудри во врска со тоа.

6) Изненадете ја со жешка пијте наутро.

Ништо не кажува дека се грижите за неа повеќе одрано будење и правење жешка шолја француско цедено кафе или убав филџан чај.

Да се ​​уверите дека таа има нешто топло наутро е толку мал гест што би ја направил сета разлика во светот да твојата девојка!

7) Изненадете ја со романтична вечер.

Да, излегувањето и забавата е одлично, но поминувањето вечер во затворен простор може да направи чуда за вашата врска.

Ништо што вели „те сакам“ повеќе од гушкање и гледање класичен филм заедно. Филмовите се навистина безвременски, може да се гледаат со секое расположение или прилика и еден од најдобрите начини да направите вашата девојка да се чувствува посебно. Таа ќе те сака поради тоа!

Пуштете се и уживајте во времето заедно.

8) Изненадете ја со романтичен викенд.

Нема ништо на светот како да ја изненадите вашата девојка со спонтано викенд одмор! Без разлика дали сте само вие и таа или вие двајца плус вашето семејство, да се оддалечите од вашиот секојдневен живот е секогаш големо блаженство.

Без разлика дали е само неколку часа оддалечено од вашиот град или на половина пат низ земјата, земете овој пат повторно да се поврзете и да уживате во меѓусебното друштво за тие неколку драгоцени денови заедно.

9) Направете ѝ масажа.

Нема ништо на светот што прави жената да се чувствува поспецијално од разгалувањето , и да ја изненадите вашата девојка со масажа на целото тело е сигурен начин да освоите поени.

Добијтетаа е удобна на каучот, пригушете ги светлата и оставете ја да се опушти додека ги обработувате зглобовите за да ја натерате да се чувствува сакана. Забелешка: Ова е уште еден одличен изговор за да се разголиме заедно!

Кој не сака така да се разгалува? Ќе те сака засекогаш ако го правиш ова за неа.

10) Изненадете ја со ноќно излегување во кино.

Ова е класика! Изненадете ја вашата девојка со вечер во кино! Навистина, не станува поромантично од гледањето на вашиот омилен филм, или во вашиот случај, гледањето заедно, па што може да биде подобро?

Однесете ја да гледа нешто што би сакала или дури и нешто што е сосема случајно. Можете дури и да учествувате во романтична комедија заедно или едноставно да гледате кој било стар филм.

Поентата овде е што правите напори да ја изненадите и не можете да ги победите филмовите за тој амбиент во вечерните часови.

11) Напишете искрена картичка.

Не треба да одите над и подалеку за да направите вашата девојка да се чувствува посебно. Всушност, тоа се малите нешта што таа ќе ги памети засекогаш.

Како времето кога сте ѝ напишале љубовна белешка или картичка додека бевте разделени, или кога составивте една од тие глупави сликовници каде што има само една реченица на секоја страница. Можете дури и да и оставите смешна гласовна порака ако сакате.

12) Одете на импровизирана прошетка.

Плажа, парк или град, локацијата не е важна. Однесете ја вашата дама на убава долга прошетка и уживајте во поминувањето време со еднадруг. Толку е едноставно.

Тоа е совршен начин да го оттргнете умот од тие грижи и да и ги оставите нозете да бидат слободни. Тоа ќе биде пауза од сиот тој стрес и вие двајца ќе можете едноставно да уживате во друштвото на едни со други. Само не заборавајте ги чевлите за пешачење!

13) Направете пикник.

Да го нахраните некого со вашата омилена работа е сигурен начин да кажете дека го сакате. За да докажете колку се грижите, добијте специјално задоволство на вашата девојка и однесете ја на пикник!

Без разлика дали сте само вие двајца или ако двајцата носите храна и пуштите музика, ова сигурно ќе биде еден од најдобрите начини да ја изненадите вашата девојка! Таа ќе биде толку допрена од сè и таа сигурно ќе го сака сето тоа.

14) Понудете се да ги извршувате домашните обврски. вашата девојка! Понудете се да ги преземете нејзините алишта или домашните работи и да се послужите себеси.

Таа ќе биде толку импресионирана од начинот на кој се занимавате со тоа што сигурно ќе се чувствува посебно. Потоа, изненадете ја вашата дама со гушкање и возбудлива филмска вечер на Нетфликс и стил на студ.

15) Изненадете ја со незаборавна посета.

Ако е можно, одете на одмор заедно каде што може секогаш да бидеме заедно.

Таа ќе ве сака поради тоа и дефинитивно ќе бидете херој во нејзините очи кога ќе ја замолите да ја изненади со посета на местото каде што отсекогаш сакала да оди, но никогаш немал шанса. Одморалиште коеима многу забавни активности или место ориентирана кон семејството ќе биде добро!

16) Гответе вечера.

Обидете се да дознаете што има за вечера и тогаш собирањето енергија за да се готви вечерата е огромна работа за дамите во нашиот живот.

Преземете иницијатива и згответе вкусна вечера. Не мора да биде фенси, само нешто што можете да го направите и таа ќе и се допадне.

17) Фатете ја настрана со страстен бакнеж.

Нема ништо како слатко бакнувајте се во вистинско време за да направите вашата девојка да се чувствува посебно. Изненадете ја со страстен бакнеж и ќе можете да видите колку ве сака.

Романтичниот бакнеж може да и даде до знаење на вашата девојка дека постојано мислите на неа и сигурно ќе се стопи нејзиното срце.

18) Посипете ја со многу наклонетост.

Понекогаш е потребно само малку љубов за да се одржи огнот во таа врска жив.

Изненадете ја вашата девојка со мала доза наклонетост и кажете и колку ја сакате. Нема ништо што вели „Те сакам“ повеќе од ова!

Прифатете ја раката околу неа, држете ја за рака кога сте надвор или фатете ја одзади за да ја прегрнете. Дејствата можат да пренесат многу повеќе од зборовите, затоа покажете ѝ како се чувствувате.

19) Изненадете ја со некое епско играње улоги.

Играњето улоги е еден од најдобрите начини за зачинување подигнете ја вашата врска. Забавно е, креативно и сигурно ќе направи вашата девојка да се чувствувапосебна.

Побарајте од неа да биде кој сака да биде или поставете ѝ прашања што ќе предизвикаат интересно сценарио за играње улоги. Забавувајте се!

20) Изненадете ја со приватен танц.

Тргнете се настрана, магичен Мајк!

Ако имате некои потези, изненадете ја вашата девојка со секси танц, и погрижете се да биде забавно!

Не сте тука за да се покажете, туку за да ја натерате да се чувствува толку посебно што сака да ви покаже колку ве сака.

Вие можеби ќе сакате да отпеете песна или да пуштите оптимистичка музика за оваа. Ако сакате, земете инструмент и дозволете музиката да ви помогне да изразите колку таа ви значи.

21) Изненадете ја вашата девојка со романтична прошетка.

Прошетка во парк, на плажа или каде било, само дозволете природата и едни со други да ви бидат водич!

Одете ја на состанок каде што можете само да разговарате за сè, да и поставувате прашања за себе и да слушате како таа одговара на нив без да ја прекинувате. Тоа ќе биде тој тивок момент што ви треба често.

22) Изненадете ја со пријатна бања со свеќи.

Девојките сакаат капење. Тие се совршен начин да се опуштите по напорниот ден на работа или на училиште. Изненадете ја вашата девојка со свеќи и голема бања за двајца. Ќе ѝ се допадне!

Не е дека не сакате да влезете во када, но погрижете се таа да е опуштена и подготвена за тоа пред вас!

Се е за неа и како среќна е таа, затоа искористете ја оваа прилика да ја разгалите вашатадевојка и направете ја да се чувствува посебно.

23) Изненадете ја со внимателна белешка.

Понекогаш се што ви треба е едноставна љубовна белешка за да ѝ дадете на вашата девојка да знае колку таа ви значи.

Оставете ѝ картичка или белешка на тајно место во куќата каде што ќе биде обврзана да ја најде. Погрижете се да има нешто слатко напишано на него како „Те сакам“.

24) Направи ѝ микс-лента.

Тоа е идеја од старата школа, но е вистински хит со дами. Направете компилација од сите ваши пар песни заедно и изненадете ја со неа. Дозволете твојата музика да зборува!

Сигурно ќе ја натера самиот факт што толку многу размислуваше да ја направиш оваа мешавина. Тоа ќе и значи многу и таа сигурно ќе го сака. Ако сакате, направете си една и за себе!

25) Променете ја вашата слика на социјалните мрежи.

Ништо не вели дека те сакам повеќе од јавната изјава на наклонетост.

Без разлика дали користите Фејсбук, Инста или Твитер, дајте храбра изјава за вашата дама со ажурирање на снимката на вашиот профил на парот кој се држи за рака и колку се сакате.

Таа. толку ќе биде во вашата објава што таа ќе остави свој коментар во облик на срце.

26) Гледајте го зајдисонцето или изгрејсонцето заедно.

Изгрејсонце или зајдисонце може да бидат неверојатна работа да се види со некој што го сакате.

Боите и чувствата што ги добивате се навистина уникатни, затоа однесете ја вашата девојка на романтична прошетка во зори и поставетеместо за гледање на изгревањето на сонцето или само излегување навечер кога е сето темно, никој не е буден и гледа како месечината изгрева заедно.

27) Понудете ѝ да ја средите нејзината коса.

Дали Без разлика дали и` нудите да и ја измиете косата, да ја чешлате или да ѝ издувате, овој мал гест сигурно ќе направи да се чувствува толку посебно.

Тоа е моментот на една девојка што ќе можете да влезеш во нејзината глава и да и дадеш до знаење дека си подготвен да правиш мали нешта за неа што се толку романтични!

28) Оди на пат.

Ако сакаш да одиш на пат што ќе ја одржува романсата во вашата врска, тогаш ќе треба да вложите малку напор во тоа.

Ќе треба да ја испланирате вашата маршрута, да ги спакувате сите закуски што ќе ви текне, извадете салфетки и мали чинии со храна и имајте отворен ум.

Патот е одличен начин да го видите светот заедно и може да биде авантура како ниедна друга. Ако сакате да го направите уште поромантично, направете неколку застанувања на патот, како ноќевање со појадок или живописен изглед и направете пикник ако сте подготвени за тоа.

29) Направете ѝ подарок .

Не мора да бидете најдобриот уметник за да создадете совршен подарок за вашата девојка.

Ниту, пак, треба да потрошите тони пари за да купите нешто. Во повеќето случаи, поедноставното е подобро, па зошто да не ги искористите вашите вештини за сам да си направите и да ја изненадите вашата девојка со посебен рачно изработен подарок?

Има илјадници работи што можете да ги направите за неа, па
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.