Бруталната вистина за „бакнежот со трето око“ (и зошто повеќето луѓе го сфаќаат погрешно)

Бруталната вистина за „бакнежот со трето око“ (и зошто повеќето луѓе го сфаќаат погрешно)
Billy Crawford

„Т.н. „трето око“ не е око само по себе, туку порта кон бесконечноста или самореализација.“

— Mwanandeke Kindembo

Третото око е најсветата чакра во вашето тело.

Во хинду верувањата, третото око е локацијата на вашето духовно око. Ова место се нарекува Ајна чакра на санскрит.

Филозофите како што е Рене Декарт верувале дека третото око е всушност епифизата.

Отклучување на третото око и учење како да се согледаат и разберат неговите визии се верува дека обезбедува видовитост и интуиција за животот и нашата сопствена благосостојба и судбина.

Но, треба да се земе предвид и нешто друго:

Бакнежот со третото око.

Што е тоа „Бакнеж во третото око“?

Третото око бакнеж е кога некој - често близок или член на семејството - ве бакнува нежно и со љубовна намера во вашето чело веднаш над местото каде што се спојуваат вашите веѓи.

Се работи за намера и испраќање љубовни и лековити мисли на вашиот пат додека ја бакнувате физичката област поврзана со третото око.

Додека насочуваат позитивна енергија и исцелителна намера кон вас, многу духовни писатели сметаат дека бакнежот со трето око е биде магичен и добронамерен подарок што некој може да му го подари на друго лице.

Некои тврдат дека исто така ослободува мали количини на хемикалија N-Диметилтриптамин (DMT) која се ослободува по смртта и е поврзана со духовно и трансцендентноискуства.

Како што пишува блогот An Extraordinary And Ordinary Life:

„Тоа е како да ја бакнуваш душата на друга личност... По примањето на бакнеж со трето око, самиот бакнеж се активира, во суштина, се буди или стимулира вашето трето око со што се ослободува мелатонин и ДМТ, како и зајакнување на вашиот увид, интуиција и поврзаност со вашето повисоко јас.“

Како што можеме да видиме, бакнежот со третото око е јасно моќен гест што може да разбуди многу заспани духовни способности и енергија.

Дали бакнежот со трето око функционира или не зависи од секој поединечен човек, но се чини дека е многу поврзан со моќта на намерата и свесното и намерно ставање на некого на специфична причина и да им посакаме духовно будење.

Духовниот писател Фред С. објаснува понатаму:

„Ако сакате да пренесете љубов и љубов кон романтичен партнер, сакан роднина или пријателе, можеш да им го дадеш нежниот подарок за бакнеж со трето око, само со бакнување на центарот на челото, малку над точката на средба на веѓите.“

Звучи доста неверојатно кога ќе прочитате за тоа, и сигурно може да биде!

Можеби светот би бил подобро место ако сите одевме наоколу да си делиме бакнежи со трето око (се разбира, со соодветни мерки за социјално дистанцирање и санитарни процедури) …

Но, треба да размислите повеќе…

Зошто го прави тоаматерија?

Причината што бакнежот со третото око е важен е тоа што сите духовни мислители велат дека тоа е моќно искуство со моќ да се открие значајно откровение и лековита активност во тело и ум.

Знам дека уживав во бакнежите на челото, но бакнежот со третото око се потпира на намерата и визуелизацијата на отворот на третото око.

Ако некој се бакнува ти на челото и го чувствуваш длабоко во себе, онаму каде што си го замислуваш третото око, тогаш доживуваш искуство од таа длабока акција.

Поборниците на бакнежот со третото око велат тоа може да донесе физичко и емоционално исцелување, а кој од нас не сака повеќе од тоа?

„Исцелителната моќ што ја носи е огромна. Тоа е навистина божествен допир. Се споменува во многу древни списи“, пишува Матео Сол во Mind Journal.

Некои дури препорачаа да се визуелизира да се даде срдечен бакнеж со трето око кога сакате да им донесете здравје и благосостојба на саканите кои се далеку далеку и во моментов не можеш да бидеш.

Во овие тешки времиња на одвојување и социјално дистанцирање, тоа секако звучи идеално!

Но, тука е работата:

Пред да заминеш бакнежи со трето око како Џони Аурасед, треба да бидете сигурни дека разбирате што потенцијално би можеле да ослободите.

Разговарајте со вистински психичар за тоа

Оваа статија ќе ви дадедобра идеја за бакнежот со третото око и зошто повеќето луѓе го сфаќаат погрешно.

Но, дали би можеле да добиете уште поголема јасност ако разговарате со вистински психичар?

Јасно е дека треба да најдете некој кому ќе му верувате. Со толку многу лажни видовити таму, важно е да имате прилично добар BS детектор.

Исто така види: 10 причини зошто си толку лут на себе (+ како да престанеш)

Откако поминав низ неуредно раскинување, неодамна го пробав Psychic Source . Тие ми го дадоа водството што ми требаше во животот, вклучително и со кого треба да бидам.

Всушност, бев воодушевен од тоа колку беа љубезни, грижливи и упатени.

Кликнете овде за да добиете сопствено психичко читање.

Вистински психичар од Psychic Source не само што може да ви каже повеќе за бакнежот со третото око, туку може да открие и слични можности.

Што грешат повеќето луѓе со бакнежот со трето око?

Она што многу луѓе грешат за бакнежите со трето око е верувањето дека тие се секогаш корисни или соодветни.

Не ме сфаќајте погрешно овде...

Често, тие се!

За оние кои се подготвени, бакнежот со третото око може да биде отворање на портал кој води до подлабоки врски, посилна интимност, и обновена енергија за живот.

Но, за оние кои не се подготвени, тие можат да бидат многу вознемирувачки и несакан инцидент.

Вистината е дека во погрешна ситуација, да се има трето око стимулирана може да доведе до вознемирувачки и трауматски искуства. Затоа и тоа не треба да се правинепромислено.

Причината е едноставна:

Отворањето на третото око може да биде огромно, особено за некој кој воопшто не е подготвен или многу нов во духовните искуства.

стимулацијата на третото око не е само нежно пливање низ потокот: таа може да биде интензивна и да вклучува некои многу чудни феномени.

Ова вклучува екстремно зголемени сетилни искуства, почнување да гледа и чувствува аура, интуиција на иднината вклучувајќи негативни и застрашувачки настани и болката и траумата на другите почнуваат да влијаат на вас многу подлабоко.

Другите потенцијално тешки последици од отворањето на третото око кога не сте биле подготвени вклучуваат дисоцијација од вашето тело, астрална проекција, збунувачки и опсесивни мисли кои изгледаат несинхронизирани со реалноста и општо чувство на интензивна вознемиреност и заблуда.

Со други зборови, прерано или непромислено отворање на третото око може да биде многу како лошо патување со дрога.

Дали треба да се бакнувате со трето око на некого или не?

Ова навистина зависи од другата личност, вашиот однос со нив, и нивното ниво на духовно искуство и стабилност.

Бакнежите со трето око може да бидат длабоко интимни и прекрасни нешта, но ако „разбудите“ некого кој сè уште не е подготвен, тоа може да биде застрашувачко и може да ви навредува поради тоа.

Покрај тоа, вреди да се земе предвид дека постојат и други начини за повеќе да се отвори третото окопостепено.

Како што вели духовниот писател Амит Реј:

„Преку систематска медитација, може да се разбуди третото око и да се допре космичката свест.

„Сушумна Нади е суптилното патека во 'рбетниот мозок која минува низ главните психички центри. Будењето на овие центри значи постепено проширување на свеста сè додека не ја достигне космичката свесност. тогаш благослов е да се даде тоа.

И може да биде лековито и свето.

Само погрижете се темелот да е веќе таму, а вие не ставајте блескава круна на крал кој сè уште не научил да оди.

Тоа може да биде застрашувачко и контрапродуктивно искуство.

Последни мисли

Ја опфативме бруталната вистина за бакнежот со трето око ( и зошто повеќето луѓе сфаќаат погрешно), но ако сакате да добиете целосно персонализирано објаснување за оваа ситуација и каде таа ќе ве води во иднина, препорачувам да разговарате со луѓето во Psychic Source.

Јас ги спомна претходно; Бев воодушевен од тоа колку беа професионални, а сепак смирувачки.

Не само што можат да ви дадат повеќе насоки за бакнување со третото око, туку можат да ве посоветуваат за тоа што ве очекува во иднина ако одлучите да го направите тоа тоа.

Исто така види: 11 знаци дека момчето ви верува во своите тајни (и што навистина значи тоа)

Без разлика дали сакате да читате преку повик или разговор, овие видовити севистинска работа.

Кликнете овде за да добиете сопствено психичко читање.

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.