Дали е играч или навистина е заинтересиран? 16 лесни начини да се каже

Дали е играч или навистина е заинтересиран? 16 лесни начини да се каже
Billy Crawford

Запознавањето може да биде толку возбудливо. Само помислете: го гледате преку собата, тој доаѓа да се поздрави... флертувањето, сексуалната напнатост...

И тогаш се наоѓате себеси како го заљубувате и се прашувате „Дали му се допаѓам? Дали тој навистина е заинтересиран за мене или е само играч?“

Играчите обично се емоционално недостапни мажи кои сакаат да играат игри и да водат жени.

Им се допаѓа бркотницата, им треба егото засилување што доаѓа од сознанието дека некој е заинтересиран за нив, и тие гледаат на состанувањето како можност да се поврзат со многу жени без опасност да се заљубат.

Момците не се секогаш добри за читање, па како можете да препознаете дали тој е само после секс или нешто посериозно? Одговорот е едноставен – читајќи го.

Значи, еве 16 начини да знаете дали тој е играч или ве сака:

1) Неговото однесување не се совпаѓа со неговите зборови

Значи, веќе утврдивме дека играчот не е заинтересиран за сериозна врска и сака само да се поврзе со вас.

Сега, за да ве натера да одите на состанок со него, тој е подготвен да ви каже што мисли дека сакате да го слушнете.

На пример, тој ќе ви каже дека бил во долга врска и дека заминал со скршено срце. Тој ќе каже дека не мислел дека некогаш ќе може да ја преболи својата бивша ... додека не те запознал тебе.

Тој не можел да се види себеси како сериозен со никого никогаш повеќе, а сепак има само нешто за тебе.

Може дури и да ви кажесо некој друг; љубовта може да удри во секој момент!

*И еве мал совет, жена до жена: Ако барате сериозна врска, не брзајте да легнете во кревет со некој што не го сакате знаеш многу добро.

14) Го заборава твоето име

Мислам, навистина?

Ако момчето го заборави твоето име, дали вреди да се прашаш дали е навистина заинтересиран во тебе?

Ако мислиш дека некој на кој навистина му се допаѓаш би можел да го заборави твоето име, тогаш живееш во негирање.

15) Тој постојано ти кажува да се разјасниш

Зарем не мразите кога момчето ќе ви каже „осветлете се“ или „насмевнете се душо“? Знам дека правам.

Ајде да се соочиме со тоа, тој е играч. Тој всушност не сака да ве види среќни. Тој навистина нема да се обиде да ве натера да се чувствувате опуштено или да бидете свои.

Ако момчето постојано ви кажува „осветлете се“, тој се интересира за вас само ако сте токму она што тој го сака - некој весел и убава за уживање.

Тој сака да бидете „идеалниот вас“ што тој го создал во неговата глава. Ако не сакате да се осветлите и не се чувствувате особено весели, не мора да се насмевнувате или да се преправате за него.

16) Тој флертува со други жени

A момчето кое флертува со други жени кога е со тебе е играч. Веројатно се обидува да го засили своето его и да направи да се чувствувате љубоморни.

Ако флертува со други жени додека се забавува со вас, тоа е знак дека не е заинтересиран за врска исамо сака да се забавува.

Но, ако навистина ви се допаѓа овој човек и сакате тој да има очи само за вас - навистина треба да работите на активирање на неговиот херојски инстинкт. Тоа е единствениот начин.

Со тоа ќе се издвојувате од сите други жени за кои тој би можел да биде заинтересиран.

Па, што чекате? Активирајте го неговиот херојски инстинкт и натерајте го да се посвети на вас, и само на вас.

Еве повторно линк до бесплатното видео.

Тој е искрено заинтересиран за вас

Конечно, ако сакате да знаете дали момчето е искрено заинтересирано за вас, тоа ќе го покаже на многу мали начини.

Тој ќе сака да поминува време со вас, ќе ве праша за вашиот ден и тој ќе покаже интерес за она што се случува во вашиот живот. Тој ќе биде внимателен, отворен, искрен и искрен.

Ќе сака да знае колку што може повеќе за вас и ќе ве пушти во неговиот свет. Тој нема да игра игри со вас или да ве води понатаму.

Тој ќе сака да види каде работите одат природно и органски и нема да брза да ја принуди врската напред пред да спремен.

Ќе стекнете впечаток дека тој е многу среќен што е со вас и повеќе би сакал да поминува време со вас отколку со кој било друг.

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.

дека се плаши дека ќе го повредите.

Но, ова може да бидат само слатки ништо. Треба да ја погледнете големата слика.

Ако тој се однесува на начин што не одговара на неговите зборови, тогаш тој веројатно е играч кој измислува приказни за да ве одведе во кревет, а откако ќе го добие она што го сакан, тој нема долго да се држи наоколу.

2) Тој ви дава мешани сигнали

Една минута е вљубен во вас и едноставно не може да доста од тебе.

Потоа, следниот, тој е премногу зафатен за да те види. Тој не ви се јавува и кога ќе му испратите порака, му треба засекогаш да одговори. Неговите пораки се одговори со еден или два збора.

Тој ќе ви испрати многу флертувачки пораки, но потоа кога ќе предложите да се сретнете, тој дава изговор зошто не може. Тоа е класичен знак дека тој навистина не е заинтересиран за вас.

Вистината е дека ако момчето ви испраќа мешани сигнали, тој едноставно не е толку за вас. Ова се случува кога момче игра на теренот. Тој сака да те држи подалеку, бидејќи колку повеќе ти се допаѓа, толку повеќе има моќ над тебе и толку повеќе може да ја контролира ситуацијата.

Па, како можеш да го натераш да биде сериозен за тебе? Дали има нешто што можете да направите за да го натерате да ве гледа како нешто повеќе од само освојување?

Па, всушност, постои.

Досега сте слушнале за „херојскиот инстинкт“? Тоа е начин да се објасни што навистина ги тера мажите во врските - и тоа не е само секс.

Како што вели Џејмс Бауеробјаснува во неговото бесплатно видео, сè е за да го разбудите примарниот инстинкт на вашиот маж да ве заштити и да се грижи за вас.

Знам дека не ви треба „херој“ да дојде и да ве спаси, тоа е 21-от век после сите, но ако сакате тој да ве гледа како нешто повеќе од разговор за една ноќ, треба да го натерате да се чувствува потребен.

Има смисла кога ќе размислите за тоа. Многу од нашите постапки се водени од инстинкти или вродени биолошки тенденции кои ни помагаат да преживееме.

Затоа, ако сакате точно да дознаете како да го активирате неговиот херојски инстинкт, навистина препорачувам да го погледнете уникатното видео на Бауер.

3) Тој постојано ги поместува границите со вас

Видете, кога некој е искрено во вас, следува дека ќе ве почитува, нели?

Тоа значи почитувајќи ги вашите граници.

Тие нема да продолжат да се обидуваат да притискаат за поголема физичка интимност или да ја придвижат врската напред побрзо отколку што ви одговара.

Но, ако момчето е играч, тој ќе се обиде да ги помести границите на вашата врска за да види до каде може да оди. Ќе сака да знае колку далеку може да оди пред да кажете „не“ или да повлечете линија.

Граници? Кој се грижи за границите?

Не е заинтересиран да види каде ќе оди вашата врска; тој е заинтересиран само да извлече колку што може повеќе од вас.

Сè на сè, ако е наметлив и не се грижи за тоа што ви е удобно, отфрлете ги неговите а**.

Исто така види: 13 причини зошто е во ред да се премислите за тоа што сакате да го правите<0 2>4) Тојисчезнува без објаснување, а потоа се враќа повторно

Ова е типично однесување на играчот.

Ако момчето исчезне без објаснување и се врати повторно, може да мислите дека го прави да изгледа мистериозен.

Но, вистината е дека играчите исчезнуваат затоа што не сакаат да станат сериозни со ниту една девојка, па додека вашиот дечко е отсутен, тој најверојатно се поврзува со други жени.

Што повеќе, ако тој се обидува да ве одведе во кревет, а вие сте кажале дека сакате да го однесете бавно, тој може да стане нетрпелив и да продолжи кон својата следна цел. Тој едноставно ќе исчезне без објаснување.

Кога ќе му здодее од неа, тој ќе се врати и ќе се обиде повторно со вас. Веројатно ќе ви даде некој глупав изговор зошто не можел да стапи во контакт со вас цело ова време.

Не верувајте му, колку и да е шармантен, тој дефинитивно е играч.

5) Тој ја брза врската

Кога момчето е искрено заљубено во вас, тој нема да ве брза во ништо. Тој ќе дозволи врската да се одвива природно. Тој ќе сака да ги презема работите бавно и да види што ќе се случи.

Меѓутоа, ако момчето е веднаш по сексот и ве гледа како некој што треба да го додаде на неговата листа на освојувања, тој ќе се обиде да ги избрза работите со разговор за љубовта и посветеноста. Нешто дефинитивно ќе се чувствува лошо.

Се сеќавам дека отидов на неколку состаноци со овој човек кој ми кажуваше колку сум неверојатен и како може да ја види целата наша иднина - нашата свадба,нашите деца, нашите внуци. Бев како: Уа, нешто не е во ред овде. Едвај го познавам овој човек и тој зборува за иднината. Нема шанси да е вистински!

И бев во право, испадна дека е играч. Излегува дека тој се забавувал со една моја пријателка накратко пред да ме запознае и всушност ги користел истите реплики со неа - го испланирал целиот нивен живот!

Не заборавајте да го слушате вашиот стомак.

Ако Дечкото е искрен, со задоволство ќе се дружи, излегува на состаноци и зборува на телефон за нормални работи - не за вашите идни внуци. Тој нема да смислува овие големи идеи или нема да сака да избрзува со работите.

6) Тој е заобиколен кога поставувате прашања

Друг голем подарок е кога момчето избегнува.

Исто така види: 19 начини да тестирате момче за да видите дали навистина ве сака

Мислам, кога на момчето навистина му се допаѓате, тој ќе биде отворен и искрен со вас и со задоволство ќе зборува за неговите минати врски, сегашната ситуација и идните планови.

Тој ќе го стори тоа. биди среќен што може да се сподели со тебе и ќе ги поздрави сите прашања што ги имаш.

Меѓутоа, ако момчето е заобиколено кога поставувате прашања, тој може да крие нешто или се срами од минатото и сегашната ситуација.

На пример, можно е тој да крие врска од вас. Можеби дури и има деца.

Исто така, ако сака само да влезе во вашите панталони, нема да сака да ви се доближи - тоа значи дека нема да сака да сподели ништо за својот живот со ти.

Днотолинијата е дека ако момчето не одговори на вашите прашања, тоа е јасен знак дека има нешто да скрие или дека не е искрен.

7) Тој не ве запознава со неговите пријатели и семејството

Кога момчето е сериозен за вас и ве гледа како дел од иднината, тој ќе ве изведе да се сретнете со неговите пријатели и семејството.

Тој знае дека тоа е важно за вас и ќе сака да те покаже пред луѓето кои му значат.

Меѓутоа, ако момчето е само излезено да го добие своето следно лежење, тој нема да сака да те запознае со луѓето во неговиот живот.

Наместо тоа, тој ќе ве држи во сенка и подалеку од секој кој би можел да види низ него.

Запознавањето со луѓето во неговиот живот е одличен начин да проверите момче - да видите како е со другите луѓе и видете како се чувствува за вас.

Ако не ве запознае со луѓето кои му значат, треба да се запрашате зошто.

8) Тој поминува многу време зборувајќи за други жени

Зошто момчето кое навистина му се допаѓате би продолжило да зборува за други жени?

Размислете за тоа: Ако е за вас, нема да троши часови фалење со сите жени со кои спиел или со сите жени на кои му е жешко.

Наместо тоа, тој ќе биде фокусиран на вас и вашата врска, нема да има други жени на ум.

Значи, ако момчето со кое излегувате продолжи да зборува за други жени, тоа е знак дека има нездрава желба за секс и сака да се покажува. Тојмисли дека ќе ве импресионира со тоа што ќе ви каже за сите негови освојувања и можеби ќе се обиде да направи да се чувствувате како да сте среќни што сте во негово присуство.

Мој совет? Тргни се од оваа вреќа толку брзо колку што ќе те носат стапалата.

9) Тој постојано се лупа за плановите или се појавува доцна

Сите ние се шушкаме планира од време на време, но кога тоа се случува често, тоа е знак дека личноста не е сериозна за вас и за вашата врска. Мислам, тоа е прилично грубо и невнимателно, зарем не мислиш?

Ако момчето е искрено заинтересирано за тебе, верувај ми, тој ќе биде на време! Тој нема да се лупа во плановите и ако некогаш се појави нешто, тој сигурно ќе ви го надомести тоа.

Значи, ако момчето постојано се лупи или се појавува доцна - освен ако не е лекар или пожарникар спасување животи - тоа е знак дека тој не е сериозен за вас, и дека сте само уште една врска, кога тој нема ништо подобро да прави.

10) Тој е заинтересиран да се поврзува со вас само на забавите

Нема пијалоци? Нема вечера? Нема кино?

Гледајте, ако момчето е заинтересирано да се поврзува со вас само на забави, мислам дека тој не е толку за вас.

Тој веројатно е играч кој не е заинтересиран во врска и му се допаѓа брзањето што доаѓа од поврзувањето со друга девојка секој викенд.

Крајна линија: Ако не е заинтересиран да ве води на вистински состанок и сака само да се среќаваме на забави, тој е само заинтересираниво врска со вас и тој не сака ништо друго.

11) Тој не прашува за вашиот ден, туку само сака да зборува за себе

Дали некогаш прашува за вашиот ден? Дали воопшто се грижи што се случува во неговиот живот? Или се работи за него?

Види, кога му се допаѓаш на момчето, тој ќе биде љубопитен за тебе. Тој ќе ве праша за вашиот ден - не само за да биде љубезен, туку затоа што е искрено заинтересиран.

Тој ќе сака да знае што повеќе за вас. Тој ќе сака да знае што се случило на работа, како доаѓаат вашите проекти, па дури и како е вашата мачка.

Значи, ако момчето со кое излегувате зборува само за себе и за своите интереси, големи се шансите тој навистина не се грижи за тебе. Тој е тука само за секс и има толку огромно его што мисли дека сакате да слушнете за неговиот омилен фудбалски тим или колку пари потрошил на патики.

12) Тој вели дека те сака, но само кога имајте секс

Да кажувате „те сакам“ за време на сексот, а само за време на сексот не е одличен знак.

Луѓето се занесуваат во жештината на моментот и ќе кажат речиси сè затоа што чувствувајте се добро.

Но, вистинската љубовна врска не се заснова само на секс. Ако не може да ви каже дека ве сака кога не сте во кревет, тогаш треба да се запрашате дали навистина сака.

Можете да се обидете да му кажете дека го сакате кога вечерате или интимен разговор и видете како ќе реагира. Ако каже дека сакаи вие, тогаш можете да бидете сигурни дека тој е вистински. Но, ако му се чини непријатно или молчи, тогаш ќе знаете каде навистина стоите.

И ако е така, што можете да направите? Како да го натерате навистина да ве сака?

Сето тоа се навраќа на она што го спомнав претходно: херојскиот инстинкт.

Кога мажот се чувствува посакуван, потребен и почитуван од вас, неговиот ќе се активира херојскиот инстинкт и тој ќе направи се за вас. Тој ќе биде човекот каков што ви треба. Тој ќе те сака повеќе отколку што некогаш сакал некого досега и ќе направи се за да бидеш среќен.

Сè на сè, ако сакаш да те сака кога немаш секс, треба навистина за да слушне што има да каже Џејмс Бауер.

Еве повторно линк до бесплатното видео.

13) Тој молчи откако ќе имате секс

Ако момчето престане да ви се јавува откако имате секс со него, причината е едноставна: тој не сака да ве види повторно. Да се ​​разбереме, тој го доби она што го сакаше и едноставно не е заинтересиран да те види повторно.

Наместо да раскине со тебе или да ти каже дека не сака повторно да те види, тој ќе направи кукавичката работа: исчезне и остави да се прашуваш зошто тој исчезна. Ова се нарекува „духови“ и, за жал, е попопуларно од кога било досега.

Тој е кукавица што сака да ја избегне одговорноста за своите постапки.

Но, не дозволувајте тоа да дојде до вас. Важно е да останете позитивни и да се обидете повторно
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.