Како да ја натерате вашата девојка да поцрвене: 10 романтични начини да ја покажете вашата љубов

Како да ја натерате вашата девојка да поцрвене: 10 романтични начини да ја покажете вашата љубов
Billy Crawford

Кога сте во врска, сакате да го натерате вашиот партнер да се чувствува сакан.

Сепак, лесно е да останете без идеи за тоа како да ја натерате вашата девојка да поцрвене од чувството на толку сакано.

Затоа составив листа од 10 романтични начини да ја покажете вашата љубов за да остане силна искрата:

1) Масажете ја

Масажата е одлична начин да направите вашата девојка да се чувствува сакана, а тоа можете да го направите од удобноста на вашиот дом.

Можете да создадете спа искуство за неа со ставање релаксирачка музика и користење миризливи свеќи за да создадете романтично расположение .

Алтернативно, можете да станете креативни и да најдете алтернативно, забавно место за масажа, како покрив или парк.

Кога станува збор за масажа, сакате за да се уверите дека користите среќни, љубовни зборови, како и дека постојано внимавате на удобноста на вашиот партнер.

Ако сè уште сте малку нервозни поради тоа што на вашата девојка и давате целосна масажа, тогаш може да се обидете да и дадете масажа на стапалата.

Ова е одличен начин да се воведе масажа во вашата врска и ќе ве навикне и двајцата на идејата да ве допираат.

Можете да користите и масажа како начин да и помогнете да се ослободи од стресот и да се чувствува сакано, особено по долгиот ден на работа.

Гледате, навистина нема ништо подобро од љубовта на вашиот живот да сака да се чувствувате удобно, па затоа јас речиси може да гарантира дека тоа ќепоцрвене!

И најдобриот дел?

Веројатно ќе ѝ се допадне идејата и можете почесто да воведувате масажа!

2) Запалете свеќи и пригушете ги светлата

Многу луѓе мислат дека имањето свеќи во спалната соба е само за романтични парови, но тие се совршени за секој пар кој сака да направи нивната врска да се чувствува пољубезна и посебна.

Да се ​​затемнат светлата и палењето свеќи ѝ дава на собата поудобна и поприватна атмосфера.

Ова може да биде одлична работа за вас и вашиот партнер ако се чувствувате малку уморни и истрошени, бидејќи е многу ниска -напор, но романтичен гест.

Ова е одличен начин да ја натерате вашата девојка да се чувствува сакано, а исто така е многу лесно да се намести.

Ако немате свеќи или сте исплашени од огнот, можеш да се обидеш да запалиш неколку самовилни светла.

Гледаш, доаѓањето дома во просторија која е слабо осветлена со свеќи или самовилски светла е толку убаво искуство, на вашата девојка ќе и се допадне, верувајте јас!

Она што ќе го направите на крајот зависи од вас, таква соба може да биде супер романтична, но ако беше долг ден, може да биде и совршено место за едноставно гушкање и разговор.

Верувај ми, твојата девојка ќе се вцрви кога ќе види колку труд вложивте за да ѝ направите удобност.

Побарајте совет од тренер за врски

Иако поентите во оваа статија ќе помогнат се занимаваш со тоа да најдеш начин да си ја направиш девојкатаруменило, може да биде корисно да разговарате со тренер за односи за вашата ситуација.

Со професионален тренер за односи, можете да добиете совет прилагоден на специфичните проблеми со кои се соочувате во вашиот љубовен живот.

0>Херојот на врската е страница каде што високо обучени тренери за врски им помагаат на луѓето да се движат во сложени и тешки љубовни ситуации, како што е одржувањето на искрата во живот.

Тие се популарни затоа што искрено им помагаат на луѓето да ги решат проблемите.

Зошто ги препорачувам?

Па, откако поминав низ тешкотии во мојот љубовен живот, им се обратив пред неколку месеци.

Откако се чувствував беспомошно толку долго, тие дадоа Имам уникатен увид во динамиката на мојата врска, вклучувајќи практични совети за тоа како да ги надминам проблемите со кои се соочував.

Бев воодушевен од тоа колку тие беа искрени, разбирливи и професионални.

Исто така види: 14 начини да го вратите бившиот кој ги изгубил чувствата за вас (краен водич)

За само неколку минути можете да се поврзете со сертифициран тренер за односи и да добиете совети прилагодени за вашата ситуација.

Кликнете овде за да започнете.

3) Напишете ѝ љубовно писмо

Ако имате креативна страна, тогаш да и напишете љубовно писмо на вашата девојка е одлична идеја.

Наоѓањето тетратка, па дури и пишувањето на писмото на свиток, може да направи писмото да се чувствува дека малку поспецијално.

Ова е одличен начин да ја натерате вашата девојка да се чувствува сакано, бидејќи тоа веќе не го прават многу луѓе, а тоа може да биде нешто што вашата врска езасекогаш запаметен.

Кога го пишувате вашето љубовно писмо, најдобро е да бидете искрени и искрени, како што сакате да доаѓа од срце и да не биде лажно.

На овој начин, твојата девојка ќе може да почувствува колку ти значи и колку ја сакаш.

Според моето сопствено искуство, љубовните писма се нешто што го ценам секој пат кога ги препрочитувам.

Тие се толку неверојатен подарок што таа може да ги чува и да ги чита одново и одново кога сака да го зголеми расположението.

Плус, тоа е едноставно толку романтичен гест и сигурно ќе ја натера да поцрвене!

4) Изненадете ја со цвеќиња

Цветовите се класичен начин да ја натерате вашата девојка да се чувствува сакано и се одлични за секоја пригода, без разлика колку се големи или мали.

Ако сакате да направите вашата девојка да се чувствува посебно посебно, тогаш да ја изненадите со цвеќиња е одличен начин да го направите тоа.

Ова е многу лесен начин да ја натерате вашата девојка да поцрвене , бидејќи цвеќињата се многу вообичаен гест.

Добра идеја е да го набавите омилениот вид цвет на вашиот партнер, бидејќи тоа ќе направи подарокот да се чувствува уште поспецијален.

Ако сакате да направете го вашиот подарок уште поспецијален, можете да создадете романтична песна или картичка и да ја ставите во цвеќето.

Кога станува збор за изборот на вистинскиот тип на цвеќе за да и купите на вашата девојка, имате неколку опции.

Можете да изберете нешто како рози, кои се класичен и романтичен тип на цвеќе, илиби можеле да изберете нешто понеобично како букет сончоглед.

Изборот целосно зависи од вас и кој тип на цвеќе би го претпочитал вашиот партнер.

Секако, цвеќињата на крајот ќе умрат, но гестот да се сетиш да и земеш цвеќе, особено ако нема некоја посебна прилика за тоа, е многу сладок. 2>5) Нацртајте нешто за неа

Ако цртањето е ваша работа, тогаш ова е одличен начин да ја натерате вашата девојка да поцрвене од чувството толку сакано.

Ако не се чувствувате доволно самоуверени да нацртате нешто за вашиот партнер, тогаш би можеле да побарате креативен пријател да ви помогне.

Да цртате нешто креативно на вашиот партнер е прекрасен подарок и може да биде нешто на кое двајцата можете да погледнете назад и да се смеете ... доаѓа од љубовно место.

Овој подарок е одличен начин да покажете колку го сакате вашиот партнер, бидејќи е нешто што сте го создале само за него.

Кога цртате, тоа е најдобро е да го одржувате здрав и забавен, бидејќи сакате вашиот партнер да ужива во подарокот и да не чувствува притисок од него.

Сега, работата е кога правите нешто со рака, како што се изработка или цртање нешто, тоаведнаш има поголема вредност.

Кога ќе подарите подарок што сте го направиле, тој се чувствува поспецијално од кој било друг подарок, бидејќи тоа е нешто во кое ја ставате вашата крв, пот и солзи.

Ова е тип на подарок кој ќе трае вечно и ќе го негува примачот.

6) Гответе за неа

Ако не сте креативна личност, а не Не се чувствувате доволно самоуверени за да нацртате нешто на вашата партнерка, тогаш можете да се обидете да готвите за неа.

Готвењето е навистина посебен начин да му покажете на партнерот дека го сакате и може да биде навистина романтично ако се прави правилно.

Кога готвите за вашиот партнер, ако не сте суперискусни, најдобро е да избегнувате навистина фенси јадења, бидејќи не сакате ништо да тргне ужасно наопаку или како да сте се труделе премногу.

Ако не се чувствувате доволно сигурни да готвите за вашиот партнер, тогаш би можеле да ги испробате веб-локациите за готвење преку Интернет.

Овие веб-локации ви обезбедуваат претходно подготвени менија, вклучувајќи состојки, време за готвење , па дури и инструкции чекор-по-чекор.

На овој начин, можете да готвите, а сепак да направите вашата девојка да се чувствува сакано.

Верувај ми, да влезеш во домот и да имаш маж да готви нејзината вечера е искуство кое вашата девојка нема да го заборави наскоро!

А најдобриот дел? Можете дури и да го зачините со украсување на местото со цвеќиња или свеќи, за да го направите уште поромантично!

7) Напишете ѝ песна

Ако сте музичкинаклонети, тогаш ова е одличен начин да направите вашиот партнер да се чувствува сакан.

Иако може да ви требаат неколку часа за да напишете цела песна, можете исто така да ја задржите кратка и слатка. Навистина мислата е важна.

Можете да и напишете песна на вашата девојка за било што, како што е нејзиното омилено хоби, што таа ви значи или нешто посебно што сакате да го памети.

Кога пишувате песна на вашата девојка, најдобро е да биде кратка и слатка и да се држите до една тема.

На овој начин, вашиот партнер може да го сфати целосното значење на вашата песна и да не се одвлекува вниманието со сите дополнителни теми.

Верувај ми, тоа што твојата девојка ќе ја негува засекогаш да се пее песна за тебе што некој ја напишал само за тебе. Ова сигурно ќе ја поцрвени!

8) Планирајте состанок за изненадување

Еден од најдобрите начини да направите вашата девојка да се чувствува сакано е да планирате датум за изненадување.

Ова може да биде сè, од состанок попладневно кафе до вечерно излегување во театар.

Планирањето на состанок за изненадување е одличен начин да му покажете на вашиот партнер дека се грижите и дека сакате да поминете време со неа.

Ова може да биде одличен подарок за секоја пригода и не мора да биде за посебна пригода.

Кога станува збор за планирање на состанок за изненадување, имате избор помеѓу две опции.

Првата опција е да планирате приватен состанок за кој знаете само вие двајца.

Ова може да биде одлично за секојприлика и е најдобро за кога сакате да ги одржувате работите лежерни.

Втората опција е да планирате јавен состанок кој е тематски и за кој другите луѓе се свесни.

Ова е подобро за специјални прилики и одлично е ако сакате да го направите дополнително посебен.

Ако сакате да поминете повеќе од милји и да се вклучат пари, купете си нов фустан или облека на вашата девојка што ќе го носи до нејзиниот состанок.

Ова ќе направи искуството да се чувствува уште поспецијално, а таа ќе се чувствува разгалено и сакано!

Исто така види: Како да се ослободите од контролата: 26 без напнати совети кои всушност функционираат

9) Купете ѝ симпатичен подарок

Ако не се чувствувате доволно уверени да пишувате вашата девојка песна или нацртајте ѝ нешто, а потоа да и купите сладок подарок е одличен начин да ја натерате да се чувствува сакана.

Ова може да биде сè, од шолја чај до ѓердан со привезок, па дури и слатко плишано мече .

Кога и купувате подарок на вашата девојка, најдобро е да изберете нешто што е лично за вас, бидејќи така ќе се чувствува сакано.

Гледате, кога станува збор за купување на вашата девојка подарок, најдобро е да не го претерано размислувате.

Секој подарок ќе биде совршен, верувајте ми.

Сè додека земате нешто што ви значи или знаете дека нешто ќе значи за неа, навистина не е важно што правиш!

Верувај ми кога ќе кажам дека би можел дури и да ѝ дадеш парче ѓубре, но со правилна намера, тоа ќе се чувствува како посебен подарок.

10) Направете плејлиста

Оваа е одлична ако сакате музика, но не сакате да настапувате илине можам да напишам песна.

Направете плејлиста за вашата девојка која ќе ги содржи сите песни што ви значат, песните што прават да се чувствувате добро, песните што сте ги откриле заедно или песните што таа ги сака .

Можете да ја наполните и со песни што ќе ве натераат да мислите на неа.

Верувај ми, таа ќе ја слуша оваа плејлиста на повторување, а можете дури и да ја слушате заедно!

Бидете креативни

Постојат тони начини на кои можете да ја натерате вашата девојка да поцрвене, всушност се е за да бидете креативни и да пронајдете нови начини да ја покажете вашата љубов.

Испробајте некои од овие совети одвреме-навреме ќе ја одржат искрата во вашата врска и ќе ве натераат двајцата да се сетите зошто сте заедно!
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.