Не паничете! 15 знаци дека дефинитивно не сака да раскине со вас

Не паничете! 15 знаци дека дефинитивно не сака да раскине со вас
Billy Crawford

Имате подмолно чувство дека вашата девојка можеби ќе сака да раскине со вас?

Градо е кога ќе го добиете ова чувство, но можеби е токму тоа: чувство без многу факти зад себе.

0>Значи, ајде да ги разгледаме знаците дека не сте во право и дека таа всушност не сака да раскине со вас.

Ако вашата девојка ги покажува овие 15 знаци, тогаш можете да се смирите бидејќи таа дефинитивно не не сакате да ја прекинете врската.

1. Таа сè уште зборува со вас цело време

Ако вашата девојка размислува да раскине со вас, тогаш дефинитивно ќе биде потешко да разговарате со неа.

Или ако вашата девојка е несреќна, таа дефинитивно нема да зборува со вас повеќе отколку што треба.

Но, ако таа сè уште ви пишува пораки секој ден и зборува со вас како порано, тогаш можете да дишете лесно:

Таа не размислува да раскине со тебе во скоро време.

2. Таа е сè уште добра како што беше секогаш

Еден од првите знаци дека вашата девојка сака да раскине со вас е кога ќе престане да биде толку добра.

Ако вашата девојка престане да ги прави работите кои таа вообичаено го прави, како да ви враќа пораки или да ви подготви вечера, тогаш ова може да значи дека нешто не е во ред.

Но, ако таа сè уште ги прави сите работи што вообичаено ги прави и сè уште е убаво и пријатно да биде наоколу како порано , тогаш можете лесно да дишете: сè оди добро.

3. Таа е сè уште приврзана со вас како и секогашбеше

Ако вашата девојка престане да прави слатки работи како да ве бакнува и гушка, тогаш тоа е еден од првите знаци дека сака да раскине со вас.

Таа нема да биде толку приврзана или романтична со тебе, па дури и може воопшто да престане да те допира.

Но, ако таа сè уште е приврзана со тебе и сè уште ти дава бакнежи, тогаш тоа е добар знак: таа сè уште има искрени чувства кон тебе и таа го прави тоа не сакам да раскинеме.

Иако знаците во оваа статија ќе ви помогнат да разберете дека таа дефинитивно не сака да раскине со вас, може да биде корисно да разговарате со тренер за односи за вашата ситуација.

Со професионален тренер за односи, можете да добиете совет прилагоден на специфичните проблеми со кои се соочувате во вашиот љубовен живот.

Исто така види: Како да ја искористите вашата женска енергија: 10 совети како да ја извлечете вашата божица

Relationship Hero е страница на која високо обучени тренери за врски им помагаат на луѓето да се движат во сложени и тешки љубовни ситуации, како да не сте сигурни за намерите на вашата девојка. Тие се популарни затоа што искрено им помагаат на луѓето да ги решат проблемите.

Зошто ги препорачувам?

Исто така види: Сонувате за друг маж додека сте во врска? Што навистина значи

Па, откако поминав низ тешкотии во сопствениот љубовен живот, им се обратив пред неколку месеци. Откако толку долго се чувствував беспомошно, ми дадоа уникатен увид во динамиката на мојата врска, вклучувајќи практични совети како да ги надминам проблемите со кои се соочував.

Бев воодушевен од тоа колку искрено, разбирање ибеа професионални.

За само неколку минути можете да се поврзете со сертифициран тренер за односи и да добиете совети специфичен за вашата ситуација.

Кликнете овде за да започнете.

4. Таа сè уште сака да ги гледа вашите пријатели исто како порано

Ако вашата девојка размислува да раскине со вас, тогаш дефинитивно нема да сака повеќе да се дружи со вашите пријатели.

Таа дури може да почне да ве избегнува и да се обидува да се преправа дека е зафатена дома.

Но, ако вашата девојка сè уште сака да се дружи со вашите пријатели, тогаш ова е добар знак: таа дефинитивно не сака врската треба да заврши.

Таа ужива во дружењето со вас и гради односи со вашите пријатели затоа што е посветена на иднината со вас.

5. Таа сè уште ви купува подароци исто како порано

Еден од најголемите знаци дека врската оди на југ е кога вашата девојка ќе престане да ви купува подароци како цвеќиња или накит.

Но, ако вашиот девојката сè уште ти купува подароци редовно, тогаш немаш за што да се грижиш.

Тоа не мора ни да се скапи подароци или нешто слично. Едноставно може да бидат мали нешта што таа ги прави за вас, а кои покажуваат дека мисли на вас.

На пример, ако вашата четка за заби старее, и одеднаш од никаде, таа отиде да ви купи нова, тогаш тоа покажува дека таа сè уште се грижи за вас.

Тоа е малогест, но дури и нашите најмали постапки покажуваат каде се нашите приоритети.

Ако таа сакаше да раскине со вас, таа не би размислувала да прави или купи убави работи за вас.

Така дишете длабоко и смирете се:

Таа не размислува да раскине со вас и сè уште е посветена на врската.

6. Таа сè уште ви дава комплименти исто како порано

Ако вашата девојка престане да дава комплименти или да зборува за тоа колку сте убави пред вашите пријатели, тогаш ова е знак дека нешто не е во ред со врската.

Но, ако таа сè уште ви дава комплименти како порано, тогаш можете лесно да дишете.

7. Таа сè уште се обидува да се зближи со вас

Ако вашата девојка бара други момци со кои ќе разговара и флертува, тогаш ова е знак дека таа размислува да раскине со вас.

После сите, кога сте во посветена врска која е полна со вистинска љубов, не одите наоколу флертувајќи со други луѓе. Но, ако вашата девојка сè уште се обидува да се зближи со вас, тогаш таа и понатаму е посветена на врската и сака работите да се средат.

Ова е добар знак и значи дека не мора паника 😉

8. Таа сè уште зборува за иднината исто како порано

Ако вашата девојка почне да избегнува да зборува за иднината или престане да прави планови со вас, тогаш сигурно нешто не е во ред со вашата врска.

Женитесакаат да планираат иднина која го вклучува мажот во кој се заљубени.

Значи, ако таа сè уште зборува за иднината и планира со вас, тогаш не мора да се грижите:

Таа е посветена да живее со вас.

9. Таа сè уште ви кажува дека ве сака исто како порано

Ако вашата девојка престане да ви кажува дека ве сака и испраќа помалку од тие пораки со љубов во текот на денот, тогаш ова може да значи дека нешто не е во ред со вашата врска.

Но, ако таа сè уште ви кажува дека ве сака, тогаш тоа е одличен знак дека таа сè уште ве сака.

И можете да бидете сигурни:

Ако таа испраќа случајни љубовни пораки во текот на денот или ноќта, тогаш дефинитивно не размислува да раскине со вас.

10. Таа сè уште се обидува да се зближи со вас приватно

Ако вашата девојка флертува со други момци пред вас, тогаш тоа е еден знак дека можеби ќе сака да раскине со вас.

Можеби излегувате навечер со група пријатели, а во последно време таа забележливо разговара со други момци повеќе од вас. Тоа веројатно не е добар знак и покажува каде се нејзините приоритети.

Но, ако откриете дека таа сè уште сака да биде блиску до вас кога сте во група луѓе, тоа е одличен знак. Таа ве гледа како тим и се чувствува удобно во вашите прегратки.

Кога жената е удобно со друг дечко, таа не сака да флертува со другимомчиња. Тоа е правило 101 за запознавање.

11. Таа сè уште е загрижена за вас

Ако вашата девојка почна да ви дава ладно рамо, да ве избегнува и да се обидува да направи поголемо растојание меѓу вас, тогаш има добри шанси таа да сака да раскине.

Но, ако таа сè уште е загрижена за вас и сака почесто да разговара, тогаш тоа може да покаже дека таа сè уште е посветена на врската.

Жените се многу емпатични и грижливи, особено за мажот што го сакаат.

Значи, ако таа е загрижена за вас кога не се чувствувате најдобро и таа ве слуша кога имате проблем, тогаш тоа е добар знак дека таа сè уште ве сака и не сака да раскине со вас.

12. Таа е љубоморна што зборувате со други девојки

Ова е чудно, но слушнете ме.

Ако е љубоморна кога разговарате со други жени, тогаш тоа значи дека сè уште има силни чувства за ти и таа не сака другите жени да те имаат.

Знам, знам. Не сакате да предизвикате љубомора кај вашата жена од непотребни причини за да откриете дали е тоа вистина. Само предлагам дека ако сте забележале дека таа неодамна станува љубоморна, тогаш тоа е всушност добар знак дека сè уште има силни чувства за вас.

Ако сака да раскине со вас, тогаш веројатно би Не ми е гајле дали флертувате или разговарате со други девојки.

Но, ако и е гајле, тогаш сепак се грижи за вас.

Бидете внимателни ако го тестирате оваиако. Не сакате да ја налутите или вознемирите разговарајќи со други девојки.

13. Таа веќе не ве игнорира кога имате лош ден

Ако вашата девојка секогаш ви посветува 100% внимание и секогаш сака да разговара со вас кога имате лош ден, тогаш тоа е одличен знак дека таа е подготвена да го закачи со вас преку густо и слабо.

Но, од друга страна, ако таа сега ве игнорира кога имате лош ден, тогаш ова е знак дека таа сака да раскине со тебе.

Жената која те сака не сака да го игнорира својот маж кога тој минува низ нешто тешко во животот.

Таа сака да биде тука за него и да го сака низ добрите и лошите времиња.

14. Таа не сака да се менувате

Таа сè уште ве прифаќа такви какви што сте.

Ако вашата девојка сака да се промените, тоа значи дека не те сака такви какви што си.

Но, ако таа ве сака, тогаш е подготвена да ве прифати онакви какви што сте.

Ова е добар знак дека таа не сака да раскине со вас. Кога жената го сака својот маж, таа не сака тој да го промени тоа што е.

На крајот на краиштата, таа е среќна со својот маж и ужива во врската како што е сега.

Водете искрен разговор со неа ако се чувствувате несигурни во врската и ако мислите дека сака да се промените.

Сега кога ги поминавме знаците, конечно можете да го видите тоатаа не сака да раскине.

Дишете лесно! И ако сè уште сте загрижени, не е повредено да имате искрен разговор со неа за она што го чувствувате.

15. Таа сè уште се смее на вашите шеги

Знаете дека вашите шеги се страшни (на добар начин). Сите ти кажуваат така. Но, оваа девојка изгледа дека мисли дека сте најзабавното момче на планетата и не ни се потсмева кога ќе го легнете на густо.

Тоа мора да е љубов.

Фактот дека можеш да победиш на натпревар за лоша шега, за неа во моментов е најголемата работа.

Хуморот е огромен показател за позитивна врска со жената. Ако се занимава со хумористични и разиграни закачки, тогаш таа дефинитивно е заинтересирана за вас и не сака да раскине со вас.

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.