Што значи кога еден дечко зборува за своите минати врски? (10 можни објаснувања)

Што значи кога еден дечко зборува за своите минати врски? (10 можни објаснувања)
Billy Crawford

Ако вие и вашето момче се забавувате, тој може многу да зборува за неговите минати врски.

Исто така види: 10 можни причини зошто момчето се однесува поинаку околу вас

А кога тоа го прави, може да биде тешко да го слушате. Тоа може да направи да се чувствувате како да не сте доволно добри или дека не вредите колку некој друг.

Дали тоа значи дека тој не ве почитува и сака?

Не секогаш.

Можете да научите многу за начинот на кој некој размислува за своите минати искуства и врски.

Ако мажот зборува за своите минати врски, тоа може да сигнализира многу различни причини. Ќе ве одведам низ првите. Ајде веднаш да скокнеме.

1) Тој ве споредува со бившите

Една работа што често се случува кога мажот зборува за своите минати врски е тоа што ве споредува со неговите бивши.

Тоа може да биде затоа што се обидува да открие дали може да го остави минатото и да продолжи напред, или можеби затоа што се чувствува несигурно во споредбата.

Дали ве споредува со неговите бивши ?

Ако забележите дека вашето момче го прави ова, важно е да разговарате за тоа со него.

Ако не го направите тоа, врската никогаш нема да порасне до својот целосен потенцијал бидејќи секогаш има ќе се прават споредби.

Треба да зборувате за овие работи и да бидете сигурни дека двете ваши потреби се задоволени. Можеби ќе сакате да го прашате зошто постојано ги истакнува своите минати врски. Дали има нешто на ум?

Да го прашате е подиректен начин да дознаетеискуство и може да се самосаботирате во врската без никаква причина.

Најдобар начин да се зближите еден со друг, ако тоа е она што го сакате, е да барате повеќе разбирање и јасност.

0>Обидете се да не се плашите од прашањата во вашето срце.

Тие може да ве доведат во подлабока и поинтимна врска ако се осмелите да одите таму.

Инаку, не беше наменето да биде . Но, ова треба да го дознаете и двајцата.

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.

зошто постојано ги воспитува.

2) Тој ги сфаќа работите премногу лично

Ако мажот постојано ги воспитува своите поранешни љубовници, тоа може да биде знак дека многу се држи до врските и ги сфаќа многу лично.

Кога ќе го прашате за неговите минати врски и тој зборува за тоа како тие биле лоши или недоволно добри, тоа може да значи дека зема премногу работи лично.

Ова значи дека можеби ќе му биде тешко да ги одвои емоциите од ситуацијата.

Ако мажот зборува за своите минати врски, што значи тоа?

Дали тоа значи дека тие не биле доволно добри ? Дека тие биле лоши луѓе?

Исто така види: 12 причини зошто духовните мажи се толку комплицирани

Тоа е уште една работа што може да биде типична за мажите. Тоа е поврзано со многу мажи кои се израснати во ера во која на момчињата не им било дозволено да плачат или да покажуваат други емоции освен гнев.

Значи, кога нешто се случува во нивните животи, добро или лошо, тие земаат тоа лично како да им се случило затоа што нивниот емоционален развој е закочен. Ова може да биде нешто што тие можат да почнат да го забележуваат и да почнат да учат ако им помогнете да им го посочите тоа.

Дали и вие се чувствувате како да го сфаќате премногу лично?

Јас сум бев таму, и знам какво е чувството да се чувствуваш несигурно кога некој зборува за своите бивши.

Кога бев во најлошата точка во мојата врска и немав доверба дека ќе издржиме, посегнав за врска тренер за да видам дали можат да ми дадат некакви одговориили сознанија.

Бев изненаден што добив многу детални совети за моите реакции на неговите разговори за неговата бивша.

Херој на врската е местото каде што го најдов овој специјален тренер кој помогна да се свртат работите за мене и ми помогна да разберам зошто се борев да ги слушам неговите минати проблеми во врската.

Тие даваат решенија, а не само зборуваат.

За само неколку минути можете да се поврзете со сертифициран тренер за односи и добијте совети прилагодени за вашата ситуација.

Кликнете овде за да ги проверите.

3) Тој мисли за вас поинаку

Ако вашето момче постојано зборува за неговите поранешни партнери тоа може да биде знак дека е изненаден што сте толку различни од нив.

Дали тој ве третира поинаку кога зборува за своите минати врски?

Односите се комплицирани. Тие не се секогаш лесни и не се секогаш совршени.

Понекогаш работите едноставно не функционираат како што сакате, а понекогаш треба да донесете тешки одлуки за да продолжите понатаму.

Ако тој навистина се однесува поинаку со вас кога зборува за неговите минати врски, тоа може да биде поради типот на личност што е.

Тој може да чувствува дека ако луѓето знаат за неговите минати врски, тоа може лошо да се одрази на тоа кој е тој како личност или каков тип на личност е.

Но, секој има минато, дури и ако тоа не е со некој друг или во друг град или што имате вие.

Ако мажве третира поинаку кога зборува за неговите минати врски, важно е да се пријавите со него и да видите како се чувствува затоа што може да се чувствува поудобно и покомпатибилно со вас.

4) Тој негодува за неговите минати врски

Ако мажот зборува за своите минати врски, важно е да се биде љубезен бидејќи можеби му се замерува на своите минати врски.

Работата со негодувањето на вашиот бивши може да биде поврзана со тоа колку сте ги сакале или колку тие ве повредуваат.

Многу мажи не се воспитувани со одлични модели или алатки потребни за градење здрави односи со жените.

Ова, исто така, понекогаш може да им отежне на мажите да комуницираат нивните чувства и мисли.

Ако забележите дека вашето момче е огорчено на неговите минати врски, важно е да знаете дека не можете да ги поправите тие чувства.

Можете, сепак, да го користите алатки за кои никогаш не бил научен да му помогнат да го прекине циклусот во кој се наоѓа.

5) Тој сака да си ги реши проблемите

Вашето момче можеби ги поставува своите проблеми со своите поранешни љубовници бидејќи тој сака да најде начин да расте и да ги надмине.

На многу луѓе им е тешко да ги споделат своите чувства, особено со својот значаен друг.

Ова е затоа што тие не знаат како да зборуваат за тоа што се случува во нивната глава и како да ја натерате другата личност да ги види работите од нивна гледна точка.

Ако мажот зборува за своите минати врски, тоаможеби затоа што сака да ги реши проблемите што произлегоа од неговите минати искуства.

Момците можат да бидат директни за фактот дека сакаат нешто од вас, но тоа не е секогаш случај. Други времиња, тие комуницираат зборувајќи за нешто друго.

6) Тој се обидува да се разбере себеси

Ако мажот зборува за своите минати врски, тоа може да биде затоа што тој сака повеќе да се разбере себеси.

Понекогаш момците сакаат да зборуваат за своето минато за да имаат смисла за тоа.

Понекогаш сакаат совет од жени, а понекогаш само сакаат да ја раскажат својата приказна за да се чувствуваат подобро поради тоа.

Што значи еден дечко кога зборува за неговите минати врски?

Дали е нешто за што може да биде тешко за момците да разговараат, но ако сакате и можете, обидете се да разговарате со него за тоа . Ако не знаете како прашајте го како се чувствува за неговите минати врски.

Дали сака да ги реши проблемите што произлегоа од нив?

Можеби се обидува да ги запознае овие одговара сам со тоа што ќе разговара со вас.

7) Тој сака да ве заштити

Мислам дека сите ние сакаме да бидеме заштитени од луѓето што ги љубов, и не е невообичаено мажот да сака да знаеш дека би направил се за твое добро.

Ако мажот зборува за тоа како неговите минати врски биле најлошата работа досега и како не може да поверува дека некој бил доволно лош за да го повреди така, можеби е затоа што еобидувајќи се да ве заштити од скршено срце на ист начин.

Дали мажот зборува за своите минати врски кога се забавува?

Ако е така, што значи тоа?

Тоа би можело можно е да не сака да зборува за своето минато, но треба да знаете што се случило.

8) Тој ви верува

Мажот може да зборува за бившите врски затоа што тој ви верува во деталите.

Многу луѓе не знаат како да ги споделат своите приказни бидејќи не се чувствуваат безбедно.

Некои луѓе се чувствуваат како никој да не разбере низ што поминале , а другите можеби немаат некој близок до кој може да му веруваат доволно за да ги споделат своите чувства.

Ако мажот ви се отвори зборувајќи за неговите минати врски, тој ја полага својата доверба во вас и можеби плашете се од вашата реакција.

Што значи еден дечко кога зборува за своите минати врски?

Не е важно дали искуствата биле лоши или добри, важно е само дека се чувствува доволно удобно со вас за да ви каже сè за тоа.

Можеби се чувствувате почестени ако е така.

9) Тој искажува нешто за себе

Понекогаш мажите зборуваат за минати врски затоа што се обидуваат да изразат нешто за себе.

Што значи мажот кога зборува за своите минати врски?

Дали тоа е симбол за тоа колку сака да стапи во контакт со самиот, а понекогаш може да биде тешко за момците кои се навикнатипијат и се забавуваат секоја вечер за да ги најдат своите нозе и да направат транзиција во тоа да бидат некој што сакаат да бидат?

Ако е така, споделете ги вашите чувства и видете како се чувствува тој потоа.

10) Можеби бара излез од тековната врска

Врските понекогаш може да завршат лошо и да се чувствуваат како губење време ако не сте сигурни што сакате од нив.

Многу пати момците сакаат да зборуваат за нивните минати врски затоа што бараат начин да излезат од онаа во која се наоѓаат.

Ако е така, можеби ќе сакате да преземете тешко погледнете што очекувате и двајцата еден од друг и како се чувствува тој.

На крајот од денот, ако вие и вашиот партнер не сте на иста страна, не е важно колку долго бевте двајцата заедно или кој е прв.

Некој можеби е пред некој друг, но тоа не значи дека секогаш треба да биде на прво место.

Што да направите ако вашето момче постојано зборува за неговите минати врски

Начинот на кој луѓето размислуваат е вкоренет во нив и тоа е тешко да се промени.

Можеби му е тешко да престане да зборува за своите минати врски едноставно затоа што така размислува.

Но, постојат некои работи што можете да ги направите ако ова се случува во вашата врска:

1) Разговарајте со него за тоа како се чувствувате кога тој зборува за неговите минати врски.

Ако вие чувствувајте се негативно кога ќе ги воспитува своите поранешни партнери, нека ве запознаене ми се допаѓа да слушате за тие врски и зошто толку многу ве мачат.

2) Прашајте го дали има нешто конкретно што ги натерало тие минати врски да тргнат наопаку или што научил од нив.

<00>Многу пати, луѓето кои зборуваат за нивните минати врски можеби би сакале да разберат зошто не успеале, што би им олеснило да разберат кога ќе влезат во друга врска и како работите ќе се одвиваат поинаку овој пат.

3) Дајте си простор кога зборувате на овие теми, особено ако на еден од вас му е непријатно.

Постојат многу начини двајцата да разговарате за овие работи без да имате голема дискусија секој пат кога тој ги спомнува своите минати врски.

Тоа исто така може да биде нешто на што ќе се смеете. Не мора сè да биде толку сериозно.

Иако поентите во оваа статија ќе ви помогнат да се справите со чувството на несигурност и непријатно чувство кога вашето момче разговара за неговите поранешни љубовници, како што споменав претходно, може да биде корисно да разговарате со тренер за односи за вашата ситуација.

Релација Херој е страница на која високо обучени тренери за врски можат да ви помогнат да се движите во сложени и тешки љубовни ситуации, како што се чувството на љубомора и несигурност.

Тие се популарни затоа што тие навистина им помагаат на луѓето да ги решат проблемите.

За само неколку минути можете да се поврзете со сертифициран тренер за односи и да добиетеприлагодени совети специфични за вашата ситуација. Може да добиете стручни совети од некој кој ги видел и советувал другите во слични околности.

Кликнете овде за да започнете.

На крајот, кога се чувствувате непријатно во вашата врска, важно е да имате на ум дека ова не е одраз на другата личност, туку нешто во вас.

Не се работи за нив, туку за вас и како избирате да му одговорите на вашето момче.

Дали постои му наштети кога зборува за неговите поранешни партнери?

Дали се чувствувате загрозено или несигурно во врската со него?

Ако ова се случува веќе некое време, еве неколку работи кои би можеле да ќе продолжи:

Ако мажот зборува за неговите минати врски, тоа генерално може да значи дека тој е поблиску до вас преку тој разговор или дека го наоѓа својот пат да се раздели од вас.

Можеби се чувствува осамено и изолирано и сака да зборува зошто не успева во односите. Ова може да биде показател дека тој се чувствува оддалечен од вас.

Или можеби сака затворање од оние кои претходно го повредиле (неговите бивши) за да може да се чувствува поблиску до вас.

Или на тој начин, луѓето или растат еден кон друг или се оддалечуваат еден од друг.

На крајот треба да бидете искрени и отворени со него за тоа по кој пат одите.

Кажете му како се чувствувате и кои се вашите грижи.

Во спротивно, тој ќе ве погодува
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.