Во нашиот животен век се заљубуваме само во 3 луѓе - секој од одредена причина.

Во нашиот животен век се заљубуваме само во 3 луѓе - секој од одредена причина.
Billy Crawford

Тоа е вистина. Филозофите и мистиците со векови се занесувале зошто ни се потребни 3 различни љубовници. Секој од нив служи за различна цел и нема гаранција дека сите ќе стигнеме до број три.

Но, се обложувам дека се прашувате:

Какви по ѓаволите се овие три различни типови на сака?

Па, првиот сето тоа започнува кога сме млади. Тоа се нарекува „идеалистичка љубов“. Тоа е како како бајка. Ние веруваме дека го правиме тоа за нашето семејство и општество.

Знаете, го наоѓате оној што е „точно во право“. Сите ќе ви бидат љубоморни на забавите затоа што сте „совршена двојка“.

Главниот проблем со овој тип на љубов?

Тоа се потпира чисто на тоа како другите ве гледаат, наместо отколку како всушност се чувствувате.

Вториот тип на љубов е кога срањето станува реалност. Тоа се нарекува „тешка љубов“. Овде навлегуваме длабоко во нашата сексуалност, нашите желби и почнуваме да одговараме на прашањето: Кој сум јас?

Понекогаш ќе помислите дека и двајцата сте засекогаш заедно. Во други моменти, ќе сакате да си ги гризете главите.

Тоа е страсно, погрешно и го мачи срцето. Можеби ќе раскинете, ќе се вратите заедно, потоа ќе раскинете итн. Секој пат кога ќе сфатите дека тоа не е така.

Добрата вест? Научивте многу за тоа кои сте и што навистина сакате во животот.

Третиот тип на љубов доаѓа од никаде.Кога ќе ја запознаете оваа личност, никогаш не би помислиле дека ќе завршите со неа.

Можеби не барате врска или мислите дека вашите личности би се судриле, но кога врската ќе се запали , ќе полета како удар на гром за кој ниту еден од вас не е подготвен.

Кога ќе почнете да излегувате, едноставно ви одговара. Вашите личности отскокнуваат еден од друг како брануваа. Вие си давате комплименти еден на друг за силните и слабите страни и двајцата се чувствувате како да го преземате светот.

Се чувствувате како што треба. И така треба. Поминавте низ борби, лоши раскинувања и луѓе кои едноставно се обидоа да ве искористат.

Но, сега, се познавате себеси подобро од кога било, и што е најважно, знаете длабоко во вашата душа  дека сакате да го поминете остатокот од животот со оваа навистина посебна личност.

Сите овие љубови имаат свои причини, а лекциите што ќе ги научите низ секоја фаза само ќе ви помогнат да растете.

Исто така види: „Немам цели и амбиции во животот“ – Еве зошто се чувствувате вака

луѓето за кои навистина ми е жал се оние кои никогаш не успеваат да стигнат до број три.

Дали сте болни и уморни од неуредните врски? Дали сакате конечно да ја пронајдете вистинската љубов? Проверете го нашиот бесплатен мастер-клас кој ќе ви помогне да го направите токму ова: да се пробиете низ токсични врски и да ја пронајдете вистинската љубов.

Исто така види: Дали е играч или навистина е заинтересиран? 16 лесни начини да се каже

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.