Зошто постојано се враќа? 15 причини зошто не може да се држи настрана

Зошто постојано се враќа? 15 причини зошто не може да се држи настрана
Billy Crawford

Содржина

Има нешто во вас што го тера да се враќа за повеќе. Кога момчето навистина сака да биде околу вас, ништо не може да го спречи да ве гони.

Но, зошто? Кои се вообичаените причини зад навидум бескрајната желба на момчето да биде со вас?

Може да има огромен број причини зошто тој не може да се држи настрана од вас. Можеби тој е навистина привлечен од вашиот физички изглед или начинот на кој правите да се чувствува кога е околу вас.

Прочитајте за да откриете 15 можни објаснувања зошто момчето едноставно не може да се држи настрана од вас.

1) Тој има мисли за непобитна привлечност и поврзаност

Кога момчето чувствува силно, речиси магнетно повлекување кон вас, тој нема да може да стој подалеку. Нешто за вас едноставно му зборува на длабоко ниво и тој не може да не биде привлечен кон вас.

Сега, постои голема веројатност дека сте негова сродна душа или пламен близнак. Тоа е затоа што тој се чувствува како дома кога е со вас, а ниедна друга жена не може да се спореди.

Кога мажот постојано размислува за вас, нема да може да се држи настрана. Тој ќе сака да биде во ваша близина што е можно повеќе за да може подобро да ве запознае и да види дали има потенцијал за нешто повеќе.

Дури и ако не е подготвен да го признае тоа, тој знае дека има нешто посебно за вас што не може да го најде на друго место.

2) Времето што го поминувате му дава чувство на авантура

На секој маж му треба чувствозатоа што тој се обидува да те преболи со поврзување со тебе.

Можеби мислиш дека е чудно, но всушност е вообичаен механизам за справување за да се најде затворање во мината врска.

Тоа се нарекува „прогонство од близина“. И тоа е кога некој се обидува да ја ублажи болката од губење на некого со тоа што ќе остане блиску до него.

Еве што е нешто: сите ние имаме свои уникатни ситуации со кои треба да се справиме кога станува збор за врските. Има многу фрустрации и конфузија што, понекогаш, најдобрата помош што ни треба доаѓа од некој друг.

Кога се обидов да го користам Relationship Hero минатата година, тие беа во можност да ја пробијат вревата во мојот живот, така што јас би можел да најдам решенија за себе.

Ми беа многу корисни бидејќи е тешко да се добие нова перспектива кога поминувате низ сложени ситуации во вашиот љубовен живот.

За само неколку минути можете да се поврзете со сертифициран тренер за односи и добијте совети прилагодени за вашата ситуација.

Кликнете овде за да ги проверите.

Зошто мажите постојано се враќаат, но не се обврзуваат?

Да се ​​биде во сериозна врска бара ниво на посветеност од двете страни.

За жал, многу мажи едноставно не се способни да донесат таква одлука.

Постојат различни за причините зошто тоа може да биде случај - од страв да сакаш некого премногу до незнаење како тој финансиски би издржувал семејство.

Се разбира, може да биде тешко за било којвклучена страна. Но, важно е да му го дадете просторот што му треба.

Следниот пат, дајте му до знаење дека сте тука за него кога ќе биде подготвен да ги подигне работите на следното ниво.

Ако е подготвен и способен да ги преземе неопходните чекори за да стане посериозен, има големи шанси на крајот да се појави и да се обврзе да има здрав однос со вас.

Тој постојано се враќа во вашиот живот. Што треба да направите?

Ако се прашувате што би можеле да направите ако мажот не може да се држи настрана од вас, еве неколку совети:

Направете ги вашите намери јасни од самиот почеток

Една од најлошите работи што човек може да ги направи е да води некого. Така, да се има момче наоколу и да се забавуваш со неговото присуство кога немаш намера да излегуваш со него може да се сфати како сурово.

Со тоа што ќе ги кажеш твоите намери од самиот почеток, можеш да избегнеш какви било недоразбирања или да ги нарушиш чувствата патот.

Нема потреба да го нанижувате. Тоа само ќе ги отежни работите на долг рок.

Не препуштајте се на секој негов каприц

Ако момчето не може да се држи настрана, тоа е веројатно затоа што добива сè што сака од вас – без да мора да вложувате вистински напор.

Не плашете се да поставувате граници и да се држите до нив. Ако го сака вашето внимание, натерајте го да работи за тоа.

Не треба да отфрлате сè во вашиот живот секогаш кога ќе ви се јави или ќе ви испрати пораки.

Всушност, виеможеби ќе открие дека ако му дадете малку помалку внимание, всушност ќе го натера да се труди повеќе да ве освои.

А кој знае? Можеби дури и ќе ве цени повеќе на крајот.

Направете го тоа предизвик за двајцата

Кој рече дека само мажите можат да уживаат во возбудата на потера?

Направете нешта повозбудливо со додавање на малку мистерија и предизвик во мешавината. И ако момчето продолжи да се враќа, тоа само ќе ја направи вашата врска многу посилна.

Затоа, не плашете се да го натерате да работи понапорно за да ги придобие вашите наклонетост. На крајот на денот, ќе ви биде мило што го сторивте тоа.

Одржете ги линиите за комуникација отворени – дури и на социјалните мрежи

Социјалните медиуми можат да бидат одличен начин да ги одржувате линиите за комуникација меѓу вас отворени и човекот кој не може да се држи настрана.

Со редовно одговарање на неговите пораки за разговор и следење на неговите објави на апликации како Facebook или Instagram, вие му покажувате дека сте заинтересирани да останете поврзани. ... имајте одлука

Играта на чекање не е секогаш решение кога станува збор за запознавање.

Всушност, дури и ако момчето постојано се враќа кај вас, толку повеќе барате изговори или застој, толку е поголема веројатноста да го изгубите неговиот интерес.

Ако не сте подготвени за врска или не сакате да се вратите заедно, кажете мудиректно. На овој начин, тој може да продолжи понатаму и да престане да си го губи времето.

Покрај тоа, ако е навистина заинтересиран за вас, тој ќе биде подготвен да чека одговор.

Далечи се од коментари и сознанија кои ќе ги комплицираат работите

Ајде да се соочиме со тоа – сите го имавме тој момент кога прочитавме нешто на интернет и почнавме да размислуваме премногу.

Кога станува збор за вашата врска, обидете се да дистанцирајте се од какви било коментари или сознанија кои само дополнително ќе ги комплицираат работите.

На овој начин, можете да се фокусирате на она што е навистина важно: вашата поврзаност едни со други.

Не се сопнувајте на дечко и соочи се со вистината

Нема срам да признаеш дека сакаш нешто повеќе од врската. И ако се чини дека момчето не може да се држи настрана, можеби е време да ги подигнете работите на следното ниво.

Но, пред да го направите тоа, проверете дали и двајцата сте на иста страна и дека тој е подготвен и може да се посвети на нешто посериозно.

Во спротивно, на крајот може да се повредите.

Крајна линија: имате моќ да го направите тоа да функционира

Причините зошто момчето постојано се враќа може да варираат од момче до момче.

Но, на крајот, се се сведува на вас и на вашата врска со него.

Она што е важно е ова: вие имајте моќ да направите работите да функционираат за себе.

Ако сте заинтересирани за него, работете на градење силна врска. Времето што ќе го поминете заедно ќе биде добровреди.

Но, ако не сте подготвени или не ги сакате истите работи, не плашете се да му дадете до знаење. На крајот на краиштата, вие заслужувате да бидете со некој кој е посветен на врската исто како и вие.

И запомнете: дури и ако момчето не може да се држи настрана, тоа не значи дека тој е вистинското момче за вас.

Затоа, не плашете се да ги поставите вашите стандарди високи и почекајте го човекот кој е подготвен и способен да ги исполни.

Верувај ми, тој ќе вреди да се чека.

за авантура во неговиот живот за да остане заинтересиран.

И ако поминувањето време заедно се чувствува како авантура, тогаш тој нема да може да се држи настрана. Тој ќе сака да продолжи да се враќа за повеќе затоа што никогаш не знае што ќе се случи следно.

Гледате, овој вид спонтаност и непредвидливост се возбудливи за него.

Повеќето луѓе го живеат своето живее во рутина, но вие сте различни. Не дозволуваш животот да те одмине - го користиш максимумот од секој момент.

И тоа е нешто што го смета за неверојатно привлечно.

Дури и ако не го сфаќаш тоа, начинот на кој Живејте го вашиот живот веројатно многу поинаков од начинот на кој го прават другите луѓе.

Значи, кога е со вас, тој знае дека сè е можно. Тоа е она што го тера да се враќа за повеќе.

3) Вашата врска има проблеми на повеќе начини

Секој има свој багаж и минати искуства кои го обликувале тоа што се денес.

Но, ако вие и вашиот партнер можете отворено да разговарате за проблемите во вашиот живот и врска, тоа ќе создаде посилна врска и хемија помеѓу вас двајцата.

Еве ја работата: момци ги привлекуваат жени кои се емотивно силни и можат сами да се справат со нивните проблеми.

Па, кога ќе види дека не се плашите да се соочите со вашите демони, тоа само ќе го натера да ве почитува повеќе. Тој знае дека не сте тип на личност од која лесно се откажувате и тоа е квалитет што го смета за многу привлечен.

Тоа ешто можете да научите од стручните тренери на Relationship Hero.

Реалноста е дека повеќето луѓе се обидуваат да ги сокријат проблемите во врската. Тие не сакаат да се гледаат како оштетена стока.

Но, со Relationship Hero како ресурс, можете да добиете јасност од обучен тренер за односи за да ги решите сите проблеми со кои се соочувате.

Можете да научите како да комуницирате подобро, да управувате со конфликтите и да поставувате граници - сето тоа ќе ја направи вашата врска посилна.

А кога ќе види дека преземате чекори за подобрување на вашата врска, тоа само ќе натерајте го да сака да биде со вас повеќе.

Кликнете овде за да започнете.

4) Тој е сингл и има опција да игра на теренот

Очигледно, секој маж кој живее самец како ерген може лесно да игра на теренот и да излегува со повеќе жени без да се грижи дека ќе има вистинска врска.

Но, дури и ако се гледа со други луѓе, постои добра шанса тој постојано да се враќа кај вас.

Зошто? Затоа што може.

Сега, ова не е нешто алармантно или загрижувачко. Всушност, тоа е всушност сосема нормално, па дури и можете да го искористите во ваша корист.

Човечка природа е да го сака она што не можеме да го имаме. И ако мажот знае дека може да ве има кога ќе посака, тој ќе ве посакува уште повеќе.

Значи, ако се прашувате зошто тој постојано се враќа иако се гледа со други луѓе, тоа е веројатно затоа што му се допаѓа предизвикот.

Тој го знае тоатој мора да работи малку повеќе за да го привлече вашето внимание и тоа е нешто што тој е подготвен да го направи.

Се разбира, ова не значи дека треба да играте игри или да го водите. Но, ако сте сингл и излегувате со повеќе луѓе, нема ништо лошо да го бркате малку.

Тоа само ќе го натера да ве посакува повеќе на крајот.

5 ) Го правите да чувствува ништо друго освен љубов

Ајде да се соочиме со тоа: сите сакаме да бидеме сакани. Кога ќе најдеме некој што нè сака безусловно, тоа е чувство од кое не можеме, а да не сакаме повеќе.

И веројатно затоа тој постојано се враќа

Тој знае дека го сакаш поради тој е – маани и се. Го прифаќате таков каков што е и не се обидувате да го промените.

Всушност, не се работи само за физичката наклонетост. Се работи и за начинот на кој правите да се чувствува ментално и емоционално.

Дали правите да се чувствува ценет? Дали го правите да се чувствува како да е единствениот маж на светот за вас? Дали размислувате за неговите потреби и желби?

Кога сакате некого безусловно, тоа се покажува.

И тој ќе го продолжи тоа. Тој ќе го почувствува тоа во начинот на кој го гледате, начинот на кој разговарате со него и начинот на кој го допирате.

Тоа е неспорно чувство и тој сака повеќе од тоа.

2>6) Му давате шанса да има чувство за цел

Да се ​​има цел во животот е нешто што сите го посакуваме.

Сакаме да се чувствуваме како да го правименешто што е важно и дека нашиот живот има смисла.

Кога сакате некого, му давате чувство за цел. Правите да се чувствуваат потребни и посакувани.

Им давате причина да се разбудат наутро и да се соочат со денот. И со часовите, деновите и неделите што минуваат, тие само повеќе ве сакаат.

На некој начин, вие станувате нивната животна цел.

И веројатно затоа тој постојано се враќа. Тој знае дека многу луѓе можат да му дадат смисла на неговиот живот, но не може да замисли да живее без тебе.

Секако, тој може да има свои цели во животот и кариерата. Но, кога е со вас, знае дека нашол причина за да продолжи понатаму.

Па, ако се прашувате зошто постојано се враќа, тоа е веројатно затоа што му давате чувство за цел.

На крајот на денот, зарем тоа не е нешто што сите го сакаме?

7) Вие ја разгорувате страста во него за која никогаш не знаел дека постои

Нема да се негира тоа – на врските им е потребна таа страсна хемија за да напредуваат на долг рок.

Сега, ова не значи дека страста треба да биде таму од самиот почеток. Всушност, често е спротивното.

Најдобрите врски обично започнуваат бавно и се градат со текот на времето.

Но, дури и ако страста на почетокот не е тука, таа на крајот ќе се развие - особено ако имате силна врска со некого.

И штом таа страст се разгори, тешко е да се изгасне.

Тоа еоган што гори сè пожешко и посветло со секој изминат ден.

Значи, ако се прашувате зошто тој не може да се држи настрана од вас, веројатно е затоа што во него сте разгореле страст што тој никогаш не ја знаел постоел.

Можеби и самиот не го сфатил тоа додека не бил со тебе.

8) Тој наоѓа утеха во твоите пријателски врски

Една од многуте причини зошто мажот не може да се држи настрана е тоа што тој наоѓа утеха во вашето пријателство.

Размислете за вредноста на ова за една минута.

Без разлика дали сте во романтична врска со некого или не, имајќи важен е вистинскиот пријател на кој можете да се потпрете.

Можете да бидете свои околу нив и тие ве прифаќаат такви какви што сте. Тие прават да се чувствувате удобно и безбедно.

Исто така види: 12 причини зошто вели дека му треба време да размисли за врската

Тоа е причината зошто тој не може да се држи настрана од вас. Пријателството што го имате е посебно за него. Тоа е безбедно место за него да биде тој самиот.

Во свет полн со луѓе кои се лажни и осудуваат, тој знае дека секогаш може да смета на тебе дека ќе му бидеш пријател.

И тоа е чувство дека не сака да губи.

9) Тој не е сигурен дали е заинтересиран за вас

Љубовта е комплицирана и деликатна работа. А за мажите, може да биде потребно многу време и многу размислување за да сфатат дали навистина се заинтересирани за вас.

Ова е особено точно ако биле повредени во минатото или имаат доверба проблеми.

Но, дури и ако не е сигурен дали е заинтересиран за вас, тоа не значитој ќе се држи настрана.

Всушност, тој може да го направи спротивното.

Маж би можел да продолжи да се врти околу тебе за да види дали можеш да бидеш нешто повеќе.

Тој можеби не е сигурен дали сака да ги подигне работите на следното ниво со вас. Но, тој, исто така, не сака да ја изгуби својата шанса или да ве пушти.

Значи, наместо тоа, тој ќе продолжи да се враќа за да види дали е таа искра во прашање.

А кој знае? Со време и трпение, можеби ќе има.

10) Тој сака да ја преземе контролата и да игра игри со вашите емоции

Друга причина зошто момчето постојано се враќа е тоа што сака да ја преземе контролата и играјте игри со неговите емоции.

Факт е дека ова е вообичаена особина на нарцисите. Обожаваат да си поигруваат со чувствата на луѓето и да гледаат до каде можат да ги турнат.

Тоа им дава чувство на моќ и контрола. И тоа е нешто што тие го прават.

Сега, за да биде јасно, не сите мажи кои постојано се враќаат се нарциси. Иако некои од нив можеби се само незрели, други едноставно уживаат во потера.

Да се ​​држат настрана од вас не е опција затоа што сакаат да видат дали конечно можат да ве освојат.

Тие Ќе се погрижите да им дадете време од денот за да им ја дадете емоционалната поддршка за која мислат дека им е потребна за да ја зајакнат нивната самодоверба, дури и ако тоа значи играње игри со вашите емоции.

11) Тој е љубопитен за вашиот живот и што се случува со вас

Ова е слично на погоре, но вреди да се споменеодделно.

Честопати, мажот ќе продолжи да се враќа затоа што е љубопитен за вашиот живот и што се случува со вас.

Тие би сакале да откријат повеќе за вас и да видат што ве тера да штиклирате .

Кои се вашите хоби? Што сакате да правите за забава? Каква личност сте вие?

Сите овие се прашања на кои тој сака да го знае одговорот. И единствениот начин на кој може да открие е дали редовно ве следи.

12) Дечкото се чувствува осамено и му треба малку внимание

Осаменоста може да биде тешка. Тоа е фаза од нечиј живот што е обележана со длабоко чувство на изолација и исклучување.

Во најлош случај, тоа може да биде изнемоштено. А за некои мажи, единствениот начин да избегаат од тоа е да најдат некој што ќе ја пополни таа празнина за да се заштити од какво било влошување на менталното здравје.

Исто така види: 15 едноставни причини зошто треба да го задржите личниот живот приватен во дигиталната ера

Затоа тој може да продолжи да ве контактира за да помине време. Тој се чувствува осамено и му треба малку внимание.

Тоа не значи дека е романтично заинтересиран за вас или дека сака да продолжи врска со вас.

Но, засега, вие сте единствената личност која може да му го обезбеди дружењето што го посакува.

13) Вие сте пријател со придобивки (FWB) без никаква романтична интимност

Да се ​​биде пријател со придобивки со некого има свои предности . Можете да уживате во сета забава и возбуда на сексуалната врска без никаква драма или посветеност.

Искрено, тоа е најдоброто од дветесветови.

И затоа некои мажи ќе продолжат да се враќаат за повеќе дури и ако не бараат ништо сериозно.

Но чекајте, има уште.

Не е само физичките придобивки што го тераат да се враќа.

Гледате, мажите се визуелни суштества. Постојано се привлечени од работи кои се визуелно стимулирачки.

И за него, вие сте визуелна гозба. Тој не може а да не зјапа во секое ваше движење и да не ја земе вашата убавина.

За него вие сте како парче ликовна уметност. И тој едноставно не може да се засити од вас.

14) Добро го одвлекувате вниманието како отскокнување во неговиот љубовен живот

Кршењето на срцето е тешко. Тоа може да влијае на вашата ментална и емоционална состојба. И тоа може да ве остави да се чувствувате изгубено, збунето и сами.

Но, на крајот, болката се намалува. И кога ќе се случи, останувате со голема дупка во вашиот живот што треба да се пополни.

Тука настануваат врските кои се враќаат.

Значи, ако мажот кој поминува низ раскинување се чини дека не можам да се држам настрана од вас, тоа е затоа што добро го одвлекувате вниманието како отскокнување во неговиот љубовен живот.

Сега, иако можеби не е добра идеја и најидеална работа, тој виси околу вас за да му го тргнете умот од скршеното срце и болката што ги чувствува.

15) Тој е бивш кој се обидува да ве преболи со тоа што ќе се поврзе со вас

Ова е слично на точката погоре, но вреди да се спомене посебно.

Понекогаш мажот ќе продолжи да се враќа
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.