10 јасни знаци дека не сака повеќе да биде со вас

10 јасни знаци дека не сака повеќе да биде со вас
Billy Crawford

Може да има милион причини зошто тој не сака повеќе да биде со вас, и не се сите нужно лоши или добри причини.

Со некои мажи можеби ќе бидете осудени на пропаст од самиот почеток - тие можеби спијат наоколу или можеби никогаш нема да сакаат сериозна врска - и со другите, можете да го „поправите“ со само еден поттурнување овде или таму.

Ако сè уште не сте сигурни дали „ваш човек“ сака да биде повеќе со вас или не, еве неколку јасни знаци дека тој само ве влече и дека каква и да е врската што ја имате во моментов не води никаде.

Во знаците подолу, прво објаснувам како тој треба да глуми ако сè уште сака да биде со вас, проследено со опис на тоа како постапува ако не сака повеќе да биде со вас.

1. Тој е „пријателски“ кога ќе се судрите еден со друг

Како треба да постапи ако сè уште сака да биде со вас: Мажот што ве сака ќе се „вклучи“ во моментот кога ќе ве види .

Доволно е само разговорот со вас за повторно да се разгори искрата, а тој ќе се обиде да остане во контакт долго откако ќе се судрите еден со друг.

Тој секогаш го продолжува разговорот и постојано бара изговори за повторно да се видиме.

Како всушност постапува ако не сака повеќе да биде со вас: Кога случајно ќе се судрите во светот, тој секогаш изгледа малку вознемирено, како нешто да се случува.

Тој може да флертува со вас и да ви дадевнимание на лице место, но побрзо ќе ве остави да висите како ништо да не се случило.

Гледате вашиот телефон, е-пошта и сметките на социјалните мрежи неколку дена, а потоа неколку недели откако ќе се судрат еден со друг, но не слушате ништо од него до следниот пат кога ќе се вкрстат.

2. Тој секогаш зборува за заедничкото дружење

Како треба да постапи ако сè уште сака да биде со вас: Вие само знаете дека не може да ги држи рацете од вас затоа што секогаш виси надвор еден со друг.

Кога и да разговарате, разговорот неизбежно води до „Па, кога ќе те видам повторно?“

Дури и ако штотуку се видовте, тој прави уште една планира да го блокира вашиот распоред. Ако не сте знаеле ништо подобро, тоа е како да се обидува да ве задржи сите за себе.

Како всушност постапува ако не сака повеќе да биде со вас: Ти пишуваш , вие видео повик, разменувате снимки. Се чувствува нормално, освен фактот дека вие двајца всушност никогаш не се гледате толку често.

Се чини дека вашиот разговор секогаш завршува со „Да, ајде дефинитивно да се дружиме наскоро“, но никогаш не се прават конкретни планови за средба .

Нормално, овие половични ветувања ве прават вознемирени. Но, секогаш кога ќе прашате, го добивате вообичаениот дел од „Сосема, ајде да го направиме тоа наскоро!“ со страна на необврзување.

3. Тој навистина не ве изнесува на состаноци

Како треба да постапи ако сè уште сака да бидесо вас: Заедничкото трошење време не е ограничено на случајно да се судрите еден со друг или да се сретнете во 3 часот наутро за некоја акција доцна навечер.

Тој всушност закажува нешто во текот на денот, јавно за сите луѓето да видат. Не е важно што правите вие ​​двајцата; факт е дека одите на вистински состаноци, а не само да се дружите во вашата соба цел ден.

Како всушност постапува ако не сака повеќе да биде со вас: Да речеме тој навистина се обврзува да се види со вас, но некако секогаш завршувате еден во друг и никогаш не сте на состанок.

Времето кое го поминувате заедно е неверојатно предвидливо. Вие горе-долу го правите истото (навестување: секогаш има врска со сексот), така што се чувствува повеќе како дружење или фрлање, а помалку како состанок.

Кога ќе се обидете да го прашате надвор, тој секогаш ќе наоѓа начини само да се држи во затворен простор.

Наместо ноќи за состаноци во убав ресторан, внатре добивате кинеско ноќевање или пица.

Наместо да гледате филм заедно или одите на куглање, добивате Netflix и видео игри.

Тоа е бескраен оправдувања кои секогаш завршуваат на истото место: вие и тој на каучот, а не во врска.

4 . Тој го избегнува „разговорот“

Како треба да постапи ако сè уште сака да биде со вас: Изразивте дека сакате да ја официјализирате врската или барем да разговарате за што од вас чувствувате дека и двајцата можете да бидете на иста страна.

Можеби тој се обврзувана лице место, можеби не.

Без разлика што ќе се случи, тој ве почитува доволно за да биде директен за тоа како се чувствува и не ве остава во темнина.

Како всушност постапува ако не сака повеќе да биде со вас: Прави се што е во негова моќ за да избегне да зборува за состојбата на вашата врска, толку многу што на крајот веќе не зборувате за тоа.

Сте се обиделе во минатото, но јасно е дека тој сака да се погрижи таа тема никогаш да не се појави.

Кога успешно ќе го утврдите и ќе го натерате да зборува за вашата врска, тој навистина не кажува ништо концизно.

Тој може да каже работи како „но ние сме среќни“ или „не ни треба етикета за да бидеме среќни“.

5. Тој те создава духови… Но секогаш се враќа

Како треба да постапи ако сè уште сака да биде со тебе: Уништувањето не се прави секогаш злонамерно. Можеби вашиот маж е зафатен од типот на кариера и едноставно не може а да не живее во својот меур одвреме-навреме.

Но, секогаш кога ќе се врати, тој секогаш прави цел да го надомести кон вас и да ја продолжите вашата врска.

Исто така види: Кои се клучните верувања на хипиците? Движење на љубов, мир & засилувач; слободата

Како всушност постапува ако не сака повеќе да биде со вас: Се чувствувате како да ве замислува затоа што тој навистина ве духови . Тој исчезнува без објаснување со месеци и се враќа без да се осврне на ситуацијата.

Тој влегува и излегува од вашиот живот преправајќи се дека е сосема нормалнооднесување.

Тој, исто така, има тенденција да доаѓа на ист начин секој пат: со флертувачки текст, барајќи „да се дружиме“ кога навистина знаете дека тој само сака да се спушти и да се извалка.

6. Сакате совет специфични за вашата ситуација?

Иако знаците во оваа статија ќе ви помогнат да разберете дали тој сака да биде со вас, може да биде корисно да разговарате со тренер за односи за вашата ситуација.

Со професионален тренер за односи, можете да добиете совет приспособен на прашањата со кои се соочувате во вашиот љубовен живот.

Релација Херојот е страница каде што високо обучени тренери за врски им помагаат на луѓето да се движат во сложени и тешки љубовни ситуации, како на пр. кога веќе не сака да биде со тебе. Популарни се затоа што нивните совети функционираат.

Па, зошто ги препорачувам?

Па, откако поминав низ тешкотии во мојот љубовен живот, дојдов до нив пред неколку месеци . Откако се чувствував беспомошно толку долго, тие ми дадоа единствен увид во динамиката на мојата врска, вклучително и практични совети за тоа како да ги надминам проблемите со кои се соочував.

Бев воодушевен од тоа колку искрено, разбирање и беа професионални.

За само неколку минути, можете да се поврзете со сертифициран тренер за односи и да добиете совети специфичен за вашата ситуација.

Кликнете овде за да започнете.

7. Тој вели дека му недостигаш, но не прави ништо

Како треба да постапи ако сè уштесака да биде со тебе: Тој не вели само дека ми недостигаш, тој всушност прави да се чувствуваш како тоа. чувствувате дека времето помеѓу последното видување било предолго.

Не мора да се прашувате дали навистина му недостигате затоа што ви покажува дека го сторил тоа.

Како всушност постапува ако не сака повеќе да биде со вас: Некои момци само ќе ве натегаат за да го направите тоа.

Постојат два начини на кои можете да го прочитате ова:

Прво, тој вели дека постојано му недостигате затоа што мисли дека ова е доволно за да ја одржи врската без да вложи вистински напор во неа; два, тој вели дека му недостигаш дури и кога не е заинтересиран да продолжи каков било вид на контакт бидејќи знае дека тоа некако ќе го ублажи ударот.

Во секој случај, празното ми недостигаш не значи апсолутно ништо.

8. Тој сè уште е на платформи за запознавање

Како треба да постапи ако сè уште сака да биде со вас: Тој сфаќа како се чувствувате ова и веднаш ги симнува профилите.

Секој разумен човек кој сака да продолжи со врската нема да има една нога на пазарот. Ова е неговиот начин да ви каже дека е спремен за обврска и дека е внатре.

Како всушност постапува ако не сака повеќе да биде со вас: Тој продолжува така , или уште полошо, ве лаже за тоа. „Вашиот човек“ доаѓа сокуци изговори како „Ох, заборавив дека сè уште е отворено“ или „Јас не го користам во секој случај“.

Можете да ги презентирате сите факти и чувства во светот, но на крајот од денот, неговите датира профили ќе остане за сите слободни жени да се види. Земете го ова како црвено знаме; тој очигледно не завршил со шопинг во излог.

9. Тој секогаш зборува за „Премногу што се случува“

Како треба да постапи ако сè уште сака да биде со вас: Кога вели дека има премногу работи, тоа не е тајна шифра за „Сè уште не сакам да те видам“. Тој отворено споделува за тоа што се случува со неговиот зафатен живот.

Дури и да не го прави тоа, вие сте уверени дека тој е малку премногу преокупиран во моментот бидејќи е отворен за ова. Ако сè уште не е подготвен да оди на all-in, вистинскиот маж ќе ве извести наместо да ве влече кога му е погодно.

Како всушност постапува ако не сака да биде со тебе веќе: „Имам премногу работи“ стана негова фраза за сè. Не е важно што прашувате - ова е неговиот универзален одговор.

Ако се соочите со него поради тоа што не поминуваат време заедно, или се чувствувате малку вознемирени или едноставно не сте сигурни во врската, тој се враќа на ова оправдување секој пат без неуспех.

Можеби навистина му се случува премногу или можеби едноставно не сака да се занимава со вас во моментов. Во секој случај, овој човек не ви прави простор во неговиот животнаскоро.

10. Тој не ве запознава со никој во неговиот живот

Како треба да постапи ако сè уште сака да биде со вас: Колку и да се трудиме да ги одвоиме односите, тие ќе на крајот се преклопуваат на еден или друг начин.

Дури и најприватниот човек сепак е обврзан да ве запознае со своите пријатели и семејството. Како инаку ќе имате состаноци и вечери со другите важни луѓе во неговиот живот?

Како всушност постапува ако не сака повеќе да биде со вас: се состанува доволно долго, така што средбата со луѓе од неговиот живот изгледа како следниот логичен чекор.

И покрај ова, вашиот маж неверојатно избегнува да направи скок.

Тој ќе се обиде да ве одврати дека сака да се сретне со неговите пријатели и семејството дури и откако сте изразиле искрен интерес да се поврзете со луѓето во неговиот живот.

Ако тој се однесува на овој начин, постои голема шанса да не мисли дека оваа врска ќе се задржи, па зошто да се мачиш да те воведе во неговиот круг?

Исто така види: 10 предупредувачки знаци дека вашиот партнер ги губи чувствата за вас (и што да правите)

Ако момчето прави се што е во негова моќ за да избегне неговиот круг да знае за тебе, сфати го тоа како џиновско црвено знаме и знај дека оваа врска нема да оди никаде.

Како да бидете подобри за себе: да научите да избирате подобри мажи

Навигацијата во модерните состаноци може да биде голема болка, особено откако сте се поврзале со некоја личност и сте развиле вистински чувства за неа.

Спасете се од скршеното срце пред да одите малкуподлабоко следниот пат со учење како да ги изолирате мажите кои се партнерски материјал од момчињата кои само сакаат брзо бегство.

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.




Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.