10 предупредувачки знаци дека оженет маж е играч

10 предупредувачки знаци дека оженет маж е играч
Billy Crawford

Дали забележавте дека оженет маж неодамна флертува со вас?

Тоа е како секогаш да одвојува време да обрне внимание на вашите потреби, да се труди да се чувствувате удобно и да ви дава илјадници комплименти. Сепак, нешто не се чувствува како што треба.

Па, ако имате чувство дека тој не е целосно искрен со вас, тогаш можеби е играч.

За жал, играчите лажат интерес, манипулираат со ситуации и ги доведуваат луѓето во заблуда без каење или вина .

Затоа решив да споделам 10 предупредувачки знаци дека оженет маж е играч за да ви помогне да разберете дали сте безбедни или дали тој ве игра.

1) Тој ви кажува дека ве сака но не го покажува тоа

Дали веќе ти кажа дека те сака иако штотуку започнавте врска?

Ако е така, тогаш нешто не е во ред.

Можеби не е изненадувачки, најочигледниот знак дека оженет маж е играч е тоа што ти го кажува на почетокот на врската.

Најважно, ти кажува дека те сака, но не го покажува тоа.

Мислам, луѓето навистина се заљубуваат веднаш откако ќе се сретнат. Но, што ако тој не покажува никакви знаци и ви кажува само за неговите чувства?

Покрај тоа, научно, потребни се околу 97 дена за да се заљуби во некоја личност. Дали некогаш сте се забавувале доволно долго за да знаете дали сте заљубени во него?

Само размислете за тоа.

Ако е играч, големи се шансите дека ви кажалразберете го.

Од друга страна, тој може да се жали на нејзиниот недостаток на внимание и како таа е секогаш опседната со својата работа.

И ова навистина звучи како парадокс, нели?

Затоа, не треба да му верувате! ... ве убеди дека не е задоволен со својот брак и дека за сето тоа е виновна неговата сопруга.

Простата вистина е дека играчот никогаш нема позитивно да зборува за својата сопруга затоа што не се грижи за неа. Тој се грижи само за себе и за жените кои го следат.

Затоа ќе направи се за да ги одведе во кревет — вклучително и исмејување на сопствената сопруга.

А ако станете една од овие жени, тоа е големо црвено знаме дека имате работа со играч кој нема намера да го напушти бракот поради вас.

Значи, време е за да почнете да размислувате да се откажете пред работите да излезат од контрола!

8) Тој никогаш не ве кани во неговата куќа

На прв поглед, сосема е очигледно зошто оженетите мажи никогаш не ве покануваат до нивната куќа.

Тие не сакаат да ја видите нивната сопруга, децата или било што друго што може да ви даде навестување за нивниот реален живот дома.

Но, има уште една причина: ако тој сака има сериозна врска со тебе, тогаш зошто му е проблем тоате покани во неговата куќа?

На крајот на краиштата, тој никогаш не се двоуми да те посети во твојата куќа и да помине време со тебе таму.

Па, причината е што никогаш не и кажал на својата сопруга за тебе. Можеби ви ветува дека ќе стави крај на бракот што е во тек и ќе и објасни се на сопругата, но никогаш не го прави тоа.

Тој едноставно не сака да има афера со вас, тој сака да има сериозна врска со тебе.

Тој треба да се погрижи неговата сопруга да не дознае за неговата афера, за да не може да го фати на дело.

Значи, еве ја работата:

Ако сакате да го посетите дома, дали секогаш наоѓа причина да не ве покани? Или секогаш наоѓа изговори како што е премногу зафатен или нема време?

Ако е така, тогаш нешто не е во ред. Оженет маж на кој му се допаѓате ќе одвои време за вас и ќе ве покани без никакво двоумење.

Тој ќе направи се што е можно за да одвои време за вас двајца што е можно повеќе.

Тоа е затоа што тој сака да поминува што повеќе време со вас. Но, играчот нема таква намера на ум. Тој го сака само она што може да го добие од врската и воопшто не се грижи за вашите чувства.

А ако ја видите неговата куќа, тогаш тој нема да има изговори да не ве покани повторно. Можеби ќе треба дури и да се грижи за своите деца и да прави други работи поврзани со семејството.

Токму затоа секогаш избегнува да споменуванеговите пријатели или членови на семејството.

Значи, ако оженет маж сака да одбие да ве запознае со неговото семејство, сметајте го тоа како црвено знаме бидејќи тоа веројатно значи дека тој е играч.

9) Тој секогаш бара услуга, но не ја возвраќа услугата

За жал, да се поканите себеси во вашата куќа е само една од многуте работи што тој ужива да ве прашува додека се забавувате.

Но, дозволете ми да погодам диво.

Кога првпат го запознавте, тој беше многу добар и корисен за вас. Можеби сте мислеле дека тој е совршен господин.

Меѓутоа, како што одминува времето, почнувате да забележувате дека тој бара само услуга од вас, но никогаш не ја возвраќа услугата. Тој, исто така, се чини дека воопшто не се грижи за вашите потреби.

Тој ќе побара услуга или ќе биде добар со тебе, но кога ќе дојде време да му возвратиш, нема да го видиш повеќе.

Дали ова звучи познато ?

Факт е дека повеќето оженети мажи уживаат да бараат услуги од жените.

Тие не се навикнати да возвраќаат услуги, па затоа прават навика да бараат услуги и никогаш ги враќа.

А тоа значи дека тој едноставно ве користи затоа што се грижите да ги задоволите неговите потреби и желби.

Многу жени се слепи за ова и веруваат дека мажите се всушност добри и грижливи. Тие не сфаќаат дека тој се преправа дека е добар само за да го добие она што го сака од вас.

Но, се надеваме, ќе сфатите дека тој е играч и тоа е еден од начините на кои тојго добива она што го сака од вас.

10) Се чувствувате дека заслужувате подобро и дека и онака не се грижи за вашите чувства

А последниот знак е целосно поврзан со вашата интуиција и стомакот чувство. Знаете, кога се чувствувате дека нешто не е во ред, треба да и верувате на вашата интуиција.

Затоа е важно да ги забележите суптилните знаци дека играчот се обидува да лажира интерес за вас.

Исто така види: Духовно будење и вознемиреност: каква е врската?

За на пример, тој секогаш одвојува време за вас, постојано ви испраќа пораки и ви се јавува и обрнува внимание на вашите потреби како навистина да се грижи за вашите чувства.

Но, сите овие работи изгледаат премногу добри за да бидат вистинити. Можеби мислите дека тој е само фин и шармантен, но некои други предупредувачки знаци нè тераат да размислуваме поинаку.

Еве неколку:

  • Тој сака да поминува повеќе време со вас, но не сака да преземе одговорност за своите постапки.
  • Тој не ја кажува вистината дури и кога знае дека постои.
  • Тој почнува да избегнува разговори или да ги игнорира вашите прашања.
  • 8>Тој има чудна опсесија со тебе како да не може да се засити од тоа што поминува време со тебе.
  • Тој се обидува да се зближи со секоја жена во неговиот живот.

И ова се само неколку од причините зошто можеби имате чувство дека нешто не е во ред со вашата врска.

Сигурен сум дека ако постојано ги лажира своите чувства кон вас, ќе почнете да чувствувате како што заслужувате подобро.

Во одреден момент, ќе забележите дека тој ене се заинтересирани да се грижат за вашите емоции. Нему не му е грижа како се чувствувате или што сакате.

А кога се чувствувате дека заслужувате подобро, тоа значи дека не сте безбедни. Треба да го оставите пред да биде предоцна. Пред да ве повреди повеќе отколку што можете да поднесете.

Ако сте сигурни дека заслужувате подобро, оставете го. Зошто? Затоа што тој е уште еден играч кој си поигрува со вашите емоции!

Завршни зборови – бидете внимателни и верувајте му на вашето чувство

Како што можете да видите, знаците споменати погоре ќе ви помогнат да разберете дали вашиот партнер е играч или не.

Ако личноста со која се забавувате покажува некое од овие црвени знамиња, време е брзо да бегате!

Само обидете се да бидете внимателни, верувајте му на вашето чувство и избегнувајте да бидете предмет на неговата грда игра.

Потсетете се дека заслужувате подобро и тргнете се од врската што е можно поскоро пред да биде предоцна.

дека те сакал набргу откако двајцата се запознале.

Ова е причината зошто треба да се запрашате: „Дали ме сака мене?“ наместо слепо да ги следите неговите зборови.

Како да го објаснам ова?

Па, играчот има многу лажни чувства.

Затоа не треба да му верувате кога ќе каже дека те сака.

Откако сте имале кратка врска со него, тој може да почне да кажува работи како „Те сакам“, „Сакам да бидам со тебе засекогаш“ и други слични работи .

Сепак, тој не те сака. Очигледно е. Тој само си игра со вашите емоции.

Неговата љубов е лажна и не доаѓа со акција. Како резултат на тоа, добивате лажна љубов и ништо повеќе.

Ако сакате да знаете дали тој навистина ве сака, набљудувајте како постапува околу вас.

Дали ја покажува својата наклонетост и грижа за вие?

Барајте знаци.

Ако не гледате наклонетост или грижа од него, тој не ве сака. И во овој случај, треба да размислите за вашата врска и да одлучите дали вреди да се забавувате со тој оженет дечко.

2) Тој секогаш е на телефон кога сте заедно

Дали сте забележале дека оженет маж е секогаш на телефон кога сте заедно?

Дури и да си поминувате одлично заедно, изгледа дека е оддалечен и расеан. Тој ретко ве гледа и поголемиот дел од времето го поминува на телефонот.

Во оваа ситуација, природно може да се запрашате што прави на телефонот.

Па, ако навистина е играч,тогаш одговорот е едноставен - тој праќа пораки на друга девојка или зборува со некого од другата страна на телефонот додека е со вас, само ви кажал дека ве сака.

Но, тоа всушност не е знак на љубов, нели?

Па, еве ја работата:

Ако тој е секогаш на телефон кога вие двајца сте заедно, тогаш тоа е знак дека оженет маж е играч.

И ако тоа се случува често, тогаш нема сомнеж дека тој ве изневерува вас и неговата сопруга во исто време.

За тоа време на телефон, тој само флертува со други жени и ги споделува своите идеи со нив во со цел да го привлечам нивното внимание.

Ме тера да се прашувам зошто не сака да ги сподели тие работи со вас. Дали е тоа затоа што ти е досадно? Или затоа што сака да ги задржи за себе? Не мислам така!

И не ни помислувајте на вакви работи!

Причината е што тој е играч и не може да го задржи вниманието на една жена . На крајот на краиштата, затоа решил да започне врска со вас кога веќе има жена.

Иако ова не е факт, ако вашиот маж постојано праќа пораки или му се јавува на некој друг додека сте и двајцата заедно, тогаш треба да се сомневаш во него.

Ова можеби е причината зошто тој не обрнува внимание на вашите потреби и чувства.​ Затоа, ако вашиот маж е опседнат со својот телефон додека сте заедно.

3) Тој не покажува посветеност на врската

Зборувајќи заразговарајќи со други девојки додека поминува време со вас, уште еден очигледен знак дека оженет маж е играч е кога тој не покажува посветеност на врската.

Со едноставни зборови, играчот никогаш нема да ја покаже својата посветеност на тебе. Тој ќе направи се за да ве задржи во врската. Но, тој нема да се потруди да го официјализира.

Ќе се обиде да ве убеди дека ви е подобро како пријатели. Или можеби ќе ви каже дека не е подготвен за врска.

Ако некоја од овие ситуации се однесува на вашата врска, тоа значи дека тој е играч. Тој не е заинтересиран да изгради силна врска со вас. Тој е заинтересиран само да има афера.

Па, погодете што?

Ако не сте сигурни за неговата посветеност, внимавајте на него. Ако по неколку недели или месеци, тој сè уште не покажува посветеност, време е да замине од врската.

Но, зошто посветеноста е толку важна во врската со маж кој има жена?

Па, посветеноста е најважниот елемент во секоја врска. Тоа е знак на почит и љубов.

Маж кој покажува посветеност на жената, ја почитува, се грижи за неа и ја сака. Истото важи и за жена која покажува посветеност на маж. Таа го почитува, се грижи за него и го сака.

Исто така види: 10 будистички монашки навики: Тешко да се усвојат, но животот се менува кога го правите тоа

Тоа е причината зошто ако оженет маж не ја покажува својата посветеност кон вас - тој веќе се обврзал на својата сопруга, но се испостави дека неговата посветеност не била толкусилен на крајот на краиштата, бидејќи тој започна врска со вас.

Но, морам да ви кажам нешто - нема шанси вашата врска да функционира ако не можете да почувствувате интимност. А интимноста, пак, е тесно поврзана со посветеноста.

Тоа го објасни светски познатиот шаман Руда Ианд во неговото остроумно бесплатно видео за Љубовта и интимноста. Додека го земав неговиот мастерклас, тој ме убеди дека наместо да го поправам односот со мојот партнер, требаше да почнам со себе и да работам на односот што го имав со себе.

Само размислете за тоа.

Зошто би биле во врска со некој кој не ве почитува и не ви се ни обврзал? Затоа можеби ќе треба прво да поработите на себе.

И верувајте ми, неговиот мастерклас ќе ви помогне да најдете начини да изградите исполнета врска наместо постојано да се сомневате во личноста на оженет маж.

Кликнете овде за да го погледнете бесплатното видео.

4) Тој ве опсипува со комплименти, но постојано ве критикува

Кога оженет маж е играч, „те сакам“ не е единственото нешто што ти го кажува без да го мисли.

Всушност, друга работа што постојано ја прави е да ти дава комплименти, а потоа да те критикува дека си истата личност што кажал дека ја сака.

Што е повеќе, тој ќе ве третира како кралица во кревет, а потоа ќе ве третира како ѓубре во јавност.

Звучи како нешто што биДали?

Па, тогаш ова може да биде очигледен знак дека тој е играч.

Вистината е дека ако сте личност која сака ласкави зборови, ќе најдете личност кој ве опсипува со комплименти многу привлечен.

И тоа е природно — сакале или не, сите паѓаме на комплименти. Која е причината?

Научниците открија дека примањето комплименти активира одредени делови од нашиот мозок кои исто така се активираат кога добиваме парична награда.

Ова значи дека ние ги доживуваме комплиментите како нешто наградувачко. Затоа, не е ни чудо зошто паѓате на неговиот туш од комплименти.

Сепак, ако личноста е играч, тој ќе го користи ласкањето како алатка за да манипулира со вас.

Тој ќе каже убави работи за вас за да се чувствувате посебно. И навистина ќе му верувате. Но, во исто време, тој ќе ве критикува на различни начини.

На пример, ќе ви каже дека треба да бидете понезависни или дека не сте доволно добри за општеството.

Кога ве критикува, тоа е знак дека ги лажира своите чувства.

Тој само се интересира за вашите емоции и не се грижи за вашите чувства. Ако се најдете во оваа ситуација, држете се подалеку од него.

Значи, во основа, тој се погрижува да знаете колку сте убави и жешки, колку му се допаѓа вашата смисла за хумор и колку му е шармантна вашата личност .

Но, тогаш, комплиментите престануваат и тој почнува да критикува сèти. Се жали на твојата тежина, вели дека фустанот ти е грд или дека косата ти изгледа неуредно.

Тој се исмејува со тоа што го кажуваш или се потсмева со твоите мислења. Тој ви вели да бидете тивки кога другите луѓе се наоколу само за да изгледате добро пред нив.

Неговите навреди ги повредуваат вашите чувства, но тој не се грижи бидејќи тоа му дава поголема моќ над вас.

Тој само си поигрува со вашите емоции.

И тоа многу ве повредува. Но, вие не заслужувате да бидете предмет на туѓи желби.

Затоа обидете се да размислите за тоа и да го промените начинот на кој функционира вашата врска бидејќи тоа е јасен знак дека тој ве игра!

5) Тој е физички и вербално навредлив

Не се ни сомневам дека фактот што ве критикува откако ви дава комплименти прави да се чувствувате ужасно лошо.

Но, сакате да знаете што е полошо?

Понекогаш тој не само вербално, туку и физички навредува околу вас.

Ако ова е она што навистина се случува, јас ќе ви кажам нешто директно веднаш:

Ако вашиот партнер некогаш ве навредува вербално или физички, време е да го оставите. И тоа треба да го правите без второ размислување!

Зошто?

Бидејќи вербалната злоупотреба вклучува постојано договарање, критикување и обвинување за сè. Тоа е знак дека тој користи зборови за да ве повреди емоционално.

Физичкото малтретирање е уште поопасно. Ако партнерот ви фрла работи, ви удира шамар,те удира или те удира, имаш работа со навредлива личност.

Таквата врска е несомнено токсична и значително ќе го оштети вашето ментално и физичко здравје.

Вистината е дека ако вашиот партнер е играч, можеби нема да знае како да ги контролира своите чувства. Покрај тоа, тој можеби сака да има контрола над вас.

Значи, тој ќе продолжи да ве злоупотребува додека не почнете да се плашите од него. Ако се најдете во оваа ситуација, оставете го. Не си безбеден.

И што е најважно, треба да се обидеш да најдеш сила во себе и да ѝ кажеш на неговата сопруга за ова бидејќи големи се шансите и тој да го прави истото со неа.

Само запомнете, ти заслужуваш подобро и не дозволувај тој да го прави истото со тебе.

6) Се жали дека неговата сопруга не се грижи за него

Сега да разговараме за друг знак поврзан со неговата врска со неговата сопруга.

Дали вашиот оженет човек некогаш спомнал дека неговата сопруга не се грижи за него?

Можеби се жали на неговата сопруга и како не го сака како порано. Или, можеби вели дека неговата сопруга не прави доволно за да го направи среќен.

Сега, ако овие поплаки доаѓаат од оженет маж, тоа е големо црвено знаме.

Работата е дека играчите не сакаат да бидат врзани за една жена. И тие ќе направат сè за да ја избегнат таа ситуација.

И едно е сигурно:

Ако вашиот партнер е оженет, тој дефинитивно ќе се жали на неговатажена.

Меѓутоа, ако забележите дека тој само се жали како неговата сопруга не се грижи за него, тоа е црвено знаме.

Зошто?

Бидејќи тој е само го прави тоа за да открие дали си подготвен да го заземеш местото на неговата сопруга. Ако сте подготвени да го направите тоа, тоа значи дека сте заинтересирани да станете љубовница - што е огромно црвено знаме.

Играчот секогаш размислува да добие нова љубовница. Затоа тој очајно сака неговата сопруга да го остави. Ако забележите дека постојано се жали на сопругата, оставете го пред да биде предоцна.

Значи, ако вашиот оженет маж се жали дека неговата сопруга сè помалку се грижи за него, тоа може да значи дека тој бара изговор да поднесете барање за развод.

И ако станете негова љубовница или втора сопруга по разводот, ќе се најдете во нездрава врска со играч кој бара некој друг за да ги задоволи неговите потреби.

7) Тој зборува за својата сопруга со негативни зборови

Ајде да продолжиме со неговиот однос со неговата сопруга и да видиме како тоа може да докаже дека тој е играч кој ве користи за брзо фрлање.

<. 0>Дали вашиот оженет маж зборува за својата сопруга негативно? Или, дали ја исмејува или ја нарекува по име?

Ако оженет маж зборува за својата сопруга со негативни зборови, ова може да биде уште еден голем знак дека тој е играч.

Тој можеби кажи дека неговата сопруга е премногу посесивна, сиромашна и несигурна или дека не е така
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.