10 знаци дека никогаш нема да се вратите заедно (и 7 знаци дека ќе се вратите)

10 знаци дека никогаш нема да се вратите заедно (и 7 знаци дека ќе се вратите)
Billy Crawford

‍Се прашувате дали ќе се вратите повторно заедно со бившиот?

Понекогаш е подобро да се затвори некое поглавје засекогаш, додека други пати има искрена шанса за помирување.

0>Денес ќе ги разгледаме знаците дека никогаш нема да се вратите заедно, како и некои знаци дека нема да се соберете!

Знаци дека никогаш нема да се вратите заедно

Да започнеме со знаци дека никогаш нема да се вратите заедно со бившиот.

Важно е да знаете кога да се откажете од надежта, затоа погрижете се да бидете искрени со себе кога ги разгледувате овие знаци.

1) Нема доверба меѓу вас

Довербата е основата на секоја трајна врска, вклучително и романтична.

Ако не му верувате на бившиот, тогаш најверојатно ќе бидете сомнителни или чуван околу него или неа.

Ако постојано барате уверување од партнерот и се чувствувате како да морате да ги чувате вашите зборови, тогаш сигурно немате исто ниво на доверба што го имавте на почетокот на вашата врска.

Потребно е време за да научите целосно да верувате некому, но ако довербата се изгуби, може да биде неверојатно тешко да се вратите назад.

Гледате, ако не можете да верувате вашиот поранешен, веројатно е дека и кој било друг аспект од вашата врска претрпел.

Вашата комуникација ќе биде лоша, бидејќи ќе се чувствувате нервозни поради тоа што ќе споделите премногу и ќе се двоумите да го изразите своето чувства и грижи.

Ако сакатетие беа.

За само неколку минути можете да се поврзете со сертифициран тренер за односи и да добиете совети специфичен за вашата ситуација.

Кликнете овде за да започнете.

2) Доволно сте слични за да можете да ги прифатите такви какви што се

Ако некој е подготвен да се промени наместо вас, тогаш тоа е одлично!

Но дали сакате да знаете што е уште подобро ?

Ако некој веќе прифатил тоа што навистина сте, тогаш нема потреба од промена!

Ако некој е подготвен да ги прифати добрите и лошите страни за тоа што сте навистина, тогаш тоа е одлично!

Верувај ми, тоа што можеш да ја прифатиш другата личност онаква каква што е е одличен знак дека можеш да се вратиш заедно и да се помириш!

3) И двајцата сте способни ефективно да комуницирате

Ако вие и вашиот поранешен сте во можност да комуницирате еден со друг на здрав, искрен и почитуван начин, тогаш ова е одлично!

Комуникацијата е многу важна во секоја врска, особено ако сакате повторно да се вратите заедно .

Кога вие и вашиот бивши можете ефективно да комуницирате еден со друг, тоа значи дека има поголеми шанси да разберете од каде доаѓа другата личност.

Кога има разбирање помеѓу две лица, полесно им е да бидат отворени и искрени еден со друг.

Гледате, не е случајно што луѓето велат дека комуникацијата е клучот за среќна и здрава врска.

Верувај ми, кога има е здравкомуникација, на добар пат сте да се вратите заедно!

4) Имате голема почит еден кон друг

Ова не треба да биде како изненадување, но премисата за добра и здрава врска е почитта.

Ако не го почитувате вашиот бивш, тогаш е многу малку веројатно дека ќе се вратите заедно со него.

Да , толку е едноставно!

Ако сакате да го вратите бившиот, тогаш мора да имате голема почит еден кон друг.

Почитта е еден од најдобрите начини да се создаде здрава врска затоа што, без почит, не може да има љубов или среќа во која било врска.

Верувај ми, ако не се почитувате еден со друг, навистина нема смисла да бидете заедно, почитта секогаш треба да постои.

5) И двајцата знаете како да простувате и да заборавите

Простувањето е голем дел од здравата и љубовна врска.

Ако сакате да се вратите заедно со вашите бивши, тогаш треба да можете да им простите за што и да направиле за да ве повредат.

Гледате, простувањето е да се ослободите од гневот, незадоволството и болката што ги имате поради тоа што се случило меѓу двајцата од вас.

Кога ќе можете да се откажете од сите овие негативни чувства, тоа ви овозможува да продолжите со вашиот живот.

Со цел двајцата да продолжите напред и да добиете повторно заедно, важно е и двајцата да знаете како да простувате и да заборавите.

Ако не можете да му простите на бившиотза што и да направиле, тогаш ќе ви биде многу тешко да продолжите со вашиот живот.

Проблемот е, ако не можете да продолжите со вашиот живот, ќе биде многу тешко за двајцата да се вратите заедно.

6) И двајцата сте подготвени да се жртвувате за врската

Ако сакате да се вратите заедно со бившиот, тогаш важно е и двајцата спремни сте да се жртвувате еден за друг.

Врската бара многу работа и труд од обајцата вклучени за да бидат успешни.

Не е лесно да се биде во врска затоа што има многу подеми и падови кои доаѓаат заедно со тоа!

За жал, ќе има моменти кога едно лице ќе мора да се справи со некои тешки ситуации кои може да се појават во нивниот живот.

Кога овие ситуации се појавуваат, важно е другата личност да може да се засили и да му помогне на својот партнер во тешките моменти.

Гледате, не можете да бидете во врска и да очекувате сето тоа да биде среќно- бурно сонце и виножита, ќе има моменти кога ќе треба да се справите со некои тешки ситуации.

За да опстане вашата врска, и двајцата треба да бидете подготвени да се жртвувате еден за друг.

7) Среќни сте заедно

Најдоброто го зачував за крај! Ако вие и вашиот поранешен сте среќни заедно, тогаш дефинитивно треба да се обидете да ги решите работите.

Ако вие двајца стесреќни еден со друг, тогаш нема причина зошто не треба да се обидувате да се вратите заедно.

Знам дека е лесно да се фатите во минатото и сите негативни работи што се случиле помеѓу вас двајца , но ако можете да научите да се ослободите од овие негативни чувства, тогаш ќе ви биде многу полесно и двајцата да се вратите заедно.

Ако можете да му простите на бившиот за што и да направиле и да го оставите од сите тие негативни чувства, тогаш ќе стане многу полесно за вашата врска еден со друг.

Исто така види: 14 знаци на негрижлив сопруг (и што да направите во врска со тоа)

Ако и двајцата сте задоволни еден со друг, тогаш топло би препорачал да се вратите заедно!

Гледате, понекогаш, работите со бившиот завршуваат иако сè уште се сакате.

Ако тоа е така и вашиот поранешен навистина ве прави среќни, тоа е огромен знак дека треба повторно да се здружите!

Од вас зависи!

Се надеваме дека расчистивме дел од конфузијата околу тоа дали ќе можете или не да се вратите заедно со бившиот.

Запомнете дека секоја врска и секое раскинување се различни, па ќе мора да ја процените вашата ситуација и да одредите кои се веројатните исходи.

Имајте ги на ум овие 10 знаци дека никогаш нема да се вратите заедно и внимавајте на нив во вашата ситуација.

Ако ги видите овие знаци во вашата врска, веројатно е најдобро да се откажете од надежите за повторно здружување и да продолжите со животот.

Меѓутоа, ако видитезнаците дека ќе се вратите заедно, можеби ќе сакате да и дадете нов удар на врската!

Ги опфативме знаците за повторно здружување, но ако сакате да добиете целосно персонализирано објаснување за оваа ситуација и каде што ќе ве води во иднина, препорачувам да разговарате со луѓето во Psychic Source.

Ги споменав претходно. Кога добив читање од нив, бев воодушевен од тоа колку беа љубезни и искрено корисни.

Не само што можат да ви дадат повеќе насоки за тоа што да правите сега, туку можат да ве советуваат и за тоа што е навистина во складирајте за вашата иднина.

Кликнете овде за да добиете сопствено читање.

вратете се заедно со бившиот по раскинувањето, најдоброто нешто што можете да направите е да му покажете на бившиот дека може уште еднаш да ви се верува.

Ако сте биле нечесни за време на врската, поентајте еднаш да бидете искрени повторно.

Ако имало работи што ги чувавте во тајност од вашиот поранешен, известете го вашиот поранешен дека повеќе немате никакви тајни.

Сега: ова зависи и од тоа зошто вашата врска завршила во првиот место. Ако имало лажење или предавство, можеби ќе биде многу потешко да се помирите.

2) Довербата и среќата паѓаат кога сте заедно

Па, ова е бесмислено, не не е тоа?

Ако постојано се чувствувате тажно, тажно и депресивно кога сте во близина на бившиот, тоа е јасен знак дека никогаш повеќе нема да се здружите.

Тоа е јасен показател дека не сте среќни и самоуверени околу бившиот.

Ова се случува затоа што кога сте во близина на бившиот, постојано се потсетувате на раскинувањето, вашите несигурности, она што ви недостига и што е вашиот поранешен или не прави.

Кога сте во близина на бившиот, можеби чувствувате силна потреба да се докажувате, да покажете дека сте пораснале како личност, да докажете дека сте се промениле и да покажете дека уверени сте и задоволни со изборот што сте го направиле.

Едноставно кажано, ако вашата самодоверба и среќа опаѓаат кога сте заедно, тоа е прилично големо црвено знаме по кое треба да одите на другата страна.


4>3) Го нематеисти цели или очекувања за иднината

Ако вашата врска беше сериозна, можеби сте правеле планови за иднината заедно.

Ако сте раскинале и сè уште ги имате истите цели и очекувања за во иднина, тогаш можеби ќе се вратите заедно со бившиот, бидејќи вашето раскинување ќе биде привремено.

Меѓутоа, ако раскинавте и повеќе не ги сакате истите работи, тогаш никогаш нема да се вратите заедно со вашиот поранешен.

Ќе сакате различни работи и ќе одите во различни насоки, па раскинувањето е само очекувано.

Гледате, можеби дури и тоа беше причината за целото раскинување.

Работата е во тоа што за да функционира врската, треба да ги имате истите цели за иднината или барем компатибилни.

Не можете да сакате две сосема различни работи, како да живеете во градот го брка корпоративниот сон и живее на село со пет деца и градина.

Верувај ми во ова, ако твоите цели и очекувања се многу различни, ќе се поштедиш од болка со тоа што нема да се вратиш заедно.

Што би рекол надарениот советник?

Знаците што ги откривам во оваа статија ќе ви дадат добра идеја за тоа дали треба или не да се вратите заедно со бившиот.

Но, дали би можеле да добиете уште поголема јасност ако разговарате со надарен советник?

Јасно е дека треба да најдете некој кому ќе му верувате. Со толку многу лажни експерти таму, важно е да иматеприлично добар BS детектор.

Откако поминав низ неуредно раскинување, неодамна го пробав Psychic Source. Тие ми го дадоа водството што ми требаше во животот, вклучително и со кого треба да бидам.

Всушност бев воодушевен од тоа колку беа љубезни, грижливи и искрено корисни.

Кликни тука за да добиете сопствено читање за љубовта.

Надарениот советник не само што може да ви каже дали треба да се вратите заедно, туку може да ги открие и сите ваши љубовни можности.

4) Не т ги имаат истите вредности

Секоја врска започнува со заеднички вредности и интереси, но како што минува времето, дури и најсилните парови мора да ја спуштат ногата и да почнат да цртаат линија на некои работи.

Ова може да биде неверојатно предизвикувачки, особено ако и двајцата имате силни личности.

Ако раскинавте и ги немате истите вредности, тогаш никогаш нема да се вратите заедно со бившиот, бидејќи ќе Чувствувајте се дека сте невистини за себе и го компромитирате вашиот интегритет.

Ќе бидете посреќни да креирате сопствен пат и да останете сингл наместо да бидете невистини со себе и своите верувања.

Гледате, тоа е тешко е да се биде во врска со некој кој има различни вредности од вас.

Тоа само ќе ве направи несреќни понатаму.

5) Во моментов сте во лоши односи

Ако сте раскинале затоа што постојано сте се карале и сте биле вклучени во влечење на војна за секојдруго, тогаш веројатно нема да се вратите заедно.

Ако моментално сте во лоши односи, најверојатно нема да се вратите заедно.

Многу врски завршуваат затоа што парот се раздели и тие едноставно растат во различни насоки.

Меѓутоа, ако сте во лоши односи, најверојатно нема да се вратите заедно и да работите на вашата врска.

Гледате, ако раскинувањето беше Не сте пријателски, тогаш никогаш нема да се вратите заедно.

Ќе имате премногу лоши чувства и незадоволства што треба да ги надминете и никогаш нема да можете да продолжите понатаму и да ја обновите вашата врска.

6) Бившиот постојано кажува стари грешки и боли

Ако вашиот бивши кажува стари повреди и грешки, тоа е знак дека вашиот поранешен не е завршен со вашата врска.

Тоа е знак дека вашиот поранешен не е подготвен за нова врска.

Гледате, ако сè уште сте бомбардирани со се што сте направиле погрешно, тогаш вашиот поранешен не е подготвен повторно да се забавува.

Ова е затоа што вашиот Бившиот е сè уште повреден и лут поради раскинувањето, а вашиот поранешен веројатно никогаш нема да ве преболи ако тоа продолжи да се случува.

Ако се вратите заедно, веројатно повторно ќе бидете критикувани многу.

4>7) Веќе сте се обиделе со советување, но тоа не функционирало

Ако сте се обиделе да работите на вашата врска со помош на советник, но тоа не успеало, тогаш веројатно никогаш нема да вратете се заедно.

Ако сте се забавувале некое време и сте раскинале и се обиделерешете ги работите со помош на советник, но не успеа, тогаш веројатно нема да се вратите заедно.

Гледате, ако сте раскинале затоа што некој од вас изневерил или се однесувал лошо, тогаш вие можеби ќе можете повторно да се соберете ако отидете заедно кај советник.

Меѓутоа, ако и советувањето не функционира, тоа е обично кога знаете дека е време да ја повлечете врската.

Советувањето може да спаси многу врски.

Сепак, ако не функционира, тогаш веројатно нема да се вратите заедно.

8) Имате непомирливи разлики

Ако сте се забавувале некое време и раскинавте затоа што не можевте да се промените еден со друг, тогаш веројатно нема да се вратите заедно.

Ако имате непомирливи разлики, тогаш веројатно нема да се вратите заедно.

Можеби ќе можете да ги средите работите за краток временски период, но нема да можете да ја одржите врската. Ќе сакате да одите по свој пат и ќе сакате да излегувате со други луѓе.

Ќе бидете посреќни да го живеете вашиот сингл живот отколку да се обидувате да направите работите да функционираат со некој кој сака да оди во друга насока.

Верувајте ми, ако вашите разлики се толку големи што сакате да се менувате еден со друг, тоа не е добра претпоставка за среќна врска.

Сакате да бидете со некој што не го сакате да се смениш веднаш.

Напротив, треба да си доволно сличен за да можешприфатете ги такви какви што се.

Претходно, спомнав колку ми помогнаа советниците во Psychic Source кога се соочував со проблеми во врската.

Иако има многу што можеме да научиме за ситуацијата од написи како оваа , ништо навистина не може да се спореди со добивањето персонализирано читање од надарена личност.

Од да ви дадат јасност на ситуацијата до да ве поддржат додека донесувате одлуки кои ќе ви го променат животот, овие советници ќе ве поттикнат да донесувате одлуки со доверба.

Кликнете овде за да го добиете вашето персонализирано читање за љубовта.

9) Вие сте во различни фази од вашиот живот

Ако сте раскинале затоа што сте во различни фази од вашиот живот живее, но сè уште имате чувства еден за друг, можеби ќе можете да се вратите заедно.

Меѓутоа, врската може да биде краткорочна или може да биде нешто што можете да го одржите долго време.

Ако раскинавте затоа што сте во различни фази од вашиот живот, тогаш веројатно нема да се вратите заедно.

Можеби ќе можете да одржите долготрајна врска ако имате чувства еден за друг и можете да се сретнете на средина и да правите компромиси, но ќе биде тешко и шансите не се големи.

Гледате, луѓе кои се во сосема различни фази од нивниот живот ќе имаат различни цели, различни приоритети и различни работи што ги сакаат од животот.

Исто така види: Херојскиот инстинкт: чесна перспектива на мажот за тоа како да го активира

Можеби ќе сакаат да се смират на одреден начин и да подигнатсемејството, но другата личност можеби не е подготвена за тоа или воопшто сака да го направи тоа.

Ако сте во различни фази од вашиот живот, тогаш веројатно нема да се вратите заедно.

10) Вашиот бивш продолжил понатаму и излегува со некој друг

Ако вашиот бивш продолжил понатаму и излегува со некој друг, тогаш најверојатно нема да се вратите заедно .

Ако вашиот поранешен продолжил понатаму и излегува со некој друг, тогаш тоа е јасен знак дека никогаш повеќе нема да се вратите заедно.

Верувајте ми во една работа: ако вашиот поранешен продолжи и излегува со некој друг, најдобро е да го пуштиш бившиот да си оди. Вашиот бивш едноставно не е заинтересиран да се врати заедно со вас.

Можеби ќе можете повторно да се здружите со бившиот ако вашиот поранешен сè уште има чувства за вас.

Но, јас не би сметајте на тоа, особено ако вашиот поранешен е со некој нов!

Знаци дека ќе се вратите заедно

Во ред, ги разгледавме не толку добрите знаци дека никогаш нема да бидете повторно заедно, но има и знаци дека апсолутно имате шанси за помирување!

Ајде да погледнеме:

1) Вие сте во иста фаза од вашиот живот

Понекогаш, животот се развива, и иако претходно сте биле во различни моменти од животот, сега можеби ќе се најдете во иста фаза како и вашиот бивши.

Тоа се случува, и тоа е добар знак!

Кога сте во иста фаза од животот, шансите да се вратите заедно се многу поголеми.

Когавие сте во иста фаза од животот, имате исти цели и аспирации, што го олеснува правењето компромиси и жртви.

Покрај тоа, кога сте во иста фаза од животот, полесно е да разберете од каде доаѓа вашиот поранешен и зошто тие дејствуваат или се чувствуваат на одреден начин.

Важно е да сте во иста фаза од животот како и вашиот поранешен, бидејќи тоа значи дека ќе имате слични цели и аспирации .

Што би ви рекол тренерот за односи?

Иако знаците во оваа статија ќе ви помогнат да се справите со тоа дали треба да се вратите заедно, може да биде корисно да разговарате со тренер за односи за вашата ситуација.

Со професионален тренер за односи, можете да добиете совет приспособен на специфичните прашања со кои се соочувате во вашиот љубовен живот.

Релација Херој е страница каде што високо обучени тренери за врски Помогнете им на луѓето да се движат во сложени и тешки љубовни ситуации, како што е повторното здружување.

Тие се популарни затоа што искрено им помагаат на луѓето да ги решат проблемите.

Зошто ги препорачувам?

Па, откако поминав низ тешкотии во сопствениот љубовен живот, им се обратив пред неколку месеци.

Откако се чувствував беспомошно толку долго, тие ми дадоа уникатен увид во динамиката на мојата врска, вклучително и практични совети за тоа како да ги надминам проблемите со кои се соочував.

Бев воодушевен од тоа колку искрен, разбирлив и професионален
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.