„Мислам дека мојата девојка повеќе не ме сака“ - 9 совети ако сте вие

„Мислам дека мојата девојка повеќе не ме сака“ - 9 совети ако сте вие
Billy Crawford

Може да биде тешко да се знае што да се прави кога девојката што ја сакаш ќе почне да се повлекува.

Нормално е да се грижиш зошто не сака повеќе да се дружи со тебе или зошто престанала да ти го враќа текстови.

Меѓутоа, може само да не те сака повеќе. Ова е тешко да се слушне и прифати, но има начини на кои можете да се обидете да ја вратите што може да успее!

Еве 9 работи што можете да ги направите ако вашата девојка повеќе не ве сака:

1) Бидете искрени со неа

Кога вашата девојка повеќе не ве сака, една од првите работи што треба да ги направите е да разговарате со неа за тоа.

Немојте победи околу грмушка за тоа како се чувствувате. Кажете ѝ директно дека мислите дека повеќе не ве сака и прашајте ја зошто.

Можете да започнете со тоа што ќе ѝ кажете дека се чувствувате како да не ве сака повеќе затоа што не одговара на вашите повици или пишува пораки и ви посветува помалку внимание од порано.

Со тоа што ќе и дадете шанса да се отвори со вас, ова може да ја натера да се отвори и да ви каже зошто повеќе не е заинтересирана за вас или да биде ваша девојка.

Исто така, може да ја натера да се чувствува преоптоварена од сите емоции што ги чувствува и само треба малку простор од вас.

Не зборувајте за тоа што точно направила и не заборавајте да менувајте ја темата секогаш кога ќе ја покренете темата дека таа не ве сака толку многу.

Сепак, не плашете се да се обидете да ги вратите работитеследете со тоа што ќе ја прашате дали сè уште ве сака.

2) Натерајте ја да зборува за себе

Може да биде тешко за една девојка да ви каже дека повеќе не ве сака, па затоа можеби е најдобро ако се обидете да разговарате сами со себе.

Ова е особено важно ако првпат ви каже дека повеќе не е заинтересирана за вас и ако никогаш претходно не кажала вакво нешто.

Ако вашата девојка повеќе не е заинтересирана да биде со вас, таа веројатно не се чувствува удобно да разговара со вас за она што се случува.

Ако сакате да ја натерате да се отвори, обидете се да зборувате за себе и вашите различни интереси.

Разговарајте за тоа што учите и што планирате да правите откако ќе дипломирате, или зборувајте за книгата што неодамна сте ја прочитале или за претстојното скијачко патување.

Ако таа го прави тоа не одговарајте на позитивен начин, тогаш можеби е најдобро да престанете да зборувате за себе, а ако таа сè уште не одговори, тогаш можеби е најдобро да ја оставите да си оди.

3) Не станувајте премногу сиромашна или приврзана

Ако вашата девојка повеќе не е заинтересирана да биде ваша девојка или ве сака, но не може да се види дека е во врска со вас, тогаш тоа е веројатно затоа што таа не се чувствува удобно покрај вас повеќе.

Момците кои почнуваат да мислат дека нивната девојка не ги сака, прават вообичаена грешка.

Почнуваат постојано да ја прашуваат:

  • “ Дали сè уште ме сакаш?“
  • „Колку се грижишјас?“

Да се ​​биде таков сиромашна ги исклучува жените.

Зошто?

Жените ги привлекуваат мажи кои се силни во нивните емоции, а не оние кои се слаби. Колку повеќе момчето ја прашува дали сè уште ѝ се допаѓа или сака, толку помалку ѝ изгледа привлечно и така натаму.

Поголемиот дел од времето, однесувањето на потребата се претвора во приврзаност, што потоа прави жената да изгуби дури и уште побрзо поголема почит и привлечност кон нејзиното момче.

Можете да се обидете да ја натерате да се чувствува подобро така што ќе ја прегрнете и ќе ѝ кажете дека сè уште сте заљубени во неа.

Но, што ако забележувате дека станувате премногу прилепени и не можете да се воздржите?

Во овој случај, би предложил да разговарате со професионален тренер за односи.

Се разбира, немам доверба сите случајни тренери таму кои даваат стандардизирани решенија. Сепак, знам дека всушност можете да им верувате на сертифицираните тренери во Relationship Hero.

Зошто сум толку сигурен?

Бидејќи последен пат кога контактирав со нив, професионален тренер со кој разговарав ме изненади со нивното разбирање и професионални совети.

Значи, ако барате персонализиран совет за тоа како да избегнете да бидете премногу прилепени, не двоумете се да останете во контакт со нив.

Кликнете овде за да започнете.

4) Направете ја да се чувствува дека сте посветени на неа

Ако вашата девојка почне да се повлекува или повеќе не е заинтересирана за вас, тогаш натерајте ја да се чувствува дека сè уште сте посветени нанеа.

На пример, ако сте зафатени и немате време да разговарате или да излезете со неа, тогаш кажете и дека сте зафатени и ќе разговарате со неа подоцна.

Можеби е збунета од ова, особено ако се чувствува како да нема толку време за вас како порано.

Таа можеби нема да ве сака сега, но барем знае дека сте доверливи .

Разговарајте со неа и натерајте ја да разбере дека сте свесни низ што поминува и дека сте преземале чекори да се промените за да не ги повторувате истите грешки.

Тешко е да се вратиш кај некој со кој некогаш сте се забавувале или сте го сакале. Веќе сте утврдиле дека сте посебни еден за друг и дека другата личност има чувства само за вас.

Сега, сепак, нешто се случи, а вие двајцата изгледа не можете да го поминете . Пред да одлучите дали да го правите тоа или не, проверете дали врската била навистина добра и дека значела многу за вашиот партнер.

5) Покажете ѝ дека ви недостига

Ако вашата девојка е повеќе не се заинтересирани за вас и престанала да контактира со вас затоа што повеќе не и е пријатно да биде околу вас, можете да ја вратите со тоа што ќе и покажете колку ви недостига.

На пример, испратете порака во која велите дека ја пропушти или јави ја после работа.

Можеби ќе сакате да се појавите на училиште или на работа за да разговарате со неа таму наместо да чекате да се сретнете вие ​​двајца.

На тој начин, тиможе да разговара со неа поблиску до времето. Ако сте во ситуација кога воопшто не можете да ја вратите, обидете се да користите СМС пораки за да и покажете дека навистина ви недостасува.

Затоа, ако таа ги игнорира вашите повици и пораки, користете СМС пораки за да Наместо тоа, добијте одговор од неа.

Ова ќе ви помогне двајцата повторно да ја воспоставите врската помеѓу вас двајцата. Потоа, кога ќе се видите повторно лично, врската веќе ќе постои до одреден степен.

Целта е да и покажете дека размислувате за неа и дека сте пропуштиле да разговарате со неа.

Ако го направите ова доволно, по некое време и нејзе ќе почне да ѝ недостигате.

6) Простете ѝ ако згрешила

На жените им се допаѓа идејата да бидат им простуваат нивните партнери без разлика што направиле затоа што тоа покажува дека тие се важни повеќе од кој било друг.

Тие исто така сакаат да им простат за правење грешка бидејќи тоа покажува дека верувате и им верувате.

0>Кога ќе и кажете дека и простувате за се што направила, тоа ја прави да се чувствува посебно и сакано.

Иако може да бидете лути и повредени по грешка, бидејќи и простувате, таа ќе разберете дека и е простено и ја прифаќа оваа нова реалност.

Не ме сфаќајте погрешно.

Простувањето не значи дека можат да се извлечат со што и да посакаат. Тоа значи дека вие го разбирате и прифаќате како што е, а бидејќи таа го знае, немаповторно направете ја истата грешка.

Ова е психолошки трик за да ѝ го вратите вниманието и да и покажете дека сте сериозни во намерата да ја вратите поранешната девојка во вашиот живот.

Ако не немате време да излезете со неа, а потоа покажете и дека сте спремни да тргнете од својот пат само за да ја видите или разговарате со неа.

7) Разговарајте со неа за нешто за што сака да зборува

Ова е одличен пристап доколку сакате да ја вратите поранешната девојка затоа што ја отвора, а таа ќе почне да ви кажува како се чувствува. 1>

Меѓутоа, ако го направите ова погрешно, тоа може да ги влоши работите за вас двајца.

Секогаш држете се до фактите, а не до идеите, за да немаат причина да се сомневаат или да се расправаат со вас.

На пример, ако двајцата разговарате за нешто што таа го сака и зборувате за тоа многу пати, тогаш предложете ја да ја замолите да излезете со нејзините пријатели на состанок.

Таа може да учествува во активност што ја сака и да разговараме за неа заедно. На пример, ако таа сака да оди на шопинг, можете да одите на шопинг заедно со неа.

8) Грижете се добро за себе, па таа ќе забележи и ќе сака да се вратите

Кога добро се грижите од себе, тоа покажува дека сте сериозни да ја вратите поранешната девојка.

Кога жените гледаат дека нивните момчиња или сопрузи не се грижат за себе, ги тера да се запрашаат дали тие двајца се сè уште заедно бидејќи таане сака да биде со некој кој не се грижи за себе.

Поентата е:

Кога станува збор за врските, можеби ќе се изненадите кога ќе слушнете дека постои една многу важна врска веројатно сте го занемариле:

Односот што го имате со себе.

Научив за ова од шаманот Руда Ианде. Во неговото неверојатно, бесплатно видео за негување здрави врски, тој ви дава алатки за да се засадите себеси во центарот на вашиот свет.

И штом ќе почнете да го правите тоа, не може да се каже колку среќа и исполнетост можете да најдете во себе и со вашите односи.

Значи, што го прави советот на Руда толку да го промени животот?

Па, тој користи техники кои произлегуваат од древните шамански учења, но тој го става својот модерен пресврт на нив. Тој можеби е шаман, но ги има искусено истите проблеми во љубовта како јас и ти.

И користејќи ја оваа комбинација, тој ги идентификуваше областите каде што повеќето од нас грешат во нашите односи.

Значи, ако сте уморни од вашите односи никогаш да не функционираат, да се чувствувате потценети, неценети или несакани, ова бесплатно видео ќе ви даде неколку неверојатни техники за да го промените вашиот љубовен живот.

Направете ја промената денес и негувајте ја љубовта и почитта што знаете дека ги заслужувате.

Кликнете овде за да го погледнете бесплатното видео.

Исто така види: Зошто постојано се враќа? 15 причини зошто не може да се држи настрана

9) Дајте ѝ простор за повторно оценување

Ако веќе не сте во можност да биде со вашиотдевојка, тогаш не се задржувај и постојано потсетувај ја на минатото.

Остави ја да продолжи понатаму и дај ѝ простор да се преиспита себеси и работите што сте ги направиле заедно.

Ако таа сè уште сака да се вратите во нејзиниот живот, таа ќе се врати кај вас.

Не контактирајте со поранешната девојка или не појавувајте се на нејзиниот праг и молете ја да ве врати назад.

>Ова само ќе и докаже дека на прво место била во право што ја напуштила врската. Всушност, таа може дури и да се плаши од вас ако ѝ се слоши и ѝ здосади да се вратите и да и пречите.

Затоа не правете нешто за што ќе зажалите.

Последни мисли

Сите врски минуваат низ фази, и се додека и двајцата го разбирате ова и можете да поминете низ нив, ќе ви биде многу подобро.

На тој начин, вие сте поподготвени во вашата врска и може да работи заедно за да ги надмине сите пречки што ќе се појават на патот.

Најважно е да разговарате за вашите чувства еден со друг за да бидете сигурни дека комуникациските линии се секогаш отворени.

Но ве молиме задржи ова на ум.

Не можете да контролирате кого сака.

Исто така види: 10 совети како да се стремите кон напредок - не до совршенство

Единственото нешто над кое имате контрола сте вие ​​самите.

Сега е одлично време да се фокусирате на некои форма на само-подобрување и фокусирајте се на нова цел.

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.