7 работи што ги почувствував кога го прегрнав мојот пламен близнак

7 работи што ги почувствував кога го прегрнав мојот пламен близнак
Billy Crawford

Минатата година имав искуство кое беше ужасно, но и неверојатно.

Во основа бев принуден да гушнам некого што силно не ми се допаѓаше.

И тогаш дојде до експлозија.

0>Не е физичка експлозија како со шрапнели и така натаму...

Повеќе експлозија на силни емоции и сензации во моето тело. Буквално за малку ќе паднав од она што го чувствував и колку бев збунет поради тоа.

Се чинеше како да поминав низ транспортер на Star Trek (да, јас сум нерд) и ги преуредив моите молекули на луди начини , особено молекулите на моето срце.

Сето ова се случи од прегратка?

Па, всушност, да. Барем така почна...

Еве што се случи...

Оваа девојка, Ди, е колешка од работа на која му се поздравив само еднаш или двапати.

Работиме во поголема фирма каде што беше можно да се остане подалеку од неа, а таа ме изнервира без конкретна причина, туку само каков вид на нејзината целокупна атмосфера.

Мислев дека изгледа арогантно, таа ретко се насмевнуваше и таа еднаш ѝ кажа на една колешка мислење за нешто што ме налути и ме чинеше залудно.

Заборавам што точно беше тоа, нешто за социјалните мрежи, но се сеќавам како ги превртев очите и го избегнував нејзиниот поглед следниот пат кога одеше покрај моето биро.

Оваа девојка е лажен губитник, решив. Заеби ја.

Не размислував повеќе за неа и останав на мојата работа. Во мојот личен живот, понекогаш излегував на случајни состаноци, но во основа бешеРомантично прилично досадно.

Потоа на Ди се разболе и очигледно беше прилично сериозно.

На работа моите колеги зборуваа за неа и за тоа како таа можеби нема да закрепне. Тие рекоа дека тоа е проблем што таа го имала од адолесценцијата што се разгорело.

Признавам дека чувствувам болка на вина што ја осудив толку строго врз основа на ништо, но го отфрлив и се вратив на работа .

Ди се враќа...

Потоа еден ден Ди се врати на работа.

Кога влезе внатре, луѓето ракоплескаа и ја поддржуваше нејзината пријателка Ангела која и помагаше оди.

Изгледаше малку полошо за носење, но принуди да се насмевне. Сè уште не разбрав што се случи со нејзиното здравје или колку беше сериозно, но претпоставувам дека тоа се нејзини лични медицински информации не моја работа.

Си признав дека е добро што е добро , но сепак се чувствував непријатно и непријатно.

Го свртев погледот. Но, тогаш луѓето почнаа да ја гушкаат, кажувајќи и колку им е мило што се вратила.

Мојот шеф ѝ даде букет цвеќе и таа изгледаше засрамено.

Потоа мојот шеф ми даде знак да се гушнам неа.

„Ајде човеку, што правиш“, шепна тој додека ја набљудуваше мојата неподготвеност.

Затоа влегов да се прегрнам. Ди изгледаше како елен на фаровите додека се приближував. Мислам дека таа почувствува дека не ми се допаѓа.

Првото нешто што забележав беше дека нејзините очи беа навистина убави и интензивни.

Следниотнешто што го забележав беше

ЕКСПЛОЗИЈАТА.

7 работи што ги почувствував кога го прегрнав мојот пламен близнак

1) Интензивна духовна топлина

Се чувствував некако топло во мојата душа кога го прегрнав Ди. Знам дека тоа звучи толку непристојно и мразам да се гледам дека го пишувам.

Но, тоа е вистина.

Се чувствував топло, и физички и духовно.

Јас се чувствував како утринското сонце да доаѓа над планините и да ме облева во совршена топлина и сјај.

Беше толку интензивно.

Се прашував дали и Ди може да го почувствува тоа.

Сериозно, се прашував, што, по ѓаволите, се случува.

Но, се чувствував толку добро што ја држев таа прегратка неколку секунди подолго отколку што знам дека е соодветно. Морав да се оддалечам.

2) Екстремна еуфорија

Истовремено кога ја почувствував оваа топлина како ме преплавува внатре и надвор, се чувствував интензивно еуфорија.

Сите звуци од собата избледеа и се прашував дали тоа утро моето кафе беше преполно со некој вид на силна дрога.

Се чувствував како да се предозирав со допамин.

Исто така види: Што ако јас сум проблемот? 5 знаци дека сум токсичниот

Можевте да ми покажете доказ дека сите ќе бидеме мртви за еден час, а јас сепак ќе се насмеев како проклета чешир мачка.

Се чувствував едноставно неверојатно.

0>Повторно, ова ме погоди од ведро небо.

Оваа млада жена за која мислев дека е плитка кучка ме гушкаше со половина срце и јас практично требаше да плачам од тоа колку ме радуваше.

Бев апсолутно воодушевен од тоа што бевчувство и не ни знаев како да почнам да го обработувам.

3) Задушувачка тага

Прегратката беше експлозија и како и сите експлозии зрачеше ударни бранови од центарот.

Иако тоа траеше само седум секунди, тој ден потрошив часови во расчленување и повторно доживување на она што се случило.

Бидејќи беше сложено.

Исто така, почувствував тага под еуфорија и топлина, некако.

Тоа беше како да ја доживував болката низ којашто минала Ди, како и подлабоки трауми со кои се бореше.

На ризик од ароганција, се чувствував како да сум духовно ја снимував со рендген и одеднаш инстинктивно ја познавав на некое ултра-длабоко ниво.

Не можев да се вратам од тоа.

Се чувствував како да плачам од среќа, додека рече, но јас исто така ја почувствував оваа длабока болна меланхолија одвнатре како она што го чувствувате кога сакате да плачете со месеци, но едноставно не можете да го испуштите.

4) Преголема стравопочит

Во текот на оваа прегратка ме воодушеви чувството на огромна стравопочит.

Сите мисли за проценките што ги имав за Ди веднаш станаа ирелевантни.

Таа можеше да биде сериски убиец, а јас сепак би Не успеав да го запрам напливот на стравопочит што ме потресе.

Секоја молекула од нејзиното постоење ме удираше како бран. Можев да го слушнам нејзиниот здив како да е во забавена снимка.

Нејзините раце беа незгодно половина околу мене и можев да почувствувам дека нејзината коса го допира мојотлице.

Кожата ми изгоре речиси како струен удар каде нејзината коса лесно ме допре.

Почувствував стравопочит, како да сум во присуство на божествено суштество или нешто слично.

0>Дали ова беше „божествената женственост“ за која мојата пријателка Роуз постојано се обидуваше да ме натера да читам за да станам почувствителен кон жените?

Што и да беше, ме воодушевуваше.

Пријавете ме, запишете ме во кој и да е култ ова, бидејќи оваа прегратка беше епска.

5) Физичка страст

Во ред, да, бев вклучен.

Бев неверојатно вклучен. Морав да ја направам полунаведната прошетка откако ја прегрнав неколку секунди, па направете ја математиката.

Оваа жена која порано ја отфрлав како суетна на социјални мрежи што објавува душманка, одеднаш стана повеќе или помалку причината за моето постоење.

Ја запомнив секоја кривина на нејзиното тело и чувството да ја држам во неколку секунди кога ја повлеков и мене.

Без да кажам никакви зборови, го почувствував ова од неа ми поминува интензивна сексуална енергија.

Тоа беше како духовен оргазам. Едвај можев да дишам.

Можеше да ми понудиш избор помеѓу добивање на лотарија и физички блиски со Ди, а јас би го избрал второто.

6) Огромна мистерија

Обвивањето на сите овие симултани сензации беше силно чувство на мистерија.

Оваа жена која толку лесно ја отфрлив без да ја сретнам беше интригантна загатка.

Не ја познавав воопшто, но јас очајноСакав.

Се чувствував како некој што постигнал злато, па дури и сфатив дека нивото на мојот интерес може да биде гранично нездраво и опсесивно.

Таа е само човечко суштество, се потсетив себеси безброј пати во текот на следните денови додека размислував за неа.

Но, сложувалката остана...

Исто така види: 15 дефинитивни знаци дека сè уште ве сака (иако има девојка)

Ова чувство дека никогаш не би знаел навистина сè за неа дури и да го поминам целиот мој живот со неа.

И тоа неизмерно ме заинтригира.

7) Порака директно во моето срце

Уште една од работите што ги почувствував кога го гушнав мојот близнак пламен е вистинска вербална порака.

Не „слушнав“ точно глас, но имав телепатско чувство на зборови кои ми се влеваа, нешто како кога ненадејна свесност само те удира .

Оваа личност е посебна. Оваа личност е поврзана со вас. Оваа личност е твојата судбина.

Апсорбирањето на ова во исто време како и сите други чувства беше огромно.

Немав начин да видам како доаѓа, но моќта на врската беше непобитна .

Ди се вцрвува додека се откинав од прегратката.

Така беше.

Една недела подоцна излеговме на пијачка

Застанав на бирото на Ди неколку пати во наредните денови за да ја прашам како се чувствува.

На двајцата ни беше очигледно дека нешто големо се променило меѓу нас.

Кога ја прашав излезена на пијачка таа рече да без двоумење.

Нашата смисла за хумор, контакт со очите, чувствата што гиимаа еден со друг беа неверојатни, па дури и се отворив со неа дека ја мразам на почетокот.

Таа рече дека мислела дека сум картонски корпоративен кур кога ме видела низ канцеларијата на почетокот. и се смеевме за тоа колку може да бидат погрешни првите впечатоци.

Сè течеше оттаму и се поврзавме на ниво каков што досега не сум имал со никого.

Сфатив дека таа е мојот „близнак пламен Неколку месеци подоцна, еднаш бевме во сериозна врска.

Значи за тоа беше сето ова?

Бев подготвен да верувам во речиси сè по моќта на нашето здружување, и Ди ми кажа дека верувала дека сме биле заедно во минатиот живот.

Искрено, веројатно е во право.

Нашата врска и физички, емоционално и интелектуално беше неверојатна.

Потоа сето тоа стана премногу...

Така станав зависен од прегратки. Го допирав Ди секогаш кога можев. Дури и кога разговаравме, претпочитав да зборувам додека ја држам.

Кога првпат се бакнавме? Тоа е тема за цела друга статија, бидејќи практично имав срцев удар.

Од поинтимната страна...

Сексот беше исто како продолжување на постојаната блискост што ја имавме на секој начин .

Стана толку добро што всушност стана...премногу добро.

Во суштина, почнав да забележувам дека секогаш кога бев далеку од Ди се чувствував празно, нецелосно и изгубено.

Едвај можев да ги врзам чевлите без прво да го добијам мојот „Dee fix“. Јаспочна да се чувствува како наркоман.

Мразев дури и кога спиеше на другата страна од креветот подалеку од мене поради моето 'рчење. Се чувствував напуштено.

Ми беше симпатично на почетокот, но можев да видам дека таа исто така почна да ме смета премногу прилепена.

Шегата дека сум „зависник од Ди“ стана помалку шега и повеќе реалност.

Станувавме супер зависни. Ди беше во улога да ме „спаси“ со нејзината љубов и валидација, додека јас бев нејзиниот сладок тип на кој „и требаше“ за да биде среќна во животот.

Се чувствував како губитник.

Тогаш открив единствен човек на интернет по име Руда Ианде, кој беше некој вид шаман во Бразил.

Го слушнав терминот, но навистина не знаев што значи. Но, ова момче кажуваше работи кои навистина имаа смисла!

И тој беше брутално искрен и директен.

Го гледав неговото бесплатно видео за наоѓање вистинска љубов и интимност и толку многу работи ми кликнаа за ситуацијата помеѓу Ди и јас.

Сега разбрав што тргнало наопаку и можев да и пристапам на нашата врска на сосема нов начин.

Близначниот пламен гори посилно...

Земајќи ги лекциите што ги научив од бесплатниот мастер-клас, можев да имам сосема нов пристап кон љубовта кон Ди.

Прегратките станаа уште поексплозивни и неверојатни, но јас веќе го немав тој вид зависен желба како да умрам без нив.

Тоа се чувствуваше повеќе како дополнителен бонус на врвот на силата што ја чувствував внатре иљубовта што Ди избра да ја сподели со мене.

Нашите прегратки беа зрели, возбудливи, целосни и некако уште пореални и поосновни.

Она што го велам е...

Навистина она што го велам е да внимаваш кого гушкаш!

Едноставно никогаш не знаеш колку високо би можеле да летаат искрите...
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.