10 знаци дека ве отфрла затоа што е исплашен

10 знаци дека ве отфрла затоа што е исплашен
Billy Crawford

Кога ќе сретнете некој што навистина ви се допаѓа, вашиот мозок се возбудува и почнува да прави планови за иднината.

Јас бев во истата ситуација, бев навистина возбуден што конечно запознав некој одличен.

Тоа беше се додека не почна да ме турка...

Бев навистина тажен и збунет - дали направив нешто погрешно?

По многу истражување и обиди да стигнам до долниот дел од неговото однесување, сфатив дека тој всушност е само исплашен.

Не сакам да се чувствувате збунето како јас, па затоа ги запишав сите знаци дека некој ве отфрла затоа што се плашат:

Одрекување:

Пред да ви ги кажам знаците дека некој ве отфрла затоа што е исплашен, сакам да разберам една работа навистина брзо:

Сите овие знаци се знаци дека некој не е заинтересиран ако веднаш ги покаже овие знаци.

Меѓутоа, ако на почетокот навистина биле заинтересирани, а потоа наеднаш ги покажат овие знаци, тоа значи дека може да се исплаши и те оттурнува од страв.

Само сакав да ја разјаснам таа разлика, бидејќи ако некој ги покажува само овие знаци и ништо друго, тогаш треба веднаш да продолжиш - не му се допаѓаш.

1) Тој не сака да се сретне со твоите пријатели или семејството

Ако вие двајцата навистина го погодивте и бевте на иста страна, би очекувале тој да сака да ги запознае вашите пријатели и семејството навистина наскоро.

Но, ако тој ставана пример, тој може да избегне да одговори на какви било прашања.

Работата е во тоа што тој може да верува дека колку помалку знаете за него, толку е побезбедно за него.

Меѓутоа, ако навистина ви се допаѓа ова момче, време е да разговараме за тоа.

Гледате, ако тој се плаши од интимност, а вие не сте, тој веројатно ќе заврши да ве оттурне на крајот.

Значи, ако навистина сакате да бидете со некој кој е заинтересиран за врска со вас, време е да разговарате за иднината и интимноста.

И верувајте ми: водење на овие непријатни разговори е подобро отколку да се биде во врска со некој кој не сака еден со тебе!

Понекогаш, со отворено разговор со него, всушност можеш да го натераш да се отвори малку повеќе.

Работата е во тоа што ако му се допаѓаш и само исплашен, тогаш да бидеш искрен ќе биде добра работа.

Ако тој не е заинтересиран за тебе, ова може да го оддалечи.

Но, ако размислиш за тоа, ако тој не е заинтересиран за тебе, тогаш да го оттурнеш е веројатно најдоброто нешто што можеш да го направиш, за конечно да продолжиш понатаму!

8) Избегнува интимност со тебе

Ако избегнува каква било форма на интимност со вас, тоа може да биде затоа што тој не е заинтересиран за вас или затоа што се плаши да се зближи со вас.

Сепак, тоа може да значи и дека тој едноставно не е подготвен за сексуална врска.

Ако тој не е заинтересиран да има секс со вас, тој би можел да се исплаши дека тоа ќе го направитој е премногу ранлив.

Сега: момчето кое воопшто не е заинтересирано за романтична врска можеби нема да има никакви проблеми да се интимни со вас, тој само ќе ве гледа повеќе како фрлање.

Мошкото што навистина му се допаѓате, но се плаши од своите чувства, може да биде поневолно.

Поради тоа, ова може да биде одличен знак дека тој едноставно се плаши од своите чувства кон вас.

0>Сега: треба ли да ви кажам една тајна?

Кога бев во оваа ситуација, се чувствував навистина самосвесна. Мислев дека нешто не е во ред со мене и затоа тој не сакаше да биде со мене.

Тогаш мојот пријател ми рече да одам кај тренер за врски.

Исто така види: 10 големи совети за да останете пријатели кога сакате повеќе

Искрено, си помислив таа се шегуваше, на почетокот.

Зошто би одел кај тренер за врски ако сеуште не сум во официјална врска?

Но таа ми рече да го пробам и тоа тие би можеле да ми помогнат да ги идентификувам знаците и да најдам решение за мојот проблем.

Таа ми рече да одам на Херојот на односите, веб-локација каде што можам да разговарам со високо обучен тренер за врски преку Интернет.

Неволно, решив да се обидам. Мислам, што е најлошото што може да се случи, нели?

Работата е во тоа што тренерот со кој разговарав беше всушност супер љубезен и упатен.

Тие ја слушаа целата моја приказна и понудија совет овде и таму. На крајот, тие ми ги срушија знаците и ми објаснија што може да значи оваа ситуација.

Од нив ги научив сите овиезнаци дека тој е само исплашен и ме турка подалеку.

Но, тие не се фокусираа само на врската (или недостатокот од неа), тие зборуваа и за мојот однос со себе и зошто сакав работите да функционираат толку лошо со ова момче.

Искрено, се чувствував како променета личност по оваа мала сесија.

Не сум сигурен дали тренерот за односи би бил корисен во вашата конкретна ситуација, но можам само ти кажувам дека ми помогнаа неверојатно.

Можам само да ти ги препорачам!

Кликни овде за да започнеш.

9) Тој не покажува многу наклонетост

Ако се двоуми дали да ви покаже наклонетост или избегнува физичка интимност со вас, може да се плаши да не ви се приближи премногу.

Ако не е заинтересиран да се зближи со вас, можеби воопшто нема да ви покаже наклонетост.

Ако ви покажува наклонетост, но го прави тоа ретко, може да се плаши да не ви се приближи премногу.

Гледате, ова е особено точно ако порано ви покажуваше многу наклонетост, а потоа одеднаш престана.

Тоа обично е знак дека нешто се променило и тој не е сигурен како да се справи со тоа.

Повторно, освен ако не сте направиле нешто што би можело целосно да го исфрли, ова е прилично добар знак дека тој едноставно се плаши од своите чувства кон вас.

10) Тој започнува многу тепачки

Ако вие двајца не се согласувате за нешто и тој се кара со вас секој пат, тој ете оттурнува.

Гледаш, ако се обидува да те оттурне, ќе почне да се кара со тебе за мали прашања кои не се важни, па ќе му раскинеш.

Меѓутоа, ако тој има причина да не се согласува со вас и тој е само страстен за темата, тоа би можело да биде само различно мислење.

Работата е во тоа што луѓето кои се плашат од посветеност ќе се обидат сè да ве држи подалеку.

Ако вие двајцата не се согласувате за нешто и тој се кара со вас секој пат, тој ве оттурнува.

Зошто е исплашен?

Сега кога ги знаете сите овие различни знаци дека тој е исплашен и ве турка подалеку, можеби ќе се запрашате: зошто се плаши на прво место?

Мислам, ако и двајцата сте среќни, тогаш зошто би тоа е страшно за него?

Работата е во тоа што некои луѓе имаат страв од посветеност и во основа се плашат да направат погрешен избор и да завршат со погрешна личност.

Ако вие обрнете внимание, може да забележите дека е исплашен затоа што сака да ги држи отворени неговите опции.

Тој не сака да се посвети на врска со некој кој можеби не е вистинскиот за него.

0>Ако се обврзе на некого, ќе биде принуден да се откаже од сите негови други опции, а тоа е нешто што го плаши.

Но тоа не е секогаш причината.

Некои момци се исто така исплашени затоа што се плашат дека интимноста ќе ги направи ранливи.

Гледате, тојможеби поминал низ некоја траума во минатото како дете што го оставило да верува дека да сакаш некого не е безбедно.

Затоа се плаши да не се приближи премногу до тебе.

Од се разбира, оваа причина е поретка.

Ако се прашувате зошто вашиот маж ве оттурнува, запомнете дека најдобриот начин да ја откриете вистинската причина е да го прашате.

тој навистина се грижи за вас, тогаш тој ќе биде подготвен да ви каже како се чувствува и зошто се однесува на овој начин.

Ако не, тогаш е време да продолжите понатаму.

Зошто сте останувам?

Во ред, затоа го ставам овој дел овде од многу специфична причина:

Бидејќи би сакал да можев да прочитам вакво нешто кога бев во ваша ситуација.

Можеби не ви се допаѓа и можеби е непријатно, но сакам да се запрашате: зошто останувате со некој што ве отфрла?

Гледате, толку многу жени немаат проблемот веднаш да продолжи ако мажот не ги цени доволно или не се однесува со нив онака како што знае дека заслужуваат.

Но што е со тебе?

Дали остануваш со ова момче иако тој продолжува те оттурнува?

Зошто?

Дали е тоа затоа што мислиш дека тој може да се промени и да почне да се однесува подобро со тебе наскоро?

Или можеби е затоа што се плашиш да бидеш сам, а твојот страв од осаменост е поголем од стравот дека ќе те третираат лошо.

Или можеби тоа е затоа што длабоко во себе има дел од тебе којверувате дека заслужувате да ве третираат лошо?

Знам, ова може да биде навистина поттик за читање, но важно е да си ги поставите овие прашања.

Гледате, во мојата ситуација, тоа беше мешавина од сите овие причини.

И така, откако разговарав со тренер во Relationship Hero, сфатив дека најпроблематичната врска во мојот живот не беше со овој човек, туку со мене!

Вашата среќа никогаш не треба да биде на последно место.

Ако некој е подготвен да се однесува лошо со вас, тогаш време е да заминете.

Заслужувате да ве третираат со љубов и почит, а тоа е зошто сакам да знаеш дека има многу неверојатни мажи кои ќе се однесуваат со тебе онака како што заслужуваш.

Значи, ако овој човек продолжи да те турка, не ми е гајле дали е исплашен или само кретен, тој треба да разбере дека за да биде со тебе, треба правилно да се однесува со тебе.

Размисли малку: ако ја започнеш врската вака, дозволувајќи му да се однесува со тебе како глупости, што правиш мислиш дека ќе се случи 2 години по ред, или 5 години подоцна?

Тој ќе знае дека си толку очајна да бидеш со него што не ти е гајле како се однесува со тебе, па ќе продолжи да ги користи вие.

И тогаш ќе сфатите дека всушност сте во врска зависна од друга, каде што тој ја контролира вашата самопочит и вашата среќа.

Не дозволувајте ова да ви се случи на себе!

Заслужуваш подобро!

Го знам целото оваделот е малку суров, но работата е што не ја разбирав оваа вистина долго време и би сакал да ја знаев порано.

Што сега?

Немој сфатете ја оваа статија како знак дека на момчето не му се допаѓате, туку како знак дека е исплашен и дека му треба повеќе време пред да може да ви се отвори.

Најдоброто нешто што можете да го направите е да му дадете просторот и времето што му треба за да се чувствува удобно да се отвора пред вас.

Ако сакате да изградите долготрајна врска, треба да бидете трпеливи и да му дадете време што му е потребно да се отвори пред вас.

Ако забележите дека покажува неколку од овие знаци, обидете се да не го сфаќате тоа лично.

Кога ќе се чувствува доволно удобно да ви се отвори, ќе бидете посреќни бидејќи ќе знаете токму со што се занимаваш.

Меѓутоа, не му дозволувај ни тој да те користи.

Ако не ги исполнуваш твоите потреби во оваа врска, можеби е време да си заминеш нека биде и продолжи понатаму.

Не треба да ја компромитираш својата среќа за момчето да се чувствува удобно.

Секако, можеш да му дадеш малку време, но во одреден момент треба да знајте дека е време да се почитувате себеси.

го исклучува онолку долго колку што може, тој или не го чувствува тоа или се обидува да избегне да се сретне со нив што е можно подолго бидејќи знае дека ќе мора да смисли некој куцам изговор.

Ако постојано се обидува за да излезете од средбата со пријателите или семејството, тоа е црвено знаме.

Тој или не е заинтересиран за вас романтично или се обидува да ја избегне ситуацијата затоа што се плаши од чувствата кон вас и се обидува да ве оттурне.

Кога бев во ваша ситуација, бев толку возбуден што конечно ќе ги натерам сите што ги познавам да го запознаат.

Мислам, разбирливо е, нели?

Кога сте во љубовта, сакате да го споделите тоа со луѓето со кои сте најблиски во животот.

Но, тој постојано го одложуваше и постојано измислуваше изговори зошто не може да ги запознае.

Навистина ме растажи затоа што мислев дека сме на иста страна, но сега сфаќам дека тој само се обидуваше да ја избегне ситуацијата.

Работата е што средбата со семејството е прилично голема работа.

Ако момчето има некаков вид страв од посветеност, тоа може да го натера да трча по ридовите.

Размислете за тоа: кога ќе го сретнете семејството, тоа е некако официјално, сега сте Запознавање.

Тоа е во основа следниот чекор во врската, а ако тој навистина не го чувствува тоа, ова може да биде знак дека сака да ве оттурне.

Мој совет во оваа ситуација?

Дајте му малку време.

Ако единствениот знак дека е исплашен е дека тојсè уште не сака да се сретне со вашето семејство, а потоа само зафатете ги работите малку побавно и видете што ќе се случи.

Понекогаш, чекањето уште неколку недели може да биде доволно за навистина да покаже дали тој е за вас или не .

Ако сè уште не сака да се сретне со вашето семејство, тогаш можете да бидете сигурни дека се плаши од чувствата кон вас и дека сака да ве оттурне.

2) Тој постојано има изговори за да не се дружите

Кога му се допаѓате на момчето, тој сака да поминува што повеќе време со вас, но ако се обидувате да се дружите, но тој секогаш има изговор зошто не може направи го тоа, тоа е класичен знак дека те отфрла.

Ова е особено точно ако, во минатото, тој постојано бараше од тебе да се дружиш.

Гледаш, освен ако нешто се случило и сте го натерале да не ви се допаѓаат во еден ден, тоа е неонски знак дека се плаши од своите чувства.

Тоа е како да се обидува да ве оттурне пред да можете да го оттурнете.

Меѓутоа, не грижете се, постои начин да откриете дали е така.

Ако го замолите да се дружи, а тој ви каже не, обидете се повторно да го прашате за неколку дена .

Ако тој секогаш дава куци причини зошто не може да се дружи со вас, тој се обидува да ја забави врската без да ги повреди вашите чувства. Па, тој би сакал да поминува што повеќе време со вас.

Исто така види: „Зошто не можам да се лежам? - 16 совети ако сте вие

Сепак, ако се обидува да ги забави работите и да избегнепоминувајќи време со вас, или не го чувствува тоа или е исплашен и се обидува да купи малку време.

Мој совет?

Обидете се да не го сфаќате лично и само да се забавувате сами.

Млад си, не ти треба момче во животот!

А ако се врати, одлично! Ако не, не се поти! Има многу риби во морето.

Да му се даде малку простор, исто така, може да му сигнализира дека треба да одлучи сега - дали ќе дозволи неговиот страв да му пречи или ќе престане да биде сакаш и да бидам со тебе?

3) Секогаш е зафатен кога се обидуваш да планираш состаноци

Ако е секогаш зафатен секогаш кога се обидуваш да планираш состанок, тоа може да биде затоа што е навистина зафатен или затоа што тој едноставно не сака да поминува време со вас.

Ако не е зафатен, но секогаш има изговор зошто не може да се дружи со вас, можеби е дека не е заинтересиран за вас или дека е се обидува да ги успори работите за да купи време.

Ако изгледа дека е навистина зафатен, но вие сè уште се залагате за состанок, можеби му се допаѓате, но е премногу срамежлив да излезе и да го каже тоа.

Гледате, работата е во тоа што ако мажот е зафатен со вас, но е навистина зафатен поради работата, тој ќе ве извести.

Ќе биде искрен со вас и ќе ви каже дека е зафатен или дека може не се дружете затоа што има работа.

Ако мажот е искрено зафатен, ќе одвои време за вас или ќе направи се што е во негова моќ за да ве извести дека би сакал, но не може.

Со оглед наФактот дека ја читате оваа статија, ќе продолжам и ќе претпоставам дека овој човек навистина не ви покажува јасни знаци дека му се допаѓате.

Во овој случај – дали некогаш постапил поинаку во минатото ?

Секогаш постои можност тој навистина да е само зафатен и да не комуницира доволно добро.

Или работи на голем проект на работа или има многу други работи во тек во неговиот живот што го спречуваат да те види.

Ако е така, би рекол дека е во ред да се вознемируваш, но навистина не можеш да направиш многу за тоа.

Но, ако тој сега ве третира сосема поинаку од претходно, тоа може да биде знак дека ве туркаат.

Кога бев на ваша кожа, не знаев што да правам.

Зошто оваа неверојатна врска одеднаш се претвори во огромен кошмар?

Најдов одговор на ова прашање, верувале или не!

Се е поврзано со тоа како се чувствуваш за себе и каков однос имаш со себе.

Знам, звучи малку глупо и како клише, но кога се чувствував огорчено, решив да гледам бесплатно видео од шаманот Руда Ианд.

Тој објасни како всушност се самосаботирав во мојот љубовен живот без воопшто да го сфатам тоа!

Одеднаш се чинеше дека има толку многу смисла. Имав видено шема со моите минати партнери, а неговото видео навистина ми се чинеше дека ги спои деловите од сложувалката.

Јас сумнема да ви кажам дека сè уште не бев повреден поради тоа што се случува со овој човек, но барем сега разбрав малку повеќе за тоа што се случи и како можам да ја вратам мојата лична моќ.

Искрено, јас не знам дали ќе ти помогне исто колку што ми помогна мене, но видеото е бесплатно и дефинитивно не може да боли, нели?

Кликнете овде за да го погледнете бесплатното видео.

4) Тој е неверојатно незаинтересиран кога сте заедно

Ако е неверојатно разврзан кога вие двајца сте заедно, тоа може да значи дека или не е заинтересиран за вас или дека е навистина, навистина срамежлив и не знае како да се изрази.

Ако е навистина срамежлив, подобро е да го оставите да оди со неговото темпо отколку да го турнете во ситуација кога ќе се чувствува уште понепријатно.

Но, ако е не е срамежлив, но сепак е отпуштен, или не е заинтересиран или се обидува да ги забави работите за да има изговор да раскине со вас.

Гледате, кога јас беше токму во оваа ситуација, момчето со кое излегував изгледаше толку далечно кога и да бидеме заедно.

Го прашав што се случува и тој рече дека едноставно не е сигурен дали добро се совпаѓаме и дека му треба малку време да размисли.

Бев повреден, но разбрав.

Но тогаш сфатив дека кога сме заедно, тој никогаш нема да ми зборува за својот живот, надежите и соништата или што било друго што има врска со самиот себе.

Ова беше нашиот проблем: јас бевзаинтересиран за него, но во исто време се чинеше дека не се грижи за мене!

Кога го прашав зошто се чини дека е така, тој ми рече дека тоа е затоа што не бил користен да зборува за себе и да ги изразува своите чувства.

И така, наместо да се обидувам да го натерам во ситуација во која се чувствува непријатно (или дури и целосно да се откаже од врската), решив да се фокусирам повеќе на себе.

Работата е во тоа што не можете да натерате некого да се отвори.

Ако момчето одеднаш се разоткрие кога сте заедно, тоа е главен знак дека тој се плаши од вашата врска и се обидува да ве оддалечи.

5) Изгледа дека е откачен кога зборувате за иднината

Ако се обидете да разговарате со него за вашата заедничка иднина и тој изгледа неверојатно откачен, вие „Веројатно удрил во нешто од што навистина се плаши.

Ако секогаш избегнува да зборува за иднината или го затвора разговорот, можеби е премногу исплашен да размислува за иднината или можеби нема да биде вложен во врската.

Гледате, иднината е прилично застрашувачка тема, особено за луѓето кои се плашат од посветеност.

Кога ќе ја споменете иднината, тој може да се чувствува како да се обидувате да „ заробете го“ во врска.

Ако изгледа дека е откачен, најдобро е да се повлечете и да му дадете до знаење дека не се обидувате ништо да му наметнете.

Многу е подобро отколку да влезете во голема борбаили раскинување со него поради нешто што можело да се избегне.

Меѓутоа, ако тој никогаш не сака да зборува за иднината со вас, можеби е време и вие да оцените што сакате и што ви треба надвор од врска.

Мислам сигурно, можеш да му дадеш малку време на некого, ако тоа му треба, но во реалноста, сакаш маж кој целосно ќе ти се посвети без сомнение, нели?

Знам дека го направив тоа, така што кога момчето со кое излегував постојано избегнуваше да зборува за иднината, јас бев прилично над неа.

Знаев дека за да бидам вистински среќен, ми треба некој кој е целосно инвестираше во врската.

Затоа, кога избегна да зборува за иднината со мене, сфатив дека нема да се промени и дека не е вистинската личност за мене.

6 ) Тој истакнува дека не бара врска

Ако сте заинтересирани за врска и тој ве отфрла, тоа е негов начин да каже дека не е заинтересиран за врска со вас.

Но, ако каже дека не бара врска, тој се обидува да излезе од ситуацијата што е можно почисто.

Сега: момчето кое вели дека не бара врска е или А) да ви ја каже вистината или

Б) да се плаши да не му се посвети на некого, па се обидува да се убеди себеси дека не сака врска.

Ако е А), веројатно сте подобро е само да продолжиш и да најдеш некој што ебарате врска.

Меѓутоа, ако е Б), можеби ќе можете да му помогнете поради стравот од посветеност и да му покажете дека може да има одличен однос со вас.

Но, ако продолжи да избегнува да зборува за иднината со вас или да каже дека не бара врска, веројатно е време да продолжите понатаму.

Работата е дали сакате да бидете со некој што не не сакате да бидам во врска со вас?

И ако е така, зошто е тоа?

Вистински да си ги поставите овие прашања ќе ви помогне да ја донесете вистинската одлука за себе на долг рок ... тој е подготвен да излезе со вас токму сега, ако не сака да ви се посвети или да зборува за иднината со вас, тој не е некој со кој сакате да бидете на долг рок.

7 ) Дава нејасни одговори кога му поставувате прашања

Ако постојано дава нејасни одговори кога му поставувате прашања, тоа може да значи дека не е заинтересиран за вас или дека се обидува да ги избегне прашањата и да го затвори разговорот .

Ако поставувате јасни прашања, а тој се обидува да избегне да одговори на нив, тоа е знак дека може да се плаши од интимност и да ве оттурне.

Гледате, кога момчето е навистина се плаши од интензитетот на врската, за
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.