10 знаци за загриженост ако вашиот сопруг е премногу пријателски настроен со колешката

10 знаци за загриженост ако вашиот сопруг е премногу пријателски настроен со колешката
Billy Crawford

Вообичаено е да се види како вашиот сопружник поминува многу време со своите колеги надвор од работното време, нели?

Во денешниот свет, границите помеѓу работата и личниот живот имаат тенденција да бидат нејасни.

Меѓутоа, вообичаено е сопругите да бидат љубоморни на луѓето со кои работат нивните сопрузи. И верувам дека имаат причина!

Верувале или не, околу 40% од вработените имаат колеги кои имале афери на работа. И тоа е навистина огромна бројка!

Ако и вие се сомневате дека вашиот сопруг е премногу пријателски>1) Вашиот сопруг е таинствен за неговиот работен живот

Дали вашиот сопруг неодамна стана таинствен за неговиот работен живот? Или избегнува да зборува за своите соработници или за неговата работа воопшто?

Само размислете за тоа.

Можеби вашиот сопруг е само зафатен на работа и сака да поминува повеќе време со вас. Или можеби тој се држи на дистанца од вас со причина.

Во секој случај, природно е да се грижите за оваа ненадејна промена во неговото однесување.

Зошто?

Бидејќи таинството во врска со неговиот работен живот е еден од знаците дека вашиот сопруг можеби има афера со колега.

Мислам, ако ништо не се случува, тогаш зошто да го крие тоа од вас?

Затоа го сметам за црвено знаме!

Значи, еве ја работата:

Ако вашиот сопруг е исто такатвојот сопруг не прави ништо за да те расположи кога работите стануваат тешки, тогаш ова е нешто што може да биде огромно црвено знаме за тебе!

9) Тој не прави никакви напори да направи да се чувствуваш подобро

Сакате да знаете што е уште полошо од тоа да бидете рамнодушни кон вас и вашата врска?

Воопшто не вложувате напори за да се чувствувате подобро!

Не велам тоа треба да заборави на својата работа и да направи се за да ви помогне да се чувствувате подобро. Мислам, не е секогаш можно, а такво нешто не можеш да бараш ниту од сопругот.

Покрај тоа, има и мажи кои велат дека ги сакаат своите жени, но не го покажуваат тоа.

Меѓутоа, има и мажи кои велат дека ги сакаат своите жени, но не зборуваат за тоа.

И има едно нешто што сите овие мажи го имаат заедничко: тие не вложуваат никаков напор да направат нивните сопруги да се чувствуваат подобро кога работите стануваат тешки.

И мислам дека ова е дефинитивно нешто на што треба да обрнете внимание!

Бидејќи ако вашиот сопруг не направи ништо за да ве расположи кога работите стануваат тешки, тогаш ова е нешто што може да биде огромно црвено знаме за вас!

И што би било уште полошо овде е ако тој воопшто не направи ништо...

Гледате, сигурен сум дека многу жени ќе можат да се поврзат со оваа точка. Затоа што ако вашиот сопруг воопшто не се труди да ве расположи кога работите стануваат тешки, тогаш тоа понекогаш може да биде знак за навредаврска!

Исто така види: Внатрешно заздравување на детето: 12 изненадувачки моќни вежби

А ако не му е гајле за тоа како се чувствувате и за тоа како продолжува вашиот живот, тогаш ова може да биде еден од знаците за кои треба да се грижите! Затоа што овде зборуваме за маж кој воопшто нема почит кон жените...

Па зошто би ве почитувал?

Само обрнете внимание овде затоа што ако вашиот сопруг престане да се обидува да ве натера се чувствувам подобро и станал премногу пријателски настроен со колега, тоа може да биде уште едно црвено знаме за вашата врска.

10) Тој останува доцна на работа поголемиот дел од времето

И дозволете ми да го претставам финалето знак, кој е веројатно и најчестиот кога станува збор за работното неверство.

Кога мажите остануваат доцна на работа, тие обично имаат тенденција да ги избегнуваат своите сопруги. Тие се чувствуваат удобно на работа поради некој друг.

И затоа не чувствуваат потреба веднаш да се вратат дома. Тие само остануваат на работа, а ја напуштаат канцеларијата откако ќе им заврши смената.

Не сакаат да си одат дома затоа што претпочитаат да бидат со некој друг наместо со својата сопруга!

Така , ако вашиот сопруг останува доцна на работа поголемиот дел од времето, тоа може да значи дека поминува повеќе време со некој друг освен вас, или може да значи дека треба да бидете загрижени за вашата врска!

Ова е знак дека вашиот сопруг повеќе не е заинтересиран за вас, а неговиот пријателски однос кон колегата може да биде знак дека тој се обидува да ве избегне.

Можеби и вашиот сопругблизок со неговата колешка, што не е добро за вашиот брак.

Зошто?

Бидејќи мажите обично не доцнат на работа за да ги избегнат своите сакани сопруги кои ги чекаат дома.

Се разбира, тие можеби го прават ова затоа што всушност се премногу зафатени на работа, но тогаш зошто ги избегнува вашите прашања за работата кога има шанса?

Само размислете за тоа и ако нема ништо што може да го рационализира неговото однесување од ваша перспектива, тогаш веројатно е вистинско време да почнете да се грижите за вашиот брак.

Може ли оженет маж да биде пријател со колешка?

Сега откако ќе ги разгледате сите овие знаци за да се грижите дали вашиот сопруг е премногу пријателски настроен со колешката на работа, можеби се прашувате дали е можно некогаш мажот да биде пријател со колешка на работа.

Одговорот е да , а за мажите е сосема здраво да имаат пријатели на работа. Без разлика на полот, мажите обично сакаат да имаат пријатели на работа.

Но, ако забележите дека однесувањето на вашиот сопруг кон колешката е променето, тогаш тоа може да биде знак дека тој ве изневерува.

Мислам, неговите пријатели треба да ја почитуваат вашата врска, без разлика дали се машки или женски. Ако тоа е она што го чувствувате, тогаш нема за што да се грижите.

Но, ако вашиот сопруг е премногу пријателски настроен со својата колешка и повеќето од овие знаци се присутни, тогаш тоа може да значи нешто лошо за вашата врска.

Ова е причината зошто јасВи предлагаме да обрнете внимание и да се обидете да откриете зошто вашиот сопруг почнал да биде толку пријателски настроен со оваа колешка и колку време поминуваат заедно на работа.

Една работа за која сум потполно сигурен е дека пред да почнете да се грижите за вашата врска, треба да одредите што всушност се случува.

Можеби тоа е едноставно пријателство со колега и вие сте да не се стресувате за ништо додека вашиот сопруг е целосно искрен и лојален кон вас.

Затоа, размислете за тоа пред да прескокнете каква било одлука.

Последни зборови

Се надевам дека овие знаци ќе ви помогнат подобро да го разберете однесувањето на вашиот сопруг и ќе ви помогнат да сфатите што всушност значи неговото пријателство со колешката за вашата врска.

Се разбира, секој маж може да се однесува поинаку, но ова се некои од најпознатите вообичаени знаци и однесувања кога станува збор за неверство на работа.

Затоа, внимавајте на овие знаци и ако забележите некој од нив во вашата врска, тогаш треба да направите нешто во врска со тоа. Во спротивно, може да има проблеми во вашата врска.

пријателски настроен со колега, тогаш можеби крие нешто од вас.

Твојот сопруг можеби поминува премногу време со некој што не треба. Можеби нешто кријат од вас! Ако вашиот сопруг е близок со колега, тој може да биде привлечен кон таа личност.

Но, знаете што?

Треба да обрнете внимание и на она што тој не ви го кажува за оваа врска.

Ако има нешто што тој не сака да го сподели со вас, тогаш мора да има причина зошто. Што ако тоа е целосно поврзано со неговата работа? Можеби нешто доверливо или тешко да се објасни?

Само обидете се да ги откриете причините зошто тој е толку таинствен, но не заборавајте дека можеби има нешто повеќе во ова пријателство отколку што се гледа.

2>2) Избегнува да зборува за своите колеги

Еден од знаците дека таинството за својата работа може да значи дека вашиот сопруг има афера со колега е кога избегнува да зборува за своите колеги.

Можеби на вашиот сопруг одеднаш му било непријатно да разговара со вас за своите соработници. И почнувате да се прашувате зошто, нели?

Па, еве ја работата:

Статистиката за канцелариската романса е ужасна! Всушност, повеќе од половина од вработените признале дека имале романси во канцеларијата. И тоа е и покрај политиките на компанијата кога станува збор за канцелариски романси!

Зошто го велам ова?

Бидејќи вие имате право даразговарајте со вашиот сопруг за неговиот канцелариски живот. И ако избегнува да зборува за своите колеги од работа, ова може да биде знак дека нешто крие.

Може да има причина зошто на вашиот сопруг не му е удобно да зборува за своите колеги. Можеби премногу се зближил со една од нив? Или можеби тој чуваше тајна од вас?

Во секој случај, ако вашиот сопруг избегнува да зборува за своите колеги од работа, ова е дефинитивно нешто на што треба да обрнете внимание!

Како можете да проверете дали ова навистина се случува?

Кога ќе го прашате за неговите соработници, дали тој има тенденција да ја избегнува темата?

Дали кажува работи како „Немам време за ова!“ Или „Јас сум премногу зафатен за ова!“?

Дали тој остава впечаток дека не сака да го мачат овие прашања?

Ако е така, тогаш е време да се грижите !

3) Тој зборува премногу за своите соработници

Погодете што?

Иако да се биде таинствен за неговиот работен живот е знак дека вашиот сопруг може да има афера со колега, а премногу зборување за неговите колеги од работа е исто така знак за нешто мрзливо!

Знам дека ова звучи збунувачки, но тоа е вистината!

Причината зошто тоа се случува е тоа што тој станал премногу пријателски настроен со својата колешка. Така, тој природно сака да сподели сè што знае со вас. Но, тука има проблем.

Фактот дека тој премногу зборува за своите соработници може да биде затоа што тојобидувајќи се да ви го одвлече вниманието од нешто друго што можеби се случува.

Значи, ако вашиот сопруг премногу зборува за своите колеги од работа, ова е дефинитивно нешто на што треба да обрнете внимание!

Како може проверувате дали ова навистина се случува?

Кога ќе го прашате за неговите соработници, дали тој има тенденција да продолжува и понатаму за нив? Или тој вели работи како „Навистина сум возбуден што работам со нови луѓе!“?

Дали остава впечаток дека сака да ви каже повеќе од она што треба да го знаете?

Ако е така, тогаш е време да се грижиш!

Ако е така и со тебе, веројатно ќе почнеш да се прашуваш: како можеш со сигурност да знаеш дека е премногу?

Верувам дека за да разберете дали нешто навистина се случува или тоа е само случајност, треба да ги погледнете деталите од сосема поинаква перспектива.

И за да го направите тоа, ова бесплатно видео може да биде корисно . Во овој мастерклас за врски, познатиот шаман Руда Ианде ги споделува своите идеи за љубовта и интимноста и ни помага да изградиме задоволувачка врска.

Значи, ако сте уморни од сомнежите и фрустрирачкиот однос што го имате со вашиот сопруг , ќе ви оставам линк:

Кликнете овде за да го погледнете бесплатното видео.

4) Тој постојано ви кажува колку е одлична во нејзината работа

Ова е исто така поврзано со претходната точка.

Дали вашиот сопруг има една конкретна колешка која јасекогаш зборува за?

Исто така види: 11 психолошки знаци дека некому му недостасувате

Па, сигурен сум дека сте го слушнале ова претходно. И, исто така, сигурен сум дека оваа ќе биде огромно црвено знаме за вас!

Но она што е интересно овде е што вашиот сопруг зборува за неа, а не обратно.

0>Значи, тој е оној кој зборува најмногу, а не таа. И ова му дава одлична можност да изгради некаков однос со вас без да мора да го спомне нејзиното име.

Мислам, што би помислиле ако вашиот сопруг почне да зборува за својот машки колега? Дали би било нешто чудно? Или би било нешто нормално? Или можеби дури и нешто сомнително?

Едно е сигурно: не е природно да се зборува за колешка толку многу, и дефинитивно не е нормално да се прави тоа.

Но, тој продолжува да ти кажам колку е одлична во својата работа и како е „најдобриот вработен што некогаш го имале.“

Да, не негирам дека можеби е и најдобрата вработена што некогаш ја имале . Но, тоа е исто така еден од знаците за грижа за тоа дали вашиот сопруг е премногу пријателски настроен со колешката.

Затоа, обидете се да поставувате прашања за неа, длабоко вклучете се во разговорот и обидете се да дознаете повеќе за неа .

Бидејќи на крајот од денот, тоа е она што навистина го сакате, нели?

5) Вашиот сопруг станува одбранбен кога прашувате за неговиот колега

Во ред, можете лесно да му поставувате прашања на сопругот за неговата колешка иработните искуства воопшто. Но, што ако тој се одбрани кога го правите тоа?

Ова е огромно црвено знаме!

И тоа е уште еден знак дека вашиот сопруг е премногу пријателски настроен со својата колешка.

Сега, не велам дека треба да го испрашувате и да го прашувате за секој негов потег.

Но, сепак, важно е да можете да поставувате прашања од време на време. И ако тој станува одбранбен секогаш кога го правите тоа, тогаш дефинитивно нешто не е во ред овде!

Зошто сум толку сигурен?

Па, ако вашиот сопруг е премногу пријателски настроен со колешката, и ќе го прашате за неговиот колега, тогаш тој се брани и почнува да ве игнорира, тогаш можеби нешто се случува помеѓу него и колегата.

Една од причините зошто можеби се обидува да ве избегне е затоа што тој не сака да зборува за неговите прашања на работа со вас.

Бидејќи лесно ќе забележите дека нешто се случува помеѓу него и колегата.

И веројатно не е нешто добро .

6) Тој секогаш зборува лошо за неговата моментална работа и се чини дека тоа многу му пречи

Сакате да знаете каков е одбрамбениот механизам на вашиот сопруг секогаш кога ќе стане премногу пријателски настроен со колегата?

Да почне да зборува лошо за неговата моментална работа. Толку едноставно.

Ако вашиот сопруг е премногу пријателски настроен со колегата и тој постојано зборува за својата работа и за тоа како многу му пречи, тогаш можеби нешто се случува помеѓутој и колегата на работа.

И тоа не е добар знак! Затоа што шансите се дека нешто се случува.

Вистината е дека негативното зборување за работи за кои всушност сме возбудени е еден од одбранбените механизми на егото. Тоа се случува кога се обидуваме да ги рационализираме нашите позитивни чувства и да ги претвориме во негативни.

Ова е причината зошто често гледаме луѓе кои се премногу пријателски расположени со своите соработници или пријатели и секогаш зборуваат лошо за нивната моментална работа или студира.

Добар пример за ова е кога личноста постојано зборува негативно за својата моментална работа и се чини дека тоа многу му пречи. Ова е знак дека тој се обидува да ги претвори своите позитивни чувства во негативни.

И погодете што?

Токму вака можете да го објасните премногу негативниот став на вашиот сопруг за неговата работа.

Тој само се обидува да го рационализира своето пријателско однесување со колегата и да не се чувствува лошо секогаш кога е со вас.

Затоа, обидете се да бидете внимателни со овој знак бидејќи често укажува дека нешто се случува помеѓу него и колегата.

7) Се чувствувате игнорирано од вашиот сопруг

Другата страна на фактот дека тој има позитивен став кон својата колешка е тоа што тој едноставно ве игнорира.

Тој те избегнува по секоја цена!

Звучи познато?

Да ти покажам како функционира.

Ако твојот сопруг е премногу пријателски настроен со колешката, тогаш можеби се обидува да ве избегнезатоа што не сака да биде околу вас додека се занимава со неговите прашања поврзани со работата.

Резултатот?

Се чувствувате игнорирано, а тоа ве прави лути и вознемирени. И јас целосно ја добивам твојата фрустрација затоа што да бидеш игнориран од твојот сопруг не е нешто што некој друг го заслужува.

И ти не заслужуваш да те избегнуваат и игнорираат! постави прашање пред да продолжиме понатаму.

Дали мислиш дека не заслужуваш ваков став од твојот сопруг? Или можеби се обвинувате себеси што го осудувате и се сомневате во неговото однесување.

Ако се сомневате во себе, тогаш знам нешто што може да помогне. Неодамна прочитав инспиративна е-книга наречена „Манифестирање љубов: Како да ја ослободите супермоќта што е длабоко во вас“.

Во оваа книга, авторката Тифани Мекги објаснува како да се влезе во патувањето на манифестацијата.

Но, да бидам искрен, тоа не е нешто што ме инспирираше. Наместо тоа, бев фасциниран од нејзините идеи за самопочит и олицетворение на љубовта што ја заслужувате.

Значи, ако се чувствувате игнорирано од вашиот сопруг и се осудувате себеси затоа што сте загрижени за неговиот однос кон колешката , читањето на оваа книга може да ви помогне да сфатите дека всушност заслужувате да добивате љубов од другите!

8) Тој неодамна стана рамнодушен кон вас и вашата врска

Во ред, да те игнорирам е една работа, но целосно да те затворам надвор и да не се грижиш за тоавашата врска е друга.

А ако тој ве исклучува, тогаш тоа може да биде знак за неговите чувства кон вас или може да биде знак дека тој ја игнорира вашата врска.

Гледате. , тоа што е рамнодушен кон вас додека сеуште е во добро расположение, генерално, може да биде знак дека се обидува да ве избегне затоа што не сака да зборува за проблемите во врската со вас.

Со едноставни зборови , ако вашиот сопруг е премногу пријателски настроен со колегата, тој можеби се обидува да ве избегне затоа што не сака да разговара со вас за неговите прашања поврзани со работата.

Неговите чувства кон вас повеќе не се исти како што беа порано. Затоа тој повеќе не се грижи за вашата врска. Тој едноставно веќе не е заинтересиран за тебе.

И ова е она што се случува, се обложувам дека вашиот сопруг не е толку приврзан како порано.

Па, дали сте забележале дека вашиот сопруг не е толку љубезен кон тебе како порано? Дали сè уште ве бакнува или ве гушка јавно? Или тој сè уште те држи за рака кога излегуваш?

Ако одговорот е не, тогаш постои можност вашиот сопруг да нашол некој друг и да не е приврзан кон вас затоа што неговото внимание е фокусирано на друга личност.

И знаете што е повеќе?

Ниту тој не се труди да се чувствувате подобро.

И мислам дека ова е дефинитивно нешто на што треба да обрнете внимание!

Бидејќи ако
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.