11 духовни знаци дека некому му недостасувате

11 духовни знаци дека некому му недостасувате
Billy Crawford

Дали некого ужасно ви недостасува во моментов?

Чувството на копнеж може да биде толку интензивно што често го чувствуваат и личноста што ја пропушта и тој што ја пропушта.

Но, како може навистина знаеш дали некому му недостасуваш?

На кои духовни знаци треба да внимаваш?

Токму во тоа ќе ти помогнам. Откако ќе научите за главните духовни знаци на кои треба да внимавате, ќе можете веднаш да забележите знаци, па дури и ќе ја олесните вашата духовна повторна врска со таа личност.

11 духовни знаци дека некому му недостасувате

1) Специјалната личност се појавува во вашите соништа

Соништата носат многу информации и моќ.

Дури се покажа, со повеќе од анегдотски докази, дека странците можат да го споделат точниот истиот сон.

Постојат вообичаени симболи и теми кои се појавуваат во соништата одново и одново.

Исто така види: Брутална критика на Естер Хикс и законот на привлечност

На пример, концептот на сонот „паѓаат заби“ е нешто што се споделува помеѓу повеќе култури и генерации. Тоа може да значи дека се случува голема промена во нечиј живот.

Научниците сè уште не се сигурни зошто луѓето имаат исти типови на соништа низ културите и ширум светот.

Соништата отсекогаш биле мистичен извор за водство, просветлување и јасност.

Соништата се прозорец во нашата потсвест.

Тие можат да ни помогнат да се поврземе со нашето вистинско јас, а за возврат, еден со друг .

Соништата сесобра двајца луѓе, туркајќи ја повторното поврзување, сето тоа со помош на потполно странец.

Нема крај на поврзаноста што ја имаме со луѓето и работите околу нас.

Задржете остри внимавајте на знаци од секаков вид. Никогаш не знаеш, наскоро ќе ги имаш најјасните знаци дека некому му недостигаш, токму пред тебе.

11) Неверојатни мисли за нив

Ако не не размислував за некого за месеци или години, и тој одеднаш ќе ти падне на ум. , дури во следниот момент да сфатите колку е чудно да се има таа мисла.

Или името на некоја личност одеднаш ќе ви го исполни хедспејсот. Можеби ќе го видите нивното лице, или нешто што ве потсетува на нив, и тие ќе бидат во вашите мисли следните денови или недели.

Слично како промените во расположението, се чувствува речиси како овие мисли да доаѓаат однадвор од себе. Речиси како да ги примате, наместо да ги имате.

Ова најверојатно е затоа што на таа личност и недостасувате во последно време, размислува за вас и потсвесно ви вика. Можеби тие сонувале за вас.

Добрата вест е оваа:

Колку повеќе размислувате за нив, толку посилно ќе имате и двајцата еден кон друг. Ова ќе ја зголеми веројатноста дека ќе можетеповторно поврзете се, можеби дури и порано отколку што мислите.

Но, тука се поставува прашањето,

Дури и ако некому му недостасувате, дали сте подготвени повторно да се поврзете со него?

Размисливте ли што тргна наопаку во врската?

Премногу често бркаме идеализирана слика за некого и градиме очекувања кои гарантирано ќе бидат изневерени.

Премногу често паѓаме во козависни улоги на спасител и жртва за да се обидеме да го „поправиме“ нашиот партнер, за да завршиме во мизерна, горчлива рутина.

Премногу често, ние сме на несигурна почва со сопственото јас и тоа се пренесува во токсични врски кои стануваат пекол на земјата.

Учењата на Руда ми покажаа сосема нова перспектива.

Додека гледав, почувствував дека некој првпат ги разбира моите борби да најдам љубов - и конечно понуди вистинско, практично решение зошто толку многу ми недостигам и зависам од другите за мојата среќа.

Ако завршивте со незадоволителното состанување, празните врски, фрустрирачките врски и вашите надежи постојано и одново паѓаат, тогаш ова е порака што треба да ја слушнете.

Кликнете овде за да го гледате бесплатното видео .

Што да направите следно

Дешифрирањето дали некој ви недостасува или не може да ви помогне да преземете нешто.

Откако ќе ги знаете знаците на кои треба да внимавате, можете да започнете за да разберете дали некој сака повторно да се поврзе со вас.

Запомнете, дека мислите стануваат дела, така штоповторното поврзување можеби ќе дојде порано отколку што мислите.

Но, ова е исто така нешто за кое можете да преземете одговорност.

Ако некој многу ви недостига или ви паѓа на ум, имате момент за размислување за тоа како се чувствувате и што може да значи за вас. На пример:

  • Дали жалите за нешто што можеби сте го кажале или дали тоа ги оддалечило?
  • Дали има нешто во вашиот живот што сметате дека недостасува?
  • Дали ги пренесувате вашите мисли јасно, искрено и отворено?
  • Дали сте во можност да се поврзете со луѓето околу вас?
  • Дали ги оттурнувате луѓето и потоа се каете за нивното отсуство?

Забележувањето дека некој можеби ви недостасува може да биде знак дека треба повеќе да погледнете во себе и да ги погледнете деловите од себе кои би можеле да ги зближат оние што ги сакате.

Без разлика дали повторно ќе се поврзете со личност или не, тоа може да биде знак дека треба да работите на разбирање себеси и поблиску како се поврзувате со другите.

Луѓето ретко се сеќаваат што правите или кажувате, но секогаш се сеќаваат како ги правите да се чувствуваат .

Како навистина се однесувате со луѓето околу вас?

Што е уште поважно, како се однесувате кон себе во вашите врски?

Продолжете да ги гледате знаците што може да се појават во твојот живот. Внимавајте. На луѓето може да им недостигаме. И можеби е време да посегнете за да разберете зошто.

Но не заборавајте да ги користите и како моменти на лична рефлексијаи раст.

Запрашајте се: Каква личност сакате да бидете? Каков вид на личност ќе ви недостига?

Како да ја подобрите вашата харизма

Ако се прашувате дали на некој духовно му недостасувате, имате два избора.

За од една страна, можете да почекате да се соберат и да направат потег.

Од друга страна, има некои работи што можете да ги направите токму сега за да ја развиете вашата харизма и да ја подобрите вашата аура.

Можете да станете личност која е толку магнетна што луѓето едноставно мора да бидат околу вас.

Како се однесувате кон себе? И да комуницирате со другите во текот на денот?

Кога се однесувате добро и со љубов и почит кон себе, тоа се одразува на многу области од вашиот живот. И кога добро се однесувате и со другите, тоа зрачи нанадвор за да влијае на луѓето околу вас.

Колку повеќе луѓето се чувствуваат сакано и разбрано, толку повеќе ќе сакаат да бидат околу нас. Ние не цртаме само од внатре во нас; ние, исто така, црпиме од нашата околина.

Со сето ова, еве три едноставни совети кои ќе ви помогнат да ја изградите вашата харизма и да имате повеќе вибрации секогаш кога сте во близина на некого:

1. Одвојте време да слушате што ви кажуваат луѓето

Кога одвојувате момент за вистински да слушате некого, му покажувате колку е важно. Без разлика што велат тие, одвојте еден момент, погледнете ги во очи, дозволете вашето тело и ум да бидат целосно присутни нанив и нека го споделат со вас.

Обидете се да не прекинувате. Оставете ја личноста пред вас да зборува. Кога ќе застанат, тогаш одвојте миг да размислите и да му вратите неколку зборови. Нудењето на нашето време и енергија некому е моќен начин да се изгради харизма.

2. Изразете ја својата возбуда и благодарност за луѓето во вашиот живот

Една од најстрашните работи во светот е кога некој не ја изразува својата благодарност за вас. Тоа прави да изгледа како да не им е доволно важно.

Но, кога ја изразуваме нашата благодарност, тоа е начин да покажеме љубов и ценење за таа личност.

Сега не Не мора да бидете премногу романтични со него и можете да го изразите на кој било начин што ви се чини природно. Но, кажете им на луѓето кога ве допреле и за што сте благодарни.

3. Обидете се да се трудите да најдете одлични работи за некој друг и да му кажете

Забележете ја нивната добрина, нивната сила, нивната убавина и работите на кои им се восхитувате кај нив.

Можете инспирирајте се барајќи го доброто во оние околу вас. Колку повеќе го правите ова, толку повеќе ќе ги гледате овие луѓе за нивната вистинска вредност.

Кога ќе ги забележите овие добри квалитети кај луѓето, вашиот сопствен ентузијазам и позитивност ќе се вратат од вас и во светот. И ќе зрачи назад кон нив и ќе направи да се чувствуваат како да се важни за другите луѓе околу нив.

Колку повеќеизградете ја вашата харизма и чувството за самопознание, толку повеќе ќе ја импресионирате на некој друг суштината на тоа што сте.

Кога ќе го изразите вашето внимание, благодарност и охрабрување, луѓето околу вас ќе го ценат вашето присуство и ќе ви недостасуваат вие уште повеќе.

важно.

Кога ќе почнам да сонувам за некого често, знам дека тоа е сигнал за врска или дека наскоро ќе дојде.

Значи, ако некој што не сте го виделе подолго време почнува да се појавува во вашите соништа, тоа е голема порака дека тие мислат на вас и дека им недостасувате.

2) Одеднаш сте нерасположени

Ако откријте дека вашиот режим наеднаш се менува и се префрла, ова е голем знак дека некој активно размислува за вас и дека ви недостигате.

Кога сте на нечиј ум, може да почувствувате дека вашето расположение брзо се менува и се менува без ништо очигледна причина.

Сè беше одлично, а потоа одеднаш се наоѓате во длабок фанк. Можеби ќе почнете да се чувствувате меланхолично и очајно, и се прашувате што се случило со вас да се чувствувате вака?

Сега, ќе признаам дека сум прилично расположена личност. Не е потребно многу за да ме испратите во негативно или тажно расположение. Некогаш нема смисла и ме фаќа невнимателен.

Сепак, тоа не е вид на промена на расположението за што зборувам овде. Видот на промена на расположението на кој се осврнувам е оној што се чувствува како да доаѓа надвор од вас.

Ова често се случува кога на некого многу му недостасувате. Тие имаат интензивни мисли и чувства за вас. Ненадејната трансформација во вашите емоции доаѓа од нешто надвор од вашето секојдневно искуство.

Кога се чувствувате вака претерано, добро време е да бидете свесни зашто се случува околу вас, бидејќи можеби ќе најдете други знаци кои ќе ви помогнат да го покажете патот. Можеби ќе најдете некои индиции за тоа што следува.

Можно е да налетате на личноста на која и недостасувавте и порано отколку што мислите.

Наскоро може да ви испратат текст или е-пошта или се појавуваат во вашиот живот на случаен начин.

Тогаш ќе разберете зошто бевте толку чудно расположени.

3) Многу интуитивен советник потврдува тоа

Знаците што ги откривам во оваа статија ќе ви дадат добра идеја за тоа кога и зошто некому му недостасувате.

Но, дали би можеле да добиете уште поголема јасност ако разговарате со надарен советник?

Јасно е дека треба да најдете некој кому ќе му верувате. Со толку многу лажни експерти таму, важно е да имате прилично добар BS детектор.

Откако поминав низ неуредно раскинување, неодамна го пробав Psychic Source . Тие ми го дадоа водството што ми требаше во животот, вклучително и со кого треба да бидам.

Навистина бев воодушевен од тоа колку беа љубезни, грижливи и искрено корисни.

Кликнете овде за да добиете сопствено читање за љубовта.

Надарениот советник не само што може да ви каже дали на некој навистина му недостасувате, туку може да ги открие и сите ваши љубовни можности.

4) Пронаоѓање бел пердув

Ако некому му недостасувате, можеби ќе најдете други знаци од универзумот кои се малку невообичаени. На пример, наоѓање белопердувот е голем знак дека некому му недостасувате или размислува за вас.

Што значи тоа?

Често бело пердув е знак од универзумот дека некој размислува за вас.

Ако го видите, обрнете внимание и на околината кога ќе го најдете белиот пердув.

Дали местото е некаде познато? Дали тоа има важност или предизвикува одредени чувства или спомени?

Што беше на ум кога го пронајдовте белиот пердув?

Можеби сте размислувале и за личноста која ви недостасува кога најдовте пердув.

Знам дека времињата кога најдов бел пердув, знаев дека тоа беше знак затоа што тоа беше додека размислував за некого внимателно и драго.

Затоа задржи остро око за овој благ знак, можеби е само дека некој размислува за вас и ви недостига.

5) Необјасниви гуски испакнатини

Кога гуските испакнатини се креваат на вашата кожа и го нема никаде речиси ладно, тоа може да биде голем знак дека некому му недостасувате.

Ако сте на нечиј ум, може да почувствувате одредени сензации на многу специфичен и физички начин.

Било кој број на нештата може да ви предизвикаат гуска, тоа е само факт на предметот. Тоа може да биде сè, од благ ветре до Богојавление, убава песна што јури низ вашето тело.

Нашето тело реагира на различни стимули од околината дури и кога не го сфаќаме тоа.

Еве наработа:

Иако има безброј работи кои предизвикуваат гускање, научниците не се сосема сигурни зошто се случуваат.

Необјаснивиот наплив на сензација низ вашата кожа често е реакција на нешто што е надвор од нашата сетила.

Исто така види: 23 духовни и психички знаци дека некој размислува за вас

Кога „косата ви се крева на задниот дел од вратот“, тоа е иста реакција како кога ви е ладно. Нашето тело чувствува нешто на што не обрнуваме внимание.

Тоа може да биде само знак дека некој размислува за вас.

Ова всушност ми се случува често; Открив дека кога обрнувам внимание на тоа и се обидувам да сфатам зошто тоа се случува, всушност можам да имам поголема јасност.

6) Случајно користејќи го нивното име

Наклонето сум да се мешам имињата на луѓето прилично редовно. Од која било причина, не можам секогаш прво да го најдам вистинскиот. Тоа им се случува на најдобрите од нас.

Меѓутоа, ова искуство е сосема поинакво кога некому му недостасувате.

Како е така?

Па, ќе изгледа чудно кога случајно го користите името на оваа личност во вашиот секојдневен живот.

Вие. може да се најдете како се лизгате и го користите нивното име во погрешен контекст. Или нарекувајќи некој друг со неговото име.

Зошто би го користеле името на таа личност, на сите луѓе?

Бидејќи им недостигате.

Тоа е особено важно да забележите кога и како ќе се лизнете.

На пример, ако користите погрешно име со некој со кој разговарате секој ден, некој со кој стенавистина близок (на пример, со роднина), тоа е уште посилен знак дека некому му недостигате.

Ако се лизнете повеќе од еднаш, тоа е голема глава. Користењето на истото име во различни контексти, и двата пати погрешно може да биде јасен знак од универзумот дека името на личноста што го користите мисли за вас и ви недостасува.

Тоа исто така може да биде знак дека е време повторно да се поврзете со таа личност.

Дали и вас ви недостигаше?

Дали ова е личност со која споделивте неверојатно длабока врска, но сте се оддалечиле?

Ова може да постави уште поважно прашање за истражување:

Зошто љубовта толку често започнува одлично, за да стане кошмар?

И кое е решението за справување со нашите чувства на копнеж, жалење и недостиг на некој во нашите животи?

Одговорот е содржан во односот што го имате со себе. Дознав за ова од познатиот шаман Руда Ианде.

Како што објаснува Руда во ова воодушевувачко бесплатно видео , љубовта не е она што многумина од нас мислат дека е. Всушност, многумина од нас всушност се самосаботираат во нашите љубовни животи без да го сфатат тоа!

Ако се чувствувате дека некој ви недостига или некој ви недостига, тоа може да биде знак да погледнете подлабоко во себе и да се запознаете повеќе себеси.

Важно е да се соочите со фактите за недостасува некој со кој веќе не сме во врска.

Дали сте навлегле подлабокоовој вид на лична истрага?

Што значи за вас да сте во врска на прво место?

Одлично место за почеток на оваа линија на испрашување е видеото на Руда за трите најважни елементи на здрави врски.

Кликнете овде за да го гледате бесплатното видео .

7) Синхрониски средби

Синхрониските средби се смешни работи. Мали аномалии кои можат да изгледаат многу чудни, а сепак се чувствуваат многу правилно.

Дали некогаш сте доживеале синхрониска средба?

На пример, размислувате за некого и тој одеднаш ви се јавува во исто време време.

Или зборуваш за некого и следното нешто што знаеш дека се појавува пред тебе како да те слушнало од милион милји.

Може да се чувствува како да си повикан нив само со размислување или зборување за нив.

Ова се само неколку примери на синхрониски средби. Околностите и деталите многу се менуваат во зависност од луѓето и сценариото.

Овие видови средби кои се чувствуваат како веселие имаат тенденција да одат и на двата начина. На пример, може да ви недостасува некој, а потоа одеднаш да налетате на него, како да сте го „манифестирале“ во вашиот живот.

Универзумот работи на мистериозни начини и понекогаш синхрониската средба е најсилниот знак што ќе го забележите некогаш гледам да ти кажам дека некој многу те имал на ум.

8) Fortuneколачиња или мали пораки

Често се најслучајните моменти на среќа во нашиот живот кои можат да ни дадат најголем увид.

Може да биде нешто што ќе го прочитате или фраза што ќе ја сретнете прави да се чувствувате како да сте на вистинскиот пат.

Дозволете ми да користам колаче за среќа како пример:

Овие мали колачиња имаат афоризми напишани на мали парчиња хартија скриени во нив. Тие се печатат, избираат и пакуваат по случаен избор. Нема вродено значење во ништо од тоа конкретно за вас.

Сепак, некои од најкорисните совети што некогаш сум ги нашол во мојот секојдневен живот потекнуваат од читањата во колачињата за среќа.

Тие дадоа вреден увид, внимателни пораки и ми помогнаа да ги разјаснам моите мисли.

Значи, ако вашето колаче за среќа, отпечаток од маица или порака испечатена на кесичка за чај, потсетува вие на некого или ве инспирира повторно да се поврзете со некого, тоа може да биде знак од универзумот дека му недостасувате и дека можеби е време повторно да се поврзете.

9) Повторување броеви

На сличен начин, повторувањето на бројките може да ви даде многу увид во тоа дали некој размислува или не ви недостасува.

Еве одлична статија која зборува за моќта на гледање тројни броеви во вашиот живот и за тоа што значат различни групи на броеви.

Ако гледате многу броеви што се повторуваат во вашиот живот, честопати универзумот ви дава знак. тоа еземајќи нешто што е обично случајно и забележувајќи дека се појавува шема што треба да ја забележите.

Направете лично истражување за значењето зад повторливите броеви што ги гледате, и можеби ќе откриете дека тоа треба да го направи со некој што ти недостига.

10) Врска преку странец

Сè во универзумот е поврзано и поврзано преку некој вид канал.

Овие причинско-последични односи соберете не сите заедно. Тоа е една од главните причини зошто можеме да кажеме кога некому му недостасуваме. Или кога некој може да каже дека ни недостасува.

Како една голема таписерија или пајажина, сè е меѓусебно поврзано. Значи, кога едниот крај на жицата вибрира, другиот крај исто така може да го почувствува тоа.

Начинот на кој универзумот сака да ги спои луѓето е да ги поврзе преку странец, истиот странец.

Како пример, ќе го користам искуството на Франческа Ц. Симон, која раскажува приказна за физиотерапевт. Откако доживеала несреќа, таа посетила нова масерка за да и помогне во болките.

Пред ова, таа премногу долго ги одложувала старите пријатели и списокот со обврски. Веднаш штом завршила со масажата, му испратила порака на еден стар пријател, кој ѝ недостасувал и морал да го достигне.

Откако повторно се поврзале, станало јасно дека и двајцата ја виделе истата масерка во мала прозорец на времето.

На тој начин, значи, универзумот
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.