13 начини да направите играч да се заљуби во вас откако ќе спиете со него

13 начини да направите играч да се заљуби во вас откако ќе спиете со него
Billy Crawford

Откако сте имале секс со играч, може да биде тешко да го натерате да сака повеќе од вас. И тоа е затоа што тој ве гледа како ништо повеќе од уште една засек на неговиот столб од креветот.

Но, не правете грешка во врска со тоа - играчите имаат свои причини зошто се такви какви што се.

Ова исто така значи дека има начини како да му го промените мислењето! Еве 13 начини како да натерате играчот да се заљуби во вас:

1) Покажете му ја вашата вредност преку вашите постапки

Не можете да очекувате играчот да се заљуби во вас ако немој ни да се сакаш себеси.

И така, првото нешто што треба да направите е да почнете да се сакате себеси.

На крајот на краиштата, повеќето играчи се за вас затоа што гледаат нешто во вас што им се допаѓа .

Тоа може да биде вашата неверојатна личност, вашиот прекрасен изглед, вашата одлична смисла за хумор или вашата интелигенција.

И важно е да му го покажувате тоа преку вашите постапки секој ден.

Ако не сте задоволни со вашата работа, тогаш треба да најдете нова.

Ако не сте задоволни со вашата тежина, тогаш треба да започнете да се храните здраво и да вежбате .

Да речеме дека не сте задоволни со вашите пријатели, тогаш треба да престанете да се дружите со нив.

Ако не сте задоволни со начинот на кој го живеете животот, тогаш треба да го промениш.

Нема ништо што веднаш ќе го натера играчот да се заљуби во тебе повеќе од тоа да те види среќен со себе.

Бидејќи кога сакашпосветеноста ако не можеш да кажеш, а да си во потреба значи да бараш многу посветеност.

Секако, понатаму, штом навистина ќе се заљуби во тебе, ќе сака да се грижи за тебе, но додека тогаш, тој се плаши да не биде заробен.

И затоа сакате да престанете да бидете сиромашни.

Ако сте во неволја, тогаш тој ќе ве гледа како некој кој лесно може да се зароби.

А ако те гледа како некој што е лесно да се зароби, тогаш ќе биде помала веројатноста да се заљуби во тебе.

Значи: престанете да бидете сиромашни. Не очекувајте тој да се грижи за сè за вас.

Наместо тоа, постапете како независна жена каква што сте! Бидете своја личност и покажете му дека можете да се грижите за себе!

8) Задоволете го неговиот ум

Играчите обично имаат многу луѓе кои ќе им помогнат да ги задоволат нивните телесни потреби, па затоа наместо тоа ќе треба да го направиш спротивното и да го задоволиш нивниот ум.

Гледаш, ако сакаш играчот да се заљуби во тебе, тогаш треба да најдеш начин да го натераш да води длабоки разговори со ти.

Многу од времето, играчите копнеат токму за тоа - значаен разговор со жена.

Всушност, тоа е всушност она што тие го бараат во врската.

А ако можеш да најдеш начин да го натераш да зборува со тебе без да имаш потреба, тогаш ќе си го направил она што е најважно во врската – да го задоволиш неговиот ум!

Гледаш, умот секогаш бара нешто ново и различно.Постојано е во потрага по нови информации и искуства што може да ги апсорбира.

И ако можете да му ја дадете оваа нова информација или искуство со разговор со него, тогаш тој ќе се заљуби во вас затоа што се чувствува како да е најде нешто ново и возбудливо.

Сите жени со кои обично е веројатно ќе бидат ограничени на муабети и тогаш тоа е тоа.

Но, ако можете да го натерате да зборува за позначајни работи со тебе, тогаш си на вистинскиот пат тој да се заљуби во тебе.

А ако се заљуби во тебе, тогаш ќе сака да ти се посвети и да започне врска со тебе.

9) Бидете пожелни

Добро, овој е некако бесмислен, но ако сакате играчот да се заљуби во вас, тогаш ќе мора да му дадете до знаење дека сте пожелно.

Со други зборови, треба да се натерате да изгледате толку жешко што тој не може а да не сака да биде со вас.

А начинот да го направите ова е да му покажете дека вие сте сигурни во тоа кој сте и што ве прави привлечни за другите луѓе.

Ако играчот види девојка која е несигурна и не знае што навистина сака од животот, тогаш тој ќе помисли дека таа не е привлечна и веројатно нема да сака да биде со неа.

Но, ако види некоја која точно знае што таа сака од животот и како таа го сака тоа, тогаш ќе ја гледа како посакувана и речиси неодолива .

Значи: покажете му дека виезнајте што ве прави привлечни! Бидете сигурни во себе! Бидете секси! Бидете своја личност! И тој ќе се заљуби во вас како резултат!

Исто така види: Немам идентитет па ги направив овие 13 работи

Сега, има безброј начини на кои можете да го направите тоа, најважното е искрено само вашата сопствена доверба овде.

Сепак, можете направете еден куп работи кои би можеле да направат да се чувствувате подобро за себе и да изгледате подобро, како на пример:

  • работење
  • на шишање на нова фризура
  • пробување нов мејкап изглед
  • купувајќи облека во која се чувствувате одлично
  • средувајќи ги ноктите

Гледате, кога се грижите за вашиот изглед, веднаш ви се чини попривлечна за мажите.

Ова очигледно се должи на визуелниот аспект на сето тоа, но не е само тоа.

Работата е во тоа што жената која се грижи за себе покажува дека ја почитува самата.

Плус, ќе го привлечете и вниманието на другите мажи, што може да го направи вашиот играч малку љубоморен!

Значи, ако сакате да го привлечете вниманието на играчот и да го натерате се заљуби во тебе, тогаш треба да работиш на својот изглед.

10) Не го притискај

Ова е важно.

Ако сакате играчот да се заљуби во вас, последното нешто што сакате да направите е да го притиснете да го стори тоа.

Бидејќи ако го направите тоа, тој ќе види директно преку вас и веројатно само ќе се обиде да се оддалечи од вас што е можно побрзо.

Значи, последното нешто што сакате да направите е да почнете да го притискате илиправејќи го да се чувствува како да мора да се заљуби во тебе.

Тоа што мислам со ова е дека ако момчето не сака да биде со девојка, тогаш тој нема да биде!

<0 0>А ако не сака да биде со девојка, тогаш е малку веројатно дека ќе се заљуби во неа, особено ако таа го притиска за тоа.

Да се ​​биде притиснат да му се допадне некого го прави токму тоа спротивно од она што го сакате, и многу е подобро да се олесни и да му дадете малку простор.

Гледате, кога вршите притисок врз момчето, тоа го прави да се чувствува како да мора да направи нешто.

>А ако не сака да направи нешто, тогаш тоа е последното нешто што сака да го направи.

Затоа наместо да го притискате да му се допаднете, подобро е да се олесни и да му дадете малку простор да преболи неговите чувства кон тебе ако се таму.

11) Не спиј повторно со него (засега)

Добро, значи веќе си спиел со него, и додека тоа не е идеално за ситуацијата, мојот најголем совет е да не спиеш со него засега повторно.

Гледаш, играчите добиваат возбуда од потерата, но ако го добијат она што го сакаат од жена, можеби само досади се со неа.

Сега. освен тоа, тука е и другото прашање. Играчот нема да ве почитува ако знае дека може да оди со вас кога и да посака.

Ова е причината зошто треба да го исклучите од можноста да има секс со вас засега.

Работата е кога ќе го направите тоа и ќе поставите некои граници тоапокажете дека нема да спиете повеќе со него додека тој не се однесува подобро со вас, тогаш тој ќе биде заинтересиран.

Но, ако само му дозволите да има секс со вас кога сака, тогаш тој ќе почне да ве гледа како нешто што може да се искористи и да се фрли.

И многу е подобро ако момчето ве почитува отколку момчето кое ве гледа како предмет за еднократна употреба што може да се потроши кога сака!

И најдобриот дел?

Така да се залагате за себе и да ја знаете вашата вредност е најдобриот пат до срцето на играчот – тој ќе сфати дека треба да вложи малку работа за вас!

12) Изненадете го со вашата искреност и отвореност

Една од најголемите работи што ќе го исклучи играчот е ако мисли дека не може да ви верува и дека сте затворени.

И ако се обидувам да натераш играчот да се заљуби во тебе, довербата е една од најважните работи.

Најдобар начин да го изненадиш со својата искреност и отвореност е веднаш да излезеш и да го прашаш што гледа за со тебе.

Прашајте го што очекува од жена.

Прашајте го какви се неговите очекувања.

Можете дури и да го прашате зошто е играч!

Секако, не сакате да го правите ова за време на првиот состанок или нешто слично.

Но, откако ќе поминете уште малку време со него и навистина ќе се запознаете малку, тоа е одличен начин да започнете сериозен разговор.

Не дозволувајте вашата гордост да ве попречи во обидот да направитеврската со играчот функционира.

Ако тој ве гледа како предизвик, тогаш ќе ве почитува што сте искрени со него.

Ако ве гледа како слаби и не вредите за неговото време затоа што се обидувате да ги скриете вашите вистински чувства, тогаш тој ќе ве прошета насекаде.

Сега: ова функционира само ако вашиот искрен и отворен разговор исто така значи дека се гледате како самоуверени и сигурни во себе.

Немојте само да го молите да ви се отвори, тој нема да го почитува тоа.

Исто така види: Сè се случува со причина: 7 причини да верувате дека ова е вистина

Морате да му покажете дека имате доверба и дека знаете што зборувате.

13) Немојте да бидете премногу достапни

Ако сте секогаш на располагање на играчот, тогаш тој никогаш повеќе нема да ве цени.

Можеби изгледа како да сте достапни натерајте го да ве посакува повеќе, но тоа всушност има спротивен ефект.

Ако знае дека сте секогаш на располагање, ќе знае дека може да ве земе здраво за готово.

Тој Ќе знае дека секогаш ќе бидеш тука за него, и тој нема да те цени ни приближно колку што би сакал да бидеш малку понедофатлив.

Иако може да биде примамливо да му бидеш достапен на сите времето, важно е да го држите на прсти.

Не мора да исчезнувате и никогаш да не се гледате околу него, но мора да избегнувате да бидете премногу достапни.

Да се ​​биде на располагање цело време значи дека тој не мора да се обидува да го заработи вашето време. И кога треба да работи за нешто, тој ќе го цени тоа многуповеќе.

Ова повторно се поврзува со високите стандарди за кои зборувавме претходно.

Колку сте му достапни, толку повеќе ги намалувате вашите стандарди – потребен е минимален напор за да бидеш со него.

Сега: веројатно треба да најдеш добра рамнотежа, бидејќи не сакаш целосно да го исклучиш, или тој веројатно само ќе оди да најде некој друг.

Клучот е да го избалансирате правилно.

Ако сте премногу достапни, тој ќе почне да се чувствува како да се однесувате како неговата девојка и нема да можете да го натерате се заљуби во тебе.

Но, ако не си доволно достапен, тој ќе почне да мисли дека воопшто не ти е гајле за него и ќе оди да најде друга девојка која повеќе го сака.

Сега: Најважно е едноставно да не му бидете достапни 24/7, а особено да не одговарате ако сè што прави е да ви испраќа повици за плен во 2 часот наутро.

Така и вие ги поставувате вашите стандарди - или тој формално ве замоли да излезете, или не сте заинтересирани.

Го добивте ова

Досега треба да имате добра идеја како да натерајте играч да се заљуби во вас откако ќе спие со него.

Но, ако ништо не функционира, има нешто друго што можете да го пробате.

Според експертот за односи Џејмс Бауер, секој маж – играч или не – реагира позитивно ако го активирате неговиот херојски инстинкт.

Ова е уникатен концепт што го револуционизира начинот на кој разбираме како размислуваат мажитеи се чувствуваат во врските. Тоа покажува дека кога ќе ги активирате вродените нагони на мажот, тој се чувствува подобро за себе и природно ќе почне да ги поврзува тие добри чувства со вас.

Што повеќе, ако успеете, сите негови емотивни ѕидови ќе се срушат . А тоа би било токму она што му треба на играчот за да се смири и да се посвети на само една жена.

Затоа, ако сте подготвени да го натерате да се заљуби во вас - дури и ако тој е играч и веќе сте спиеле со него - проверете ги неверојатните совети на Џејмс Бауер.

Кликнете тука за да го погледнете неговото одлично бесплатно видео.

себе си повеќе, ќе бидеш многу помалку очаен да бидеш со него.

И колку и да си шармантен или си, очајната жена никогаш нема да освои играч.

Верувај ми, очајот никому не изгледа добро.

Работата е во тоа што кога сте очајни, веднаш ќе го оттурнете. Тоа е токму типот на жена со која играчот не сака да биде, гледате.

Наместо тоа, треба да му покажете дека не сте очајни, туку дека вредите.

0>Ако барате нова работа, тогаш побарајте ја. Ако барате нова облека, тогаш набавете ја!

А ако сакате да извлечете повеќе од животот, тогаш направете го тоа!

Колку сте посамоуверени и посреќни со себе си и начинот на кој ти оди животот, толку помалку играчот ќе се грижи да биде со тебе.

А ако тој не може да го види тоа во себе, тогаш нема смисла дури и да се обидуваш да го привлечеш. Затоа што тој нема никаков интерес да прави друштво со некој што не се сака себеси.

Гледате, кога ќе покажете во своите постапки дека се почитувате себеси, тој нема да има друг избор освен да ве почитува и вас.

2) Откријте зошто е играч

Играчот можеби бил во минатото со многу жени, но тоа не значи дека е лоша личност.

Тоа само значи дека барал нешто што не успеал да го најде со тие жени.

Затоа, пред да го отпишете како тотален кретен, важно е да откриете зошто еиграч.

Можеби бил повреден во минатото, можеби има проблеми со неговата самодоверба, можеби имал некои навистина лоши искуства со жени во минатото или можеби има проблеми со довербата.

Може да има повеќе причини зошто е таков каков што е, и додека не дознаете кои се тие, не можете да се надевате дека ќе го натерате да се промени.

Треба да разговарате со него за неговото минато искуства. Прашајте го што бара во врската.

Дознајте што му треба од една жена за да и верувате. Само тогаш ќе можете да сфатите што го предизвикува да биде играч и да го промените тоа.

Сега: многу често играчот е таков каков што е затоа што искуствата од минатото го научиле дека е побезбедно е да ги гледа жените како предмети отколку да се вклучи емотивно.

Тоа е она што тој научил да го прави.

И затоа е играч.

Но, од друга страна, понекогаш може да биде дека тој сака нешто од вас, а вие не го сфаќате тоа.

Тогаш треба да погледнете подлабоко во неговите постапки и да се запрашате: Зошто продолжува да спие со жени ?

Зошто тој постојано доаѓа во мојот стан и зошто има проблеми?

Гледате, лесно е да се игра од играч, но тоа не значи дека треба да бидете .

Кога играчот е премногу силен, кога неговите намери не се јасни, тогаш може да биде ваша вина што не забележавте што се случува.

Ако сте доволно интелигентни давоочете ги намерите на играчот, тогаш ќе бидете и доволно интелигентни за да ги видите дали се испостави дека се лажни.

Но, ако не забележите дека работите не се во ред меѓу вас двајца, тогаш ќе се случат секакви драми.

И тоа никому не му оди добро на крајот.

Затоа внимавајте! Кога играчот ве сака само за една работа, веднаш запрете го со тоа што ќе му покажете дека ништо не се случува помеѓу вас двајца и дека ќе ви треба малку повеќе од тоа.

Сега: ако сакате да дознаете зошто играчот е таков каков што е, тоа ќе биде малку тешко на почетокот, нема да лажете.

Повеќето играчи се вешти да избегнуваат да зборуваат за себе, особено со жени што се заинтересиран за.

Трикот е да откриете што крие и да го натерате да се отвори.

Прво, треба да сфатите што бара во врската.

0>Треба да знаете зошто е таков каков што е за да можете да сфатите што можете да направите за да го промените неговото однесување и да го натерате да види дека има нешто подобро од играч во вашиот живот.

И еднаш го правиш сето тоа, тогаш ќе започне вистинската забава!

Овде сакам да напоменам дека нема да можеш да го смениш секој играч.

Некои момци едноставно ќе изгубат време за тебе , за жал.

3) Ослободете се од самосаботирачките идеи за љубов

Понекогаш, имаме самосаботирачки идеи за љубов кои можатнаправи врските да се претворат во кошмар.

Но, тоа го поставува прашањето:

Зошто љубовта толку често започнува одлично, за да стане кошмар?

И кое е решението да натерате играч да се заљуби во вас?

Одговорот е содржан во односот што го имате со себе.

За ова дознав од познатиот шаман Руда Ианде. Тој ме научи да гледам низ лагите што си ги кажуваме за љубовта и да станам вистински овластен.

Како што објаснува Руда во ова бесплатно видео што ве зачудува, љубовта не е она што многумина од нас мислат дека е. Всушност, многумина од нас всушност се самосаботираат во љубовниот живот без да го сфатат тоа!

Треба да се соочиме со фактите за играчите.

Премногу често бркаме идеализирана слика за некого и изградиме очекувања кои гарантирано ќе бидат омаловажени.

Премногу често паѓаме во еднаквозависни улоги на спасител и жртва за да се обидеме да го „поправиме“ нашиот партнер, за да завршиме во мизерна, горчлива рутина.

Премногу често, ние сме на разнишани терени со сопствените јас и тоа се пренесува во токсични врски кои стануваат пекол на земјата.

Учењата на Руда ми покажаа сосема нова перспектива.

0>Додека гледав, се чувствував како некој да ги сфати моите борби да најдам љубов за прв пат - и конечно понуди вистинско, практично решение за да го натерате играчот да се заљуби.

Ако завршивте со незадоволителното состанување , празни врски, фрустрирачкиврските и ако вашите надежи постојано се уриваат, тогаш ова е порака што треба да ја слушнете.

Кликнете овде за да го погледнете бесплатното видео.

4. Бидете свои и не се задоволувајте со помалку од она што го заслужувате во врската

Играчите често тргнуваат по жени кои се многу самоуверени и независни.

Размислете за она што ве привлекува кај мажот – тоа е обично неговата самодоверба и шарм.

Затоа, ако се обидувате да натерате играчот да се заљуби во вас, бидете свои.

Не обидувајте се да Преправај се дека си некој друг. Тоа само ќе има контраефект и ќе го натера да го изгуби интересот за вас уште побрзо.

Исто така, не се задоволувајте со помалку отколку што заслужувате во врската.

Ако сте заинтересирани за долго- терминска врска со него, тогаш не се преправајте дека не сте.

Ако не му верувате, тогаш не му давајте шанса да ви го скрши срцето.

Ако тој не е вистинското момче за вас, тогаш не се задоволувајте со него само затоа што тој е заинтересиран за вас.

Гледате, една работа што ја прави играта толку лесна за играчите е тоа што, за жал, многу жени не немате многу високи стандарди.

Затоа, ако сте заинтересирани за играч, не се задоволувајте со ништо помалку од она што го заслужувате.

Ако тој не може да обезбеди нешто што вие потреба, тогаш тој не е оној за тебе.

Гледаш, веќе си спиел со него, што значи дека некако веќе си се препуштил на неговите шарм, но во ред е.

Сега ти треба да се реновирасепак себе си и не му давајте повеќе задоволство што исто така не ги задоволува вашите стандарди.

Овој ненадеен предизвик ќе го заинтригира и ќе го натера да сака подобро да ве запознае, што е токму она што вие сакате.

Работата е во тоа што кога жената има високи стандарди и граници, таа може да се плаши да оттурне некои луѓе поради тоа, но погодете што?

Тоа е всушност добра работа!

Размислете за тоа: сите овие луѓе што ги отфрлаат вашите стандарди беа само на патот на луѓето кои заслужуваат да бидете со вас.

Сега: кога играчот ќе сфати дека имате високи стандардите и тој не може само да се извлече со минимален напор, има големи шанси тоа всушност да го заинтересира.

Затоа, ако сакате да натерате играчот да се заљуби во вас, бидете самоуверени и независни .

Исто така, не му давајте шанса да ви го скрши срцето.

Ако тој не е вистинското момче за вас, тогаш не се задоволувајте со него само затоа што е заинтересиран за вас.

5) Дозволете му да го види вистинскиот вас

Еден од најдобрите начини да го натерате играчот да се заљуби во вас е да му дозволите да го види вистинскиот ти.

Ако се обидуваш да натераш играч да се заљуби во тебе, но тој те гледа во најлошото и најранливото, тоа навистина ќе го изненади и ќе го натера да сака да биде околу тебе повеќе.

Се разбира, не сакате прерано да му дозволите да ве види во најлошото, но ако тој билгледајќи те некое време и криеш делови од себе од него, тогаш е време да му дозволиш да ја види вистинската тебе.

Нека ги види деловите од тебе што се обидуваш да ги скриеш од него.

Оставете го да ги види вашите ранливости.

Можете да му дозволите да ве види дури и кога не сте најдобри.

Тој ќе го цени тоа што сте повторно пушти го да влезе, и тој ќе види дека и ти не си совршен.

Гледаш, играчот често става фасада кога ја работи својата работа, затоа што не сака да биде ранлив .

Повеќето од девојките со кои спие веројатно ќе го направат токму истото.

Сега, ако навистина сте со него и му покажете некои ваши необичности, тоа всушност може да го инспирира да отворете се, исто така.

Ова исто така ќе ве издвои од сите други.

Тој може дури и да сака да ви помогне во тешки ситуации, што ќе го натера да сака да ве заштити и да се грижи за вие повеќе.

6) Бидете самоуверени

Ако се обидувате да натерате играчот да се заљуби во вас, тогаш мора да бидете самоуверени.

Тоа е може да биде примамливо да се однесувате како да не сте заинтересирани за него - особено ако тој ви предизвикува тешко време.

Но, важно е да се однесувате самоуверено околу него.

Не дозволувајте те гледам како се пот. Не дозволувај да те види како мрзлив. Не дозволувајте му да ве види дека се однесувате несигурни во себе.

Ако го правите тоа, тогаш тој нема да ве гледа како ништо друго освен премоќ кој може да го искористиод.

Кога ќе види дека сте самоуверени, ќе види дека не сте некој што е подготвен да го шетаат насекаде.

И тоа ќе го натера да сака да импресионира вие затоа што ќе сака да ви покаже дека може да биде силен и независен.

Затоа: не се однесувајте несигурно околу него. Не се однесувајте како да не знаете што сака од вас.

Сакате тој да ве гледа како некој кој е сигурен во вашата кожа, но и некој кој е подготвен да преземе одговорност во врската и да не биде целосно доминирана од него.

Ова ќе биде интригантно за него, и тој ќе сака да знае повеќе за вас.

И на тој начин можете да го натерате да се заљуби во вас .

Довербата е неверојатно привлечна.

7) Престанете да бидете сиромашни

Како што веќе реков, играчите обично ве привлекуваат поради вашиот изглед, личност или интелигенција.

Но, исто така е важно да се грижите и за себе.

На крајот на краиштата, играчот никогаш нема да се заљуби во вас ако се чувствува како постојано да се грижи за вас.

И она што сакам да го кажам со тоа е дека треба да престанете да имате потреба.

Немојте да бидете премногу силни и не очекувајте тој да се грижи за сè за вас.

Нека биде мажот и покажете му дека знаете да се грижите и за себе!

Гледате, нема речиси ништо што играчот презира повеќе од тоа да се грижи за жена која е да се биде супер сиромашн.

Се плаши од
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.