13 непобитни знаци дека вашиот поранешен не сака да ве изгуби (и можеби сепак ве сака!)

13 непобитни знаци дека вашиот поранешен не сака да ве изгуби (и можеби сепак ве сака!)
Billy Crawford

Понекогаш, може да биде тешко да се каже дали вашиот поранешен е сè уште заљубен во вас - и дали тој/таа изгубил интерес.

Исто така види: 11 можни причини зошто таа се враќа кога сте продолжиле понатаму (и што да правите!)

Сепак, постојат многу знаци кои можат да го направат тоа малку полесно.

Еве ја нашата листа на 13 непобитни знаци дека вашиот поранешен не сака да те изгуби (и можеби сепак ќе те сака!).

1) Тие се појавуваат во најневеројатните моменти

Размислете за ова за момент:

Дали некогаш сте нашле дека вашиот поранешен се појавува во најслучајните моменти? Можеби едноставно се нашле таму за да ви подадат рака за помош! Можеби тие едноставно се шетале и налетале на вас.

Или можеби се појавиле на вашето работно место.

Но, ако тоа се случува постојано и изгледа дека никогаш не можат да се држат настрана од вас, ова може да биде знак дека тие повторно се заинтересирани за вас.

На пример, може да најдете дека се појавуваат во случајни прилики - како забава, повторно обединување или само вашето секојдневно патување до работа.

Можеби дури и ќе се појават на вашето работно место…

2) Тие остануваат во контакт

Се обложувам дека повеќето од нас го забележале ова , но тоа е нешто што многумина од нас навистина не го сметаат.

Дури и кога ќе раскинат со вас, може да откриете дека вашиот поранешен сè уште е во контакт со вас.

Тие може да ви се јавуваат од време на време или да останат во контакт преку текстуална порака.

Тие дури може да почнат да проверуваат како работите.

Ако го прават тоа, ова е обично добро знак дека тиеОвие 13 знаци, сте во можност да видите дека вашиот поранешен сè уште се грижи за вас. Запомнете дека сè уште имате шанса да се вратите заедно.

Ако навистина сакате да се врати бившиот, потребна ви е помош од професионалец.

Го споменав Бред Браунинг во текот на оваа статија - тој е најдобар во помагањето на паровите да ги надминат проблемите и повторно да се поврзат на вистинско ниво.

Неговите испробани методи не само што повторно ќе го поттикнат интересот на вашиот поранешен за вас, туку и ќе ви помогнат да избегнете истите грешки што сте ги направиле во минатото.

Значи, ако навистина сакате да се вратите заедно со вашиот поранешен засекогаш, погледнете го неговото одлично бесплатно видео подолу.

Еве ја врската еднаш повторно.

сè уште се заинтересирани за вас и сакаат да останат блиску до вас. Дури и кога раскинуваат со некого, повеќето луѓе вообичаено сè уште сакаат да бидат во контакт. На крајот на краиштата, останувањето во контакт е многу полесен начин за следење на личноста за која се грижите.

3) Тие се трудат да ги почитуваат вашите граници и потреби

Кога вие раскинете со некого, може лесно да се чувствувате лути и огорчени.

Понекогаш кажуваме работи што не ги мислиме...

Понекогаш ја обвинуваме другата личност за се што не е во ред во нашите животи .

Но, ако вашиот поранешен навистина прави вистински напор да се придржува до вашите граници и потреби, а во исто време се однесува со вас со почит.

Тоа обично значи дека тие сè уште се грижат.

Можеби се прашувате зошто оваа работа влегува во игра, но важно е да се забележи дека врската обично е поважна од другата личност. Ако вашиот поранешен се потрудил да ги почитува вашите граници и потреби, тогаш има големи шанси да се грижат за вас - и да сакаат да работат на тоа да функционираат работите.

4) Ги фаќате како гледаат стари слики од вас двајца

Само помислата да го фатите вашиот поранешен како гледа стари фотографии од вас двајца може да биде доволна за да го натера вашето срце да прескокне.

Тоа може да доведе до неколку прашања:

 • Дали тој или таа само се сеќава на раскинувањето?
 • Или... се случува нешто повеќе овде?

И добротовестите се:

Ако вашиот бивш гледа стари слики од вас двајца, тогаш тоа обично значи дека тие сè уште се грижат за вас. На крајот на краиштата, зошто инаку би сакале да чуваат слика од вас?

Знам, може да биде тешко да се искористи оваа прилика како сигурен знак дека вашиот поранешен не сака да ве изгуби. Но, последниот пат кога разговарав со тренер за врски од Relationship Hero, ова беше токму нешто што ме прашаа за мојот поранешен.

Бев изненаден од нивното прашање, но потоа, кога го запознав мојот поранешен, забележав дека тие носеа стари слики од мене и од нив самите.

Така дознав дека мојот поранешен сака да се врати со мене.

Значи, ако сакате да добиете повеќе сознанија за знаците вашиот поранешен сака да се врати со вас, можеби и вие треба да контактирате со нив и да добиете персонализиран совет.

Кликнете овде за да започнете.

5) Тие се ранливи со вас

Според книгата „Уметноста на љубовта“ од Андреас Векер, докажано е дека кога некој е вистински заљубен, ќе покаже знаци да се биде ранлив со вас.

Како?

Па, во моментот кога ќе бидат ранливи, тие ќе ви „дадат дел од себе“, за да ве известат дека се искрено подготвени да ве пушти да влезете.

Тие би можеле да го покажат тоа велејќи дека минуваат низ тежок период. Тие може да кажат дека имаат проблеми со довербата и да прашаат дали има нешто што можете да направите за да им помогнете да го надминат овој проблем.Или можеби ќе покажат некои знаци дека сакаат да бидат ранливи со вас:

 • Ќе зборуваат за своите емоции
 • Ќе ви овозможат да ѕирнете во нивната „пријателска зона“ - како се додека тоа е за момент
 • Тие ќе зборуваат за проблемите со кои се соочуваат

Можете да откриете дека вашиот поранешен се отвора повеќе и дека е подготвен да разговара за прашањата со ти. Ако тоа се случи, тогаш знајте дека сакаат да се вратат заедно. (Меѓутоа, ова не е секогаш добра работа!)

6) Тие навистина изгледаат среќни за вас

Замислете го ова:

Само што сте го известиле вашиот поранешен успеавте да најдете нова работа. Вашиот поранешен навистина изгледа среќен за вас и ви кажува дека се горди на вас.

Едвај чекате да им кажете за новата куќа што штотуку ја купивте, па ќе им кажете сè за тоа - но вашиот поранешен е искрено среќен за вас и ви честита за големото купување.

Ако тоа се случи, тогаш тоа значи дека вашиот поранешен сè уште се грижи за вас. Ова може да биде и нова точка на привлечност за вашиот поранешен кон вас.

Сега, тоа не значи дека тие веднаш ќе се обидат да се вратат заедно. Но, тоа значи дека тие се грижат за вас; дека сакаат да работат на врската и да ја направат да функционира.

7) Тие сепак сакаат да ви помогнат во задачите

Кога ќе раскинете со некого , може лесно да почнете да мислите дека другата личност не сака да биде дел одтвојот живот повеќе.

Ова е причината зошто луѓето понекогаш одбиваат повеќе да ти помагаат со задолженија или задачи, иако можеби сè уште се грижат за тебе.

Но, ако вашиот поранешен е сè уште подготвен да ги извршува домашните обврски и задачите за вас, тоа значи дека тие сè уште сакаат да бидат дел од вашиот живот.

Значи, еве ја работата:

Не претерувајте со оваа.

0>Ако вашиот поранешен е сè уште подготвен да ви помогне со задачите, тогаш повелете и дозволете им. Но, не очекувајте од нив да направат повеќе отколку што правеле пред раскинувањето.

Ако од вашиот бивш по раскинувањето барате да прави и задолженија и задачи за вас, тогаш тоа може да ги натера да се чувствуваат малку непријатно и желни да се извлечеш од сето тоа.

8) Тие нудат емоционална поддршка кога е потребно

Кога доживувате тежок период, може да биде тешко да знаете каде да се обратите за емоционална поддршка.

Што ако се обидете да разговарате за тоа со бившиот, а со бившиот тогаш тие навистина ви даваат поддршка? Што ако на крајот само ги свртат работите за да се справат со нив?

Ако откриете дека вашиот поранешен е поддршка кога ви треба, тогаш тоа обично значи дека тие се грижат за вас.

Претходно го спомнав концептот „да се биде ранлив“ кога станува збор за врските. Ако вашиот поранешен покажува знаци дека сака да биде ранлив со вас во тешки моменти, тогаш тоа може да значи дека тие се грижат за вас.

Ова не значи дека тие ќе се обидат повторно да се здружат или да се поправат работи, но тоакажува многу за нивните чувства и намери.

Подобро е ако...

Сè уште ја имате таа искра и сте заинтересирани да се вратите заедно. Ако можете да ја вратите искрата, тогаш ќе ви биде полесно да знаете дали се грижат за вас или не.

9) Тие сè уште се љубоморни кога станува збор за вашите бивши или други луѓе

Можеби знаете дека вашиот бивш сè уште се грижи за вас кога ќе слушнете дека ја покажуваат својата љубомора во форма на:

 • Коментирајќи ги работите што ги објавувате кои се поврзани со мината врска (во позитивен или негативен начин).
 • Имање неколку лути коментари кога ќе ве видат како комуницирате со некој нов.
 • Да бидете љубоморни кога нивните пријатели ќе го сретнат вашиот бивши или ако се дружите со луѓе кои се различни од нив.

Од време на време, тие можеби ќе сакаат да се вратите заедно. И тоа обично не е затоа што тие се љубоморни. Тоа е повеќе како да сакаат да се уверат дека на прво место сте навистина сериозни во врска со тоа.

10) Тие се сеќаваат на важни датуми и времиња во вашиот живот

Друг знак дека вашиот поранешен сè уште се грижи за вас е дали може да се сети на важни датуми и времиња во вашиот живот што сте ги делеле заедно.

Ова може да вклучува:

 • Првиот пат кога се запознавте
 • Последниот пат кога разговаравте со нив (пред раскинувањето)
 • Последниот пат кога ве видоа пред раскинувањето
 • Вашата годишнина (ако сте во брак )
 • Напрв пат кога сте им кажале дека ги сакате

Дури и ако ова е само мал дел од вашата врска, сепак кажува многу за нивните намери кон вас.

Исто така види: 15 несреќни знаци дека вашата девојка губи интерес за вас (и што да правите во врска со тоа)

Ако вашиот Бившиот може да ги запомни овие спомени за вас, тогаш тоа значи дека тие сè уште се грижат за вас.

Дури и ако...

Без разлика колку знаци покажуваат дека вашиот поранешен се уште се грижи за вас, знајте дека ќе има моменти кога нема да го покажат ова. Можеби им се случуваат многу работи во животот за кои навистина не можат да зборуваат.

Но, еве што е отежнато:

Не очекувајте да бидат 100% доследни на знаците. Не е природно луѓето секогаш да бидат во контакт и да ги изразуваат своите чувства кон вас.

Ако се вратите заедно со бившиот, тогаш очекувајте работите да се променат со текот на времето. Очекувајте да покажат различни знаци во различно време — па дури и во исто време!

Односите се непредвидливи и не можат секогаш да следат шема на однесување. Затоа, закачете се дека можеби ќе се вратат.

11) Тие поставуваат стари теми за разговор

Се сеќавате ли како беше кога првпат започнавте врска со бившиот? Можеби сте делеле многу заеднички интереси и вредности за кои се грижеле и двајцата.

Можно е вашиот поранешен да покрене некои од овие разговори кога ќе почнете повторно да разговарате. Можеби сами ќе ги покренат овие теми или ќе ве потсетат за нив.

Но, исто така, продолжиимајте предвид дека, покрај причината зошто сè уште ве сакаат, постојат и причини како:

 • Тие сакаат да ги тестираат тие вредности и да видат дали сè уште се држите за нив
 • Тие сакаат да знаат дека вашите чувства не се промениле премногу од раскинувањето.
 • Тие сакаат да се погрижат да нема големи промени во вашиот живот што ве натерале помалку да размислувате за нив.
 • Тие сакаат да знаат дека сè уште се грижиш за нив (дури и ако се чувствуваат како да не го заслужуваат тоа).
 • Тие сакаат повторно да ја фатат таа искра!
 • Тие сакаат да се осигураат дека вие не го правите тоа само затоа што раскинале со вас.
 • Можеби имате некои нови или различни интереси кои се интересни и забавни за нив. Ова може да биде нешто како возење велосипед, планинарење или продавање винтиџ облека.

Со еден збор: не обидувајте се да ја откриете причината за тоа што го покренале ова. Само оди со тек. Ако тоа е нешто важно за вас, тогаш знаете дека тие сè уште се грижат за вас.

12) Тие не се обидуваат да ги отстранат вашите работи од нивниот живот

Ова е навистина големо.

Во повеќето раскинувања, другата личност се обидува да отстрани што е можно повеќе од своите работи од животот на партнерот.

Ова е затоа што сака да се чувствувате како да не сте повеќе важни — и дека повеќе не сакаат да бидат дел од твојот живот. Се разбира, ова зависи од тоа колку им сметате.

Но, што ако вашиот поранешен сè уште има работи што ви припаѓаатво нивниот живот?

Тие сè уште ги имаат вашите слики. Тие сè уште имаат работи кои се поврзани со вас. А можеби дури и ги чуваат вашите работи во една од нивните соби - каде што е лесно да ги најдат!

Ако вашиот поранешен сè уште има работи што се поврзани со вас во нивниот живот, тогаш знајте дека врската е сè уште важна и значајни за нив.

Ова обично значи дека тие навистина се грижат за вас - и дека сакаат да се вратат заедно.

13) Тие се тажни кога зборуваат за иднината без вас во неа поради некоја причина

Кога сте во врска со некого, секогаш има нешто што тие сакаат да прават заедно — или нешто што сакаат да го добијат. Можеби сакаат да одат заедно на одмор. Или можеби сакаат да купат куќа.

Но, кога вашата врска ќе заврши, може да ја изгубите шансата да направите некои од тие работи бидејќи повеќе ја немате другата личност во вашиот живот. И ова може да ги растажи.

Тие исто така може да се чувствуваат како да треба да работат повеќе за да го добијат она што го сакаат во животот. Или тие едноставно можат да останат заглавени во нивната комфорна зона и да престанат да работат кон своите цели - затоа што веќе нема некој што ги мотивира или инспирира.

Ова, исто така, има некои негативни ефекти врз вашиот бивши, што може да предизвика да започне размислување за прекин на нивната врска со вас. Без да го сфатиме тоа, ова би можело да се случи порано од кога било досега.

Завршни мисли

Се надеваме, со
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.