7 фази на шаманска иницијација

7 фази на шаманска иницијација
Billy Crawford

Значи се чувствувате повикани да практикувате шаманизам?

Прво, треба да ги разберете 7-те фази на шаманската иницијација.

Еве го вашиот водич чекор-по-чекор.

2>1) Фокусирајте се на создавање живописно здравје

Можеби сфаќате дека сте повикани да практикувате шаманизам затоа што сте осамена личност која е најмногу дома кога е во природа, можеби сте имале мистично надвор од -Искуства на телото или можеби дури сте почувствувале исцелителна енергија во вашите раце?

Дали ова звучи како вас?

Сите овие се знаци на шаманскиот повик.

Без оглед на вашите причини за следење на овој пат, да станете шаман не се случува преку ноќ.

Откако ќе забележите повици и ќе започнете обука со ментор, шаманската иницијација може да започне.

Патувањето започнува со создавање живописно здравје за себе - во вашето тело, ум и дух.

Не можете да им помогнете на другите да се излечат ако самите не сте во вистинска линија.

Ова треба да биде ваш приоритет .

Погледнете ги вашите практики за заземјување – дали сте центрирани и смирени? Можете да најдете заземјување на различни начини.

 • Одете боси во природа
 • Блокирајте го времето за медитација
 • Воспоставете пракса за работа со здив

Но, разбирам, започнувањето нови практики може да биде тешко, особено ако не сте ги правеле овие работи претходно.

Ако е така, топло ви препорачувам да го погледнете ова бесплатно видео за дишење, создадено од шаманот, Руда Ианд.

Руда не еуште еден самопрогласен животен тренер. Преку шаманизмот и неговото сопствено животно патување, тој создаде модерен пресврт на древните техники на лекување.

Вежбите во неговото зајакнувачко видео комбинираат долгогодишно искуство со работа со здив и древни шамански верувања, дизајнирани да ви помогнат да се опуштите и да се пријавите со вашето тело и душа.

По многу години потиснување на моите емоции, динамичниот проток на здивот на Руда буквално ја оживеа таа врска.

И тоа е она што ви треба:

Искра да ве поврзе повторно со вашите чувства за да можете да започнете да се фокусирате на најважната врска од сите - онаа што ја имате со себе.

Значи, ако сте подготвени да се збогувате со анксиозноста и стресот, проверете ја неговата вистински совет подолу.

Кликнете овде за да го погледнете бесплатното видео.

Како што станувате поприземјени и се обврзувате да работите на вашиот пат, ќе почнете да штедите многу витална енергија.

Наместо да трошите енергија на грижи, ќе можете да ја насочите оваа енергија кон себе и да ја наполните вашата „чаша“.

Ова ќе ви овозможи да се фокусирате на вашата мисија.

2) Отворете пат за пракса за грижа за себе

Покрај приоритетот на практиките за заземјување кои ќе ви помогнат да ја пренасочите вашата енергија кон вас, создавајќи вибрантно тело за живеење, вториот чекор на шаманската иницијација е воспоставување пракса за грижа за себе.

Секогаш можеме да се потрудиме да ја подобриме нашата грижа за себе, затоа започнете со прашувањесебе си:

 • Дали спијам доволно?
 • Дали создадов простор за размислување?
 • Како можев да бидам пољубезен кон себе?
 • 7>

  Ова се основите што треба да ги постигнете правилно.

  Одвојувањето време за да ги запишете вашите мисли секој ден е исто така еден од најлесните начини да внесете поголема грижа за себе секој ден, бидејќи размислете за мислите што се вртат во вашата глава и фокусирајте се на добивање јасност.

  За да им помогнете на другите на нивните патувања за исцелување, ќе сакате да бидете сигурни дека сте дале доволно време за сопственото лекување и обработка.

  0>Ова треба да биде секојдневна пракса: доследноста е од суштинско значење.

  Исто така, здраво е да се фокусирате на позитивниот разговор за себе, наспроти гледањето на негативните, и клучно е да се разберете вистински со себе за навиките кои не ви служам.

  Еден мој пријател еднаш го употреби зборот „несоодветно“ за да ги опише старите навики - користењето на оваа терминологија ќе ви помогне да стекнете нова перспектива за навиките и да се држите со нивно клоцање до работ.

  Замислете дека токсичните навики се всушност несоодветни и ќе размислите двапати.

  Направете листа на навики кои не ви служат. Тие може да вклучуваат:

  • Разговор за другите луѓе негативно
  • Често пиење алкохол
  • Пушење цигари
  • Прејадување со нездрава храна

  Најдоброто нешто што можете да го направите е да бидете навистина искрени со себе и да погледнете зошто овие навики се појавуваат и траат.

  Исто така види: 20 совети за раскинување со љубовта на вашиот живот

  Во себе-пракса за нега, исто така ќе сакате да отворите пат за позитивни афирмации. Фокусирајте се на ставање на вашата енергија зад она што го сакате во животот и навистина отелотворете го чувството да ги имате овие работи. Какво е чувството?

  Едноставно кажано: ќе најдете голема моќ во работењето со изјавите „Јас сум“ ако ги следите со прекрасни мисли.

  Обидете го следново за да започнете:

  • Излекувам
  • Јас сум овластен
  • Јас го контролирам мојот живот

  Како тоа да не е доволно, медитација и движењето треба да биде во вашиот дневен план за самогрижа за оптимална благосостојба,

  Одвојте време за да ги ставите слушалките и да се опуштите со подкаст, спуштете се на плажа и слушајте ги брановите или одвојте време да се движите вашето тело – без разлика дали тоа е преку екстатичен танц, јога или трчање.

  3) Поврзете се со придружно племе на луѓе

  Додека целосно ќе стапите во вашата моќ , сакате да бидете опкружени со вистинските луѓе.

  Овие луѓе треба да додадат вредност на вашиот живот и да не носат никаква токсичност при возењето.

  Погледнете внимателно (и искрено) што луѓето во вашиот живот придонесуваат и поставете граници ако се чувствувате дека луѓето не ви даваат поддршка, не се грижат или љубезни.

  Како? Па, може да побарате време и простор од некоја личност или група луѓе, или да одлучите засекогаш да го прекинете контактот.

  Не заборавајте да го правите она што е правилно за вас и да не толерирате луѓе само заради да има луѓенаоколу.

  Без разлика дали се работи за семејството, старите или новите пријатели или романтичните партнери, погледнете внимателно што овие луѓе носат во вашиот живот и бидете немилосрдни.

  Точно е: додека го расчистувате старо и направи простор, тоа дозволува ново.

  Ова е правило на Универзумот.

  Како што напредувате низ вашата шаманска иницијација, повикајте го вашето племе на душата. Овие луѓе ќе ве поддржат и ќе ја разберат вашата мисија; тие ќе бидат со вас до крај.

  Знаците што ги откривам во оваа статија ќе ви дадат добра идеја за важноста да ги имате вистинските луѓе околу вас.

  Но, дали добивате уште поголема јасност ако разговарате со надарен советник? Како да знаете дали треба да се ослободите од некого од вашиот живот?

  Јасно е дека треба да најдете некој кому ќе му верувате. Со толку многу лажни експерти таму, важно е да имате прилично добар BS детектор.

  Откако поминав низ неуредно раскинување, неодамна го пробав Psychic Source. Тие ми го дадоа водството што ми требаше во животот, вклучително и со кого треба да бидам.

  Всушност бев воодушевен од тоа колку беа љубезни, грижливи и искрено корисни.

  Кликни тука за да добиете сопствено читање.

  Надарениот советник не само што може да ви каже дали сте опкружени со вистинските луѓе, туку тие исто така може да ги откријат сите ваши љубовни можности.

  4) Чекор во ваша моќ

  Значи, сте им давале приоритет на вашите секојдневни ритуали и грижа за себе, и стесе ослободивте од сета токсичност во вашиот живот.

  Добра работа.

  Имате намерно и ослободивте простор за да го дозволите она што е навистина важно. Можеби на почетокот ќе се чувствувате чудно додека се прилагодувате на вашата нова рутина и начин на постоење, но држете се до неа.

  Сега: време е да ја преземете својата моќ.

  Важно е вие ​​сте вашата најголема поддржувач, а вие имате целосна верба во себе и во вашата способност и одлучување.

  Се сеќавате на границите за кои зборувавме порано? Сакам да запомниш дека е во ред да кажеш „не“ и да им кажуваш на луѓето што сакаш.

  Ова е од централно значење за да влезеш во твојата моќ и да бидеш наметлива.

  Како духовен тренер Меган Вагнер објаснува:

  „Ова не е моќ што доминира, туку моќ центриран во твоето срце за да можеш да се чувствуваш силно, самоуверено и самоуверено“.

  5) Отвори го срцето

  Кога живеете во согласност со вашата цел и мисија, работите природно ќе си дојдат на свое место околу вас.

  Овој чекор на шаманската иницијација е за доверба и манифестирање.

  Едноставно кажано: не е случајно што сте привлечени на овој пат.

  Верувајте во вашата мисија и живејте автентично во склад со тоа. Откако ќе го направите тоа, животот станува без напор.

  Тоа ме потсетува на овој цитат на Вил Смит:

  „Само одлучете; што ќе биде, кој ќе бидеш и како ќе го направиш тоа, а потоа од тој момент, универзумот ќе излезе одПоставете ја вашата намера во движење и дозволете им на вистинските луѓе, околности и можности природно да гравитираат кон вас.

  Живејте од место на изобилство, а не недостаток.

  Постои причина зошто работите функционираат и зошто не. Држете се цврсто на ова знаејќи...

  Претходно, спомнав колку ми помогнаа советниците во Psychic Source кога се соочував со проблеми во врската.

  Иако има многу што можеме да научиме за ситуацијата од написи како оваа , ништо навистина не може да се спореди со добивањето персонализирано читање од надарена личност.

  Од да ви дадат јасност на ситуацијата до да ве поддржат додека донесувате одлуки кои ќе ви го променат животот, овие советници ќе ве поттикнат да донесувате одлуки со доверба.

  Кликнете овде за да го добиете вашето персонализирано читање.

  6) Ослободете ги ограничувачките верувања

  Ограничувачките верувања не ни користат ништо - тие само држете не заглавени таму каде што сме и искривувајте ја нашата реалност.

  Не дозволувајте ограничувачките верувања да ве спречат да ја отелотворите вашата моќ, а тоа не прави ништо добро за вас или за другите околу вас.

  0>Прво, дали воопшто сте свесни за ограничувачките верувања што ги имате?

  Како што реков претходно, важно е да седнете со дневник и да бидете искрени кон себе.

  Запрашајте се: кои се верувањата што ме спречуваат?

  Според моето искуство, можам да се најдам себеси како размислувам неверојатно некорисни, ограничувачки и негативни мисликако:

  • не знам доволно
  • не сум доволно квалификуван
  • разочаран сум
  • не сум како добар како што мислам дека сум

  Меѓутоа, откако ја разбрав важноста да се отфрлат ограничувачките верувања, ги рефраминирав и не дозволував да ја диктираат мојата реалност.

  На крајот на краиштата, ако можете да изберете како ќе зборувате со себе и како ќе го програмирате вашиот ум, зошто би избрале да го наполните со негативно ѓубре што ве држи на ниски вибрации?

  Сакаме да работиме со високи вибрации за да привлечете ја сета животна добрина кон нас.

  Ќе ви дадам пример за тоа како да ги превртите ограничувачките верувања на нивните глави. Наместо да повторувам негативни изјави, јас наместо тоа потврдувам:

  • Знам за различни теми и индустрии
  • Работев напорно за да ги заработам моите квалификации и сакам да учам
  • Јас сум приземјен и свесен за мојата моќ
  • Јас сум талентиран и мојата работа е ценета

  Гледате колку подобро звучат овие? Се чувствувам подобро што ги напишав овие!

  Сега: пробајте го.

  7) Ослободете ги вашите подароци на светот

  Не знам за вас, но јас лично не верувам во несреќи.

  Што мислите?

  Мислам дека не е случајно што сте биле повлечени по овој пат и се чувствувате повикани да им помогнете на другите. Не е случајно што ја пишувам оваа статија и ги споделувам овие мисли со вас.

  Следно што треба да направите е да ја препознаете вашата моќ и да се посветите насподелување на вашите подароци со другите.

  А добрата вест?

  Како што ќе зачекорите во вашата моќ, ќе се префрлите во состојба на проток и ќе почнете да привлекувате повеќе добрина во вашиот живот.

  Како што вели Меган Вагнер:

  Исто така види: 13 причини зошто е во ред да се премислите за тоа што сакате да го правите

  „Додека ја изразувате својата животна цел и ги споделувате своите таленти со светот, чудата ќе се случат насекаде околу вас и ќе почувствувате дека сте дел од големиот тек на животот. „

  Откривме како изгледа шаманската иницијација, но ако сакате да добиете целосно персонализирано објаснување за оваа ситуација и каде таа ќе ве води во иднина, препорачувам да разговарате со луѓето во Психички извор.

  Ги спомнав претходно. Кога добив читање од нив, бев воодушевен од тоа колку беа љубезни и искрено корисни.

  Не само што можат да ви дадат повеќе насоки за тоа дали ова е вистинскиот пат за вас, туку можат да ве советуваат за тоа што навистина се подготвува за вашата иднина.

  Кликнете овде за да добиете сопствено читање.

  Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.