13 очигледни знаци дека сака само внимание (а таа навистина не е за вас)

13 очигледни знаци дека сака само внимание (а таа навистина не е за вас)
Billy Crawford

Значи, постои девојка која навистина ви се допаѓа, но не можете баш да разберете кои се нејзините намери.

Можете да мислите дека таа е вљубена во вас затоа што не се кара многу кога вие пишете ѝ, но во реалноста, таа можеби сака само внимание.

Звучи познато? Па, тука сме да ви кажеме дека е во ред и дека има многу риби во морето.

Еве 13 очигледни знаци дека таа сака само внимание и не е навистина за вас!

1) Таа ужива во комплиментите, но брзо исчезнува

Еве што е работата – ако ја опсипете оваа девојка со комплименти и се надевате дека ќе каже да на состанокот, но таа едноставно ужива, се насмевнува, сака уште малку и исчезнува при спомнувањето на нешто посериозно, тоа е јасен знак дека таа го сака само вашето внимание.

Веројатно не планира да направи ништо повеќе од тоа да го слуша секој комплимент што ќе и го дадете и да ужива.

Секоја жена сака комплименти, но ако, после сето ваше ласкање, таа не ви возврати барем малку, тогаш ова е јасен знак дека ве користи.

2) Таа не вложи секакви напори за тебе

Ако таа не се труди да изгледа добро за тебе или дури и не планира нешто со тебе, тогаш таа навистина не е за тебе и не те гледа како материјал за дечко.

Ако девојката сака момче, ќе се потруди бидејќи знае дека ако ја види во грда облека или ако имале здодевнодатум, тој можеби повеќе нема да биде заинтересиран.

Меѓутоа, ако таа е само надвор за некое внимание без никакви намери да се посвети на нешто сериозно, тогаш таквите напори не се потребни.

3) Таа те става во пријателска зона

Пријателската зона е непријатно место каде што сакаш да излегуваш со неа, но таа не те гледа како ништо повеќе од платонска пријателка.

Таа не не те гледа како материјал за дечко, па таа ќе те третира како близок пријател со кој може да направи нешто, можеби и понекогаш да спие, но тоа е тоа.

Ако сака да го задржи само пријателството, тогаш немојте насилно да влезете во нејзиниот романтичен живот.

Ако девојката ве стави во зоната на пријателство, тогаш барем погрижете се таа да не влезе во вашиот живот кога ќе посака.

Тоа не е кул и може да предизвика многу драма и несакано внимание.

Но, погодете што?

Како што објасни мојот тренер за професионални односи, причината зошто една девојка често става момче во зоната на пријатели е тоа што таа се обидува да го привлече неговото внимание.

Исто така види: 20 работи што ќе ги разберете ако сте мудри повеќе од вашите години

Знам дека ова може да звучи збунувачки, но сертифициран тренер од Relationship Hero ми помогна да сфатам девојката што ме привлекува постојано ме става во зоната на пријатели.

Relationship Hero е многу популарна веб-страница за обука за врски бидејќи тие обезбедуваат решенија, а не само зборуваат.

За само неколку минути можете да се поврзете со сертифициран тренер за односи и да добиетеприлагодени совети специфични за вашата ситуација.

Кликнете овде за да ги проверите.

4) Таа сака внимание, но ја одложува идејата за посветеност

Ако оваа девојка сака само малку внимание додека ја одложува идејата за посветеност, тогаш шансите се дека нема да биде заинтересирана во тебе, дури и ако таа каже да за да се сретне со тебе.

Ако сака да излезе само на состанок, а потоа рече дека има момче, тогаш повторно, не ја привлекувај.

0>Ако оваа девојка те сака само заради внимание, и тоа е тоа, тогаш треба да бараш на друго место.

5) Таа на почетокот е флертувачка, но не дозволува никаде да се приближи до неа

>Да ги погледнеш двајцата рамо до рамо, ќе видиш дека едната е полажна од другата.

Дали таа е флертувачка само заради тоа, време е да продолжиш .

6) Не и е удобно со муабети

Колку девојки познавате кои едноставно ќе одговорат на вашите пораки и никогаш нема да кажат ниту еден збор, туку наместо тоа ќе користат емотикони?

Вистината е дека жените сакаат мали разговори, но ако не им е пријатно, тогаш не се вложуваат во разговорот.

Ако таа никогаш не се надоврзе на она што го кажувате, тоа значи дека не и е удобно сосамиот разговор.

Веројатно е неодлучна дали сака да го продолжи разговорот или сака да го заврши.

Во секој случај, имајте на ум дека ако не се чувствувате удобно и таа е одвојувајќи премногу од вашето време без никаков резултат на кој се надевате, секогаш можете да продолжите понатаму.

Девојките кои се плашат да ги изразат своите чувства во страв дека ќе избегате може да биде многу тешко да се приближите.

Ако не се доволно сигурни во себе, голема е веројатноста дека нема да се чувствувате удобно да се зближите и да ризикувате да се залажувате.

7) Таа исчезнува кога сакате да ја побарате

Ако сакате да побарате девојка да излезе и тогаш таа не ви одговори, ова е јасен знак на незаинтересираност.

Ако девојката не се ни грижи доволно да каже не, тогаш барем заштитете се пред да се ставите низ целата таа неволја.

Со други зборови – таа само ве води.

Можеби има некој што ѝ се допаѓа и сака тој да ви љубомори.

Сепак, ова не е нешто што треба да го прифатите како нормално однесување.

Таа веројатно само бара начин да избегне соочување со сопствените несигурности и сака да ве искористи за да ги надминете.

8) Таа не ви одговара

Ако не одговара на вашите текстови, тоа значи дека не е заинтересирана да се сретне со вас и нема намера да продолжи каков било однос со вас.

Когазабележувате дека ваквото однесување опстојува, тогаш подобро е само да продолжите и да најдете некој кој барем ќе биде заинтересиран да разговара со вас.

Ако ваквото однесување се повторува со секоја жена што ви се допаѓа, тоа е време е да ѕирнете во вашата потсвест и да направите се што можете за да ги отстраните шемите на однесување кои секогаш водат до истиот резултат.

9) Таа не е искрено заинтересирана за тоа што имате да кажете

Ова е голема. Ако таа не покажува вистински интерес, тогаш најдобро е да продолжите понатаму и да најдете некој кој всушност бара врска.

Ако таа не сака да разговара со вас, одговори на вашиот текст или дури и разговарајте со ти воопшто, тогаш има причина зад тоа.

Можеби причината е тоа што таа не е заинтересирана да зборува со тебе и нема ништо убаво да каже за тебе.

На од друга страна, причината зошто таа би можела да продолжи да се враќа и да се вклучи во разговорот може да биде тоа што тукушто научила вакво однесување и тоа и помага полесно да ги помине деновите.

Можеби треба само да ве слушне Кажи ѝ ги сите овие убави работи за да може да се чувствува подобро за себе.

Можеби таа има пријател кој постојано кажува вакви работи, а и таа го преземала ваквото однесување.

Ако таа не е искрено заинтересирана за вас или што имате да кажете, тогаш најдобро е да продолжите понатаму и да најдете некој друг.

Сите ние сме луѓе и имаме чувства,нели?

Но, понекогаш, нашето програмирање започнува и завршуваме да ги повторуваме истите грешки одново и одново без да ја разбереме основната причина за овие проблеми.

10) Таа се однесува далечно и резервирано кога ја запознаваш

Секогаш кога си пишувате пораки, таа постојано ви праќа нови пораки, флертува со вас и чувствувате дека има силна хемија меѓу вас двајца, но таа продолжува да се повлекува кога се обидувате да и се приближите - па, што е финтата?

Па, таа веројатно не знае што чувствува, а веројатно го прави истото и со другите момци .

Таа веројатно има некои основни проблеми со самодовербата кои се обидува да ги реши на овој начин.

Сепак, не зависи од вас да ги решите нејзините проблеми. Тоа е нешто што таа треба да го направи сама.

Во овој момент, најдобро е да продолжите понатаму и да пронајдете некој кој е искрено заинтересиран да разговара со вас.

Иако некои девојки би можеле да стават на ѕид затоа што се нервозни или срамежливи, ако таа не престане да поставува ѕид, тогаш можеби е време да продолжите понатаму.

11) Таа не прави планови со вас

Кога има вистинска хемија и желба за започнување врска, девојката ќе ви каже јасно дека сака да поминува повеќе време со вас.

Ако таа само продолжи да ве разнесува и да бара изговори зошто таа не може да прави планови со тебе, тогаш има причина зад тоа - таа не еискрено заинтересирана да разговара со вас лично.

Исто така види: Како да престанете да бидете губитник: сè што треба да знаете

Таа само се надева дека колку повеќе време поминува, толку поудобно ќе се чувствува кога ќе се сретне со вас.

Но, ако овој тип на однесување се повторува самиот, можеби е време да продолжите понатаму и да пронајдете некој што навистина сака да се сретне со вас и навистина сака да се сретне со вас.

Губење време и емотивно вложување во потенцијалната врска со девојка која не дава што било назад едноставно не е нешто што треба да го толерирате.

12) Таа постојано измислува изговори за да го одложи датумот

Ако ја барате да излеземе и таа продолжува со која било причина може да мисли да го одложи датумот, тогаш дефинитивно не треба да продолжиш со оваа девојка.

Последното нешто што сакате да го направите е да го губите вашето време обидувајќи се да убедите девојка која не сака ни да зборува на прво место за вас.

Не правете грешка во врска со тоа, ако таа ве избегнува и не сака ни да размислува да оди на состанок со вас, можете да бидете сигурни дека само губите време, и треба да го прекинете веднаш штом го забележите.

Ако таа само продолжи да ве игнорира, тогаш најдобро е да престанете да се обидувате да и се јавите и целосно да заборавите на неа.

Знам дека ова може да не биди тоа што сакаш, но верувај ми – таа повеќе ќе те почитува кога ќе и покажеш дека не сакаш да бидеш нејзина играчка.

13) Таа повеќе зборува со тебе на социјалните мрежи отколку лице в лице

Социјалнимедиумите станаа многу важен показател за популарност во последно време, и се чини дека луѓето се подготвени да направат речиси сè за да добијат повеќе лајкови и коментари на нивните профили.

Ако таа зборува со вас повеќе на социјалните мрежи отколку таа го прави лично, таа веројатно го прави тоа за да му покаже на светот дека е популарна, но верувајте ми - таа ве гледа како можност да привлечете внимание и лајкови.

Во суштина, таа сака да привлече погледи само за да се нахрани нејзиното его и направи да се чувствува добро со себе.

Ако може да ги натера сите нејзини пријатели и следбеници да зборуваат за неа, таа не мора да каже ништо.

Тоа е, ако ја читате оваа статија, тогаш досега знаете сè за ова манипулативно однесување.

Понекогаш некоја девојка ќе дојде силно и ќе ве третира како крал, само за да ве остави да стоите таму со отворена уста.

Ова е многу вообичаено однесување во денешно време затоа што девојките плен на момци кои се подготвени да им се посветат.

Понекогаш ќе почнат да разговараат со вас и ќе се предомислат кога ќе видат дека не давате во нивните стапици.

Завршни мисли

Вистината е дека повеќето жени многу тешко се освојуваат.

Но, генерално, кога ќе забележите дека девојката е само што ве користам, најдоброто нешто што можете да направите е да се повлечете.

Зошто функционира ова?

Па, психолошки е фактот дека кога се плашиме дека ќе изгубиме нешто, го сакаме 10xповеќе.

Овде „убавите момци“ сфаќаат толку погрешно. Жените немаат „страв од загуба“ со убаво момче... и тоа ги прави прилично непривлечни.

Затоа, ако сакате оваа девојка да биде опседната со вас, тогаш погледнете го ова одлично бесплатно видео.

Она што ќе го научите во ова видео не е баш убаво - но ниту љубовта.
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.