15 без бурни причини зошто мажите губат интерес кога вие го покажувате вашиот

15 без бурни причини зошто мажите губат интерес кога вие го покажувате вашиот
Billy Crawford

Во идеален свет, новата врска ќе ве натера и двајцата да се заљубите со исто темпо и да чувствувате исто ниво на интерес.

Но, работите не секогаш одат така. Можеби прво ќе го покажете вашиот интерес, но тој може да чека неколку недели, па дури и подолго за да ви возврати. Ајде да бидеме реални - ова може да биде исто толку многу како што е за вас.

Овој пост наведува 15 причини зошто мажите губат интерес кога ќе го покажете вашиот интерес за нив. Се надеваме, до крајот на тоа, ќе имате подобра идеја како да се справите со ваква ситуација од сега па натаму и како да избегнете повторно да се најдете во неа!

1) Можеби е заљубен со некој друг и не можете да го раскинете

Размислете на ова за момент:

Покажавте интерес за ново момче, но тој никогаш не е возвратен. Се чини дека тој секогаш држи дистанца и не се засили за да ги направи потребните потези. Претпоставувате дека тој не смее да види никаков потенцијал во вас, или можеби претпоставувате дека тој едноставно не е заинтересиран.

Сепак, што ако воопшто не е тоа? Што ако тој навистина е луд по тебе, но нешто го спречува целосно да се посвети на тебе?

Оваа ситуација ми се има случено и претходно:

Мичкото за кое ме интересираше се забавуваше некој што неколку години го навредувал ментално и емоционално.

Не мислеше дека може да раскине со неа бидејќи таа се закануваше со самоубиство, па ме држеше на задниот дел како„Сè уште не сум подготвен за тоа“, потрудете се да го изнесете на отворено и обидете се да го натерате да зборува за тоа.

Не се расправајте со него и не обидувајте се да го убедите дека тој не е во право или наведете го на кој било начин.

Само оставете ја темата да се појави, поставувајте прашања зошто се чувствува така и видете дали можете да го натерате да се отвори за своите чувства - а потоа прашајте што му треба од вас за да се чувствува поудобно да се обврзе.

Повторно, сето ова ќе потрае малку време и напор од ваша страна (и без ветување за резултати), но можно е вие ​​двајца да имајте искрена дискусија за неговата недоволна подготвеност за врска и смислете план како најдобро да му помогнете да стигне до таму.

9) Го потсетувате на неговиот поранешен и тоа му прави непријатно

Како што спомнав погоре, мажите не сакаат да се посветат на врска откако ќе имаат лошо искуство со бившиот.

Прилично е природно тој да те споредува со неа и ако го потсетиш премногу од неа, тоа може да му направи непријатно во врската.

Од друга страна, ако имате некои заеднички особини или квалитети со неговата поранешна девојка, тоа всушност може да биде добра работа бидејќи тоа би можело да му помогне да се чувствува поудобно и помалку да се плаши да не биде повреден повторно.

Можете да го искористите ова знаење во ваша корист така што ќе направите се што можете за да изгледате што е можно поинаку од неговата бивша (носè уште задржува доволно сличности за да не го исклучите целосно во врска).

На пример:

– Ако се забавуваше со жена која сака да се забавува, може да бидете некој кој е позаинтересиран да престојува на тивко и мирно место.

– Ако порано се забавувал со жена која е многу сексуална, може да бидете некој кој сака да ги презема работите побавно.

– Или, ако тој се забавуваше со несигурна жена, можеш да бидеш некој што изгледа толку самоуверено (но не и дрско) што го тера да сака да се држи наоколу.

Но не заборавајте да бидете свои, за да не Немој да бидеш лажен!

Клучот е да го натераш да те гледа многу подобро за него од неговата поранешна девојка, за да се чувствува удобно да ти се посвети.

10) Тој сака да се закачи и ништо повеќе

Можеби се прашувате зошто губи интерес кога вие го покажувате вашиот.

Одговорот е јасен:

Тој сака да се закачи и ништо повеќе.

Честопати, мажите кои се „фобични за посветеност“ само ќе сакаат да спијат со вас и да го завршат тоа - потоа тргнете по својот пат, а вие одете по својот.

Ако тој е зависник од секс (некои мажи се зависни од секс), тогаш само тоа го интересира. Можеби нема да му биде тешко да најде жени кои се подготвени да имаат секс со него, па затоа не гледа поттик да се смири со една посебна девојка.

Не се чувствувајте лошо поради ова. Повеќето мажи сакаат само да се одморат... и тоа е совршеноразбирливо.

Но, ако барате некој кој има малку повеќе посветеност во него, тогаш бидете искрени за тоа како се чувствувате за целото спиење што тој го прави.

И ако не сака да се обврзе и сака само да се залажува... тогаш јасно е, нема смисла да се обидуваш да го поправиш со тебе, нели?

Само ќе си го потрошиш своето време и труд на него .

11) Се движите премногу брзо

Ова е грешка за која многу жени се виновни.

Сакате да изгледате толку самоуверено во новата врска што ти навлегуваш во работите премногу брзо, но не заборавајте:

Ако брзате во работите пред да биде подготвен, само ќе го натерате да мисли дека треба да трча по ридовите само во случај да сте планирате да го фрлите.

Затоа, полека, започнете со вообичаените датуми и видете каде ќе одат работите од таму. Не чекајте наоколу тој да направи чекор кон вас - прво треба да покажете интерес за него!

Не грижете се - ако тој сè уште не е сигурен дека ќе се посвети на врската, поминувањето време со него ќе дајте му шанса повторно да почне да ја гради својата самодоверба за да се чувствува помирно штом неговите чувства ќе почнат да се развиваат кон вас.

12) Тој има проблеми со посветеноста

Мажите често губат интерес кога вие покажете им го вашето затоа што се плашат дека тој не ја добива љубовта и вниманието што ги добиваа од бившиот.

Кога мажите имаат скршено срце, тие можат навистина да бидатемотивен и приврзан, но ако му оставите впечаток дека сте заинтересирани за него, но сè уште не сте сигурни дека сакате да му се посветите, тој ќе продолжи да сака да види каде одат работите.

Тој всушност ја претпочита таа ситуација бидејќи тоа ќе му овозможи да го стори сето стремеж!

Сакате совет конкретен за вашата ситуација?

Исто така види: Како да живеете надвор од мрежата со семејство: 10 работи што треба да ги знаете

Со професионален тренер за односи, можете да добиете совет прилагоден на специфични прашања со кои се соочувате во вашиот љубовен живот.

Hero на врската е страница на која високо обучени тренери за врски им помагаат на луѓето да се движат во сложени и тешки љубовни ситуации, како на пр., како да му се допадне назад. Тие се популарни затоа што искрено им помагаат на луѓето да ги решат проблемите.

Зошто ги препорачувам?

Па, откако поминав низ тешкотии во мојот љубовен живот, допрев до нив неколку месеци пред. Откако се чувствував беспомошно толку долго, тие ми дадоа единствен увид во динамиката на мојата врска, вклучително и практични совети за тоа како да ги надминам проблемите со кои се соочував.

Бев воодушевен од тоа колку искрено, разбирање и беа професионални.

За само неколку минути можете да се поврзете со сертифициран тренер за односи и да добиете совети специфичен за вашата ситуација.

Кликнете овде за да започнете.

2>13) Тој гледа пријател во вас и не сака да го изгуби тоа

Мажите можат многу лесно да се врзат за идејата за врска со вас, а акотој почнува да ве гледа во слично светло како неговиот пријател, тогаш можеби нема да се чувствува како да сака да ви се посвети.

Ова е особено точно ако влегувате во нова врска кога вашиот пријател е сè уште технички сингл.

Ако мисли дека ќе стекнете одличен пријател како и девојка, но исто така му се допаѓа како што стојат работите во моментов, тогаш можеби се двоуми дали да ви ја даде својата посветеност.

Значи, очигледно, не можете само насилно да влезете во неговиот живот. Неговиот однос со неговиот пријател е важен за него и секогаш ќе биде тука за него.

Тоа, сепак, се вели, кога има нешто значајно во вашето пријателство што работи за двајцата (на пр. тој разговарал за вас со векови и сте флертуваат назад), тогаш веројатно вреди барем да размисли за идејата да ги прошири своите хоризонти само малку пред целосно да ви ја затвори вратата.

14) Тој чувствува премногу си различен од него

Ова е прилично честа причина зошто мажите губат интерес за нова врска.

Мажот можеби првично не е заинтересиран за вие од истите причини поради кои тој не беше заинтересиран за бившиот.

Наместо да ве смета дека сте физички привлечни, тој може да ве смета дека сте малку премногу различни од него.

На пример, ако вие сте многу дружељубиви и зборливи во споредба со него, или можеби имате многу интереси кои многу се разликуваат од неговите (на пр.учење шпански за да можете да патувате заедно).

Ако тој бара самоуверена, шампанска жена со која може да се однесува како принцеза, но вие го одложувате бидејќи сте прилично несигурни и не се чувствувате многу уверени во себе, тогаш тој едноставно може да изгуби интерес.

Меѓутоа, ако сето ова е целосно невистинито, тогаш бидете подготвени да работите на тоа.

Мажите со проблеми со посветеноста честопати ќе ги имаат своите недостатоци скриени далеку од светот и ќе се обиде да го глуми совршениот човек за да ги скрие.

Ако го сакате и навистина сакате да бидете со него, тогаш мора да бидете искрени за работите што ве мачат неговото однесување.

Да се ​​биде свесен за вашите разлики е нешто со кое треба да се справат сите парови.

15) Тој се чувствува дека сè уште не ве познава доволно добро

Последната причина за која сакав да зборувам е дека големото чувство на несигурност навистина може да го добие момчето кога пробувате нова врска.

Тој можеби не е сосема сигурен дали сте неговата жена соништа или уште не. Врските можат да бидат страшни и често сакаме да чекаме додека не се чувствуваме како да познаваме некого навистина добро пред да му се посветиме.

Најдобар начин да го направиме тоа е да поминуваме многу време еден со друг!

Можеби се чувствувате како навистина да ви е удобно во следната врска, но тој сè уште погодува и се обидува да открие дали сте во право за него.

Па, ако тој не е сигурен, тогаш уште не паничи. Самоуживајте во времето што го имате заедно и искористете ги сите можности што ќе ви се најдат за да поминете повеќе време со него.

Ова покажува и дека тој навистина вложува многу труд во обидот да се поврзе со вас.

0>Затоа, сè додека можете да видите колку тој сака да дознае повеќе за вас, тогаш не паничете - добро ви оди!

Последни мисли

Покривме 15 причините зошто мажите губат интерес кога вие го покажувате вашето.

Се надеваме дека најдовте нешто што ви помогна подобро да ја разберете динамиката на тоа како мажите губат интерес кога вие го покажувате вашиот и што да правиме во врска со тоа.

Ние Вклучив и некои функционални решенија за некои од овие ситуации за мажи кои се борат да се посветат.

Како што споменав претходно, првиот чекор е да сфатите дека има проблем. Во секоја врска, важно е да можете рано да препознаете каде работите не функционираат баш.

Ако можете да ги посочите проблемите веднаш, тогаш можете да почнете да работите на нив и да ја подобрите вашата врска како цело. Ако не, тогаш ризикувате вашата врска полека да се распадне.

И со намалување на некои од неговите несигурности и помагајќи му да расте како личност, можете да го подобрите како се чувствува за себе и за својата врска со тебе.

опција за него ако работите станаа навистина лоши со неа.

Знаев дека ова се случува и се трудев да го прифатам тоа и да ја почитувам неговата ситуација. Сепак, бев фрустриран затоа што сакав тој да сфати колку сме добри како натпревар.

За среќа, работите на крајот ни успеаја - но дури откако таа раскина со него без никаква драма или солзи и продолжи со нејзиниот живот (и нè остави и двајцата слободни).

Ако таа не ја правеше оваа многу елегантна работа, ќе продолживме да се забавуваме засекогаш без надеж дека ќе се венчаме или ќе имаме деца!

моралот на приказната е:

Мажите не секогаш имаат целосна контрола врз своите емоции кога им даваат до знаење на жените дека многу им се допаѓаат!

Значи, иако можеби покажувате вашиот интерес за момче и тој не ви возвраќа веднаш, немојте автоматски да претпоставувате дека тоа е затоа што тој не е за вас. Понекогаш, може да биде дека тој сè уште не е во позиција каде што може да ги прави потезите што сака да ги направи.

2) Можеби е геј или бисексуалец, но се плаши да го признае тоа

Да, тоа е навистина точно - некои стрејт мажи се или бисексуалци или геј, но се плашат да го признаат тоа, и затоа поминуваат низ животот потиснувајќи ги тие чувства. сакаат да имаат секс со други мажи.

Она што можеби не го сфаќате е дека овие типови мажи можат многу добро да ги сокријат своите вистински чувства (дури и одсамите себе) како начин за справување со стигмата што и се придава на машката хомосексуалност во нашето општество. Всушност, многу од нив „негираат“ за она што го чувствуваат.

Она што го отежнува ова за жените е тоа што овие типови момци можат многу да ги привлечат и можат да поминуваат време околу нив без да имаат секаква желба да имате секс со нив!

Затоа треба да се чувате да не влезете во посветена врска со некој кој можеби покажува знаци дека е заинтересиран за вас, ако тој навистина се чувствува целосно сексуално привлечен кон мажи и е преплашен за тоа што е откриен!

Еве неколку знаци кои можат да кажат дека можеби ја крие својата сексуална ориентација:

– Се чини дека му е многу непријатно кога темата за хомосексуалноста се покренува во разговорот (особено околу него).

– Не сака да гледа геј или бисексуални ликови прикажани на ТВ или во филмови.

– Тој одбива да чита книги или да гледа емисии во кои има отворено геј главни ликови.

– Тој се двоуми дали да се сретне со вашите геј пријатели или членови на семејството за прв пат.

Ова се само неколку примери на знаци дека можеби ја крие својата вистинска сексуална ориентација од себе, но таму се многу други. Но, не заборавајте да бидете со почит и разбирање. На крајот на краиштата, тој не повредува никого со тоа, и може да биде дека тоа го прави за да се заштити себеси.

3) Тој не е толку за вас - сепак

Вистинатае:

Ако некој маж е заинтересиран за вас, тој ќе ви го покаже тоа. Ако не е, нема.

Можеби звучи грубо, но така функционираат работите - жените се премногу емотивно отворени и сурови за да можат да ги сокријат своите чувства зад флертувањето и романтиката.

Но, тоа не значи дека сета надеж е изгубена.

Некои момци едноставно се бавни во прифаќањето кога станува збор за фаќање на аспирациите за врска на другите луѓе, па наместо лично да го сфатите неговиот првичен недостаток на интерес кога покажете го вашиот интерес за него, директно дајте му ги намерите велејќи му нешто како:

„Синоќа се сретнав со вас/на вечера/на ова крстарење/на оваа конференција/во ова кафуле- и би сакал да те видам повторно!“

Ако тој не одговори со нешто како: „И јас би сакал тоа...“ тогаш барем знаете каде стои.

И всушност, дури и ако тој каже дека би сакал да се видиме повторно, но никогаш повеќе не ви се јавува или праќа пораки или ги избегнува вашите барања на Фејсбук (особено по неколку дена), тогаш барем сега знаете каде му лежи срцето со почит. на некој друг (т.е. друга жена).

4) Нему му се заканува емоционална интимност

Друга причина зошто мажите губат интерес кога го покажувате вашиот е затоа што тие едноставно не се толку заинтересирани за емоционална интимност со вас.

Човек кој е на пазарот за обична врска, на пример, може да се чувствува загрозен од вашата желба даимајте емотивно интимна, посветена личност со него.

Зошто?

Па, може да се плаши дека ако знаете за што се работи на длабоко ниво - вклучувајќи го и доброто, лошото, а грдото - ќе се тргнете од него.

Уште полошо, може да биде што тој се плаши да не стане емоционално зависен од вас за време на врската, а потоа да го оставите!

Се разбира, има мажи кои сакаат да имаат емотивно интимна врска со вас - само што имаат свој дел од емотивниот багаж од претходната врска што ги прави неволни да дозволат некој друг да влезе.

Ако и самите се занимавате со ова прашање, поставете си го ова прашање:

„Дали некогаш сум доживеал што е тоа што го барам во врската?“, „Дали размислувавте да дојдете до коренот на проблемот?“

Гледате, повеќето од нашите недостатоци во љубовта произлегуваат од нашиот комплициран внатрешен однос со самите себе - како можете да го поправите надворешното без прво да го разгледате внатрешното?

Научив ова од светски познатиот шаман Руда Ианде, во неговото неверојатно бесплатно видео за Љубов и интимност.

Значи, ако сакате да ги подобрите односите што ги имате со другите и да ја решите борбата за моќ во вашиот љубовен живот, прво треба да работите на себе - а тоа започнува со основите на добри ментални, емоционални и духовно здравје.

Погледнете го бесплатното видеоовде.

Ќе најдете практични решенија и многу повеќе во моќното видео на Руда, решенија кои ќе останат со вас доживотно.

5) Неговата животна ситуација се промени (на пр., кариерата, финансии, итн.)

Можеби многу му се допаднавте, но потоа се случи нешто што ги промени работите.

На пример, можеби неговата кариера наеднаш полета и тој патува низ светот и се занимава со нови деловни соработници - кога порано беше само практикант во локалната филијала на неговиот синџир на снабдување со канцеларии.

Или можеби изгубил некоја голема финансиска зделка или инвестиција и сега боли за пари и не може се сретнеме со вас на кафе или не можам да си ја дозволам вечерата од 300 долари што се надевавте да ја добиете.

И кога ќе му ги признаете чувствата, тој вели: „Навистина ми е жал, но не чувствувајте се на ист начин.“

Исто така види: 10 духовни значења за испраќање љубов и светлина некому

Тоа не е затоа што не му се допаѓате. Тоа е затоа што ситуацијата се промени и тој не може да ви го даде она што го сакате или ви треба во моментов — а можеби и никогаш повеќе.

Сепак, тоа не значи дека нема да има друга можност во неговиот живот за работите да се подобрат (на пр., неговата кариера може повторно да заживее) и тој да ве повика ако одеднаш повторно има слободно време и пари.

Но чекај - има ли надеж за тебе?

Да, има! И едноставно е:

Покажете ги вашите намери и подготвеност да инвестирате во него пред оваа можна промена во неговиот живот. Ако му се допаднавте, но одеднаш работитепроменет, најлошото нешто што може да се случи е да ти ја каже вистината и да ти објасни (на начин да не се чувствуваш лошо) зошто не може да продолжи да се гледа сега или зошто морал да те пушти.

Но, ако сте се издвоиле како некој кој е подготвен да инвестира во него - па дури и ако тоа бара малку жртва од ваша страна - тогаш ова е една од оние ситуации кога вашите постапки зборуваат погласно отколку зборови и наместо да се жалите дека сте отфрлени или да се закачувате за она што можеби било.

Барем сега е таму дека сте заинтересирани да инвестирате во него, па барем тој има избор: да ги искористи предностите за тоа што би можело да биде неверојатна можност за него во иднина...или не.

6) Тој не гледа заедничка иднина

Една од причините зошто може да ве одбие е тоа што тој едноставно не гледа заедничка иднина. Не, не е исто што тој не може или нема да ви го даде она што ви треба или сакате - тоа е затоа што, од која било причина, тој едноставно не мисли дека постои можност за заедничка иднина.

На пример, ако сте постара жена да се забавува со помлад маж, а неговите пријатели му кажат колку е смешно да се забавувате со „пума“ - а потоа го задеваат до смрт поради тоа - тој веројатно ќе ве спаси со кауција. 1>

Или, ако сте излегле на пет состаноци и сè уште не сте го ни бакнале, тој може само да помисли дека вашиот недостаток на физичка наклонетост значи едно - дека нема хемија меѓу двајцатавие — и затоа нема причина да одите понатаму.

Или ако се гледа со некој друг или живее со некој друг и таа личност или не ја одобрува вашата врска или е љубоморна или несигурна за неа, тогаш тоа можеби е неговиот начин да ви даде до знаење дека ништо не може да се случи меѓу вас двајца.

Значи, ова се само неколку причини зошто мажите губат интерес кога вие го покажувате вашиот.

Сега, знам овие причини можеби е тешко да се сфатат, но барем знаете зошто ве одбил (и што да прави во врска со тоа).

И ако бил доволно пристоен да ве изневери лесно и да ги објасни работите на начин на кој не прави да се чувствувате лошо, тогаш сметајте се себеси за среќни.

Бидејќи повеќето мажи не го прават тоа - тие едноставно ќе престанат да ги примаат вашите повици или пораки или е-пошта, да се јават или да пишуваат пораки кога сакаат да ве видат, а потоа на крајот - кога ќе одлучат дека повеќе не сакаат врска која се зема здраво за готово толку долго - едноставно ќе исчезне од вашиот живот.

И тогаш нема затворање или шанса за објаснување.

7) Не ги задоволувавте неговите потреби сексуално

Еве го договорот:

Ако сакате да излезете со момче кое излегува со други жени, треба да бидете реални за една работа веднаш:

Тој нема да биде со вас ако не добие нешто од тоа.

Точно е. Тој нема да се држи со вас освен ако има некои придобивки за него.

И, во овој случај, таа корист е веројатносексуална интимност и/или емоционална блискост (што создава многу жешка комбинација).

Но, ако барате фоб од посветеност, тогаш ова нема да работи за вас. Ќе си го трошите времето со тоа што ќе го вратите назад и ќе ризикувате да се поткопате себеси во тој процес.

Значи, ако сакате тој да ризикува и да се посвети на врската, тогаш сè е да се биде сексуално компатибилен со него.

Бидете спремни на компромис... играјте игри со глава... смејте се на неговите лути шеги... и лесно флертувајте.

8) Тој едноставно не е подготвен за врска

Има многу мажи кои сè уште не се подготвени за врска.

Можеби само што раскинале со некого или можеби сè уште се опоравуваат од неодамнешниот развод - или можеби тие едноставно не се подготвени за сериозна врска во овој период од нивниот живот.

И иако можеби запознале некој за кој мислат дека е одличен и кој можеби е „оној“ , тие едноставно не се чувствуваат како да се емотивно, ментално или физички подготвени да ја преземат таа обврска во моментов.

Но, еве го клучниот чекор:

Можете да го промените тоа.

Да, можете да му го промените мислењето дека е подготвен за врска. Можеби ќе биде потребно малку време и напор од ваша страна, но тоа е можно. Повторно, тој веројатно ќе ви даде навестување на патот дека не е подготвен.

Само обрнете внимание и слушајте што зборува. Секој пат кога ќе наидете на коментар како,
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.