15 дефинитивни знаци дека сè уште ве сака (иако има девојка)

15 дефинитивни знаци дека сè уште ве сака (иако има девојка)
Billy Crawford

Дали се сомневате дека вашиот поранешен би можел сѐ уште да ве сака иако има нова девојка?

Гледате, тоа не е малку веројатно!

За да ви помогнеме, еве 15 Дефинитивни знаци дека сè уште те сака!

1) Тој не ја спомнува својата нова девојка

Еден знак дека сè уште те сака е кога не ти ја спомнува својата нова девојка.

Ова може да биде затоа што се чувствувал виновен што е со некој друг додека сè уште има чувства кон тебе или затоа што се плаши дека ќе продолжиш понатаму ако знаеш за неговата девојка.

Гледаш, поранешен што продолжило, веројатно ќе ви ја спомне својата нова партнерка.

Ако не ја спомене, тоа значи дека сака да ја задржи својата нова врска во тајност од вас.

Сега, на вас е да одредите што значи тоа за вас.

2) Тој ви кажува работи што не би ѝ ги кажал

Дали ви кажува работи што не и ги кажува на својата девојка?

Ова е уште еден огромен знак дека тој сè уште те сака.

Тој не би ти ги кажувал овие работи доколку сè уште немал чувства за тебе.

Ова е исто така е голем знак на доверба, а довербата е многу важна во односите.

Значи: ако вашиот поранешен ви верува информации, но не и на својата девојка, што кажува тоа за нивната врска?

3) Му се допаѓаат вашите слики на социјалните мрежи

Следниот огромен знак дека вашиот поранешен сè уште ве сака иако има девојка е кога му се допаѓаат вашите сликина социјалните мрежи.

Ова звучи очигледно, но тоа е вистина!

Ако не му се допаѓаат вашите слики, ова може да има и различно значење.

Ова може да значи дека повеќе не е заинтересиран за вас романтично, или може да значи дека не сака неговата девојка да дознае за вас.

Но, тој не треба да ги лајкува вашите слики за да покаже дека е заљубен во вас .

Тој може:

  • коментира на вашите објави
  • да ги гледа вашите приказни веднаш
  • те означува во меми

Сите овие работи укажуваат на тоа дека постојано сте на неговиот ум и тој очигледно сè уште има чувства за вас.

4) Кога зборува со вас, тој секогаш е насмеан

Следниот знак тој сè уште те сака е тоа што кога зборува со тебе, секогаш е насмеан.

Гледаш, честопати има лоша крв меѓу поранешните, но не и со него.

Изгледа дека е навистина среќен што те гледа и се чини дека секој пат му го разубавувате денот.

Можете ли да погодите зошто е тоа така?

Ова е затоа што тој ве сака и е среќен што може да разговара со вас.

0>Тој знае дека добро се забавувате кога разговарате и среќен е што може да го направи тоа со вас.

Сега, не знам за вас, но обично сте толку среќни што разговарате со некого е доказ за некои прилично длабоки емоции и чувства.

Зошто сум толку сигурен?

Бидејќи неодамна добив совет од професионален тренер за односи.

Всушност, Херојот на врската е најдобриот ресурсНајдов тренери за љубов кои не зборуваат само. Наместо тоа, тие нудат персонализирани совети и практични решенија дури и за сложени љубовни ситуации.

Тие ми помогнаа да го разберам невербалното однесување на мојата симпатија и ми објаснија зошто е важно кога станува збор за љубовта.

Значи, ако сакате и да дознаете дали сè уште те сакам или не , би предложил да се обратите до оние лиценцирани тренери и да добиете професионално водство.

Кликнете овде за да ги проверите.

5) Тој сè уште ви праќа пораки цело време

Ако вашиот поранешен сè уште ви праќа пораки цело време, тоа е еден дефинитивен знак дека тој сè уште ве сака.

Ова може да значи дека иако има девојка, тој сепак сака да одржува контакт со вас.

Ако ова е вистина и тој ви праќа пораки, тогаш тоа значи дека не е над вас целосно.

Тој сè уште мисли на вас и сака да одржува контакт со вас.

Тој не е подготвен целосно да ве пушти.

Ова е затоа што тој сè уште сака ти и тој сака да се увери дека ти е добро и среќно.

Ако е така, тогаш има големи шанси тој сè уште да сака да се врати заедно со тебе.

Во во оваа ситуација, вие имате избор како да продолжите.

Дали ќе го игнорирате?

Испратете порака назад?

Вклучете се во разговор?

На крајот, зависи од вас, можеби ќе сакате само да внимавате на неговата нова девојка и да се погрижите да не ја повредите намерно.

6)Сè уште сте на неговиот ум

Дали тој сè уште ве контактира од ведро небо?

Ако го контактира тоа, тоа значи дека тој не те заборава и сè уште има многу размислувања за тебе .

Можеби толку многу му недостига да разговара со вас што едноставно не може да не контактира со вас.

Можеби се јавува да се сретне или пишува пораки само за да види како ви оди денот . Ова е добар знак!

Ако вашиот бивши зборува многу за вас, тогаш тоа значи дека тој сè уште размислува за вас.

Веројатно му недостига да разговара со вас.

Тоа значи дека иако има девојка, тој сепак мисли на вас и сака да биде во контакт со вас.

Тоа исто така значи дека тој сè уште се грижи длабоко за вас и не ја завршил врската целосно.

7) Ти си во неговите соништа

Ова е малку незгодно и веројатно ќе ти се открие само ако ти прати порака по зборовите:

„Јас те сонуваше минатата ноќ!“

Ако те сонува, тоа значи дека не може да те извади од глава.

Можеби се обидува да се залажува да верува дека тој повеќе не те сака, но вистината е дека тој сè уште има чувства за тебе.

Кога една личност сака друга, другата личност е во неговите/нејзините соништа.

Гледате, тоа не е само минливо чувство, туку длабока и силна емоција која не може да ја контролира.

Тој сè уште размислува за вас и сака да биде во контакт со вас.

Ова е затоа што еднаш некојсака друга личност, тие никогаш не се целосно рамнодушни кон таа личност.

Исто така може да им недостига врската толку многу што сè уште не можат целосно да се откажат од неа.

8) Кога тој те гледа, очите му светат

Следниот знак дека сè уште те сака е дека очите му светат секогаш кога ќе те види.

Можеби се обидува да се убеди себеси дека не не те сака повеќе, но длабоко во себе тој сè уште мисли на тебе.

Кога ќе ја види вашата слика на Фејсбук или Инстаграм, неговите очи светат и тој не може да се воздржи да се насмее!

Ова е затоа што вашата слика го потсетува на убавите моменти што сте ги поминале заедно.

Можеби се обидува да се однесува како да не ве сака повеќе, но длабоко во неговото срце знае поинаку.

Така , ако го фатите како ве краде одново, можеби сè уште има чувства кон вас.

9) Му недостига да биде со вас

Најочигледниот знак дека сè уште ве сака е тоа што му недостасува да биде со вас!

Му недостасува интимноста и блискоста меѓу вас двајца. Можеби му недостига како биле работите порано и повторно копнее по тие чувства.

Ако сè уште сака да поминува време со вас, тогаш тоа може да значи дека има нерешени чувства кон вас.

Ми недостасувате може да се прикаже на различни начини. Можеби тој многу контактира со вас или ви носи убави спомени што ги споделувате.

И најочигледно од сè е, се разбира, текстот „Ми недостигаш“.

Размислетеза тоа: ако сте во врска, дали би му праќале порака на бившиот „Ми недостигаш“ освен ако сè уште навистина го сакаш?

Не, веројатно не би.

Значи, ако твојот бивши го прави тоа, ти го имаш твојот одговор!

10) Тој разиграно те задева

Следниот знак дека сè уште те сака е дека иако можеби нема да излезе со тебе во моментов, тој може. Не помага, туку те задева сега и тогаш.

Тој може дури и да те исмејува или разиграно да те исмева.

Ова може да биде затоа што има нерешени чувства кон тебе и не е задоволен со својата нова животот сам, па тој не може а да не те задева.

Можеби дури и да почне да се однесува смешно околу тебе ако види дека врската сè уште влијае на него на некој начин.

Задевањето е форма на флертување, па можеби потсвесно се обидува повторно да се зближи со вас.

11) Тој е навистина носталгичен

Друг знак дека сè уште ве сака е кога е навистина носталгичен .

Тој може постојано да зборува за минатото и како работите биле со вас.

Ова може да значи дека тој се обидува да се убеди себеси дека повеќе не ве сака, туку длабоко во себе тој сè уште те сака.

Тој може дури и да почне да се однесува ентузијастички да ја преживее врската во својот ум. добри спомени.

Кога тој постојано ви ги изнесува тие убави спомени, тоа може да биде знак дека се обидува даве натера да се сеќавате и на убавите времиња.

12) Тој станува љубоморен кога ќе излезете со некој нов

Ова не е изненадување, но Огромен знак дека сè уште те сака е кога ќе стане љубоморен што излегуваш со други мажи.

Може емотивно да реагира кога ќе те види со некој нов и да се чувствува повреден што неговата бивша излегува со некој друг.

0>Тој може дури и да ви се налути што излегува со некој друг (иако и тој е) или да ве оддалечи.

Ова може да биде затоа што не е среќен поради фактот што повеќе не е во врска со ти, а тој не може а да не стане љубоморен кога ќе те види со друг маж.

Љубомората не е најдобрата емоција, но таа е природна и е човечка.

Ако ја покаже својата љубомора отворено, можете да бидете сигурни дека во него сè уште има чувства за вас.

13) Тој е во контакт со вашето семејство или пријатели

Ако мажот е сè уште заљубен во вас, тој сè уште ќе биде во контакт со вашето семејство или пријатели.

Тој дури може да се обиде да ги натера да зборуваат за вас и да открие што мислат за вас и вашата врска.

Тој прави договор напор да ве следи, така што е безбедно да се претпостави дека има уште нешто од врската во неговиот ум.

Можеби некои од вашите пријатели станаа заеднички во текот на врската, но ако тој воопшто остане во контакт со членовите на вашето семејство никогаш не бил многу близок, тогаш виезнајте дека нешто се случува.

14) Кога ќе се сретнете, тој станува допирлив

Друг знак дека сè уште ве сака е кога секогаш се обидува да ве допре кога ќе се сретнете.

Ова може да биде затоа што тој сè уште е малку заљубен во вас, но не сака да изгледа премногу приврзан, па затоа се обидува да биде суптилен во врска со тоа.

Исто така види: 15 без глупости начини да прашате девојка дали и се допаѓате (комплетна листа)

Мали нешта како што се галење со раката или четкање на вашата коса надвор од твоето лице се најдобри примери за овој обид да се зближи со тебе!

15) Знаеш дека неговата девојка е отскокнувачка

На крај, но не и најмалку важно, знаеш дека тој сè уште те сака кога неговите девојката е очигледно отскокнување, а не некој во кој е вљубен.

Можете да забележите дека немаат ништо заедничко и дека дури и не изгледаат како да се заљубени кога се заедно.

Тогаш е сосема очигледно дека новата девојка е само обид да се одвлече вниманието од вас!

Исто така види: 13 начини да направите играч да се заљуби во вас откако ќе спиете со него

Што сега?

Досега треба да имате добра идеја дали вашата бивша сè уште сака или не ти.

Па што можеш да направиш за да го решиш ова?

Ако го сакаш назад, има лесно решение:

Го споменав уникатниот концепт на херојскиот инстинкт порано. Тоа го револуционизира начинот на кој разбирам како мажите работат во врските.

Гледате, кога ќе го активирате херојскиот инстинкт на мажот, сите тие емотивни ѕидови се рушат. Тој се чувствува подобро во себе и природно ќе почне да ги поврзува тие добри чувства со вас.

И се зависи од тоа да знаете како да предизвикатеовие вродени двигатели кои ги мотивираат мажите да сакаат, да се посветат и да заштитуваат.

Затоа, ако сте подготвени да ја подигнете вашата врска на тоа ниво, проверете ги неверојатните совети на Џејмс Бауер.

Кликнете овде за да го погледнете неговото одлично бесплатно видео.
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.