15 суптилни знаци дека тој развива чувства кон вас (комплетна листа)

15 суптилни знаци дека тој развива чувства кон вас (комплетна листа)
Billy Crawford

Кога се забавував со мојот поранешен, навистина немав претстава за знаците дека тој развива чувства кон мене.

Ќе дознаев само кога ќе спомне нешто и одеднаш ќе ме погоди дека тој се чувствува вака некое време, но не ми кажа.

Но, сега, кога веќе не сме заедно, ги гледам знаците појасно од кога било досега!

Исто така види: Ова е причината зошто секој маж жали што ја изгубил жената која не го дочекала да ги собере

Во секој случај, готово е. Го сфатив премногу доцна. Освен тоа, други проблеми ни оневозможија на двајцата да се вратиме таму каде што го оставивме.

Затоа, оваа статија е да ги собере тие знаци – 15 суптилни знаци дека вашето момче развива чувства за вас, па затоа не не ги пропуштајте и не чувствувајте жалење како јас.

1) Тој ќе ве охрабри кога сте вознемирени поради нешто

Ако тој едноставно не е толку заинтересиран за вас, тој нема да добие загрижени или загрижени ако имате лош ден или се чувствувате вознемирени поради нешто.

Но, ако тој развива чувства за вас, тој ќе направи се што може за да помогне.

Зошто го велам тоа?

Кога излегував со ова момче, тој секогаш се обидуваше да ме расположи и да ме натера да престанам да бидам тажен кога и да му кажам за тоа.

Тој би рекол работи како „О, сигурен сум дека наскоро ќе се чувствуваш подобро! Ќе ви помогнам да најдете решение за вашите проблеми, затоа не грижете се. Сè ќе биде во ред.“

Или, „Еј... уште ли си лут поради тоа што се случи вчера?

Се извинувам. Понекогаш можам да бидам малку густ.”

Тој не беше таковнего дека се грижите за него како потенцијален партнер.

Верувај ми! Ова е првиот чекор за да имате каква било романтична врска со вашиот маж!

Заклучок

Тоа се само неколку знаци дека тој развива чувства кон вас што ги забележав!

Се надевам дека ова ви помогна да научите што треба да барате во однесувањето на вашиот маж доколку тој е во процес на заљубување во вас.

Ако го следите мојот совет, тогаш се надевам дека ќе успее за вас двајца!

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.

тоа со другите негови пријатели или било кој друг во неговиот живот! Дури кога дојде до мене, тој беше толку загрижен.

Значи, веднаш знаев дека тоа е знак дека тој развива чувства кон мене!

2) Ќе те држи за рака и можеби ќе ја допре ногата

И јас го научи ова од мојот поранешен!

Често ме држеше за рака за време на интимни ситуации.

И ако разговаравме, тој повремено ми ја четкаше раката на мојата нога.

Едно време разговаравме во кревет и забележав дека е блиску до тоа. Не знам зошто, но во тој момент, само знаев дека нешто се случува меѓу нас и се покажа дека е точно!

Ако тој едноставно не е толку заинтересиран за вас, нема да му биде удобно да ве држи за рака или да ја стави раката околу вас.

Нема да те допира нежно и да биде целосно сладок!

Но, ако развива чувства кон тебе, ќе се навикне на физички контакт со тебе и ќе ужива во него.

3) Тој ве опсипува со комплименти

Некои мажи едноставно не излегуваат веднаш и не ве прашуваат дали им се допаѓате.

Тие често ќе започнат со дајте малку комплименти, а потоа одете до позначајни комплименти.

Но, ако вашиот маж развива чувства кон вас, тој веројатно ќе биде оној кој ќе ви даде комплимент прв!

„Изгледате неверојатно денес! би рекол со насмевка на лицето откако забележал нешто за тебе што му паднало во очи.

Илиможеби ќе те праша за твојот ден, па ќе ти каже колку му е мило што сè помина добро.

Ако твојот маж е малку срамен (како мојот), тој сепак може да чека да кажеш нешто убаво прво пред да ве опсипам со комплименти.

Но, ако тој развива чувства за вас, тој веројатно ќе биде оној кој ќе го направи првиот чекор.

4) Тој ќе зборува за неговите минати врски, но само со вас

Ако вашиот маж развива чувства за вас, ќе се чувствува како да може да ви каже што било.

А тоа ги вклучува и неговите минати врски!

Тој ќе ви каже за неговите бивши и како работите му оделе со нив.

Можеби ќе ви раскаже приказна за тоа како се чинеше дека му се допаѓа на неговата поранешна, а потоа раскина со него. Или можеби ќе сподели непријатна тајна од некоја од неговите претходни врски.

Ќе му биде доволно удобно да разговара со вас за било што, бидејќи доволно се зближува со вас што вие станувате голем дел од неговиот живот!

5) Тој ќе биде позаштитнички настроен кон тебе

Еве нешто што се случи со мојот поранешен за кое мислев дека беше смешно во тоа време:

Ми кажа еден ден, „Ако одиш сам во тоалет, ќе те следам таму и ќе се уверам дека се е во ред.

Сакам само да се уверам дека сте безбедни“.

И извесно време таму го правеше токму тоа!

Еднаш кога бевме во бар, тој ме следеше во бањата и стоеше пред вратата додека неизлезе. Потоа некако се насмеа за тоа бидејќи беше толку глупаво.

Но, веднаш знаев дека тоа беше знак дека тој развива чувства кон мене!

6) Ќе почне да бара ваше мислење за работите

Кога бев во врска со бившиот, тој постојано ме прашуваше за совет за различни теми.

Немам поим зошто не отиде кај еден од неговите пријатели... туку ме праша мене!

Понекогаш кога ќе разговаравме за нешто некое време, ќе забележав дека тој се освести дека не го знае одговорот. Така, ќе наведам пример од мојот живот што ми се случи и ќе разговараме за тоа.

Но, тогаш забележав дека неговите прашања станаа повеќе лични. Ќе почнеше да ми поставува прашања како „Што мислиш за оваа ситуација со мојот пријател?

Чувствувам дека му треба мојата помош, но не сум сосема сигурен што да правам/ И „Како би се справил со ова ако беше ти? Многу сум збунет како да постапам. Никогаш порано не сум бил во ваква ситуација…“

Очигледно, тој мислеше дека моите мислења се вредни и важни за слушање. Очигледно се развиваа чувства кон мене!

7) Ве поканува да учествувате во активности со неговите пријатели

Ако вашиот маж едноставно не е толку заинтересиран за вас, можеби нема да сака да се дружи со вас ако неговите пријатели сакаат да трошат некое време со него.

Тој можеби е тој што ќе предложи да се заврши ноќтарано за да може да се дружи со пријателите.

Но, ако тој развива чувства за вас, тој ќе биде повеќе од среќен да ве вклучи!

Тој би ги охрабрил другите пријатели да поминат малку време со вас и не е важно кој од нив сака да излезе.

Кога бев со бившиот, тој ме замоли да одам со него на секој настан што го покануваа неговите пријатели. Тој не се срамеше да ме претстави како негова девојка. Ќе одиме сите заедно и ќе се забавуваме!

Исто така, забележав дека многу момци не ги земаат своите девојки со себе кога се дружат заедно. Претпоставував дека тоа се работи на момчето. Но, мојот поранешен го стори тоа. Ова дефинитивно беше знак дека мислеше дека сум дел од неговиот живот.

8) Тој би открил скриени таленти или интереси што ги имал

Ако вашиот маж едноставно не е толку заинтересиран за вас, тој веројатно нема да сака да ги сподели своите хоби со вас.

Тој обично ги задржува тие работи за себе, како готвење или свирење гитара. Веројатно не му е толку важно ако сепак знаете за нив.

Но, ако развива чувства кон вас, тој ќе ви каже за неговите хоби!

Понекогаш изгледа чудно што мажот би бил толку отворен со вас за овие работи (а јас понекогаш бев на ист начин!), но мислам дека тоа е затоа што на повеќето мажи не би им било удобно да го прават тоа.

Кога ќе помислат дека си посебната, би ти покажале се што можат да направат за даим се восхитувајте и сфатете ја врската посериозно.

9) Го менува својот изглед

Овој лесно се забележува ако обрнете внимание.

Дали пробува нова облека? Дали неговата коса изгледа поинаку? Дали носи некоја колонска вода? Можеби ќе почне да се облекува малку поубаво од вообичаено кога се дружи со вас.

Ако тој едноставно не е толку за вас, тој дури може да има лош здив и да носи несоодветна облека!

Но, ако тој развива чувства за вас, тој ќе вложи поголеми напори да изгледа убаво кога е околу вас.

Може дури и да се облече и да ја чешла косата пред да дојде да се дружи со вас или да почне да се бричи на поконзистентна основа!

Не му е грижа што другите луѓе зборуваат за него.

Тоа е само затоа што сака да изгледа добро секогаш кога ќе излезе со вас. Тој не сака да внимавате на некој друг.

10) Тој открива каква музика сакате и ја додава во неговата плејлиста

Ако вашиот маж едноставно не е таков заинтересиран за вас, тој веројатно нема да размислува многу за тоа каква музика сакате.

Можеби ќе побара од вас да пуштите некои од песните што ви се допаѓаат на вашиот телефон и да види дали му се допаѓаат.

Но, ако тој развива чувства кон вас, тој ќе си помисли: „Ако и се допаѓаат овие песни, треба и јас да ги слушам“.

Ќе почне да ги додава во својата плејлиста!

11) Тој се појавува на места каде што најверојатно ќе бидете

И ако се појависе случи да биде на истото место со вас, тој се обидува да се погрижи да се видите и да се запознаете.

Тоа е прилично добар знак дека тој развива чувства кон вас!

Тој може да се појави во бар каде што знае дека сакате да се дружите или на плажа каде што знае дека тоа е вашето омилено место. Тој не мора да се труди толку напорно ако нема некакви младешки чувства меѓу вас двајца!

Но, ако има, тогаш тој ќе се труди да се обиде и да се запознае.

12) Тој ќе ви испраќа пораки во чудни моменти

Друг знак дека се повеќе се чувствува за вас е тоа што ќе ви испраќа пораки на чудни времиња.

Ако нешто му се случи во текот на денот, ќе биде во искушение да ви испрати брза порака за тоа!

Исто така види: 30 цитати на Алан Ватс што ќе ви го разнесат умот ширум отворено

Можеби е 3 часот по полноќ и тој ти праќа порака во која вели: „Еј... Знам дека е доцна, но го слушав ова и ме натера да мислам на тебе“

Можеби е на работа и не може да престане да размислува за вас!

Или можеби тој е на пат да легне, но сака да знае дали сте си поминале убаво на забавата.

Одвреме-навреме може да ви праќа вакви пораки кога ќе помисли на вас или ќе му недостигате.

Само обрнете внимание на моментите кога вашиот маж испраќа пораки и обидете се да откриете зошто.

А ако такви работи често се појавуваат, тоа може да биде знак дека вашиот маж се развива чувства за тебе!

13) Никогаш нема да ти каже кога е вознемирен

Уште еднавообичаен знак дека вашиот маж развива чувства кон вас е дека тој секогаш ќе биде насмеан.

Ако е вознемирен поради нешто, нема да ви каже за тоа.

Ако го прашате зошто, тој ќе ви каже „Ох, добро сум!“ и се правиме како ништо да не се случило. Затоа што не сака неговиот проблем да те мачи.

Единственото нешто што може да го каже е: „Мислам дека те паѓам!“ или „Ми недостигаш“ – нешто слично!

Не се шегувам. Тоа го направи мојот поранешен! Бев допрен.

Постојат секакви драматични настани кои можат да доведат до вака отворање на момчето, но една од најдобрите ситуации би била ако е пијан или бил во период на осаменост.

Сигурен сум дека тогаш размислуваше за мене.

14) Ќе се понуди да прави работи за тебе

Ова е еден од моите омилени!

Ако тој едноставно не е толку заинтересиран за вас, тој нема да се труди многу да ви помогне или да прави работи за вас.

Но, ако тој развива чувства за вас, тој ќе сака да се погрижи да бидете среќни и удобни. А ако тоа значи да прави работи за тебе, тогаш тој ќе го направи тоа со отчукување на срцето.

Едно време сакав да направам нова фризура.

Јас чекав дозвола од мојот човек пред да го прашам, но тој воопшто не понуди никаков увид.

Тоа беше чудно бидејќи

Тој брзо рече: „Да, сигурно“ и се согласи дека тоа е нешто што можеме и двајцата да го направиме заедно.

Додека ја средив косата , само седна до мене ипраша дали може да направи нешто.

Тоа беше толку брз одговор од него!

Дали е тоа затоа што тој развиваше чувства кон мене?

Можеби.

15) Тој ќе ги сподели своите мисли, чувства и емоции со вас

Ова е еден од најважните знаци дека вашиот маж развива чувства за ти.

Тој нема веднаш да излезе и да ви каже дека ве сака, но јасно ќе ви каже дека е заинтересиран за вас како личност.

Тој може да ви каже за неговиот ден, да праша за вашиот или да зборува за тоа што се случило во вестите.

Тој се обидува да покаже дека се грижи за вас како личност и дека сака да комуницира со вас.

Единствениот начин да се знае со сигурност

Всушност е тешко да се знае дека вашиот дечко навистина се приврзал за вас.

Тој треба јасно да ви објасни дека развива чувства кон вас, но можеби нема да го каже тоа со зборови.

Не можете секогаш да очекувате тој да биде толку директен (иако научив дека тоа е ретко случај).

Значи, единствениот начин што сигурно ќе знаете е да добар однос и комуникација со него!

Ако прави еден од знаците што ги спомнав погоре, или секогаш те гледа толку драго додека зборува, тогаш голема е шансата да развие чувства кон тебе.

И ако веќе изгледа да се грижам за вас многу, тогаш е време да се засилите и да направите потег! Ќе мора да се интересирате и за неговиот живот.

Бидете му поддршка и покажете
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.