16 знаци дека момчето е опседнато со вас на добар начин

16 знаци дека момчето е опседнато со вас на добар начин
Billy Crawford

Дали имаш претчувство дека момчето може тајно да биде опседнато со тебе?

Имам добри вести за тебе сестро - има некои многу јасни знаци дека на момчето му се допаѓаш повеќе од само малку !

Продолжете да читате за да дознаете 16 знаци дека момчето е опседнато со вас (на добар начин):

1) Тој сака да поминува време со вас

Ако е секогаш сака да се дружи со вас, тогаш дефинитивно има нешто таму!

Ќе забележите дека тој постојано ве прашува на состаноци или ве замолува да се дружите почесто - голема е веројатноста дека навистина му се допаѓате!

Колку повеќе време поминувате заедно, толку е поголема веројатноста дека тој ќе се заљуби во вас. друго.

Тој дури и ќе ги откаже плановите со пријателите за да ви ослободи време!

На пример, ако одите во кино, тој ќе сака да оди со ти дури и ако има други планови.

Тој секогаш ќе сака да биде околу тебе затоа што е опседнат со тебе!

2) Зјапа во тебе (на неморничав начин)

Ако тој зјапа во вас, најверојатно му се допаѓате!

Ова е малку очигледно, но дефинитивно понекогаш може да се занемари.

Исто така види: 11 лесни начини да го активирате херојскиот инстинкт преку текст

Ако тој зјапа во вас со насмевка на лицето и одреден интерес за вашиот разговор, тоа значи дека му се допаѓате.

А ако постојано го фаќате како зјапа во вас? Девојко, тој е опседнат со тебе!

Можеби и неизглед - тој исто така сака да знае што те тера да штиклираш и како да се справиш со тешки ситуации.

Сепак, во ред е потоа малку да го поттикнеш за конечно да ти го каже своето мислење. сè, малку е веројатно дека тој се согласува апсолутно со секоја работа!

16) Тој не се обидува да ве промени

Кога излегувате со некој кој е опседнат со вас, тие“ Никогаш нема да се обидат да те променат.

Тие секогаш ќе бидат задоволни со онакви какви што сте и никогаш нема да се обидат да ја променат вашата личност или вашите навики.

Ова значи дека тој не е само во вашиот изглед и личност - тој исто така е во она што сте во срцето.

Му се допаѓа колку сте автентични и реални и не е подготвен да се обиде да ве натера да бидете некој поинаков од она што навистина сте.

Ова може да покаже многу за тоа колку се грижи за личноста со која излегува - ако ја почитува нивната индивидуалност, како и нивната убавина, слободно може да се каже дека е заљубен!

И најдобриот дел ?

Тоа е сигурен начин до безусловна љубов!

Поставете ги вашите граници

Сега кога знаете дали момчето е опседнато со вас или не, не плашете се да поставете си граници.

Кажете му да се повлече малку, ако тоа е она што го сакате или дека ви треба малку простор, и ќе му испратите порака за неколку дена.

Гледате , иако е нормално да бидете малку опседнати со некој што ви се допаѓа, не треба да чувствувате потреба да ги забавувате сите неговиопсесии!

Поставете свои лични граници и сè друго ќе следи.

А ако сакате да направите момче целосно и крајно опседнато со вас?

Па, спомнав уникатниот концепт на херојскиот инстинкт порано. Тоа го револуционизира начинот на кој разбирам како мажите работат во врските.

Гледате, кога ќе го активирате херојскиот инстинкт на мажот, сите тие емотивни ѕидови се рушат. Тој се чувствува подобро во себе и природно ќе почне да ги поврзува тие добри чувства со вас.

А се зависи од тоа да знаете како да ги активирате овие вродени двигатели кои ги мотивираат мажите да сакаат, да се посветат и да заштитуваат.

Значи, ако сте подготвени да ја подигнете вашата врска на тоа ниво, проверете ги неверојатните совети на Џејмс Бауер.

Кликнете овде за да го погледнете неговото одлично бесплатно видео.

кажи што било, но ако продолжи да гледа назад во тебе и да се смее, тогаш дефинитивно има нешто таму!

Внимавајте на овој знак кога разговарате со него. Ќе знаете со сигурност дали е опседнат со вас или не!

Сега може да се запрашате како можете да препознаете дали тој зјапа во вас на морничав или неморничав начин.

Па, нешто што ми помогна да го разберам невербалниот јазик на личноста за која ме интересираше беше да разговарам со професионален тренер за односи.

Херојот на врската е местото каде што го најдов овој специјален тренер кој ми помогна да разберам одредени гестови и обезбеди персонализирано водство за мојот љубовен живот.

Значи, ако сакате да ја разберете причината зошто тој зјапа во вас, можеби треба да добиете и професионално водство.

Кликнете овде за да ги проверите .

3) Тој сака да биде подобар за вас (на добар начин)

Ако момчето е опседнато со вас, тогаш веројатно е дека сака да биде подобар за вас!

Ова значи дека тој ќе се направи себеси попривлечен и попривлечен за вашите очи.

Тој сака да изгледа најдобро и да ве импресионира на кој било можен начин.

Велам „на добар начин“ затоа што очигледно, не би сакале некој да го промени целото свое битие само за да ви биде привлечен.

Но, тоа не е случај овде. Наместо тоа, тој сака да биде подобар затоа што вие го инспирирате да се појави како најдобрата верзија од себе!

Тоа значи:

 • тојсе потстрижува
 • добро се грижи за својата хигиена
 • можеби оди во теретана
 • почнува да чита повеќе
 • се враќа на училиште
 • тој вложува повеќе труд на работа
 • има повеќе аспирации

Гледате, сите овие промени влијаат на неговиот сопствен живот на неверојатно позитивен начин.

Јас секогаш велам: ако можеш да најдеш некаква мотивација да си го промениш животот на подобро, земи ја!

Се разбира, не треба да бидеш единствената причина поради која работи на себе, тоа треба да биде На крајот на краиштата, нешто што го прави за себе, но сепак, да се биде искрата за промена може да биде нешто позитивно!

Значи, ако момчето се обидува да биде подобра верзија од себе, тоа може да значи дека е опседнат со вие!

4) Тој е постојано околу вас

Ако постојано се судрите со него, тој веројатно е опседнат со вас.

Гледате, можеби е малку демнат -и, но во реалноста, тој само се обидува да биде на местата каде што често ги посетувате за да фати шанса да ве види!

Ова може да биде:

 • вашиот омилен бар
 • вашиот ресторан што одите во ресторанот
 • паркот што сакате да го посетите

Гледате, шансите се дека не се обидува да ве демне, тој само сака да ви даде чувство на „случајно удирање еден во друг“.

Верувај ми, тој е опседнат!

5) Тој е секогаш тука за тебе!

Ако момчето е опседнато со тебе , тогаш тој ќе биде тука за вас без разлика на се.

Ова значи дека тој ќе се потруди секогаш да биде достапенкога станува збор за вашите потреби.

 • Ако колата ви се расипе среде ноќ, тој ќе дојде и ќе ве земе.
 • Ако вашето куче се разболи, тој ќе дојде да ви помогне.
 • Ако вашиот член на семејството почине, тој ќе биде еден од првите на вашиот праг.

Ова може да звучи како многу одговорност за него, но ако момчето е опседнато со вас, тогаш нема да размисли двапати дали да направи вакво нешто!

Тој сака да се увери дека сè е во ред во вашиот живот бидејќи вие сте му толку важни ... сигурен дека работите се во ред со тебе.

6) Тој сака многу да ти праќа пораки

Опседнат е со тебе ако сака да ти праќа пораки.

Можеби звучи чудно, но момчето на кое навистина му се допаѓате ќе ви испраќа пораки цело време.

Без разлика во кое време од денот е или колку се зафатени, тие ќе најдат време да испратете неколку пораки за да видите што правите.

Тоа може да биде изненадувачки, бидејќи често сме навикнати момците да ни се обраќаат кога им е погодно.

Вие' Ќе знаете дека момчето е навистина опседнато кога ќе ви даде приоритет до точка каде што ќе одговори дури и додека е зафатен.

Кога ќе праќа пораки, тој ќе се погрижи пораките да бидат значајни и долги (ова ќе покаже дека тој навистинасе грижи).

Момците како ова не бараат некој само да го пополни нивното сандаче за текст - тие бараат некој со кој ќе можат вистински да разговараат.

Значи: ако тој е секогаш праќа пораки или ви се јавува за да види кои се вашите планови, тој веројатно сака да поминува време со вас и сака да го прави тоа почесто.

7) Тој ви дава многу комплименти

Еден знак дека момчето може да биде опседнат со вас е ако ви дава комплименти цело време.

Ако постојано ви кажува колку сте убави или колку одлично изгледа вашата облека, тоа е прилично добар показател.

Па ако тој дава комплименти за вашата облека без причина или на сите им кажува колку е убава/паметна/смешна/што и да е друго кај вас, тогаш тоа значи дека обожава сè во вас, а не само некој случаен дел од вашиот изглед или личност.

Понекогаш, неговите комплименти може да изгледаат речиси оригинални затоа што ви дава многу од нив, но верувајте ми ако е опседнат, тој мисли на секој еден од нив!

Размислете за тоа: кога навистина сте во дечко, постојат илјада работи што забележувате дека ви се допаѓаат кај него, нели?

Па тој веројатно ќе ви даде комплименти за многу од оние работи што му се допаѓаат кај вас.

Ќе ви даде комплименти за тоа колку сте паметни, колку сте смешни и дружељубиви, или колку сте љубезни и грижливи.

Не е важно што е тоа – ако е опседнат со вас, тој ќе најде нешто добро за се и ќе каже Вие исите други) цело време!

8) Се сеќава на значајни детали за вас

Дали се сеќава на работите што ги кажувате за вашите омилени бои, храна и ТВ емисии?

Претпоставувам дека тоа е затоа што момците се многу ужасни во помнењето на работите воопшто (случај во точка: родендени).

Но, ако вашиот дечко изгледа како никогаш да не заборава ништо за вас, веројатно е затоа што му се восхитува вашата личност и вредности и сака да дознае повеќе за нив!

Ако е опседнат со вас, тогаш ќе се сети на сè за вашиот живот, од омилениот вкус на сладолед до омиленото место за дружење.

Тој ќе ги запомни овие мали детали за вас и ќе ги користи во разговорите за да знаете дека слуша што имате да кажете.

Тој се сеќава на сите работи што сте му ги кажале за себе и ги користи како начин да се поврзе со вас.

Запомнувањето на значајни детали за вас е дефинитивно белег на еден дечко кој ве обожава.

9) Тој плаќа за сè

Ако тој не бара од вас да платите за ништо, а не ни нуди кога му нудите, тоа може да биде затоа што навистина му се допаѓате.

Ако е опседнат со вас, тогаш веројатно не би ни помислил двапати за понудата да плати за вашата вечера или билети за кино.

Можеби мисли дека не ви се допаѓа, но не му е грижа!

Тој дури може да се обиде да плати за сè. времето, кое може да биде малку досадно, нотоа е исто така само уште еден знак за тоа колку му се допаѓате!

Што треба да направите во таа ситуација?

Да бидам искрен, зависи од вас!

Некои девојки претпочитаат да ги одржувате работите еднакви и да им понудите да платат, додека на другите не им пречи да се разгалат.

Гледате, тука нема правилен или погрешен одговор, одете со она што ви одговара.

Сепак, дури и ако му дозволите да плати за сè, не заборавајте барем да се понудите да платите или да изразите благодарност за она што го прави!

10) Тој секогаш сака да знае што сте вие до

Ако откриете дека вашето момче секогаш бара од вас да му кажете што правите, тој веројатно е опседнат со вас.

Ова е затоа што колку повеќе знае за вашиот живот , толку повеќе ќе може да планира за идните состаноци и да се погрижи да е на иста страница со вас.

Се разбира, тој исто така чека да открие кога ќе можете слободно да се дружите со него!

0>Понекогаш, овој знак може да укаже и дека тој е заштитнички настроен: сака да знае што правите за да може да ви помогне во случај да ви треба!

11) Тој е многу активен на вашето платформи за социјални медиуми

Супер очигледен знак дека момчето е опседнато со вас е кога е многу активен на вашите платформи за социјални медиуми.

Ова значи дека постојано ги проверува вашите Инстаграм и Фејсбук, гледајќи низ сите ваши фотографии и коментирање на сè!

Тој може дури и да ве означи на фотографија или да остави коментар на една одвашите објави.

Тој исто така секогаш бара нови ажурирања од вас.

Ако откриете дека често ве проверува, тогаш веројатно е затоа што многу му се допаѓате!

Некои момци не се толку очигледни со овие работи и нема да коментираат или да ги лајкуваат вашите слики.

Како може да препознаете дали ги следат вашите социјални мрежи?

Па, вие Веројатно ќе забележат дека тие се првите што ги гледаат сите ваши приказни, па тоа ќе ви даде малку навестување!

12) Тој ве опсипува со внимание

Најдобар начин да раскажете ако на момчето му се допаѓате е поради вниманието што ви го посветува.

Ако тој секогаш сака да биде околу вас и едноставно не може да не ве праша за вашиот ден, тогаш јасно е дека му се допаѓате.

Размислете за тоа: кога некој ни се допаѓа, сакаме да знаеме сè за него - нивните животи, нивните цели, нивните надежи и соништа - за да можеме да се чувствуваме поблиски со него.

Тој можеби најдете каков било изговор да разговарате со вас само затоа што му се допаѓа да биде околу вас!

Да ве опсипува со внимание на тој начин е огромен знак дека е опседнат со вас на секој можен начин!

13 ) Тој се држи со тебе без проблеми

ужасен ден или кавга еден со друг, тие сепак ќе бидат тука за вас.

Тие ќе ги направат малите нешта за да бидат сигурни дека што и да се случи, тие секогаш сепокрај вас.

Сфатете го ова како знак дека тој не е само за вас кога сè оди добро - тој исто така се држи наоколу кога сè ќе тргне наопаку.

Тој е секогаш тука за вас, подготвен да ги собере парчињата и да ви помогне да ги поминете густите и тенките.

14) Дури и кога ќе го игнорирате, тој сè уште е наоколу

Следниот знак дека е опседнат со вас не може да се занемари :

Тој сè уште ќе остане наоколу дури и кога го игнорирате.

Можеби ќе се обиде да ве предомисли, но ќе го преболи ако не сакате помрднете.

Ова покажува дека тој не е само опседнат да ве врати назад, туку дека е подготвен да чека засекогаш доколку е потребно.

Дали тоа е добар знак или не е дискутабилно, сепак, тоа е убаво е да имаш човек кој се почитува себеси и своето време.

Исто така види: Грчење на десното око кај жените: 15 големи духовни значења

Сепак, не можеш да обвиниш некого за неговите чувства, а ако размислиш добро, тоа може да ти го направи и вљубениот!

<0 2>15) Тој секогаш се согласува со вас

Кога се забавувате, нормално е понекогаш да не се согласувате - тоа е начинот на кој функционираат односите.

Меѓутоа, кога излегувате со некој кој е опседнат со тебе, тие секогаш ќе се согласуваат со сè што ќе кажеш.

Ова може да биде добра или лоша работа во зависност од тоа колку е мислењето на вашето момче!

Но, ако тој секогаш се согласува со вас и никогаш не се согласува, тогаш е прилично јасно дека му се допаѓате.

Тој не го интересира само вашата личност и вашата
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.