17 изненадувачки начини да тестирате момче за да видите дали навистина ве сака

17 изненадувачки начини да тестирате момче за да видите дали навистина ве сака
Billy Crawford

Содржина

Понекогаш може да биде прилично тешко да се каже дали момчето навистина има некои чувства или не, но не грижете се, не сте единствениот кој бил во таква ситуација. Постојат неколку работи што можете да ги направите за да го тестирате момчето за да видите дали тој навистина ве сака.

Еве 17 начини на кои можете да го направите тоа!

1) Обрнете внимание на начинот на кој тој се однесува

Не мислам на начинот на кој се однесува со вас, туку работи како ако разговара со други луѓе и ги пропушта своите телефонски повици кога е со вас. Тоа значи дека тој го цени времето со вас повеќе од било што друго и дека не сака да ризикува да го изгуби вашето внимание разговарајќи со некој друг.

Тоа е знак на почит и љубов, а ако забележите тоа, треба да бидеш среќен затоа што има некои подлабоки чувства отколку што момчето е подготвено да признае. Освен тоа, ако тој е заинтересиран за вас, тој нема да чува тајни од вас, што е уште еден знак дека тој навистина има чувства кон вас.

2) Набљудувајте ги неговите очи

Очите на луѓето се прозорци на нивните души, или така велат. Ако забележите колку е грижлив и мек неговиот поглед, тогаш дефинитивно е заљубен во вас!

Можете да го забележите и ако постојано зјапа во вас кога сте заедно, а тој постојано ве гледа без разлика што правиш. Ова значи дека тој навистина обожава сè за вас!

Ако забележите ваков мек поглед, тој дури и не мора да каже ништо. Ќе знаете дека тој длабоко се грижи за вас.

3)интимност меѓу вас.

Кога сте заедно, ако се чувствувате како да сте единствената личност на светот, тогаш можете да бидете сигурни дека сте нашле личност која ве сака. Кога личноста е длабоко вљубена во својот партнер, полесно се справуваат со сите други проблеми и грижи.

Сè друго едноставно исчезнува и ако се чувствувате вака кога сте заедно, тоа е вистинска љубов. Кога тоа ќе се случи, може да се чувствувате како да сте единствените двајца луѓе на светот.

Чувството е неверојатно, и не е ни чудо што тоа е причината зошто толку многу парови се подготвени да жртвуваат толку многу за да бидете заедно.

Последни мисли

Може да биде прилично досадно кога некој за кој длабоко се грижиме нема да го сподели она што го чувствува со обични зборови. Сите сонувавме да ги слушнеме зборовите „Те сакам“ додека сонцето заоѓа во позадина.

Сепак, секој човек е сложен. Значи, ако сте сонувале да ги слушнете тие три збора од вашиот значаен другар, треба да знаете дека има многу други знаци кои ќе ви покажат како се чувствува тој.

Се што треба да направите е да обрнете внимание на неговите постапки и да го знаат значењето зад нив. Ова може да биде доста тешко кога дури и не знаете што се случува во главата на момчето.

Ако тој ве сака, тогаш тој ќе сака да биде со вас цело време и ќе направи се што е можно за да се увери нема ништо што ве дели двајцата. Се надеваме,забележувањето на овие знаци ќе ви помогне да бидете спокојни и максимално да уживате во вашата врска!

Кога станува збор за љубовта, тој знае како да се справи со неа

Кога момчето е навистина заљубено во вас, тој знае како да ги контролира своите емоции и мисли. Тој не се лути на мали нешта.

Ги разбира основните принципи да се биде добар партнер и не се плаши да ги спроведе на дело.

Но, што ако се уште има некои проблеми меѓу вас? Што ако сето тоа не е обична пловидба?

На крајот на краиштата...има причина зошто сакате да го тестирате за да видите дали навистина ве сака...

4) Тој е љубоморен

Внимавајте на неговите реакции кога е околу вас. Ако е љубоморен кога ќе види некои момци околу вас, тогаш тоа значи дека се грижи за вас.

А ако се случи дека обично не е љубоморен тип, тогаш има огромни шанси да е заљубен со тебе. Секако, тоа не значи дека треба да толерирате сцени, но секоја жена сака барем малку да види ваква емоција кај саканата личност.

Ова е обично начинот на кој жените ги тестираат своите партнери за да видам дали има некои подлабоки емоции.

Сега можеби се прашувате како можете со сигурност да знаете дека тој всушност е љубоморен.

Па, нешто што ми помогна да откријам дали мојот партнер навистина е љубоморен пред некое време зборуваше со професионален тренер за врски.

Херојот на врски е страница каде што високо обучени тренери за врски им помагаат на луѓето да се движат во сложени и тешки љубовни ситуации, како да не се љубоморни далитој всушност е љубоморен. Тие се популарни затоа што искрено им помагаат на луѓето да ги решат проблемите.

Зошто ги препорачувам?

Бидејќи тие обезбедуваат персонализирано водство и обезбедуваат практични решенија кои всушност можат да ви помогнат да одлучите што е најдоброто нешто да направите следно.

За само неколку минути можете да се поврзете со сертифициран тренер за односи и да добиете прилагодени совети специфични за вашата ситуација.

Кликнете овде за да ги проверите.

5) Тој одвојува време за вас

Ако вашата врска станува сериозна, тогаш тоа може да биде случај затоа што има многу хемикалии вклучени. Меѓутоа, ако сте заедно долго време и вашето момче навистина ве сака, тој ќе одвои време за секој состанок што ќе го организирате со него.

Исто така види: „Мојот сопруг ме остави и сè уште го сакам“: 14 совети ако сте ова вие

Ова значи дека тој се грижи за вашите интереси и сака да знај дека е спремен да направи се за да те усреќи! Ако забележите дека момчето за кое се грижите прави напори да се појави секогаш кога ќе ви треба, ова е главен знак на љубов.

Ако тој навистина ве сака и ако навистина се грижи за врската која имаш со него, тогаш тој ќе се погрижи да има време одвоено за тебе во неговиот распоред. Преместувањето на важни обврски и состаноци за да одвои време за вас е нешто што покажува дека тој многу ве сака и сака да му даде приоритет на времето со вас и покрај сè друго.

6) Тој се обидува да ви покаже колку тојсе грижи

Ако ја проголта гордоста и си дозволи да биде ранлив со вас, тогаш ова е знак дека има нешто посебно помеѓу вас двајца. Ова исто така вклучува и обид да покаже дека се грижи со тоа што е искрен, сака и разбира.

Ова значи дека ако те сака, тогаш знае колку е важно сечија самодоверба да биде ценета и ценета. Ако се чувствувате сакани и сигурни кога сте заедно, тоа е одличен знак дека тој длабоко се грижи за вас.

Ако тој прави работи само за да се чувствувате подобро или да ви го олесни животот, тогаш можете да се опуштите знаејќи дека си со момче кое навистина те цени. Ако е навистина заљубен во вас, тогаш ќе направи се само за да ја види таа насмевка на вашето лице или да ве види среќни.

7) Тој често ве изненадува

Ако сака ве изненади со мали подароци што ви се допаѓаат, тогаш ова е јасен знак дека тој навистина ве сака. Ова исто така значи дека знае да биде љубовен и грижлив, но и разигран.

Тој ги покажува своите чувства на различни начини, а тоа го прави непредвидлив, уникатен и забавен да биде наоколу! Ова е една од клучните состојки на успешна врска и е навестување дека има повеќе од само површна врска.

Вообичаено, овие подароци стануваат нешто што најмногу се памети во врската. Тоа е јасен знак дека е заљубен во вас ако внимава на малотоработи!

8) Тој не се плаши да направи компромис

Ако вашето момче се грижи за вас и вашата врска, тој ќе биде подготвен да направи компромис ако има огромна разлика меѓу вас и тој. Секоја врска има свој дел од проблеми, особено на почетокот, пред сè да се среди.

Ако момчето со кое сте се потруди да ги надмине овие разлики и да ги реши проблемите на најдобар можен начин, тоа е одличен знак. Ова значи дека тој е несебичен и подготвен да направи сè што ве прави среќни.

Ова може да биде сè, како да бидете сигурни дека вашите слободни денови се совпаѓаат или само некоја луда ситница што може да се додаде на целосниот пакет тој понуди! Секоја работа е важна, а тоа е знак на длабока наклонетост и љубов.

9) Тој ве држи до себе кога сте заедно

Ако не сака да ве изгуби, и тој навистина сака да остане со вас што е можно повеќе, тогаш тоа значи дека неговата љубов кон вас е огромна. Ова исто така значи дека тој е несебичен и стабилен, што може да значи само едно: неговите чувства кон вас се многу реални.

Јазикот на телото е многу моќен, и ако ве држи блиску до себе и ве стави во неговите раце кога сте заедно, тогаш тој сака да се погрижи никогаш ништо да не дојде меѓу вас двајца. Тоа е, исто така, начин да му се покаже на светот колку се грижи.

Тоа е начин да се даде изјава за припадност и начинда му покажеш на светот дека му значиш многу. Колку и да звучи глупаво, тоа е всушност многу ефикасно.

Кога парот е заедно, и тие седат блиску или се држат за рака, можете да видите дека нивната љубов е вистинска само ако ги погледнете.

10) Тој се грижи за вашите интереси

Ако го интересира што ве прави среќни и како се чувствувате, очигледно е дека двајцата сте во сериозна врска. Ова значи дека тој навистина се грижи за вашиот живот и не сака да пропушти ништо важно со вашата врска.

Тоа е сигурен знак дека ќе растете заедно и дека тој сака да биде со вас во секоја можен начин. Ако има взаемно разбирање во вашата врска, тоа е одличен знак дека тој сака да се посвети.

Исто така види: 17 знаци дека момчето ќе биде навредливо во врската

Работата за која многу парови се караат е поминување време со семејствата на едни со други. Ако е подготвен да поминува време со вашите пријатели и семејството, тоа значи дека ве сака.

Тој исто така сака да бидете среќни бидејќи знае дека односите се градат на доверба и љубов. Ако не се плаши од средба со вашите пријатели и семејството, тогаш тоа значи дека е доволно самоуверен и доволно ве почитува за да биде во близина на луѓе кои се грижат за вас.

11) Се сеќава на важните датуми

Ако се сеќава на важни датуми и настани, тогаш ова е добар знак дека сака да ви покаже колку му значи врската со вас. Тој дури може да направи асостанок за да биде само со вас овие денови.

Ова значи дека има длабоко значење зад врската и дека тој сака да ви ја покаже целата своја љубов. Има нешто многу емотивно во прославувањето на посебните датуми кои придонесуваат за чувството на сигурност.

Да знаеш дека тој навистина се грижи и дека е подготвен да го сподели својот живот со тебе значи дека сака да бидеш среќен и дека правиш и него да се чувствува добро. Вие сте секогаш приоритет за него, па дури и ако работите не одат добро, тој сака сè да биде во ред со вас.

Тоа е главен знак на љубов што понекогаш го забораваме.

12) Не се плаши да ви каже дали нешто му пречи

Ако се грижи за тоа што мислите, тогаш кога нешто навистина му пречи, ќе го бара најдоброто можно решение за тоа. Тоа значи и дека тој ви верува, па сака да слушне повеќе за вашата гледна точка.

Споделувањето проблеми и искреното слушање еден со друг води до подлабоко разбирање, а оттаму сè што правите заедно ќе биде повеќе забава. Таквата комуникација е моќен знак на љубовта.

13) Ако е заљубен во вас, не сака да ве остави

Ова можеби звучи очигледно, но момците не се секогаш искрени за своите чувства кога станува збор за посветеноста и емоциите. Ако тој навистина те сака, тогаш нема да сака да остане со тебе само поради досада или привременоврска.

Наместо тоа, тој можеби неодамна сфатил дека вие сте сè што му треба и дека сака да поминувате што е можно повеќе време заедно, за да може да ужива да се чувствува добро со вас.

14) Тој е среќен што сум со вас

Ако видите насмевка на неговото лице кога ве гледа или додека сте заедно, тоа значи дека тој навистина ве сака! Ова покажува и колкава среќа има во вашата врска, а тој е задоволен бидејќи запознал некого со кој ќе ги сподели сите свои чувства.

Тоа значи дека му се допаѓате, но и дека почнува да се чувствува вистинска љубов. Вистинската среќа кога те гледа е доволен доказ дека тој навистина те сака.

Ако тој секогаш се труди да се чувствуваш добро, те охрабрува да го правиш она што го сакаш и ако ти помага да успееш во животот, ова е знак на вистинска љубов.

15) Го имате посебниот јазик што го споделувате

Ако имате посебни прекари што ги споделувате со личноста со која сте во сериозна врска, тогаш ова е одлично. Ако секогаш можете да се разберете и да уживате во времето заедно, тогаш ова покажува колку сте блиски и интимни двајцата.

Луѓето кои длабоко се грижат еден за друг секогаш ќе имаат слатки зборови еден за друг и ќе покажуваат љубов наместо едноставно да ги каже тие три магични зборови. Освен тоа, ќе дознаете многу за неговите намери од начинот на кој зборува за вас кога не сте наоколу.

Колку повеќе зборува за вас, толкуполесно е да се каже дали те сака. Кога сака да знае сè што треба да знае за вас, тоа покажува дека му се допаѓате и се грижи за вас.

Ако вашата врска е нова и се подобрува од ден на ден, големи се шансите неговите намери наскоро да станете појасни кога ќе почне да зборува за вас почесто од вообичаено.

16) Не се плаши да пробува нови работи заедно

Ако сака да остане со вас што е можно подолго, шансите се дека тој ќе ги поздрави искуствата кои можат да ви помогнат и двајцата да растете како луѓе. Личноста која ве сака нема да се плаши да го чека времето што ќе го поминете заедно, туку ќе проба и нови активности или ќе оди на нови места.

Тоа не значи дека нема да се плаши или дека нема да има отпор кон новите работи, но момците покажуваат подготвеност за промена кога имаат длабоки чувства за саканата личност. Можеби ќе сака да проба нови работи или ќе одвои повеќе време за да се забавувате заедно, но бидете доволно трпеливи за да не ја избрзувате врската или да не вршите притисок врз вас.

17) Тој често ве бакнува

Ако те бакнува многу, ова е знак на наклонетост. Сепак, тоа може да значи и дека нешто го мачи или дека не сака да ве изгуби!

Бакнежот е еден од најинтимните моменти што може да ги сподели парот. Тоа ве тера да се чувствувате сакано, прифатено и што е најважно, изразува како тој се чувствува за вашата врска и за врската
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.