19 тајни знаци дека мажот ве сака

19 тајни знаци дека мажот ве сака
Billy Crawford

Како знаеш дека момчето што го скршиш не е само во тебе, туку и во тебе?

Кога тој е добар со тебе и кога ја третира вашата благосостојба како своја? Кога ќе се жртвува за вас и никогаш не се откажува од вашата иднина?

Можеби изгледа како господин, но како да знаеме дали овој пријател навистина е во тоа на долги патеки.

>Лесно му е на мажот да сигнализира дека ве сака затоа што повеќето мажи се тотално несвесни. Мажот можеби не мора да каже дека ве сака, но неговите постапки речиси секогаш ќе зборуваат погласно од зборовите.

Сепак, постојат голем број суптилни знаци дека мажот можеби не сака другите да знаат за нивната врска (и дури и ако го сторат тоа, веројатно ќе го задржат за себе).

Составивме листа од 19 тајни кои ќе помогнат да се утврди дали тој навистина има чувства кон вас или не.

1 ) Ви носи цвеќе без причина

Ако за тоа не мора да биде во болница, тогаш не ви носи цвеќе. Ако го прави тоа, тогаш веројатно е заљубен во вас и сака да го покаже тоа.

Ќе ви ги купи омилените цвеќиња. Тоа значи дека тој навистина се грижи за вас.

Цвеќето се знак на љубов и страст и тој веројатно не ви испраќа цвеќиња, туку прилично скапи подароци. Човекот кој ви испраќа цвеќиња обично е навистина заљубен во вас.

Цвеќето не се само цвеќиња. Тие се посебен подарок што не сака да го пропушти тој што ги испраќа.

Кога мажостави те сам откако ќе му кажеш колку лошо си поминал лош ден.

Тие чувства не се заборавени, особено од некој што е заљубен во тебе.

Можеби веќе сте го знаеле ова, но:

Малите нешта се важни затоа што се однесуваат на чувствителноста на она што ви треба.

Ако момчето е заљубено во вас, тој ќе се погрижи да се чувствувате удобно и топло.

Тој нема да ве остави сами по лош ден. Ова е важно бидејќи покажува колку тој се грижи за вашите чувства и како сака да направи да се чувствувате подобро.

14) Вие сте негов приоритет

Ако момчето ве има како негов приоритет, тогаш тоа значи дека вие сте некој што ќе биде со него долго време.

Тој ќе размислува за тоа што ви е важно, со кого треба да го поминува времето и како може да се погрижи вашата врската ќе успее.

Вљубениот во вас не само што ќе сака да го цени моментот, туку ќе гледа напред бидејќи знае дека ќе има проблеми и работи што ќе се појават.

Тој ќе сака да се погрижи да бидете среќни и да се чувствувате добро. Тој ќе сака да ве држи за рака и да ви добие се што може.

Тоа ќе биде приоритет за двајцата затоа што тој е подготвен да направи се што треба за да бидете среќни.

Тој може да најде некој кој го има она што го барате, но ќе застане таму ако атракцијата не е таму. Тој нема да се задоволи со ништо помалку затоа штоова е љубов.

15) Тој прави планови за твојата иднина

Мом што те сака ќе направи се што може за да се увери дека твојата иднина е светла.

0>Ако некогаш сте загрижени за врската, тој ќе погледне што може да направи за да ви помогне. Тој ќе сака да биде тука за вас и да одговори на сите прашања што ќе се појават.

Тој ќе погледне како може да ги подобри работите и да помогне на кој било можен начин бидејќи тоа значи да се биде во посветена врска.

Да се ​​биде заљубен значи да знаеш што значи да дадеш сè, а потоа уште нешто.

Не е ни чудо!

Кога сте заљубени во некого, почнувате да размислувате за различни работи.

Почнувате да размислувате да имате семејство или еден ден да патувате низ светот. Размислувате да купите куќа заедно и да основате семејство.

Тие не сакаат само да бидат со вас засекогаш и тоа е тоа. Тие сакаат да бидат сигурни дека ја испланирале иднината која ќе биде неверојатна за двајцата.

16) Тој сака да биде блиску до вас

Мом што ја сака жената со која е ќе сака да биде близок со неа. Тој ќе сака да ја држи за рака и да те допира секоја шанса што ќе му се укаже.

Можеби имаш различни несигурности што ќе се обидеш да ги задржиш. Ако сака да биде физички близок, тогаш тоа значи дека му е удобно со вас и вашето тело.

Ако ве сака, тогаш сака да биде блиску до целата ваша убавина и ќе покаже какомногу тој го цени сето тоа.

Нема да се грижи за каква било несигурност што ја имате бидејќи сè е како што е.

Тој нема само да биде околу вас туку ќе сака да биде како затворете се што е можно.

Тој нема да мирува додека не знае дека ви оди добро и не се погрижи да ви биде удобно.

Забележете го ова:

Кога момчето е вљубен во некого, тој сака да се увери дека се чувствува добро и удобно.

Ако сака да ве држи за рака, тогаш препознава дека тоа е важно и за вас. Тој има добро чувство за тоа што ви треба и сака да се увери дека го имате.

Тој знае какво е чувството да го имате на рака и ќе го направи истото за возврат.

17 ) Тој им кажува на своите пријатели за вас

Дечко што ве сака можеби нема да сака да биде во центарот на вниманието кога се во прашање неговите пријатели. Тој ќе сака да се увери дека неговите пријатели се свесни колку е среќен со вас.

Ќе се пофали колку е одлична неговата девојка или колку е неверојатна, во зависност од околностите.

Но, ако тој навистина ја сака, тогаш нема да му е грижа што мислат другите бидејќи и двајцата се заљубени и тоа е сè што е важно.

Ако момчето те сака, тој ќе се погрижи неговите пријатели знае за тебе. Тој би сакал да зборува за вас и како се чувствува за вас.

Тој сака да се погрижи неговите пријатели да знаат дека е со некој посебен и важен.

Тој не треба да има проблем кажувајќи им колку е среќене со девојката од неговите соништа.

Тој не би требало да има проблем да им каже детали за вашата врска и што тоа значи за него.

Тој ќе стане љубоморен ако некој каже било што против вас и сака да се осигура дека тие се заштитени од каква било негативност.

Исто така види: 25 знаци кои треба да ги отсечете од семејството

18) Тој станува малку љубоморен

Љубомората е една од најтешките емоции за мажите да се справат. Причината зошто жените можат подобро да се справат со тоа е затоа што имаат своја верзија на тоа.

Тоа е емоција што прави жената да се чувствува како таа да е единственото нешто што некому му е важно. Еден дечко ќе сака да биде љубоморен на другите луѓе поради вас.

Ако сте со некого, тоа значи дека тој се чувствува како да сте се што сака во животот. Тој не сака некој да може да му го одземе тоа што го има и да го натера да се чувствува нецелосно.

Знаеш ли зошто?

Тоа се вика љубов. Таа се чувствува љубоморна кога ќе те види со друга девојка и љубоморна кога ќе видиш друга девојка со нејзиниот маж.

Ако момчето навистина те сака, тој ќе биде љубоморен ако излезеш со разделен маж и се вратиш дома со него.

А ако не те сака, тогаш ќе излезе и ќе си земе некоја жена на страна. Така се поврзуваат мажите.

19) Тој планира посебни и романтични состаноци пред време

Човек кој ве сака ќе планира состаноци за да покаже колку се грижи за вас. Ќе сака да те извади и да се однесува како дама.

Тој го знае тоада ве извади е еден од најдобрите начини да покаже дека ве сака и се грижи за вас.

Сака да се погрижи да не ја разочара или исплаши другата личност бидејќи тоа би било штета.

Тој ќе сака да се погрижи да се чувствувате посебно и да знаете колку мисли за вас. Затоа и однапред планира состаноци за да може работите да ги направи што е можно попосебни.

Ќе се погрижи да бидете задоволни од состанокот и да сака да ви вреди. Тоа ќе биде еден од најромантичните состаноци во вашиот живот.

Планирањето на состанок покажува дека сериозно сте размислувале за тоа.

Мом што навистина сака не само што ќе ве сака неговиот живот, но тој сака да ги направи работите посебни.

Последни мисли

Досега треба да имате добра идеја за 19 тајни знаци дека мажот ве сака.

Па што може правиш за да го направиш твој?

Па, претходно го спомнав уникатниот концепт на херојскиот инстинкт. Тоа го револуционизира начинот на кој разбирам како мажите работат во врските.

Гледате, кога ќе го активирате херојскиот инстинкт на мажот, сите тие емотивни ѕидови се рушат. Тој се чувствува подобро во себе и природно ќе почне да ги поврзува тие добри чувства со вас.

А се зависи од тоа да знаете како да ги активирате овие вродени двигатели кои ги мотивираат мажите да сакаат, да се посветат и да заштитуваат.

Значи, ако сте подготвени да ја подигнете вашата врска на тоа ниво, проверете го она на Џејмс Бауерневеројатен совет.

Кликнете овде за да го погледнете неговото одлично бесплатно видео.

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.

е вљубен, ќе се погрижи да го знаеш тоа и ќе се погрижи да знаеш колку ужива во твоето друштво.

Љубовта е емоција што само грижлива и искрена личност може да ја покаже.

Ова доволно зборува за намерите на еден дечко. Поточно, неговата љубов кон тебе.

2) Тој не гледа во својот телефон кога сте наоколу

Во нашата генерација, се чини дека не можете да избегате од фактот дека луѓето секогаш ќе имајте го нивниот телефон во рака.

Ако тој е секогаш на телефон кога сте наоколу, тогаш веројатно е дека разговара со поранешна девојка или испраќа пораки до некој друг.

Ова е знак на незаинтересираност и ништо повеќе од постојано потсетување дека сте втор најдобар.

Ако тој го има телефонот во рака кога е околу вас, тогаш веројатно ќе бара нешто на интернет или ќе го провери време.

Но, навистина, тој го прави тоа. Ако момчето е целосно занесено во неговиот телефон и вие влезете во собата, тој ќе го остави телефонот настрана.

Ова понекогаш може да биде знак дека е заинтересиран, но на некој што се грижи за вас нема да му биде гајле за неговиот телефон додека сте наоколу.

Нели?

Мажот не го гледа својот телефон кога сте наоколу затоа што не е груб. Тој ќе го направи тоа затоа што му е природно.

Ако разговарате со него и тој престане што и да прави, големи се шансите дека со нетрпение чека да ве види.

Ако еден дечко не е заинтересиран за тебе, тогаш никогаш нема да престанатги проверува нивните телефони додека си наоколу.

3) Тој те задева, на добар начин

Дечко што е заљубен во тебе ќе те задева. Тој сака да ве тестира и да види дали сте подготвени да бидете со нив.

Ако каже нешто смешно или каже нешто што ве засрамува, големи се шансите тоа да го направи намерно.

0>Ако ве задева, тоа значи дека се грижи за вас како личност. Ова е знак дека е заљубен во вас.

Тој сака да се погрижи да бидете силни и подготвени да бидете околу него бидејќи може да биде тешко да се биде во врска ако вашиот партнер не е подготвен за ваква посветеност.

Ако те задева на заштитнички начин, дефинитивно не зборувам за ова.

Но, ако те задева на начин на кој се чувствуваш разигран и како тие добро се забавуваат заедно, вреди да се забележи.

Сè што е разиграно и забавно е знак дека некој се грижи за вас. Ако поединецот не е разигран, тогаш може да претпоставите дека не се грижи за вас.

Сепак, може да биде тешко да разберете дали тој ве задева на добар начин или само да бидете разигран.

0>Барем, ова е нешто со кое се борев пред некое време, откако професионален тренер за односи од Relationship Hero ми помогна да го разберам однесувањето на мојата симпатија.

Тоа е веб-локација каде што сертифицираните тренери за односи даваат персонализирани совети и нудат практични решенија дури и до најсложените љубовни прашања.

И тизнаеш што?

Се испостави дека личноста што ја привлекував не го влоши моето внимание. Затоа, брзо сфатив дека морам да го пренасочам вниманието на нешто друго и така ја најдов љубовта на мојот живот.

Значи, ако и вие сакате да добивате персонализирани насоки за вашиот љубовен живот, не двоумете се да останете во контакт со нив.

Кликнете овде за да започнете.

4) Тој сака да знае дека си дошол дома безбедно

Ова е многу добар знак затоа што мажите кои се грижат за тебе ќе имаат свои грижи за безбедноста. Тој ќе има интерес за тоа што правите навечер и дали има некакви закани таму.

Нема шанси да не се грижи за вашата безбедност, но дефинитивно не треба да го знае ова; ова е нешто што треба да го задржите за себе.

Како жена, нема причина да споделите со него некоја од овие информации што ги добивате од вашите родители или пријатели. Кога ќе праша за оваа информација, тоа може да го натера да се чувствува како ваш херој.

И затоа сака да знае. Тој сака да се погрижи да не се повредите и дека имате се што ви треба.

Да се ​​грижите дека нешто може да ви се случи е една работа, но ако му дадете до знаење дека ова може да значи крај на секоја идна врска.

Вашиот маж ќе може да каже дека нешто се случува ако се обидете да ги одложите овие дискусии колку што е можно повеќе.

Колку повеќе се обидувате да ја избегнете оваа тема, толку повеќе неговата интуиција ќеизвлечете го подобро од него. Бидете отворени и искрени со него, но не зборувајте за вашите безбедносни проблеми.

5) Тој ги откажува плановите за вас

Дали сакате да знаете дали навистина е заљубен во вас или не ? Откријте дали момчето е подготвено да ги откаже плановите за вас во последен момент.

Ако изгледа дека сака да се дружи со своите пријатели, а потоа во последен момент ќе им каже дека не може да направи тоа, ова е добар знак.

Тој беше подготвен да се откаже од своето време за вас. Тоа покажува дека некој цени кој сте вие ​​како личност.

Зошто го прави ова?

Дали се плаши да не ве изгуби? Во повеќето случаи, да. Кога еден дечко ги откажува плановите за нешто со своите пријатели, но сака да поминува повеќе време со вас, тоа е добар знак дека е заљубен во вас.

Тој не поминува само време со вас затоа што се состануваат. Тој сака да биде со вас затоа што се грижи што правите и каде одите.

6) Се сеќава на секој мал разговор што сте го имале

Дали сакате да знаете дали момчето е навистина заљубен во тебе? Откријте дали се сеќава на секој разговор што некогаш сте го имале.

Исто така види: „Зошто луѓето не сакаат да бидат околу мене“ - 17 совети ако чувствувате дека ова сте вие

Ако се сеќава на секој мал разговор што сте го имале, тогаш ова е добар знак. Тој сака да се увери дека сте блиски и се грижи за врската.

Не е дека сака да ве запознае, но важно е да знае што се случува во вашиот живот. Тој сака да се увери дека добро се забавувате и дека нематепроблеми.

Ако момчето не може да се сети на нештата, тогаш тој не е толку заинтересиран за тоа кој сте вие ​​како личност.

Ако тој е искрено заинтересиран за вас, тогаш тие ќе знаат секој детаљ од вашиот живот.

Можете да зборувате за било што, од омиленото ТВ шоу до она што го појадувате.

Вљубениот во вас момче ќе се сеќава на сè. Ако се сеќаваат на работите и се грижат за тоа што се случува во вашиот живот, тогаш ова ќе биде добар знак.

Тој нема да може да го заборави тоа освен ако навистина не го стори тоа. Не ми е гајле за тебе.

Биди внимателен овде:

Не претпоставувај дека вашата врска ќе трае затоа што еден дечко се сеќава на овие работи. Ова не е причина тој да биде заљубен во вас.

7) Тој ви дава комплименти кога не носите шминка

Дали сакате да знаете дали некој те сака? Откријте дали ви дава комплименти кога не носите шминка.

Ако момчето навистина се грижи за вашиот изглед, тогаш тој ќе ја комплиментира вашата природна убавина кога не е изложена.

0>Ако не му се допаѓа како изгледате нашминкани, а тој сепак ви дава комплименти, тогаш тоа не е добар знак. Ова може да биде поради неговата сопствена несигурност или страв дека нешто ќе му се случи.

Тој ќе се обиде да направи да се чувствувате добро за себе. Тој нема да ви дава комплименти за да не ги повреди вашите чувства, туку затоа што искрено му се допаѓа како изгледате кога нематешминка.

Ако е така, тогаш ова е добар знак дека тој навистина се грижи за вас.

Ако момчето не е задоволен со својот изглед или може да го прифати она што го изгледа, тогаш веројатно воопшто нема вистинска врска.

8) Тој е чувствителен на вашите потреби

Постојат два вида мажи на овој свет: оние кои ве сакаат назад и оние кои не 't.

Силните, самоуверени мажи можат да бидат разоружани поради ранливоста на жената. Кога таа му го открива своето „вистинско јас“, тој сака да ја заштити и да се грижи за неа.

Чувствува дека е негова одговорност да и помогне да се чувствува подобро. Тој ја слуша без осудување и го сака само најдоброто за неа.

9) Мисли дека твоите досадни навики се слатки

Дали сакаш да знаеш дали некој те сака? Откријте дали тој мисли дека вашите досадни навики се слатки.

Ако момчето ќе биде во ваква врска со вас, подобро е да биде подготвен да се справи со вашите досадни навики.

Тоа одредува кој ние сме како поединци и тоа е нешто што не се менува наскоро.

Вљубениот тип во вас ќе ги прифати вашите досадни навики. Ако не, тогаш тоа е знак да барате нова врска.

Тој треба да се смее на вашите шеги и да прифати како сакате да ги правите работите. Ако тој не може да се справи со некои од работите што ги правите, тогаш тоа значи дека тие не сакаат да бидат со вас.

10) Тој не се менува поради вас, но тој се прави себеси подобар завие

Кога сте во врска, лесно е да се промените себеси затоа што сакате да му се допаѓате на вашиот партнер.

Но, што ако не му се допаѓа? Што ако тие не мислат дека имате што да им понудите?

Ако се претворате во нешто што не сте за да ви возврати, тогаш ова не е добар знак.

Важно е да не се менувате за да му угодите на момчето, но во ред е да се подобрите.

На пример, вие сакате да одите на планинарење, но тој не. Ако сакате тој да оди со вас, тогаш може да му предложите да правите нешто друго што тој сака да го прави.

Ако тој го прави ова за вас, тогаш ова е добар знак.

Не Не сакам да бидам со некој што е заљубен во тебе, ако се менува кон најлошото. Ако момчето се менува на подобро, тогаш тоа е добар знак дека е заљубен во вас.

Ако тој се однесува поинаку со вас и се прави себеси подобар, тогаш тоа значи дека е посветен и се грижи за тоа што имате да го кажете .

Тој нема да ве отфрли, туку всушност прифаќа се што ќе му се каже.

11) Тој сака да се дружите со неговите пријатели

Ова е голема. Ако момчето е заљубено во вас, тој ќе сака да се дружите со неговите пријатели.

Тие ќе бидат таму за да разговараат со вас кога ви треба некој да ве слуша. Тие ќе бидат рамо за плачење ако не се исто толку значајни како другите.

Исто така, се случува да бидатодличен извор на повратни информации и совети и во врска со вашата врска.

Размислете за тоа:

Ако тие не сакаат да се дружите со нивните пријатели, тогаш тие не се подготвени за врска.

Мажите кои се заљубени во своите значајни личности се горди што го пронашле оној.

Ако тој ве сака во своите пријатели, тогаш ова е одличен знак дека ве сака назад.

12) Секогаш се насмевнува кога ќе те види

Ова е можеби наједноставниот (но најглупавиот) знак дека е заљубен во тебе.

Да, еден дечко може да бидете привлечени од вашиот изглед и убавина, но и вашата личност. Но, ако те сака, тогаш ќе се насмее кога ќе си наоколу.

Тој ќе те сака таму и ќе сака да се увери дека си среќен.

Тој ќе го забележи тоа имате лош ден, но ќе направи се што може за да ве расположи. Тој ќе биде момчето што нема да ја напушти вашата страна и ќе се погрижи да се чувствувате подобро.

Ќе ви даде се што ви треба и ќе покаже чувство на љубезност што е тешко да се најде кај другите момци .

Насмевката може да не значи ништо за повеќето од нас, но за него, тоа значи многу повеќе отколку само да го види неговото лице осветлено.

13) Тој ви подготвува вечера по лош ден

Тоа е една од најтешките работи што може да се направи, но момчето кое навистина ве сака ќе ви подготви вечера по лошиот ден.

Тој ќе ве утеши и ќе се погрижи да имате оброк исполнет со љубов. Тој нема да
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.