Дали таа ќе се врати? 20 знаци дека таа дефинитивно ќе ги направи

Дали таа ќе се врати? 20 знаци дека таа дефинитивно ќе ги направи
Billy Crawford

Содржина

Кога врската ќе заврши, може да биде тешко да се продолжи понатаму.

Можеби се прашувате дали вашата поранешна ќе се врати.

Ако барате знаци дека таа ќе се врати за вас, не барајте понатаму!

Во овој блог пост, ќе разговараме за 20-те најистакнати знаци кои укажуваат на тоа дека вашиот поранешен е веројатно да ви се врати.

Продолжете да читате за повеќе информации!

1) Таа одеднаш почнува да ви обрнува повеќе внимание

Кога некој ќе ве напушти, тие имаат тенденција или целосно да ве игнорираат или да бараат изговори зошто не можат повеќе да се дружат со вас.

Тоа е природата на секое раскинување.

Но, ако вашата бивша почне да ви посветува повеќе внимание отколку порано, тоа е знак дека можеби ќе сака да се вратиме заедно.

0>Сега, да се обрне внимание на бившиот е тешка работа, особено ако раскинувањето беше болно. Искуството може да биде толку трауматизирачко што многу луѓе не можат да ја поднесат ни помислата на нивниот поранешен.

Но, ако вашиот поранешен се обидува да разговара со вас и да помине време со вас, тоа е добар знак дека сака да дојде назад.

2) Почнува почесто да ви дава комплименти

Еве ја работата: да ви даде повеќе комплименти едноставно може да биде случај кога таа се чувствува виновно што си замина.

Но ова може да биде дефинитивен знак дека таа ќе се врати.

Збунувачки? Дозволете ми да објаснам.

Ако вашата поранешна се обидува да направи да се чувствувате добро за себе, тоа е затоа што таа сака да се чувствувате добро засоцијалните медиуми се само платформа. Тоа не е сè и крај на вашата врска.

15) Таа е секогаш достапна кога сакате да ја видите

Чувството да имате некој што ќе го наречете свој е едно од најдобрите делови за да се биде во врска.

Но, штом врската ќе заврши, може да се чувствувате како повторно да сте сами.

Ова е причината зошто е важно кога вашиот поранешен е секогаш достапен да види вие.

Зошто е тоа?

Гледате, бившите немаат никаква обврска да ви се стават на располагање. Тие можат да се затворат, да продолжат понатаму и да излегуваат со други луѓе.

Можат дури и целосно да ве избришат, а вие нема да можете да направите ништо во врска со тоа.

Значи, ако таа сè уште е подготвена да види и да поминува време со вас, тоа е огромен знак дека таа сè уште не е подготвена да се откаже.

Тоа можеби е нејзиниот начин да се обиде да ја одржи врската жива, дури и во нејзината сегашна состојба.

0>Само одржувајте ги работите во позитивно светло за да останете во добри односи со бившиот.

Најдоброто нешто што можете да направите е да ја задржите почитта еден со друг.

16) Таа прави напор да одржувате контакт со вашите пријатели и семејството

Неизговорено правило е дека штом ќе раскинете со некого, ќе ги прекинете и врските со неговото семејство и заеднички пријатели.

Но, ако вашиот поранешен сè уште одржувате контакти со вашите сакани, тоа е знак дека таа е отворена за идејата да се смири со вас.

Ова е особено точно ако таа еблиску до вашето семејство и пријатели.

Вашата бивша одржува односи со луѓето кои ви се важни покажува дека се грижи за нив.

А во продолжение, таа се грижи и за вас.

Тоа е знак дека таа сака да ве задржи во нејзиниот живот, дури и ако не сте заедно романтично.

Да бидам искрен, ова може да биде збунувачки. Тоа е затоа што може да биде тешко да се каже дали таа само сака да бидат пријатели или се надева дека ќе се вратат заедно.

Знаете што направив кога ми се случи ова? Посегнав со професионален тренер во Relationship Hero.

Тие ми помогнаа да сфатам што мисли мојата поранешна и како да и пријдам во врска со тоа.

Силно ги препорачувам нивните услуги ако сте се бори со нешто како ова.

Проверете ги со кликнување овде.

17) Таа доброволно ве поздравува назад во нејзиниот свет

Секое раскинување е различно. Со добра причина, некои потешко се преболуваат од другите.

Сепак, има една заедничка работа на сите бивши: им треба време и простор подалеку од нивните поранешни партнери.

Ова е зошто е голема работа кога бившиот доброволно ве пречекува назад во нејзиниот свет.

Тоа значи дека таа не само што ви е простено, туку и сака да биде подобра личност со тоа што ќе ве има повторно во нејзиниот живот.

Се разбира, можно е таа само да сака да биде пријател. Но, ако таа се труди да помине време со вас и да ве вклучи во неаживот, тоа е знак дека таа сè уште се грижи за вас.

Што повеќе, дали можеби ќе сака да се врати.

И погодете што? Ако не сте сигурни што сакате, тоа е во ред.

Нормално е да се чувствувате збунети по раскинувањето. Ако ви треба помош за да ги средите вашите чувства, предлагам да направите чекор назад и да размислите за вашата врска.

Размислете што сакате и што е најдобро за вас.

Покрај тоа, не треба да се брза во било што. Можете да одвоите време и да видите како се развиваат работите.

18) Таа е отворена за нејзините чувства кон вас

Ова е веројатно еден од најјасните знаци дека вашата поранешна девојка дефинитивно ќе се врати.

Очигледно, ако таа ви кажува дека сè уште те сака и сака да се вратиме заедно, тогаш има големи шанси да го мисли тоа.

Имајте на ум дека бившите партнери воопшто, воздржете се да бидете отворени за нивните чувства еден кон друг.

Ова е затоа што знаат дека тоа само би ја комплицирало ситуацијата.

Работата е што дури и ако таа не ги кажува токму тие зборови , нејзините постапки можат многу да зборуваат.

На пример, таа би била повеќе од среќна да зборува за убавите моменти што сте ги поминале заедно или како сè уште и недостасува да биде со вас.

Таа исто така брза да преуредите го нејзиниот распоред ако тоа значи дека ќе ве види.

Накратко, таа можеби ќе сака да добие втора шанса да има љубовен живот со вас, ако вашиот бивш постојано зборува за тоа какотаа се чувствува за тебе.

Ниту еден најголем знак не може да биде попрецизен од овој.

19) Таа се сеќава на малите нешта што ти значат

Може да биде лесно да се заборавете на малите нешта кои се важни за вашиот поранешен партнер. Обично, вие се фокусирате на негативните аспекти на врската.

Но, ако во различни прилики, вашата поранешна се труди да прави работи за кои знае дека ќе ве направат среќни, тоа е знак дека таа сè уште се грижи за вие.

Тоа значи дека таа се враќа на патеката за паметење и обрнува внимание затоа што сака да ве задоволи.

Вашата бивша дефинитивно сака да се врати кога прави вакви внимателни работи.

Зошто е тоа?

Тоа е затоа што покажува дека таа ја цени вашата среќа и дека е подготвена да го направи она што е потребно за да ве направи среќни.

Уште подобро, тоа е знак дека таа е подготвен да работи на врската и да ги подобри работите.

Не заборавајте дека дури и малите нешта се важни во врската.

А ако вашата поранешна постојано размислувала за овие работи, голема е веројатноста таа Ќе сака да се врати.

20) Таа зборува за тоа како и недостига вашата врска

Можеби во неколку случајни разговори, вие и вашиот бивш зборувате за тоа колку ви недостасува да бидете во врска.

Може да биде нешто толку едноставно како што таа вели дека и недостигаат вашите гушкања или вашата смисла за хумор.

Но, ако овие разговори и понатаму се случуваат, тоа е јасен знак дека таа не е над вассепак.

Да објаснам: носталгијата обично се појавува кога некој се бори да продолжи понатаму.

Тие почнуваат да ја пропуштаат почетната искра кога првпат се сретнале. Или среќните моменти што ги споделиле со својот поранешен партнер.

Ова е особено точно ако раскинувањето било неодамна.

Но, дури и ако поминале месеци откако сте раскинале, правите интроспекција, размислувајќи за тоа како биле работите меѓу вас двајца.

Со други зборови, таа се прашува што би можело да биде.

Затоа, ако вашата поранешна се однесува вака, очекувајте таа да се врати наскоро.

Кој не би сакал повторно да ги доживее среќните моменти од мината врска?

Сигурен сум дека го сака и вашиот поранешен.

Последни мисли

Овие 20 знаци треба да ви дадат прилично добра идеја за тоа дали вашата бивша сака или не да се врати и да се собереме заедно.

Но, како што реков претходно, вие ја познавате подобро од кој било друг. Значи, ако видите некој од овие знаци, постои голема можност таа да сака да се врати.

Што треба да направите следно?

Па, ако има шанси за помирување и сериозна врската, тогаш треба да ја прифатите.

Но, ако не сте сигурни дури и со силен знак дека ќе се вратите заедно, тогаш нема што да изгубите ако ја прашате директно.

Најлошото што може да се случи е таа да каже „не“ и да се вратите таму каде што сте започнале.

Но, ако вашиот бивши вели „да“, тогаш сте еден чекор поблиску до враќање заедно ипоправка на вашата расипана врска.

Тајната е само да го слушате своето срце.

Навистина слушајте.

Тоа го знае одговорот дури и ако вашиот ум ви кажува нешто друго.

Исто така види: Како да продолжите со некој што го гледате секој ден (24 основни совети)

А кога и двајцата сте на вистинското место и во вистинско време, повторното заедно ќе се чувствувате природно.

Дотогаш, само уживајте во процесот и оставете ги работите да течат. Отворете се пред идејата да се соберете повторно и оставете го универзумот да го направи своето.

Сигурен сум дека сè ќе успее на крајот.

неа.

Со други зборови, таа сака да чувствувате дека вреди да се врати назад.

Таа се надева дека со тоа ќе сфатите колку ви недостига и сакате да ги испробате работите повторно.

Знаете што велат, ласкањето ќе ве однесе насекаде!

Во овој случај, тоа би можело да ве собере повторно.

Исто така види: 23 духовни и психички знаци дека некој размислува за вас

3) Таа презема иницијатива да обновете го вашето пријателство

Вашата врска се одвиваше поинаку кога се забавувавте. Сега, ќе и треба малку време да се зближи со вас бидејќи сте само пријатели.

Вистината е дека успешната врска често се гради на пријателство. Вака се запознавате со некого и гледате дали сте компатибилни.

Тоа е всушност она што мојот тренер од Херојот на односите го нагласи.

Гледате, јас сум се забавувал во минатото без навистина да бидеме пријатели прво, и се чинеше дека никогаш не функционираше премногу добро.

И кога побарав совет од професионалец, нивниот тим од тренери за односи ми дадоа јасност и водство за тоа како најдобро да им пристапам на моите односи, особено со да се вратам со бившиот.

Подоцна, сè останато си дојде на свое место.

Значи, ако вашиот поранешен се обидува повторно да биде близок пријател со вас, тоа е добар знак дека таа сака нешто повеќе ... 1>

Да остане во контакт со тебе како што му се случува на нејзиното поранешно момченекои парови.

Некако, постои неискажано правило за неконтакт помеѓу вас двајца, со кое и двајцата се чувствувате удобно.

Но, ако таа почне да покажува наклонетост и стане чувствителна со вас , тоа е знак дека таа можеби сака нешто повеќе од пријателство.

Еве ја работата: кога жените се чувствуваат како да се отфрлени, тие често сакаат да ја докажат својата вредност. Ова обично се изразува преку физички допир.

Со тоа што е чувствителна со вас, таа потсвесно се обидува да ви покаже дека сè уште може да биде дел од вашиот живот.

Со други зборови, таа е надевајќи се дека ќе ја обнови физичката страна на вашата врска и на крајот ќе најде начин да се врати во вашето срце.

Во секој случај, тоа е јасен знак дека таа не е сосема пријатна само со тоа што е пријателка.

Има сè уште има нешто помеѓу вас двајца, и таа сака да го истражи понатаму.

5) Таа прашува за вашиот ден или што се случува во вашиот живот

Ако ве праша за вашиот ден или што се случува во вашиот живот, тоа може да биде показател дека сака да се врати.

Ова значи дека се грижи и сака да се врати во замав на нештата.

Фактот дека вашата Поранешната партнерка прашува за вашиот живот покажува дека таа не сака ова раскинување да трае вечно.

Можеби било тешко за вас двајца во минатото. Сега кога сте разделени, се чини дека сите тие лоши спомени исчезнуваат за неа.

Плус, таа можебисè уште се грижи за вас и сака да знае како ви оди затоа што сака повторно да се собереме.

Да ги преземате работите бавно на почетокот би било добра идеја ако е така. Започнете со тоа што ќе се достигнете еден со друг и видете каде одат работите.

Покрај тоа, ова е дефинитивен знак на кој треба да внимавате ако се прашувате дали вашиот поранешен ќе се врати.

6) Таа не чека и прва ќе посегне по вас

Еден од најважните знаци дека ќе се врати е ако таа прва посегне по вас.

Во зависност од тоа кога и како сте ги завршиле работите , можеби не е во „вистинската“ состојба на умот.

Но барем таа презема иницијатива да ве извести дека сака да остане во контакт.

Како е ова добро знак дека дефинитивно ќе се врати?

Па, тоа покажува дека не е целосно задоволна со раскинувањето.

Можеби сака да се врати заедно, но не сака да изгледа премногу очајно или наметливо околу тоа.

Да посегне раката и да ги држи отворените линиите за комуникација е начин таа да ги тестира водите и да види дали сè уште сте заинтересирани.

Прашањето е дали сте ?

7) Таа се труди да ве види дури и ако знае дека сте зафатени

Преземањето иницијатива да одвои време за вас е еден од најважните знаци дека вашиот поранешен сака вратете се.

Не е важно дали таа знае дека сте зафатени со работа или училиште.

Таа ќе најде начин да ве види дури и ако тоа е само за брзокафе пауза или датум за ручек.

Зошто е ова? Тоа ви покажува дека времето со вас е приоритет за неа.

Можеби не изгледа многу, но тоа е јасен знак дека таа сè уште се грижи за вас и сака да биде околу вас што е можно повеќе.

Ако вашата бивша покажува некој од овие знаци, има големи шанси да сака да се врати.

Затоа е важно да бидете трпеливи и да ги преземате работите бавно.

Постои многу потенцијал овде, но треба внимателно да се справите со тоа ако сакате повторно да се соберете.

8) Таа се труди да ве види дури и ако е зафатена

Ова може да изгледа како не е голема работа. Но, ако се појави вашата поранешна да ве види, иако и се случуваат други работи во нејзиниот живот, може да значи дека таа не е сосема подготвена да ве пушти.

Еве што друго: може да и биде тешко да жонглира со сè . Но, ако сè уште сте приоритет за неа, таа ќе најде начин да одвои време за вас.

Се разбира, ова зависи и од тоа како завршиле работите меѓу вас двајца.

Сепак, дефинитивен знак дека вашата бивша ќе се врати е ако се потруди да ве види.

Тоа е добар показател дека таа сè уште се грижи за вас и сака да ја одржува врската жива.

Ако сакате да се врати бившиот, најдобро би било работите да ги носите бавно. На крајот на краиштата, брзањето во било што не е добра идеја ако навистина сакате да ги решите работите овој пат.

9) Таа секогаш се јавува илиПрво ви прати пораки

Друг знак дека вашата бивша сака да се вратите во нејзиниот живот е кога таа ќе преземе иницијатива прво да ви се јави или да ви испрати порака.

Да се ​​биде вклучен. нечиј ум 24/7 може да биде прилично заморен.

Но, ако вашата бивша постојано размислува за вас, таа можеби нема да може да ви помогне, но да посегне и да ве контактира.

Тоа не не е важно во кое време од денот е или дали е зафатена со нешто друго.

Таа ќе најде начин да стапи во контакт и да испраќа текстуални пораки бидејќи вие сте првата личност со која контактирате кога сака да сподели нешто или само разговарајте.

Ова е добар знак дека таа сè уште не е над вас и дека сака да се врати во вашиот живот.

Ако е така, само внимавајте како реагирате . Не сакате да изгледате премногу желни или очајни.

Играјте кул и правете ги работите чекор по чекор. Последното нешто што ви треба е да ја искористите првата можност да се соберете само за да откриете дека тоа било грешка.

10) Таа секогаш ви се јавува или ви испраќа пораки веднаш

Останете контактот со бившиот може да биде добра работа. Вашето запознавање можеби не завршило во најдобри услови, но барем сè уште сте способни да комуницирате.

На овој начин, можете да се информирате за новото во вашиот живот без да морате да ги гледате друго лично.

Но, што ако вашиот поранешен секогаш е тој што прво одговара? И не само тоа, таа секогаш веднаш одговараисто така.

Ова може да биде знак дека таа е заинтересирана да се соберат.

Се разбира, можно е и таа да е само љубезна. Затоа, ќе треба да ги погледнете другите знаци на оваа листа за да бидете сигурни.

Но, ако вашата поранешна постојано одговара на вашите пораки и повици веднаш, тоа е добар знак дека таа сè уште сака да разговара со вие и можеби сте отворени за повторно здружување.

11) Вашиот поранешен покажува знаци на љубомора

Сега, ова може да биде голем знак дека вашиот поранешен сака да се врати.

Зошто? Затоа што тоа значи дека таа сè уште не е над вас.

Вашата бивша можеби нема да сака да го признае тоа, но ако го видат потенцијалот на друг да ви биде нов партнер, тие ќе станат љубоморни.

Тоа ќе стане љубоморна. не е важно дали исклучиво излегувате со некого или поминувате низ реандирана врска.

Ако таа види дека поминувате време со некој друг, таа може да почне да се чувствува загрозена од тоа. Има чувство на посесивност што доаѓа со љубомора.

Значи, ако вашата поранешна се чувствува љубоморна, тоа значи дека таа сè уште е заинтересирана за вас и сака да се вратите.

Се разбира, може да има некои недоразбирања во тоа како се дефинирани вашите односи.

Затоа, пред се, одвојте малку време да разговарате со вашиот поранешен за тоа.

На овој начин, можете да го исчистите воздухот и да сфатите каде стојат работите помеѓу двајца од вас. само тогашможеш ли да одлучиш што да правиш следно.

12) Таа е секогаш среќна што те гледа

Ова може да изгледа како бесмислено, но тоа е еден од најочигледните знаци дека таа сè уште е заљубена во тебе.

Гледаш, кога е среќна кога си наоколу, таа покажува дека твоето присуство сè уште и е важно.

Тоа е знак дека сè уште правиш да се чувствува посебно и сакана, иако двајцата повеќе не сте заедно.

Покрај тоа, тоа е знак дека таа повеќе сака да биде околу вас.

Можеби сè уште не е подготвена да го признае тоа, но може дефинитивно да и недостига да биде во врска со вас.

Ако тоа е она што таа го чувствува, тогаш прашање на време е кога таа ќе побара и ќе се врати во вашиот живот во романтична смисла.

Прашањето е дали сте отворени за нејзиното враќање?

13) Таа се сеќава на малите нешта за вас и ви дава до знаење

Паровите можат одете со големи гестови за да ја покажете својата љубов еден кон друг.

Но понекогаш, малите нешта се тие што го сочинуваат најголемиот дел од врската.

Вашиот поранешен се сеќава на вашата омилена нарачка на кафе или начинот на кој сакате да ги готвите вашите јајца може да биде знак дека таа сè уште размислува за вас.

Покрај тоа, тоа покажува дека таа се грижи за вас и вашите преференции. Тоа е знак дека таа сака да се увери дека сте сè уште среќни, иако не сте заедно.

Како што споменав, вашиот поранешен можеби не е подготвен да го признае тоатаа сè уште сака да се вратите.

Но, со сеќавањето на малите нешта за вас, тоа е начин да покаже дека сè уште се грижи.

Тоа е знак дека таа е заинтересирана повторно да се соберат и обновување на она што сте го имале претходно.

Да повторам, сепак, дека вашиот поранешен можеби само се обидува да биде пријателски настроен.

Затоа ќе треба да ги погледнете другите знаци на оваа листа за да имајте подобра идеја за тоа што таа мисли и чувствува.

14) Вашиот поранешен деблокира и се занимава со вас на социјалните мрежи

Сосема е нормално да го блокирате вашиот поранешен на сите платформи на социјалните медиуми во жештината од моментот по раскинувањето.

Но, ако поминало некое време и таа ве деблокира, да речеме, на Фејсбук и Инстаграм, тоа може да биде знак дека таа сака повторно да се дружи со вас.

Ова е особено точно ако таа почне да ги лајкува или коментира вашите објави на социјалните мрежи.

Можеби не изгледа многу, но социјалните мрежи се еден од главните начини на кои комуницираме. Всушност, таа стана една од најмоќните алатки за поврзување со луѓе.

Покрај тоа, вашата поранешна јавност што се поврзува и се занимава со вас им покажува на луѓето дека сè уште не е над вас.

Можеби е нејзиниот начин на кој се обидува да го привлече вашето внимание или да ви каже дека сака повторно да разговара со вас.

Се разбира, можно е и таа само да сака да биде пријателка. Затоа, одвојте малку време да разговарате со неа за тоа пред да прескокнете нешто премногу брзо.

На крајот на краиштата,
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.