19 знаци од универзумот дека сте на вистинскиот пат

19 знаци од универзумот дека сте на вистинскиот пат
Billy Crawford

Содржина

Животот може да биде неверојатно збунувачки.

Дури и најсигурната личност застанала на патот на животот и се запрашала: дали сум на вистинскиот пат или сум целосно изгубен?

Ова е кога луѓето се свртуваат кон верата, духовноста и самиот универзум за да им помогнат да ги водат напред.

Кога ви треба дополнителна храброст за да продолжите понатаму, погледнете наоколу за овие знаци.

Еве се 19 знаци од универзумот дека сте на вистинскиот пат

1) Силната сигурност ве обзема

Никогаш не ја потценувајте моќта на интуицијата.

Кога ќе добиете силно чувство за сигурност за претстојната одлука или животна околност, најдобро е да не го игнорирате.

Огромното чувство на сигурност може да биде еден од најјасните знаци од универзумот дека сте на вистинскиот пат.

Тоа не е „расположение“ или привремена емоција. Тоа е повеќе длабоко внатрешно знаење дека го правите она што треба да се направи.

Понекогаш може дури и да вклучува тешки или болни емоции, но цврсто знаење дека сте на вистинскиот пат.

0>Ако сакате да ја достигнете оваа состојба, негувајте внатрешно чувство на смиреност.

Поминете време во природа и во мирна саморефлексија. Нека отчукувањата на срцето и здивот полека ви ја откриваат вистината.

Тоа ќе дојде на еден од трите начини: застанете, одете или почекајте.

Кога ќе го добиете тоа внатрешно знаење да продолжете, обрнете внимание на тоа.

Ова е вашиот инстинкт што ви го кажува тоасвесноста, конечно, би можело да се каже, достигнувајќи самопросветлување.

„Ова е симболизирано со фактот дека тој конечно ја обезбедува љубовта на жената што ја гони од самиот почеток.

„Во јунгска смисла, ликот на Мекдауел го претставува недостижното Јас што сите ние се стремиме да го најдеме за време на нашето животно патување. Со тоа што ја освои, Конорс всушност го заврши напорниот процес на индивидуализација на Јунг.

„Ова е толку значајно што во тој момент Конорс всушност бега од повторување и повторно влегува во нормалниот тек на времето: но како трансформирано човечко суштество , целосно само-актуелизиран.“

Ова е длабок филм, а концептот за кој се зборува е многу релевантен за сите наши животи додека се движиме по знаците што ни ги прикажува универзумот.

14) Мајката природа испраќа духовни водичи за помош

Животните се гледале како духовни водичи уште од античко време.

Без разлика дали во соништата или лично, појавата на моќни ѕверови како јагуари, лавови , крокодилите и соколите можат да навестуваат секакви пораки од универзумот.

Ако сте виделе необично животно или сте особено привлечени кон него, тогаш тоа може да биде космосот кој ви зборува преку тоа животно.

Значењата се разликуваат во различни култури, но овој водич за симболиката на животинскиот дух е многу корисен за почеток ако се обидувате да дешифрирате што значи вашата животинска врска.

15) Зборовите се држат во вашата глава и го инспирираат вашето срце

Еденубавите стихови поезија може да сменат живот.

Читањето книга за паметење во одредено време од вашето патување може да го промени целиот тек на вашата иднина.

Ова е затоа што универзумот може да ви зборува преку пишаниот и изговорениот збор.

Облиците и звуците што ги користиме за да комуницираме имаат длабока мудрост во нив.

Некои лебдат низ нашата глава и брзо исчезнуваат. Други се дружат наоколу и го објавуваат своето присуство, откривајќи ја вистината и насоките во нивните форми и звуци.

Алдос Хаксли го изразува ова толку моќно:

„Зборовите можат да бидат како рендгенски зраци ако ги користите правилно - тие ќе поминат низ се. Читаш и си прободен.“

16) Свежи нови можности се појавуваат кога најмалку ги очекуваш

Често е кога сме го изгубиле од вид патот, го наоѓаме вистинскиот пат ние сме наменети да бидеме.

Понекогаш дури и бесцелно патување завршува со убава логика.

Наоѓаме место, група или ситуација во која блескаат нашите таленти:

Ние создаваме и иновираме во моментот кога мислевме дека сите наши соништа се мртви.

Во многу случаи, поттик за сето ова е прифаќањето на болката и „негативноста“.

Кога ние престануваме да се бориме со тешките емоции и состојби кои ги чувствуваме дека стануваме интегрирани и целини.

Тогаш универзумот реагира со тоа што не води на нашиот пат да ја исполниме нашата судбина.

Како што вели Руми:

„Во моментот кога ќе ги прифатите неволјите што ви се доделени, вратата ќе ви се појавиотворено."

17) Вашите површински емоции не ја поколебаат вашата одлука

Површинските емоции како среќа, тага, лутина или анксиозност често се она што ги нишаат луѓето кон правење избори.

Проблемот е во тоа што овие емоции доаѓаат и си одат.

Можеби се чувствувам одлично што станав ветеринар денес, но два месеци од школото за ветеринар би можел да бидам помизерен од мене. ve.

Универзумот ни помага да нè води давајќи ни длабоко внатрешно знаење дека ги надминува привремените емоционални состојби. Тоа е помалку расположение, а повеќе тивко убедување.

Вистината е дека да се биде во одредено расположение и да се користи тоа како метрика за да се направи избор е ужасна рамка.

„Има се чини дека нема расположение што би ве ставило во совршена рамка на умот за, добро, да се одлучите.

„Значи, што треба да направи оној што носи одлуки?

„Најдобар залог може да биде да прифатите дека ќе имате емоции, но да се обидете да ги спречите да влијаат на вашиот процес на размислување“, пишува Олга Казан на Атлантикот .

18) Паѓате во љубов со личност, место или начин на живот

Љубовта е една од оние што ги менуваат игрите во животот.

Често доаѓа кога најмалку очекувате и токму во моментот кога сте навистина чувствувате радост во вашето друштво.

Потоа доаѓа друго суштество кое ќе ја сподели таа радост со вас.

Или можеби ќе се заљубите во место, култура или начин на живеење…

Оваа љубовна емоција - која оди многу подалеку од апривремено расположение – е од најдлабоките дострели на космосот.

Тоа значи нешто реално и длабоко. Тоа значи дека сте на вистинскиот пат, без разлика дали тоа интелектуално „има смисла“.

Како што вели писателката за врски Сара Реган во MindBodyGreen :

„Љубовта не секогаш има „добри причини“, од каде потекнува идејата за безусловна љубов.

„Како што холистичкиот психијатар Елен Вора, д-р, опишува на MindBodyGreen , речиси се чувствува како да „има божествена сила која ми кажува дека сум на вистинскиот пат.

Исто така види: Зошто општеството е толку токсично? Топ 13 причини

„Не е секогаш лесно, па дури и неопходно позитивно, но секогаш се чувствувам како да сум таму каде што треба да бидам.'“

19) Се чувствувате ослободени од проценките и мислењата на другите

Ние сме племенски животни и сосема е природно што малку се грижиме за мислењата и проценките на другите.

Како деца и тинејџери, вообичаено е притисокот од врсниците да има огромно влијание врз нашите животи.

Но, како што старееме и патуваме по нашиот сопствен пат, овие надворешни пресудите и притисоците престануваат да бидат толку привлечни.

Ние ги земаме во чекор и продолжуваме понатаму.

Оваа внатрешна самодоверба и способност да се остави надворешниот шум да избледи е еден од најсигурните знаци од универзумот ти си на вистинскиот пат.

Ти си таму каде што треба да бидеш

Опфативме 19 знаци од универзумот дека си на вистинскиот пат, но ако сакаш да се добие целосно персонализиранаобјаснување за оваа ситуација и каде таа ќе ве одведе во иднина, препорачувам да разговарате со луѓето во Psychic Source.

Ги спомнав претходно; Бев воодушевен од тоа колку беа професионални, но сепак смирувачки.

Не само што можат да ви дадат повеќе насоки за вистинскиот пат за вас, туку можат да ве советуваат за тоа што ве очекува вашата иднина.

Без разлика дали сакате да читате преку повик или разговор, овие надарени советници се вистинска работа.

Кликнете овде за да добиете сопствено персонализирано читање.

продолжи.

Вие сте на вистинскиот пат и сè што треба да направите сега е да продолжите понатаму.

Исто така види: Животен партнер наспроти брак: Која е разликата?

2) Знаците се појавуваат точно пред вашите очи

Понекогаш најголемите знаци од универзумот дека сте на вистинскиот пат се вистинските знаци.

Зборувам за знаци на автопат, скокачки реклами на вашиот компјутер (сепак, не кликнувајте на нив), знаци на луѓето маици покрај кои поминувате и налепници на браниците.

Овие може да бидат вербални или визуелни знаци кои ќе ви помогнат да ве водат до каде треба да бидете.

Ако сте следеле нова кариера или врска, или оставајќи ја зад себе, може да се чувствувате изгубено на море.

Потоа ќе видите знак кој ви кажува нешто смирувачко или инспиративно...и повторно ќе видите сличен знак во блиска иднина.

Добрата вест е дека универзумот ви испраќа порака дека сте на вистинскиот пат.

Како што пишува Алина Сајре за возењето низ Хаваи:

„Патните знаци се нешто што секогаш се интересни, затоа што може да се прочитаат за да имаат двојни значења за животот, водството и следењето на Бога.“

3) Вистински психичар го потврдува тоа

Знаците што ги откривам во оваа статија ќе ви даде добра идеја за тоа дали сте на вистинскиот пат.

Но, дали би можеле да добиете уште поголема јасност ако разговарате со вистински надарен советник?

Јасно е дека треба да најдете некој кому ќе му верувате. Со толку многу лажни видовити таму, важно е да имате прилично добар BS детектор.

Откако ќе одитепреку неуредно раскинување, неодамна се обидов Psychic Source . Тие ми го дадоа водството што ми требаше во животот, вклучително и со кого треба да бидам.

Всушност, бев воодушевен од тоа колку беа љубезни, грижливи и упатени.

Кликнете овде за да добиете сопствено читање.

Вистински советник од Psychic Source не само што може да ви каже повеќе за вашиот пат во животот, туку може да ги открие и сите ваши љубовни можности.

4) Го чувствувате длабоко во вашето тело и белите дробови

Нашиот здив е моќен.

Тој формира мост помеѓу нашиот свесен ум и несвесниот живот и енергијата што врие внатре нас.

Како што учи бесплатниот мастерклас за работа со здив на Ybytu, учењето да дишете длабоко и со моќните шамански техники може да помогне во отклучувањето на нашиот животен пат.

Кога сакате да знаете дали сте на вистинскиот патека, излези од главата.

Наместо тоа, однесете ја во вашиот респираторен систем.

Вдишете ја сигурноста и ритамот на природата, издишете ја неизвесноста и хаосот на умот.

Само бидете и почекајте да дојде знаењето и внатрешното знаење.

Како што вели светски познатиот тренер и мотивациски говорник Тони Робинс:

„Здивот е суштински елемент за животот и сепак денес користиме се помалку од нашиот капацитет на белите дробови. Размислете за тоа.

„Кога сте под стрес, дали здивот ви е длабок или плитко?

„Би се изненадиле колку често го задржуваме здивот!

„Здив е клучот зафизичка и ментална благосостојба, и ако се направи правилно, може да ја зголеми енергијата, да ја ублажи болката и да ги трансформира нашите животи.“

5) Гласниците доаѓаат да ве уверат на патот

Еден од најсмирувачките знаци од универзумот дека сте на вистинскиот пат доаѓа во форма на други луѓе.

Можеби седите таму несигурни, кога некој странец ќе пријде и ќе го избави моќна порака до вас или кога нов пријател ќе ви го прочита срцето и спонтано ќе ви ги даде потребните одговори.

Одеднаш внатрешната вознемиреност и збунетост околу патот по кој одите во животот се смирува и се решава сама по себе.

Ситуацијата е фрлена во ново светло и станува јасна.

Зборовите и енергијата на гласникот одекнуваат во вашата глава и добивате огромен поттик на самодоверба и убедување.

Вие сте на вистинскиот пат.

„Не ме прашувајте како се случува ова, но универзумот има начин да ги користи луѓето како возила за извршување на одредени пораки.

„Ова може да биде преку средба со случајна личност која можеби ви кажува нешто или прави нешто што предизвикува нешто во вас или предизвикува длабоко знаење во вас“, пишува Борбала во Следете го вашиот ритам . 1>

6) Неочекуваните турканици се случуваат токму во вистинско време

По истата рута, може да добиете неочекувани потикнувања кои исто така ве информираат дека сте на вистинскиот пат.

Понекогаш се чини како грешка, но во ретроспектива, гледате како аодредено „поттикнување“ ве доведе до вашата судбина.

Дали бевте на пат да се омажите за некого кога добивте „поттикнување“ со удар во стар пламен и сфаќајќи дека сè уште сте заљубени?

Размислувавте каде да живеете и планиравте да се преселите во Шпанија кога во последен момент напор од повеќекратни откажувања на летови ве натера да завршите во Аргентина?

Сите овие видови ситуации се начини на кои универзумот турка кон патот каде што можеме да го достигнеме нашиот целосен потенцијал.

7) Завршувате таму каде што најмалку очекувавте, но испаѓа целосно

Ова ми се има случено неколку пати. Гледајќи наназад, јасно можам да видам како тоа беа знаци од универзумот.

Јас тргнав кон точката А, но наместо тоа, бев опкружен до точката Б.

Во толку многу случаи, планирав мојот живот на одреден начин, но моите очекувања се свртеа наопаку.

Во тоа време ми изгледаше како катастрофа - изгубената врска, изгубената работа, откажаните планови за преселба и слично - но во ретроспектива, можам да видам како сето тоа доведе до тоа да го достигнам мојот потенцијал и да ги надминам неопходните предизвици.

Како што пишува Меги Вул:

„Дел од практикувањето на самоприфаќањето е постојано да се вкорениш во „сега“. Екхарт Толе ова го нарекува „моќта на сега“ - практика слична на медитација.

„Прифаќањето на сегашниот момент ви овозможува да признаете што е реално. Како здив, разочарувањето доаѓа и си оди. Затоа вдишете и пуштете гопомине.“

Лесно е да сакаме да бидеме директор на нашиот живот, и вистина е дека треба да преземеме целосна одговорност за нашиот живот без жртва.

Но, во исто време, постојат толку многу работи кои се надвор од наша контрола.

Учењето да ги прифатиме овие работи и да се тркаламе со удари може да биде најдобриот начин да се движиме напред по патот по кој треба да бидеме.

8) Светот се отвора пред вас речиси без напор

Ова е еден од најзадоволувачките знаци од универзумот дека сте на вистинскиот пат:

Сè само се отвора пред вас .

Работата доаѓа до крај, на личноста што ви се допаѓа и ви се допаѓате, пријателствата цветаат и новите интереси ве водат да напредувате.

Како да живеете во сон.

Другите луѓе може дури и да станат љубоморни на вас.

Ако сте навикнати животот да биде карпест пат, тогаш доживувањето на ова може да предизвика сериозна вознемиреност:

Ова изгледа премногу добро за да биде вистинито и се чувствува дека нешто ќе тргне наопаку многу наскоро.

Точно е дека предизвиците секогаш ќе се појавуваат во животот. Но, ако сè ви се отвора, тогаш продолжете.

Универзумот ви расчистува пат.

9) Вашите нозе ве водат до вашата судбина

Еден од најјасните знаци од универзумот дека сте на вистинскиот пат е дека завршувате таму каде што треба да бидете без воопшто да имате намера.

Одеднаш сте внатре место на кое не сте замислиле да работитеи слушаш дека вработуваат.

Две години подоцна ти си менаџер и го имаш животот од соништата.

Кој би помислил?

Или можеби ти пробајте по случаен избор нов спорт или стекнете нов пријател, за да сфатите дека гледајќи наназад, ова е почеток на сосема нов животен пат.

Твоите стапала те доведоа до судбината и ти ја открија страста.

Како што пишува Бони Лонсбери, наоѓањето на нејзината судбина беше долг пат, вклучувајќи изгубени години поминати на правниот факултет, кои едноставно не беа за неа.

Но, штом го најде она што го бараше, парчињата започнаа да си дојде на своето место:

„Судбината не е лек.

„Но, таа е енергична дестинација која ќе ви даде најдобра можност за среќа, изобилство, исполнетост, креативност, забава и возбуда – твојата судбина во основа е твојот најдобар можен живот…

„Начинот да ја откриеш својата судбина е правејќи го она што те возбудува секоја минута што можеш.“

10) Твоето чувство за тоа што е правилно а погрешното се усогласува со вашите избори

Еден од најважните знаци во универзумот дека сте на вистинскиот пат е дека вашето внатрешно чувство за правилно и погрешно се усогласува со она што го правите.

Ако не јадете месо, а работите во месарница, тогаш веројатно сте на погрешен пат.

Ако сакате да им помагате на луѓето и завршувате во социјална работа, тогаш знаците се повеќе ветувачки.

Внатрешното морално убедување може да биде тешко да се открие, а денес луѓетоимате толку многу различни верувања.

Во исто време, ако имате формиран етички систем и морални верувања, тогаш ќе можете да откриете дали универзумот прави нешто за вас или дали сте пливање спротивно на струјата.

Како што вели Џон Вајт за тоа како да се препознае добро од погрешно:

„Би тврдел дека нашето индивидуално разбирање на доброто и погрешното е определено од нашата сопствена филозофија.

„Колку што имаме таква општа филозофија, тогаш веќе знаеме добро и погрешно. Ако не сме сигурни во нив, тоа е затоа што нашата филозофија останува неоформена во нашите сопствени умови.“

11) Магијата на музиката ве води напред

Музиката има толку многу моќ и убавина.

Универзумот сака да ни зборува преку музика додека нè води и нè уверува.

Можете да слушнете 100 песни и мелодии без второ размислување, но потоа една ве удира точно и ти си подмачкан.

Текстот, мелодијата и атмосферата отвораат сосема нов свет во тебе.

Овој вид песна е космичка. Тоа не е само треперење на мелодијата, тоа е мелодија што вибира.

Вие се поврзувате со музиката и добивате легитимни повратни информации од универзумот за патеката по која одите.

12 ) Сите бројки се редат за вас

Некои луѓе ја отфрлаат нумерологијата како обична суеверија, но може да има нешто во тоа.

Ако гледате ретки комбинации на броеви се појавуваат на конзистентна основа тогаш тие можат да бидат аначинот на кој универзумот комуницира со вас.

Пример може да биде бројот 44 или гледањето на бројот 8 каде и да одите.

Што може да значи?

Можеби 44 беше вашата стара адреса на улица додека растевте, а бројот е знак на одобрување за напорите што ги правите да поминувате повеќе време со вашите родители кои стареат.

Можеби 8 бил вашиот број на дрес играјќи хокеј и тоа е знак од универзумот за да продолжите во вашето патување за да станете професионален играч.

Универзумот ќе користи бројки за да ве увери и води.

Чувајте ги очите отворени за нив.

13) Се чувствувате како да сте во филмот Groundhog Day

Groundhog Day е комедија од 1993 година со Бил во главната улога. Мареј и Енди МекДауел.

Станува збор за метеоролог кој има задача да го покрие денот на громот кој постојано го повторува истиот ден додека не ги научи лекциите што универзумот му ги дал за тоа да биде подобра личност.

Главниот лик Фил Конорс нè претставува сите нас на патувањето на животот.

Иако прави сè за да се обиде да излезе од временската јамка, неговиот евентуален избор е да ги реализира сите можности што ги „замката“ му претставува.

Како што пишува Мајкл Фауст во Philosophy Now :

„Тој се едуцира себеси во многу нови полиња, станувајќи успешен доктор, уметник, лингвист и музичар.

„Тој исто така се развива како личност и постигнува постојано зголемување на себе-
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.