Дали се уште е заинтересиран откако спие со мене? 18 начини да дознаете

Дали се уште е заинтересиран откако спие со мене? 18 начини да дознаете
Billy Crawford

Содржина

Откако спиевте со момче, природното прашање е: „Дали тој сè уште е заинтересиран?“

Во одреден момент, можеби сте доживеале реакција на пријател или странец на некоја од вашите здружувања што ве оставила збунети и се прашувате дали нешто не е во ред со она што го направивте.

Дали тој замина прерано? Дали остана доцна? Дали сум само јас или овој мистериозен тип ме избегнува од тогаш?

Сите наидовме на оваа ситуација кога не сме сигурни дали момчето сè уште е заинтересирано откако ќе спие со нас.

0>Одговорот е комплициран, но имам некои идеи.

Можете да започнете со проверка на овие 18 начини!

Ајде да започнеме!

1) Тој се поврзува со вие на социјалните мрежи

Ако тој се поврзува со вас на социјалните мрежи, тоа е јасен знак за неговиот интерес. Всушност, ако тој не се вмрежува со другите што ги познавате, тоа значи дека овој човек вреди да се истражува.

Како таков, проверете ги неговите сметки на социјалните мрежи за да видите дали споделува нешто со вас.

Најдобро би било да ја следите неговата онлајн активност за да можете да следите што се случува во неговиот живот.

Спиењето со некого не значи автоматски дека момчето е заинтересирано за вас.

Можеби се обидува да стапи во контакт со вас затоа што сака повторно секс или искрено ве сака. Можете да го тестирате ова така што ќе се поврзете со него на социјалните мрежи и ќе видите дали тој испраќа пораки или коментира на вашата страница.

Ако ги следи вашитеподобро да те запознаам или да одам на состанок со тебе.

Сум сретнал некој кој воопшто не би го спомнал моето име на својот пријател. Исто така, не би се грижел ако го прашаат за мене.

Еден ден, тој ручаше со својот пријател и дојдов јас. Неговиот пријател го праша за мене и тој рече: „О, таа е само пријател што го запознав пред некој ден во еден бар“!

Тоа беше тоа! Ако излегувате со некого или сте заинтересирани за него, погрижете се тој да споделува работи со своите пријатели. Ако не го сторил тоа, тоа значи дека едноставно не му е грижа и навистина не вреди.

16) Ако зборува за своите чувства кон вас, тоа е добар знак

Ова е затоа што ако тој не е заинтересиран за тебе, тогаш зошто би ти ги кажал сите овие работи?

Тој би ти кажал како мисли дека си посебен и неверојатен и не сака да те пушти бидејќи тој сака да биде со тебе. Тој би ви рекол дека едвај чека да го помине времето што може да го помине со вас и колку сте слатки.

Немојте да мислите дека ова можеби е некој вид на трик.

Тој само сака да ве извести за вистинското чувство. На овој начин, можете да имате поголема доверба дека тој навистина е заинтересиран за вас.

17) Тој сака да има посебен состанок со вас

Датумот е традиционален начин за започнување врска помеѓу две лица.

Кога сака да има посебен состанок со вас без друга девојка, тоа обично е знак дека му се допаѓате.

Можеби ќе ве покани завечера, на кафе или на прошетка за да имате време да комуницирате едни со други. Ако ве замоли да имате состанок со него, исто така значи дека тој навистина сака да ве запознае и дека е заинтересиран да се сретне со вас.

Наместо да ве замоли во кафеана за да можете да се напиете и да одите дома со него, тој повеќе би сакал да потроши повеќе време за да ги споделите работите еден со друг.

Датумот исто така може да биде само шанса да го запознаете подобро.

18) Дали ве прашува да бидеш ексклузивен?

Ако тој побара од тебе да бидеш ексклузивен, тогаш тоа е добар знак дека има нешто одлично во тебе во кое тој се обидува да влезе.

Ова може да изгледа како малку знак за предупредување затоа што ги прави работите посериозни.

Сепак, нема ништо лошо во тоа да бидете ексклузивни еден со друг сè додека вашите намери се чисти и вашите цели се усогласени.

Ако вашите цели се да влезете во врска и да изградите нешто одлично, тогаш ова воопшто не е проблем!

Само погрижете се двајцата да се разбирате јасно.

Бидете самоуверени и искористете ја оваа можност!

Сите овие се знаци дека момчето е заинтересирано за вас.

Ако тој воопшто покажува интерес, тогаш тоа значи дека имате можност да се зближите со него.

0>Од вас зависи дали ќе ја искористите оваа можност или не бидејќи тоа или ќе ги влоши или подобри работите за двајцата.

Можете да правите што сакате со оваинформации, но ваша одлука е дали ќе направите нешто со нив или не.

Ако мислите дека тој можеби е за вас, тогаш дознајте! Излезете таму и направете ги работите да се случат сега!

Последни мисли

Не би сакале да поминувате премногу време со некој што не се интересира за вас, нели?

Користењето на овие знаци ќе ви помогне да откриете дали некој е заинтересиран за вас или не.

Еве неколку последни мисли:

Бидете сигурни дека вашиот маж вреди.

0>Треба да знаете дека тој сака да поминува време со вас и да прави да се чувствувате добро.

Сите ние заслужуваме да имаме совршена врска затоа бидете пребирливи и избирајте ги само оние кои се достојни за вашето внимание.

Погрижете се да ги дадат сите знаци споменати погоре пред да се впуштите во врска, инаку, на ниту еден од вас нема да му успее, што значи дека вашите чувства ќе бидат повредени.

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.

Објавува на Инстаграм, ги ретвитира вашите твитови или ги лајкува вашите статуси на Фејсбук, тогаш тоа е уште еден показател дека тој сè уште е заинтересиран за вас. Тоа може да биде голема работа поради две причини:

Тој сака да види како работите во вашиот редовен живот - нормално. Тој сака луѓето да знаат колку е прекрасна личност со која е — егоистичен и дрзок.

2) Ако иницира да пишува пораки со вас, тоа може да значи дека тој е заинтересиран за вас

Тоа е убаво добар знак!

Тој можеби ќе го сака ова уште повеќе ако го иницира откако ќе се среди - добро, нема врска.

Кога момчето иницира пораки со вас,  тоа може да значи дека тој е заинтересиран за да ве запознае на лично ниво.

Можеби не сака да разговара со вас по телефон затоа што се плаши дека премногу лесно ќе открие информации за себе.

Може и бидете нервозни за тоа колку брзо вие двајца можете да го направите следниот потег. Затоа, тој праќа пораки наместо да се јавува затоа што е потребно подолго и подискретно.

Ако тој иницира да испраќа пораки со вас, тогаш ќе биде добро ако ова продолжи откако ќе спиете заедно.

Можеби мислите дека овој текст е само неврзан и дека не значи ништо многу, туку длабоко во себе, знаете дека тоа може да укаже на неговиот интерес да продолжи понатаму.

За време на разговорот, внимавајте на одредени работи: дали сака да дознае повеќе за тоа кои се вашите интереси или сакасакате да слушнете за вашата работа? Луѓето кои само се обидуваат да бидат опуштени веројатно нема да се грижат за овие работи.

Вашите интереси и вашата работа може да откријат многу информации за тоа кој сте вие ​​како личност.

3) Ако тој сака да се сретнеме следниот ден, тоа е добар знак

Откако ќе спиете заедно, можеби ќе сака да се видиме повторно.

Ова значи дека тој е заинтересиран за вас и дека тој сака да продолжи со тебе.

Се сеќавам еднаш откако се поврзав со овој човек. Тој всушност не направи план да се сретне со мене следниот ден, но ме замоли повторно да се видиме на вечера таа недела.

Мислам дека тој беше заинтересиран само за мене затоа што се поврзавме и тоа е се што му беше потребно да сака повторно да ме види.

Испадна дека имаме многу врски. Единствениот проблем е што и двајцата не бевме подготвени за врска во тоа време, така што не можевме навистина да ја претвориме во вистинска врска.

Иако јас бев заинтересиран за него, а тој за мене, едноставно не беше можно да се собереме поради оддалеченоста.

Следниот ден откако се сврзавме, ме покани и почувствував дека сексот стана можност. Но, ние немавме секс таа вечер.

Исто така види: Екхарт Толе објаснува како да се справите со анксиозноста и депресијата

Ако момчето кое штотуку го запознавте сака да ве види повторно, немојте да се вознемирувате или да бегате од тоа.

Тоа е неговиот начин да велејќи дека сака подобро да ве запознае и дека е заинтересиран.

4) Сака да останенад

Тој сака да те види повторно, проверете. Тој сака да остане таму, проверете.

Колин Куард од Модерниот човек има добра за вас:

„Ако сака да преноќи, тоа е всушност многу добар знак. Очигледно, ова е претпоставка дека сте спиеле заедно - но ако тој остане, тоа значи дека му се допаѓате. Тој сака да поминува време со вас и не сака ноќта да заврши. Ова може да биде знак дека сака да те види повторно - и наскоро!“

Овој човек може да помине низ преоден период помеѓу двата дела и можеби сака да остане со вас за да стигне до те познавам подобро.

Меѓутоа, ако преноќи само затоа што е физички привлечен кон тебе, можеш да се обложиш дека ова е голема моментална работа.

5) Забележете дали се фали со самиот себе

Ако се фали за себе, ова може да биде знак дека е заинтересиран да се види повторно.

Можеби не се фали колку е голем љубовник.

Може да се пофали како компанијата за која работи го испратила во Австралија или во Јужна Африка и така натаму.

Во овој случај, можеби ќе сака да види дали сте заинтересирани за неговата работа и кариера .

Тој исто така може да се фали со тоа колку има на неговата банкарска сметка или дека им помогнал на многу луѓе.

Мом што се фали за себе или ви кажува за сите овие работи се обидуваат да ве импресионираат.

Можеби тоа е малку досадно некако. Но морамесе согласувате дека мажите понекогаш имаат смешни начини да покажат колку се грижат.

6) Тој ви дава комплименти додека пишува пораки

Дефинитивно е заинтересиран за вас!

Според истражувањето кое Џастин Лемилер го направил со над 1.000 жени, 82% од девојките ги оцениле комплиментите како знак дека му се допаѓаат.

Мажот кој се грижи за жена често ќе и дава комплименти во за да ја натера да се чувствува добро за себе.

Речиси како да сака да направи да се чувствуваш посебно за да му помогне да си помине подобро со тебе.

А знаеш што?

Тој, исто така, се обидува да ви каже дека му се допаѓате и дека би сакал да се гледа почесто.

Затоа погрижете се да го земете предвид ова пред да скокнете.

7) Тој прашува за вашите преференции

Ова покажува дека тој навистина ве почитува - и се чини дека постои заеднички интерес.

Ако ве прашува за вашата омилена музика и филмови, ресторани , активности и места за дружење, ова може да укаже на фактот дека тој е заинтересиран да продолжи со вас.

Ако не е заинтересиран за вас, тогаш зошто би ги поставил овие прашања?

Тој сака да знае повеќе за типот на личност што сте вие ​​за да може подобро да ве запознае.

Затоа, ако некој ве праша за вашите омилени филмови и музика, тоа е добар знак дека тој е заинтересиран да ве запознае.

8) Тој се појавува на вашите настани или се среќава совие

Ако тој се појави на некој од вашите настани или ве сретне некаде, ова е јасен знак дека сака повторно да ве види.

Според негова гледна точка, ова е начин да ви покаже дека може да биде тука за вас секогаш кога ќе ви треба.

Ова е едноставно еден начин на кој мажите покажуваат интерес за жените.

Кога ќе се појави поради вашата покана, тоа е исто така можно е да сака да се дружи со вас и да ги достигне работите.

Меѓутоа, ако не се појави на кој било настан или состанок, тогаш тоа може да биде знак дека овој човек не е заинтересиран во било што сериозно со вас.

9) Ги прави сите планови за викендот или неделата без да праша дали е во ред

Ова значи дека е заинтересиран да поминува време со вас!

Тој сака работите да станат посериозни. Тој сака да поминува време со вас, а не обратно.

Мажите се прилично јасни со тоа што сакаат и што не сакаат, па ако ги прави сите планови без да ве праша дали е во ред, тогаш тоа значи дека сака да поминува време со тебе.

Еднаш сретнав еден дечко кој сакаше да ме види кога ќе завршиме со работа во петок навечер. Не се согласував со него и реков дека повеќе би сакал да се сретнам со моите пријатели во петок отколку да излезам на состанок.

Сигурен сум дека понекогаш е малку избрзано момчето да прави планови без да праша вас, но ова е јасен знак дека тој сака да продолжи со работите со вас.

10) Тој ве запознава со своите пријатели

Ова можебидете знак затоа што тој е заинтересиран за вас, но може да биде и дека тој е само социјален и сака да запознае луѓе.

Ако ве запознае со своите пријатели, тогаш можеби не е премногу лошо на крајот на краиштата.

На крајот на краиштата, имате можност да се сретнете со неговите пријатели и да се дружите со нив ако и вие се согласувате со нив.

Ова е исто така шанса да дојдете до запознајте го и откријте дали е некој со кој би сакале да излезете.

Со тоа што знаете со какви пријатели се дружи, можете да бидете посигурни за неговиот карактер и личност.

11) Тој го следи вашиот Инстаграм

Ова е уште еден очигледен знак дека сè уште е заинтересиран.

Тоа значи дека сака да ве следи и да биде посоцијален со вас. Неговиот интерес за вас е веројатно и затоа што сака да ги гледа вашите фотографии од себе, како и фотографиите на другите луѓе.

Исто така види: Како да ги срушите неговите емотивни ѕидови: 16 начини да го натерате вашиот маж да се отвори

Тоа покажува дека тој се грижи за вашиот живот, а тоа обично значи многу.

Тој можеби мисли дека сте интересна личност за следење на социјалните мрежи поради работите што се случуваат во вашиот живот и сака да се увери каков е вашиот статус.

Ако неговиот интерес за вас сè уште е силен, најверојатно е заинтересиран подобро да те запознае.

Тоа го направи и момчето што го спомнав погоре. Тој призна дека го демне мојот Инстаграм затоа што навистина сакаше да знае дали решив да се сретнамнекој друг откако ќе ја поминат ноќта со него.

Некои момци се само загрижени дека те однел некој друг.

Така тие го следат вашиот Инстаграм или Твитер само за да ве проверат и да видат ако имате ново момче.

12) Тој е во тек со вашите активности

Ова е уште еден знак дека е заинтересиран.

Тоа значи дека тој сака да биде посоцијален со вас и да следи што правите.

Можеби дури и да сака да зборува за тоа во иднина и да прави планови со вас. Ова се случува кога момците вистински се интересираат за девојките кои штотуку ги запознале.

Заинтересираноста за животот на една девојка покажува посветеност и може да му помогне да сфати дали она што таа го прави за живот е слично на неговите страсти или хоби.

13) Постојано ви кажува колку сте убави и убави

Исто како и другиот, ова е уште еден начин вашиот дечко да го покаже својот интерес за вас.

0>Можеби веќе забележува колку сте убави и убави и ги ценел тие работи за вас затоа што сака да излегува со некој кој е привлечен, а и љубезен и убав.

Исто така е добро да го натерате да се чувствува подобро за себе затоа што тоа ќе го поттикне да продолжи да зборува за работите што му се допаѓаат кај вас.

Кога ќе знае дека сте заљубени во него и дека исто така ве привлекува, тој ќе се чувствува добро за себе и самоуверен.

Кога момчето е самоуверено и среќно со начинот на кој тојизгледот или неговиот живот, тогаш тоа е знак дека е отворен за средба со некој нов.

А кога тоа се случи, тоа значи дека ако вашиот интерес еден за друг е взаемен, тогаш ќе ви биде полесно да развиете врска со него.

14) Тој ви испраќа специјални подароци како цвеќиња и чоколади

Цвеќињата и чоколадите се еден од најдобрите начини да ги покажете вашите чувства кон некого.

можеби е тешко да се види некој да го прави ова за вас денес, но кога ќе го направите тоа, ова е дефинитивно сигурен знак дека тој е заинтересиран да се види повторно.

Можеби размислувал за вас со денови и потрошил пари за да испрати подарок во вашата канцеларија или куќа.

Ова значи дека тој сака да воспостави врска со вас, особено ако тоа го прави често.

Меѓутоа, можеби и тој се обидува да ве импресионира, па затоа е важно да се погрижите да не сфаќате сè на номинална вредност, бидејќи во некои случаи, момците можат да се зборуваат.

Може да биде тешко да се направи разлика помеѓу неговите постапки и неговите зборови, па затоа е добро да бидете секогаш на стража.

15) Тој сака да им каже на своите пријатели за вас

Ако момчето сака да им каже на своите пријатели за вас, тоа може да биде затоа што тој е заинтересиран да бара нешто повеќе со вас.

Мажите не се како жените. Ние споделуваме сè со нашиот bff, но мажите не. Значи, ако сака да им каже на своите пријатели за вас, тој ви кажува дека го интересира
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.