Дали таа повеќе не е заинтересирана? 13 паметни начини како да ја натерате повторно да ви се допадне

Дали таа повеќе не е заинтересирана? 13 паметни начини како да ја натерате повторно да ви се допадне
Billy Crawford

Замислете како би било: Вие сте во врска неколку месеци и работите се одвиваат како што треба.

Вие момци се смеевте, се држевте за рака и можеби сте споделиле неколку бакнежи во процесот.

Одеднаш, се чини дека врската е комплицирана на начини на кои никогаш не сте виделе дека доаѓа.

Ако вашиот партнер одеднаш се чини дека е некомуникативен или едноставно не изгледа повеќе заинтересиран, тогаш оваа објава ќе ви помогне да ја свртите вашата врска и исто така да ја вратите во ваши раце!

Еве 13 совети како да ја натерате повторно да ви се допадне кога одеднаш ќе се однесува чудно и ќе ве отфрли!

2>1) Не донесувајте избрзани одлуки

Морате да разберете дека тоа би можело да е само фаза низ која поминува.

Нормално, жените имаат тенденција да бидат расположени и да се оддалечат пред да се чувствуваат емотивно подготвени за сериозна посветеност или разговор за иднината.

Значи, можно е вашата девојка само да има момент.

Бидете трпеливи и не паничете. За кратко време, таа повторно ќе се врати во вашите раце! Кога станува збор за жените, не треба да скокате со пиштолот додека не сте сигурни во она што го правите.

Знам дека чувството да се биде отфрлен е болно, но не дозволувајте вашиот бес и нивото на паника да се зголемат надвор од контрола.

Избрзувањето со избрзани одлуки може да заврши со тоа што вашата врска е во полоша состојба отколку што беше порано.

2) Дајте ѝ простор и време да размислува

Каковашиот поранешен може да биде комплициран.

Запомнете, секоја личност што ќе ја сретнете денес е врата за друго патување - затоа искористете ја оваа шанса и живејте ја!

жени, понекогаш можеби мислиме дека мажите се изнемоштени и само сакаат да скокаат во кревет секогаш кога сме подготвени.

Ова не може да биде подалеку од вистината!

Нашите емоции се оттука сложени : Можеби сме заљубени, но се чувствуваме и осамено, а можеби и малку тажно.

Дајте ѝ време да размисли, за да може добро да ја погледне нејзината моментална ситуација со вас.

Ова ќе и даде доволно време да го преболи своето однесување и повторно да размислува рационално. На жените обично им е потребен простор за целосно да разберат зошто им се допаѓа мажот или го мразат.

3) Променете го вашето однесување привремено

Промената на начинот на кој се однесувате е паметен потег.

Покажува дека сте спремни да направите некаква отстапка за неа, а тоа не се чини како барано или очајно.

Затоа, бидете суптилни во врска со тоа:

Кога таа ќе се врати во вашите раце повторно, можете да се вратите да бидете свои.

Таа ќе ја цени промената и најверојатно ќе се врати повторно! Ова покажува дека и дозволувате да има контрола и дека не сте препотентни. Тоа и дава чувство на блискост кога уште еднаш ќе се врати во вашите раце.

Се прашувате која е најдобрата стратегија за вас да направите временски промени во вашето однесување?

Па, професионални тренери во Relationship Херојот може да обезбеди персонализирано водство за да ви помогне да разберете кој е најдобриот можен начин да се однесувате во вашата ситуација.

Тоа е многу популарна страница за обука за односи бидејќитие даваат решенија, а не само зборуваат.

За само неколку минути можете да се поврзете со сертифициран тренер за односи и да добиете совети специфичен за вашата ситуација.

Кликнете овде за да ги проверите.

4) Размислете за можноста за промена на нејзините околности

Многу пати, не само однесувањето на жената, туку и ситуациите во кои се наоѓа, влијаат на нејзината одлука.

0>Понекогаш, промената на околностите може да биде доволна за да ја натерате повторно да ви се допадне.

Исто така види: 28 начини да го натерате вашиот сопруг повторно да ве сака, кои всушност функционираат

На пример, ако сте во врска со девојка неколку месеци и сте делеле толку многу забава и возбуда во вашата врска , може да и биде тешко да се оддалечи од вас.

Треба да и покажете дека ги разбирате нејзините причини за тоа и дека сте спремни да се обидете уште еднаш! Ве молиме имајте предвид дека ова важи само ако работите сè уште не отишле премногу далеку! Ако одат предалеку лошо, тогаш е поголема веројатноста таа да раскине со вас трајно.

Само ставете се во нејзина кожа и обидете се да ја разберете ситуацијата темелно. Ова навистина може да ви помогне повторно да ја промените вашата врска.

5) Потрудете се малку да ги запознаете нејзините пријатели

Другарството со нејзините пријатели може да биде одличен начин да ја натерате повторно да ви се допадне.

Ако ви е удобно да го правите тоа, тогаш преземете иницијатива и потрудете се да се зближите со нејзините пријатели и да разговарате со нив.

Ова покажува дека стегрижлива личност која ги почитува изборите на вашата партнерка и навистина се грижи за неа. Во зависност од врската, ова може да доведе до состанок или нешто повеќе.

Но, тоа е само дел од приказната, нејзините пријатели исто така можат да бидат одличен извор на информации.

Не заборавајте дека им верува на своите пријатели, а тие можеби имаат некои вредни сознанија за тоа што навистина ја мачи!

Бидете подготвени за каков било исход и не трошете време на жената која не ве сака! Треба да се фокусирате на оној што го прави тоа, дури и ако за тоа треба малку труд! Никогаш не знаеш како ќе се одвиваат работите!

6) Кажи ѝ колку ти значи

Во ред е да и кажеш на партнерката дека ти значи многу.

0>Нема ништо лошо да му покажете на партнерот дека сте посветени на неа.

Ако врската се распаднала, единственото нешто што можете да гарантирате дека ќе ја поправите ситуацијата е времето и посветеноста.

0>И времето може да помогне да се поправи скршеното срце! Па, зошто да не започнете со тоа што ѝ кажувате колку ви значи? Тоа ќе направи да се чувствува среќно, а исто така ќе ги сврти работите! Секогаш е подобро безбедно отколку да се извинувам.

Сум бил таму и знам колку би било болно да заминеш од врската во која си била на средина и никогаш да не кажеш ништо за тоа.

<0 0>Малку по малку ништо не и покажавте освен љубовта кон неа. И сега е време да се уверите дека таа го знае тоа!

7) Осветлете серасположението со иницирање мал разговор

Ако сакате да бидете сериозни, тогаш секогаш би можеле да започнете дискусија за нешто позитивно или среќно.

Не сугерирам дека треба да бидете животот на забава и натерајте ја вашата партнерка да се смее од срце! Но, малку муабет навистина може да ги олесни работите!

Не постои такво нешто како „премногу“ муабет.

И ќе направи чуда дали таа сака да се придружи со вас. Нека биде таа која ќе одлучи дали сака да учествува или не. За кратко време, таа ќе знае дали нешто сериозно се случува помеѓу вас двајца или не.

И исходот секогаш ќе вреди!

8) Направете нешто што никогаш не сте го направиле пред

Секогаш е одлична идеја да направите нешто ново со вашиот партнер!

Тоа ќе ја изненади и ќе направи да се чувствува романтично.

Само со тоа што ќе покажете дека се грижите и дека спремни сте да излезете од вашата комфорна зона, таа ќе може да разбере што се случува во вашиот ум. Најважно е да ја прашате дали е заинтересирана или не пред да направите чекор понатаму. Никогаш не земајте ништо здраво за готово!

Ако сте заедно некое време, тогаш во ред е да направите нешто старо и досадно! Но, ако тоа е само почеток, тогаш не ме обвинувајте мене ако работите тргнат наопаку! Направете нешто убаво и ново.

Овие работи може да бидат, на пример, готвење на нејзиното омилено јадење, поканување да оди на тоа ново местово град, или излегување да си поминеш одлично! Сè што сметате дека е возбудливо и ново може да направи чуда за вас.

9) Идентификувајте што ѝ се допаѓа кај вас и продолжете така

Постои причина зошто таа избрала да биде со вас, а не некој друг. Мора да има нешто во тебе што ја натерало да сака да биде со тебе.

И мора да има нешто што ќе ја натера да сака да остане со тебе! Трикот овде е да идентификувате што е тоа во вас што таа го сака и да продолжите да го правите тоа!

На почетокот на врската, кога сè изгледа розово и прекрасно, секогаш е лесно да се разбере што ги привлекувало кај секој на прво место другото.

Дури подоцна во врската, кога работите се влошуваат, ни е тешко да идентификуваме што е тоа што ја натерало да те засака на прво место. Но, во овој момент, врската е далеку од совршена и таа може да се сомнева во вас.

Затоа, не се срамете да се обидувате да ја вратите со тоа што го правевте на почетокот на врската.

Ова е веројатно најлесниот начин да ја натерате повторно да се заљуби во вас! Тоа е само мал чекор кон голем пресврт во вашата врска!

10) Проверете ги вашите сопствени чувства за валидација

Важно е да се запрашате „Дали Ја сакам?" пред да одлучите да тргнете по неа.

Ако едноставно сакате да го преболите раскинувањето или да се вратите заедно со бившиот, тогаш најдобро едека си одиш веднаш! Ќе мора да направите нешто големо и посебно ако сакате работите да се свртат.

А ако е вистинска љубов што ја имате кон оваа жена, тогаш нема ништо на овој свет што би можело да ве оттргне од едни со други. Ќе мора да се уверите во тоа! И само кога вашиот ум и срце се едно, работите можат да се одвиваат онака како што треба.

Повеќето мажи брзаат со своите врски без да размислуваат за иднината.

Тие не се подготвуваат за тоа како тие навистина ќе се чувствуваат за неа во иднина. И овој недостаток на предвидливост може да доведе до многу компликации со кои е многу тешко да се справите.

Затоа, одвојте време и размислете што сакате кај оваа жена и кои квалитети ги поседува. Потоа ставете се во нејзина кожа и кажете ѝ колку и се восхитувате! Кога двајца луѓе се сакаат, важно е само моментот кога тоа ќе се случи!

11) Престанете да ја бркате и оставете да ѝ недостигате

Наместо да ја туркате да разговара со вас и да бидете упорни за одржување на врската, можеш да и дадеш време и да дозволиш да ѝ недостигаш!

Не е фер да продолжиш да ја бркаш оваа жена кога таа е таа што ја напуштила врската.

И дефинитивно не е фер за неа да се чувствува како да мора да ги натера работите да функционираат со некој кој очигледно не ја сака. Таа нема друг избор освен да се чувствува дека ќе донесе лоша одлука ако јаодлучува повторно да остане со него.

Но, ако ја читате оваа статија, тогаш најверојатно не ја сакате на тој начин. Значи, има смисла да и дадете малку време сама за да може да сфати што сака и да не мора двапати да поминува низ истото.

12) Побарајте од неа да разјасни нешто

Секогаш е добра идеја да ја замолите да разјасни каде стојат работите помеѓу вас двајца.

Тоа е одличен начин за вас да разберете низ што поминува. И тоа ќе ви даде идеја за тоа како треба да се справите со себе.

Дури и ако таа не сака да зборува за тоа, добро е што знаете каде стои со ситуацијата. Не ја притискајте или присилувајте на ништо; само нека ги презема работите чекор по чекор! Можеш дури и да ѝ дадеш време и простор и да ја прашаш подоцна.

Но, ако таа бара совет, тогаш е сосема прифатливо да имаш мислење или гледна точка за тоа прашање!

Исто така види: Како да натерате тивок човек да се заљуби во вас: 14 без нахакан совети!

Така повелете: прашајте ја за тоа што се случува меѓу вас двајца!

13) Не дозволувајте таа да ги носи сите одлуки

Ако сакате таа да остане со вас, тогаш треба да ја преземете одговорноста за ситуацијата.

Ова значи дека ваша одговорност е да се погрижите работите да одат на начин што ќе ја држи покрај вас.

Можеби нема да бидете може да ја промени нејзината одлука за напуштање на врската, но можете да контролирате како ќе завршат работите.

Не дозволувајте таа да направи сèодлуките! Не дозволувајте ни да изгледа дека таа носи повеќе одлуки од вас! Затоа што ако е така, таа може да се чувствува како да има поголема контрола врз тоа што ќе се случи следно.

Ајде да копаме малку подлабоко:

Ако мажот направи последен обид да ја придобие својата жена и не успева, тоа е затоа што бил пасивен и мрзлив.

Немаше храброст да тргне по неа или да направи работите да функционираат на друг начин.

Од друга страна, ако мажот тргне по својата жена и успее, тоа е затоа што тој е упорен и подготвен да оди повеќе за неа.

Во секоја ситуација, вашите постапки се тие што ќе и покажат колку се грижите.

Конечни мисли

Како заклучок, најважното нешто што треба да направите е да ги надминете вашите стравови и да се подобрите за неа.

Сите други работи само ќе се решат природно! Ќе бидете среќни и задоволни ако сте ја совладале врската со бившата!

Затоа, тргнете по неа, но задржете ја реално! Не станувајте уште еден огорчен бивш кој има лутина кон оваа жена.

Разговарајте со неа, но употребете ги вистинските зборови. Избегнувајте ги сите клишеа кои мажите често ги користат кога сакаат да се вратат заедно со бившиот. Но, бидете јасни за тоа што се обидувате да постигнете: Да ја направите одличната личност уште подобра!

Ова се 13 паметни начини како да ја натерате повторно да и се допаднете. Се надевам дека овој напис ви помогна да разберете дека е патот да се вратите заедно
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.