Како да направите момче како вас: 16 без бурни чекори

Како да направите момче како вас: 16 без бурни чекори
Billy Crawford

Содржина

Да се ​​допадне некого е само забава и игра, сè додека не сфатите дека полека ја зафаќате оваа личност.

Постојано се прелистувате низ нивните сметки прашувајќи се како му поминал денот и мечтаете да излегувате со него .

Пред да дознаете, се прашувате дали воопшто им се допаѓате - и што би можеле да направите за да го привлечете овој човек кон вас. Назад не е толку невозможно.

Иако секој човек е различен, луѓето сè уште гравитираат кон истите работи. Физичкиот изглед, емоционалната интелигенција и хемијата се универзални двигатели на привлечноста.

Еве кои се 4-те фази вклучени во создавањето момче како вас (кои вклучуваат 16 чекори):

Фаза 1: Сфатете го тоа Вие сте различни (ако сте жена)

Ако сте маж кој се обидува да привлече друг маж, тогаш најчесто можете да го прескокнете овој чекор.

Веќе имате интимно разбирање за тоа што сакаат мажите во врската затоа што едноставно треба да се запрашате: „Што сакам јас во врската?“

Но за жените, ова прашање може да ве одведе на погрешен пат.

Бидејќи она што мажите го сакаат од врската и она што жените го сакаат од врската не се исти работи, а тоа може да доведе до безброј фрустрирани главоболки и бесмислени болки во срцето додека вие – како жена – не научите да ја прифаќате оваа едноставна вистина: мажите и жените се различно поврзани, сè до невролошкитедека не можете да го подобрите вашиот изглед и личност.

Како што велат, љубовта е само игра, а да знаете како да ја играте таа игра е клучно за да го освоите срцето на вашиот маж.

Привлекувањето на човекот е игра од две полувремиња: физичка и психолошка половина. Ајде да одиме во двете.

10. Физичка привлечност

Носење црвено: Црвената отсекогаш била поврзана со страста и таа е најдобрата боја од која може да се избере кога избирате облека на состанок. Безброј студии покажаа дека едноставно повеќе нè привлекува црвената боја, а со тоа и луѓето кои носат црвено.

Насмевка: Насмевката е совршен начин да изгледате подобро без малку или без напор

Полна, здрава коса: Постојат неколку работи попривлечни од одличната коса. Косата често се поврзува со плодноста и здравјето, а грижата за вашата коса со редовни посети на салонот може да го зголеми нивото на вашата привлечност десет пати

Поза: Правилното држење може да направи чуда за вашата целокупниот изглед. Не само што доброто држење прави да изгледате физички привлечно, туку и дава аура на самодоверба и самоувереност

Општо негување: Одржувајте се генерално чисти, негувани и мирисате одличното дефинитивно може да ве стави на радарот на секој маж.

Нема ништо помалку привлечно од некој кој едноставно не знае како да се грижи за себе, без разлика дали тоа е чистење на ноктите или чувањесамите се вклопуваат

11. Психолошка привлечност

Бидете среќни: Среќата е секси и заразна, и сите ние сакаме да бидеме среќни.

Да се ​​најде некој кој природно знае како да биде среќен е секогаш неочекувано изненадување, особено во денешниот свет.

Ако можете да му покажете дека сте природно среќни, тој ќе открие дека е среќен само затоа што сте наоколу

Флертувајте со него: Сè е за да го задржите неговото внимание и да го забавувате, затоа не престанувајте со флертувањето само затоа што веќе сте отишле на еден состанок.

Вашиот интерес треба да се изрази не само со зборови, туку и со сè: вашата разиграна енергија, вашите идеи, работите што ги кажувате за него.

Направете го да знае дека сте заинтересирани за него и таа енергија ќе ви се одрази

Избегнувајте тој: Иако е важно да му дадете до знаење дека сте заинтересирани, подеднакво е важно да покажете дека целиот ваш живот не се врти околу него.

Нека му недостигате, нека ве сака; дајте му можност да се запраша каде сте, што правите и зошто не му испраќате пораки во даден момент

Скршете го физичкиот блок: Кога ќе запознаеме нов човек, има една напната формалност што природно ја споделуваме со нив, а тоа обично значи дека избегнуваме физички да ги допираме.

Присилете ја вашата врска напред така што ќе ја скршите оваа бариера и ќе го допирате случајно. Допирајте го на раката додека се смеете, допирајте ја неговатарамо, пасете го лицето; покажете му дека не се плашите од контакт кожа на кожа

Бидете присутни: Ова може да изгледа очигледно, но премногу луѓе живеат со поделено внимание овие денови.

Има неколку работи попривлечни од тоа да се биде присутен и во моментот. Кога зборува, слушај; кога слуша, разговарај.

Покажи му дека не си само убаво лице, туку некој со присуство и интелигенција, некој што ќе ја зголемува неговата вредност колку повеќе се држи околу тебе.

Фаза 4: Натерајте го да види како можете да бидете совршен партнер

12. Охрабрете го да зборува за своите страсти

Една од најголемите заблуди за момците е дека тие не сакаат да зборуваат исто како девојчињата.

И ако вашето момче не волонтира толку многу информации , тоа не е затоа што не сака да зборува за своите интереси.

Шансите се дека е условен да мисли дека мажите не би требало да бидат отворени како жените и веројатно се двоуми да блика околу своите страсти.

Еден начин на кој можете навистина да се истакнете е да го охрабрите да зборува за работите што му се допаѓаат.

Секој човек има свои интереси и хоби и има некој да разговара за овие работи со надвор од кругот на неговите пријатели може да го направи поприврзан кон вас.

Не чекајте тој да волонтира информации. Прашајте за работите за кои тој е заинтересиран, па дури и инвестирајте малку време во учењето на работите што ги имаво.

Доволно е само да знаете дека може да разговара со вас за да се чувствува поблизок со вас.

13. Живеј го својот живот

Мажите сакаат жени кои се независни. Момците имаат подефинирано чувство за независност и се позаштитнички настроени кон нивните лични простори.

Да се ​​има партнер кој не само што го почитува својот простор, туку и го негува својот круг е веднаш привлечно за секој дечко.

0>Повеќето момци имаат вграден аларм во главите. Откако ќе видат дека се потпирате на нив за сопствената среќа, ќе почнат да се повлекуваат без предупредување. Но, ова не е специфично за жените.

Луѓето се привлечени од други луѓе кои имаат свои работи што се случуваат. Никој не сака партнер кој е стопроцентно вложен во него и ништо друго не му се случува во животот.

14. Искусете нови работи со него

Колку што е важно да го живеете сопствениот живот, создавањето нови спомени со него може да биде исто толку влијателно. Барањето нови искуства со вашиот посебен човек прави две работи: прво, му помага да ве види во поинакво светло.

Тоа е можност да ја покажете вашата креативна, смела, па дури и секси страна. Почнува да ве поврзува со новитети и добри искуства и со нетрпение очекува да се дружи со вас во иднина.

Второ, вие создавате посебна врска во посебен контекст. Одењето на состанок е една работа; пробување интересен ресторан во друга населба едруг.

Мозокот на луѓето е поприемлив за стимули кога се надвор од нивната комфорна зона. Пробувањето различни работи заедно ќе го направи тој да биде повнимателен кон вас.

15. Подобрете ги оние околу вас

Начинот на кој комуницирате со другите луѓе е одраз на тоа кои сте вие ​​како личност. Ако вашето момче ве гледа како ова негувачко присуство, тој ќе сфати дека можеби сте она што му треба за да се направи подобра личност.

На крајот на краиштата, да се биде добар партнер е повеќе од само одржување на вашата вредност како индивидуална. Одличните луѓе само зрачат со извонредност и им помагаат на другите да постигнат подобра верзија од себе.

Ништо не е попривлечно за момците отколку да знаат дека жената е способна да ја поддржи, негува и подобри кој е тој како маж.

16. Сакајте се себеси

Да очекувате момчето што го сакате да ви биде најдобар партнер е само едната страна од равенката. Другата половина е да знае дека вие сте навистина совршен партнер за него.

И не се работи само за самодоверба. Да се ​​сакате себеси значи да имате емоционална и ментална стабилност за да ги разберете вашите силни страни, ограничувања и слабости.

Мажите ги привлекуваат жени кои ја разбираат нивната вредност и не бараат постојано уверување.

Ако знаете кој сте и се сакате себеси поради тоа, секој дечко кој вреди вашето време ќе го сфати ова и ќе ја најде вашата самодоверба опојна.

Привлечност од внатре-надвор

Вие стеверојатно го слушнав овој совет милион пати, но тоа е само затоа што е вистина: сакај се себеси. Сфатете ја привлечноста како некој вид енергија.

Луѓето испуштаат одредена атмосфера, а тоа може да ги направи да изгледаат привлечно или непријатно.

Искрено сакајќи се себеси и третирајќи се себеси како улов ќе направи чуда за вашата самодоверба, и сè што правите покажува колку сте сигурни и среќни со вашата личност.

Дури и ако не сте најзабавната, најпаметната и најубавата личност во собата, со тоа магнетната енергија сигурно ќе го привлече секое момче кон вас.

Бидете личност со која сакате да се опкружувате, а другите ќе го направат истото.

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.

ниво.

Колку подолго ја игнорирате таа реалност, толку подолго ќе работите против вас, како да пливате по реката наместо да одите со протокот.

Значи, првиот чекор за да го натерате кој било дечко да како тебе треба да разбереш дека се обидуваш да манипулираш со различен ум, ум кој не размислува исто како ти.

Но колку точно мажите и жените се различни кога станува збор за нивните потреби и желби во врска и партнер, и што првенствено ги привлекува мажите?

Да започнеме со начините на кои мажите и жените се согласуваат. Во врската, мажите ги ценат следниве квалитети:

– Привлечност: На сите ни треба привлечност во љубовната врска, и иако ова може да изгледа очигледно, многу луѓе се чини дека паѓаат во атракција односи само од погодност. Треба да постои првична желба да бидеме еден со друг, чувство кое не може да се лажира.

– Емоционална интимност: Вие и вашиот партнер треба да бидете едни со други емоционално безбедни просторот, дозволувајќи си еден на друг да се отвори на начини на кои не можете да го направите остатокот од светот. Мажите ја ценат оваа емоционална интимност исто како и жените.

– Почит: Взаемното почитување е важно и за мажите и за жените, а мажите сакаат да знаат дека се грижите за сопствената благосостојба и дека ја цениш нивната улога во твојот живот исто колку што тие те ценат тебе.

– Пофалба: Егото постои во сите нас, па затоа малку се натрупапофалбите покрај вообичаените барања во врската се доволни за да ги натера и мажите и жените да се чувствуваат добро во врска со својот партнер.

– Прифаќање: Сите сакавме да бидеме прифатени, без оглед на нашето може да има недостатоци. Колку и да сакате да бидете сакани безусловно од вашиот маж, вашиот маж исто така го бара ова еднакво целосно прифаќање.

Но кои се начините на кои мажите и жените се разликуваат, а што го ценат мажите во врските и партнерите кои жените треба да се обидат да ги разберат ако сакаат да се поврзат со нив?

Исто така види: Како да направите маж да се чувствува како херој (14 ефективни начини)

Еве пет важни аспекти од нивниот живот што мажите ги ценат:

1. Независност и чувство за себе

Како жените генерално гледаат на тоа: Кога ќе најдете партнер, ќе станете поголема и подобра верзија од себе.

Можеби ќе имате успешна и исполнување на животот самостојно, но вашиот партнер навистина ве комплетира, па сакате тој да ве комплетира и збогати во што е можно повеќе аспекти и области од вашиот живот.

Како жена, имате тенденција да достигнете да им се обратите на оние околу вас, а вашиот партнер сега е најголемиот дел од вашиот живот со кој треба да пристапите.

Како мажите генерално гледаат на тоа: Без разлика колку ја сакате вашата партнерка, вие сè уште сакате да бидете сигурни дека личноста што сте ја негувале од мали нозе – вашата „вистинска вие“ – ќе остане безбедна и заштитена и покрај оваа нова и инвазивна врска во вашиот живот.

Ви се допаѓа да знаете дека вашатаПартнерот нема да се обиде да стане дел од секој аспект на тоа што сте затоа што се сакате себеси повеќе од кој било друг на светот.

2. Чувар и хранител

Како жените генерално гледаат на тоа: Сакате да се грижите за работите и да го поддржувате партнерот (а подоцна и семејството што го градите со вашиот партнер). Отсекогаш сте се гледале себеси како некој на кој може да се потпрете за се што и треба на вашиот партнер.

Како мажите генерално го гледаат тоа: Имате инстинктивна, длабоко вкоренета потреба да се осигурате дека вашите улогата на чувар, хранител и чувар на вашиот партнер е задоволна.

Тоа не мора да значи дека вашата партнерка не може да се грижи за себе; вие сте повеќе од среќни што гледате како вашиот партнер успева во својата област.

Тоа едноставно значи дека вашата улога како некој што може да го заштити и обезбеди вашиот партнер кога е потребно е исполнета.

3. Забава и разиграност

Како жените генерално гледаат на тоа: Забавата е важен дел од врската, но не и нешто што навистина ви треба цело време.

Среќни сте да имате партнер кој е стабилен и секогаш ќе биде тука кога ќе се разбудите. Некој кој ќе остане наоколу без разлика колку се тешки работите, внатрешно или надворешно.

Како мажите генерално гледаат на тоа: Како маж, потребен ви е партнер кој сака да ги одржува разиграните пожари на неодредено време. Забавата и разиграноста не се само флертна работа што ја правите на почетокот на аврска (или дури и пред тоа); тоа е нешто што очекувате да продолжите да го правите до крајот на животот.

Глупавите игри и разиграното флертување се неопходни делови од врската за да бидете среќни, а ако тие работи престанат, имате тенденција да ви биде досадно и незадоволни од вашиот партнер.

4. Физичка страст

Како жените генерално гледаат на тоа: Физичката привлечност е секогаш бонус, но тоа не е сè за вашата привлечност кон мажот, особено ако тој има прекрасни квалитети на други начини: неверојатна личност, силна работна етика, смешна смисла за хумор.

Можете да се видите себеси како со некој кој не е навистина физички привлечен, сè додека ве стимулира во сите на други начини, емоционално и ментално.

Како мажите генерално гледаат на тоа: Не е мит дека мажите се многу повизуелни од жените и како маж сте добро запознаени со вашите физички потреби кога станува збор за вашиот партнер.

Сакате и треба физички и визуелно да го посакувате партнерот, дури и ако двајцата сте длабоко во долгорочна врска.

Важно е за среќа во врската и сексуална среќа ако вашиот партнер е некој што можете да го погледнете и сакате.

5. Независност од заедницата

Како жените генерално гледаат на тоа: Заедницата ве зајакнува. Отсекогаш сте имале околу вас луѓе кои ве поддржуваат и се грижат за вас, а вие поддржувате и се грижите за васнив за возврат. Вашите пријатели, вашето семејство, вашите колеги - ова се вашите системи за поддршка и не би знаеле што би правеле без нив. Затоа жените се генерално поактивни на платформите на социјалните медиуми, споделувајќи и дружејќи се онолку колку што сакаат.

Како мажите генерално гледаат на тоа: Додека некои мажи се чувствуваат овластени од нивната заедница на ист начин како и жените, има и други кои едноставно не гледаат на тоа така.

Исто така види: 12 знаци дека не се плаши да не ве изгуби

Отсекогаш сте ја ценеле целта на заедницата, но никогаш не сте ја барале активно.

Ако се случиле пријатели, тогаш се случиле пријатели, но можете да останете поврзани со пријателите и семејството без постојана потреба да им се обратите.

Не се чувствувате обврзани постојано да споделувате делови и делови од вашиот живот , и ви е непријатно кога вашиот партнер инсистира да биде повеќе ориентиран кон заедницата отколку што ви е удобно.

Фаза 2: Откријте каков тип на маж е тој

Нема двајца мажи точно исто така, и познавањето на општата категорија во која спаѓа вашиот посакуван маж може да ви помогне да ја одредите вашата стратегија за да го придобиете.

Дознајте каков тип на маж е тој, а потоа одговори на неговите потреби соодветно.

Нешто што може да ви помогне да го истражите типот на неговата личност е да разговарате со професионален тренер за односи во Relationship Hero.

Го предлагам ова затоа што советот што ви го давам во оваа статија евсушност нешто што го научив откако разговарав со високо обучен тренер за односи на оваа веб-страница.

Покрај тоа што понудија уникатни сознанија за динамиката на привлекување мажи, тие исто така ми дадоа персонализирани совети за тоа како можам да сфатам каков тип на маж сакам да се заљубам.

Значи, еве што треба да направите за да добиете совети прилагодени, специфични за вашата ситуација:

Кликнете овде за да започнете.

Сега, дозволете ми да ги споделам нивните сознанија за вообичаените типови на мажи кога станува збор за врските:

6. Човек со посветеност

Заеднички особини: Генерално позитивен, вреден, добро избалансиран, има тенденција да биде стабилен во повеќето аспекти од неговиот живот

Кој тој е: Овој маж е идеалниот модерен маж за многумина. Тој сака моногамија, взаемна поддршка и реципроцитет и сака партнер кој може да му биде рамноправен.

Тој ја разбира важноста од споделување рамноправно и љубовно партнерство за да се изгради неверојатно семејство и иднина.

>Проблемот е кога тој е премногу фокусиран на семејството и ја губи својата индивидуалност и на крајот ја губи од вид романсата во врската.

Како да го привлечете: Покажете му дека сте сте способни да му бидат еднакви. Бидете силни и независни како што е тој, и тој нема да може да ви одолее.

7. Емоционалниот чувар или контролор

Заеднички особини: Многу чувствителен, претежно љубезен, секогаш приврзан и често давакомплименти, внимателен и старомоден, но брзо се чувствува загрозен

Кој е тој: Овој тип на маж е старомоден поет, кој ги цени романтиката и љубовта пред сè друго (на вина).

Тој сака да му помага на својот партнер да расте и сака да гледа како тие успеваат, но сака да се погрижи неговиот партнер да ја знае неговата улога во помагањето да станат нивно идеално јас.

Овој тип на маж сака обрасци и предвидливост и се чувствува загрозено при можноста од било какви емоционални пореметувања.

Како да го привлечете: За овој тип на маж, најголемата потреба што треба да ја исполни е неговата потреба да се грижи за и збогатете друга личност.

Покажете му дека вие сте личноста на која му треба и дека можете да бидете неверојатни со него на ваша страна.

8. Дечкото „Не е подготвен за вистинска врска“

Заеднички особини: Ја цени забавата и возбудата, малку детски, но интересен, секогаш се дружи со своите пријатели, не размислува многу за иднината , многу дружељубив и кокетиран

Кој е тој: Ваквите мажи се на помладата страна, од тинејџерските до раните 30-ти. Не им се допаѓа идејата за врска бидејќи чувствуваат дека таа ги врзува, им го незгоди нивниот кавалерски, слободен стил на живот наместо да ја подобрува.

Што сака: Ваков тип е дечко кој сака партнер кој нема да го промени. Тој нема да верува во една девојка каква што постоиш, но ако можеш беспрекорно да станеш делод неговиот живот без да направи нешто премногу радикално за да го промени неговиот начин на живот, тогаш тој ќе ве сака длабоко и страсно.

9. Зависен

Заеднички особини: Во најдобар случај тој е емотивно рамен (а во најлош случај е депресивен), тој е фокусиран на една работа како хоби или неговата работа, може да биде донекаде неорганизиран, генерално е интелигентен, но има ниска самодоверба

Кој е тој: Зависниот е тип на маж кој очајно бара некој да му биде другата половина, иако можеби не секогаш го сфаќаат тоа.

Овој човек е емоционално сиромашни, но исто така е многу љубовен и нежен, и едноставно му треба некој да верува во него за тој да го достигне својот потенцијал.

Што тој сака: Внимание и прифаќање. Овој тип на маж сака секаков вид искреност, и ако можете да бидете таа личност за него, тој ќе направи се за да ве направи среќни за возврат.

Фаза 3: Станете неодоливи, физички и психолошки

0>Да се ​​направи момче како тебе значи да станеш најнеодоливата верзија од себе што можеш да бидеш. Малку труд оди далеку, а многу напор може да помести планини.

Ако сакате да си дадете најголема шанса да победите еден дечко, треба да ја вложите работата, и физички и психолошки .

Не се чувствувате прекрасно за себе? Нема да лажеме: има некои работи што можете да ги промените, а некои не можете, но тоа не значи
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.