Како да заведете помлад маж ако сте многу постара жена

Како да заведете помлад маж ако сте многу постара жена
Billy Crawford

Дали чувствувате дека на вашиот љубовен живот му недостасува искра? Можеби е време да вратите возбуда во вашата врска со заведување помлад маж.

Можеби мислите дека излегувањето со некој многу помлад од вас би било нешто тешко да се постигне, но вистината е дека е полесно отколку што мислите ако знаете како да го направите тоа.

Не, не треба да сте млади и убави за да го освоите срцето на еден млад дечко - овие совети што ги имам за вас ќе бидат исто толку добри!

1) Изградете ја вашата самодоверба

Кога сме млади, полни сме со оптимизам, веруваме дека се е можно и не се плашиме да посегнеме по ѕвездите.

Но, како што старееме, имаме тенденција да го губиме тоа чувство. Повеќето од нас се условени да веруваат дека повеќе не можеме да ги оствариме нашите соништа и дека не заслужуваме да бидеме среќни.

Сепак, ако сакате да заведете помлад маж, треба да го промените овој менталитет веднаш.

Треба да верувате во себе и да знаете дека можете да направите сè на што ќе помислите.

Зголемете ја вашата самодоверба со наоѓање нови хоби и интереси.

0>Одете на час по танц, научете нов јазик или доброволно да им помагате на другите.

Додека правите работи што се нови за вас, ќе се чувствувате како дете што повторно го истражува светот.

0>Ќе пукнете од позитивна енергија и ќе имате многу одлични искуства за споделување со луѓето во вашиот живот.

Верувај ми, таа самодоверба ќе биде она штона крајот ќе го привлече ова момче, вашата енергија ќе биде премногу примамлива за да ја дозволите.

Плус, самоуверената жена е веднаш попривлечна – без разлика како изгледа.

И најдобриот дел?

Таа самодоверба ќе ви помогне со следната точка:

2) Бидете флертувачки

Ова е нешто што секогаш треба да го правите кога се обидувате да влезете во врска , но уште поважно е кога излегувате со помлад маж.

Со тоа што сте флертувачки и разигран, му давате до знаење на вашето момче дека сте заинтересирани за него и дека сакате да ја доведете врската во следното ниво.

Не сакате да го исплашите вашиот помлад маж со тоа што ќе излезете премногу силно, затоа погрижете се да флертувате на разигран и со здрав начин.

Користете го вашето тело јазикот исто така во ваша корист.

На пример, ако сте излезени на состанок со вашиот помлад дечко, ставете ја раката на неговото колено додека зборувате или потпрете ја главата на неговото рамо ако седнете до него.

Можете и да додадете малку сексуални инсинуации во вашиот разговор. Можете да кажете нешто како: „Дали е жешко овде? Затоа што се чувствувам како да горам.“

Малите како оваа ќе направат вашиот дечко да се чувствува попривлечно кон вас и ќе го натераат да сака да се зближи со вас.

Ништо не е попривлечно на млад дечко отколку на постара жена која малку флертува со него. Тој со задоволство ќе ви возврати и тоа многу ќе ви помогне во тоазаведувајќи го.

Исто така види: 9 совети што да му кажете на некој што за малку ќе умрел

Зборувајќи за заведување...

3) Искористете го вашето искуство во ваша корист

Ако сте биле во врска претходно и сте научиле нешто или две за тоа што функционира, а што не го користи ова знаење во ваша корист.

Кажете му на вашето помладо момче дека веќе сте ги поминале врвовите и падовите на врска претходно за да не мора да се грижи дали ќе направи грешки или ќе донесе погрешна одлука.

На овој начин, тој нема да мора да троши многу време за да ги открие работите сам и може да се фокусира наместо тоа да уживате во врската.

Друг начин на кој можете да го искористите вашето искуство во ваша корист е да разговарате за тоа што ви се допаѓа и што не сакате кога станува збор за сексот.

Верувај ми, младото момче ќе полуди по тебе ако вашиот разговор природно оди во таа насока.

Размислете за тоа: многу млади девојки сè уште се снаоѓаат, не знаат што им се допаѓа и што е најважно, тие не се сигурни во своите вештини во креветот.

Тоа е причината зошто за еден млад дечко, слушањето на искусна жена како зборува за тоа што таа сака ќе биде најпривлечната работа досега. Сето ова може да му помогне на вашето момче да се чувствува повеќе привлечено кон вас.

Но, не ви треба ни целиот тој разговор - што ме доведува до мојата следна точка.

4) Не заборавајте колку сте привлечни – без разлика на возраста

Кога излегувате со некој многу помлад од вас, тоа може да биделесно се заборава дека сте всушност многу привлечна и посакувана жена.

Сепак, не треба да го заборавите ова. Не мора да сте млади и убави за да бидете лудо привлечни.

Да сте постари не значи дека не сте толку привлечни како порано. Всушност, постојат одредени работи што само постара жена може да ги понуди, како искуство и самодоверба.

Ако му дадете до знаење на вашето помладо момче дека сте сигурни во вашата кожа и дека го сакате начинот на кој изгледате и кој си ти, тој ќе го најде тоа многу привлечно.

Верувај ми, кога ќе имаш на ум колку си привлечен, тогаш и сите други ќе го видат тоа.

Атрактивноста не е врзана да стареат воопшто. Сето тоа е прашање на енергија и колку се чувствувате сигурни во себе.

Ако го сфативте ова, тогаш време е да се фокусирате и на него:

5) Однесувајте се кон него како тој е многу посебен

Ако излегувате со помлад дечко, постои голема шанса да го правите ова затоа што го привлекувате и многу ви се допаѓа.

Сепак , ќе сакате да се погрижите да не го задушите. Како прво, не сакате да оставите впечаток дека сакате да го поседувате.

Наместо тоа, сакате да му покажете дека се грижите за него и сакате да бидете дел од неговиот живот.

Можете да го направите ова така што ќе го натерате да се чувствува дополнително посебно и како да ви е многу важен.

Дајте му до знаење дека ги цените работите што ги прави за вас идека уживате да поминувате време со него.

Можете да го натерате да се чувствува како да ви е важен така што ќе ги споделите вашите планови со него и ќе му дадете до знаење кога размислувате за него.

Доверете се. јас, ќе испратам млад дечко над месечината кога ќе сфати дека ти, постара и поискусна жена, мисли дека е посебен.

Важно е да го најдеш златниот пресек - не го задушувај но, исто така, не го отфрлајте целосно.

Но, не треба да се потпирате само на зборови за да го постигнете тоа:

6) Користете го вашиот говор на телото

Можете да го користите вашиот говор на телото за да го натерате вашето помладо момче да се чувствува попривлечно кон вас.

Прво, кога првпат ќе го запознаете, не сакате да бидете седи или стои премногу блиску до него. Тоа би било знак за блискост, а вие не сакате да ја започнете врската премногу силно.

Наместо тоа, сакате да бидете сигурни дека има малку растојание помеѓу вас двајцата, така што тој не се чувствува под притисок или непријатно.

На крајот на краиштата, сакате да дознаете дали и тој е заинтересиран, нели?

Можете да го користите и вашиот говор на телото за да флертувате со него. На пример, можете да ја ставите раката на неговото колено додека разговарате со него или да ја ставите раката на неговото рамо додека седите до него.

Овие мали допири ќе му кажат на вашето момче дека Заинтересирани сте за него и ќе го натераат да се чувствува попривлечен кон вас.

Тоа ќе бидеполудете го ако вашиот говор на телото полека, но сигурно станува посилен и посилен.

Ова е лесен начин да го заведете, сигурно.

Но, не уништувајте го со оваа мала грешка:

Исто така види: 9 јасни знаци дека вашиот поранешен се преправа дека е среќен (но е тајно мизерен без вас)

7) Не го истакнувајте фактот дека сте постари цело време

Ќе сакате да избегнете да го истакнувате фактот дека сте постар секоја шанса што ќе ја добиете.

Кога излегувате со некој многу помлад од вас, очигледно е дека ќе има значителна разлика во годините меѓу вас двајца.

Но, не сакате вашиот дечко постојано да размислува за ова . Наместо тоа, сакате да се фокусирате на она што ви е заедничко и на она што двајцата уживате да го правите заедно.

На пример, ако сакате да читате, можете да поминувате време со вашето помладо момче читајќи.

Или, ако е спортист, може да ве научи како да го играте неговиот омилен спорт.

Ако му дадете до знаење дека сте заинтересирани за она што го сака, тој ќе се чувствува повеќе поврзан со вие и уште повеќе уживајте во поминувањето време со вас.

Фокусирајте се на вашите сличности и сексуалната хемија повеќе отколку на разликата во годините.

Тоа може да биде огромно убиство на расположението. Зборувајќи за расположението убива:

8) Избегнувајте да зборувате за теми како вашата медицинска историја, сметки, здравствени проблеми итн.

Ако сте биле во врска претходно, знаете дека вообичаеното темите на разговор го вклучуваат вашето образование и кариера, вашето семејство и други теми поврзани со вашиот секојдневен живот, како што е здравјетопроблеми.

Сепак, кога излегувате со помлад дечко, овие теми нема да му бидат многу привлечни или интересни.

Најверојатно бара некој што е на негово ниво и ги дели истите интереси како него.

И што е најважно, не сакате да зборувате за работи кои очигледно не се на неговиот хоризонт, сепак.

Размислете за тоа: ако тој е млад, тој веројатно не сака да размислува за медицински прашања или сметки.

Затоа, обидете се да ги избегнете тие теми на разговор.

Последни мисли: бидете свои

Најмногу најважно, секогаш треба да бидеш свој.

Гледаш, кога си свој, тогаш природно ќе привлечеш луѓе затоа што ќе се чувствуваш најсигурен!

Верувај ми кога ќе кажам дека млади момци би сакал да бидеме заведени од вас, само треба да го остварите тоа!

Не бидете срамежливи и тргнете по тоа, неговиот говор на телото ќе ви каже сè што треба да знаете!
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.